Linuxový tablet Nokia N900 - základní info

Základní informace, parametry týkající se telefonů s OS Maemo a MeeGo

Re: Linuxový tablet Nokia N900 - základní info

Příspěvekod mila6032 v ned pro 20, 2009 6:34 pm

Dr. Nebolí to píše: ...protože to prostě může pár dní počkat..

Asi tak. Je přece jedno jestli tu ta sekce bude za deset minut, deset dní, nebo třeba deset týdnů, ne ? A že bych prokopovi kvůli tomu psal sms... :roll:
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod McLaren v ned pro 20, 2009 6:46 pm

Vyjádřete se v hlasování a uvidíme: http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=1&t=11025
McLaren
Zakladatel fóra
Zakladatel fóra

Příspěvekod code v ned pro 20, 2009 6:48 pm

McLaren: Hodne rychla reakce ;) A hlasovani je dobry napad.
E71 fw 300.21.012 (šla docela těžce hacknout - NÁVOD) + 16GB microSD NOKIA
code
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E71 fw300.21.012

Příspěvekod šulda v ned pro 20, 2009 6:54 pm

code: Jak myslíš. Každý to vidí jinak a s těmi emocemi :t Nešlo to řešit jinak :?: Už se toho chopil McLaren takže další připomínky tam a nemyslíš že si tohle mohl udělat rovnou ty na místo:
code píše:A hlasovani je dobry napad.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned pro 20, 2009 8:30 pm

Ano, Mclaren zareagoval opravdu pohotově, to je dobře. Jak už Mila jasně řekl, tak s tou sekcí dost počítáme, jen prostě nemusí bejt raz a když bude až za týden, tak se prd stane. To že ji tu někdo chce do 5 minut, přitom sám ten telefon nemá, tomu říkám dělat zmatky. Jinak jsem sám pro a podle toho jsem dal hlas.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod code v ned pro 20, 2009 8:55 pm

Chlapci neberte to nejak zle, jen jsem chtel aby poradne forum o Mameu bylo ZDE, nemam rad kdyz se tristi sily, a tech for by bylo nekolik. Uz ted se snazi nekolik lidi udelat CZ forum o Mameu, ale nemaji takovou zakladnu jako tady na N73 foru. Kazdopadne McLaren na dotaz zaregoval opravdu bleskurychle :).
E71 fw 300.21.012 (šla docela těžce hacknout - NÁVOD) + 16GB microSD NOKIA
code
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E71 fw300.21.012

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned pro 20, 2009 11:01 pm

>code: viem ako to myslis a tu jednu vec ti dam za pravdu - toto je najlepsie fungujuce forum ake som kedy videl - ale neboj aj keby to (sekcia maemo) tu bolo zo vsetkych mobilnych webov uplne posledne ver ze by sa to nestratilo :wink: ta sekcia tu bude a ked sa to rozbehne tak bude stat za to a je jedno kedy vznikne :wink:
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod BadGuy v pon pro 21, 2009 9:30 pm

code píše:Uz ted se snazi nekolik lidi udelat CZ forum o Mameu, ale nemaji takovou zakladnu jako tady na N73 foru.

Nemají sice základnu, ale to neznamená, že nemůžou prorazit.. N73 také jednou začínalo ;)
Provozuji MyMaemo.cz - nový blog & forum o N900
BadGuy
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod BadGuy v ned led 03, 2010 9:37 pm

Základna, nezákladna, myslím, že už můžu říct, že jsem fórum o Maemu rozběhl slušně :D
Provozuji MyMaemo.cz - nový blog & forum o N900
BadGuy
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod mila6032 v úte led 26, 2010 9:07 pm

Dualboot na Nokii n900.

Kód: Vybrat vše
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/nokia-n900-pri-spusteni-si-vyberte--maemo-nebo-google-android/sc-4-a-1124411/default.aspx

Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned úno 28, 2010 11:14 pm

ovladajte hry na svojom PS3 pomocou N900:
http://www.engadget.com/2009/12/30/n900-turned-into-ps3-controller-courtesy-of-bluemaemo-emulator/

a opacne :D ovladajte hry na N900 pomocou PS3 ovladaca :D :
http://www.engadget.com/2010/02/13/playstation-3-controller-used-for-n900-gaming-video/
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v úte dub 13, 2010 6:51 pm

Mohu se nějakého vlastníka N900 zeptat na reálnou výdrž? Ve všech testech se dočtu jak vydrží 6 hodin v plnym zátahu. Já chci vědět co vydrží s vypnutym netem, asi 20 minut surfování +zároveň 20 minut ICQ, asi 30 minut písniček, 2 fotky.
A nebo jiná výdrž- napište prosím jak telefon používáte a po jaké době vytuhne.
Jde mi o to, jestli při pondělku, kdy mám školu dlouho, takže je telefon od 7 do 19 mimo zásuvku, vydrží N900 až domů a zbyde mi ještě baterka například kdyby se něco stalo vyfotit 15 fotek, nebo se něco stalo, tak 10 minut hovoru.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod prokop v úte dub 13, 2010 8:56 pm

Vlastník sice nejsem, ale tady máš informaci od jednoho šťastného vlastníka, které se podle mě dá věřit:
Výdž baterie:
Na tohle téma už jsem pomalu alergický... Stručně: N900 je multifunkční přístroj, který je v mnoha ohledech schopen zastoupit klasický notebook. Proto snad nikdo rozumný nemůže předpokládat, že bude běhat s tímto telefonem v kapse několik dní bez nabití. Je zde mnoho faktorů, které ovlivňují výdrž baterie (kvalita displeje a jeho podsvícení, vlastnosti OS a aplikací v něm, běh těchto programů na pozadí, bezdrátové technologie, frekvence vužití přístroje,...), ale v případě N900 jsem jednoduše spokojený s tím, když mi telefon vydrží v drtivé většině případů přes den. Což po celou dobu testování splňoval. Někdy to bylo o chlup, ale vždy jsem telefon zapojil do nabíječky až večer před spaním a přes den ho nijak nešetřil (online stav na chatu, WiFi, videa, fotky, Mp3,...)

http://maemo5.blog.mobilmania.cz/2010/04/recenze-n900/

Ale zajímalo by mě, co asi tak myslí tímhle:

Opravdu očistec po několika letech se Symbianem, kde spuštění dvou náročnějších aplikací znamenalo vážné problémy

Se Symbianem žiju taky několik let, vlastnil jsem pěkných pár kousků, mýma rukama prošly desítky symbianových telefonů (větší část dlouhodobě, tedy ne jen tak na pár minut nebo na hodinku ).... Ale nikdy jsem nezažil že by mi pouhé spuštění dvou aplikací způsobilo jakýkoliv problém. Ten člověk by asi měl poznat prokopa :lotpot - momentálně mám v E71 spuštěných 18 aplikací a to nepočítám dalších asi 10 skrytých procesů :D . V E61 mi většinou běží tak 5 aplikací a když to byl můj jediný telefon, tak i víc. Ani s SX1 jsem neměl vážné problémy, vždy mi pár aplikací běželo.

Jestli ale jedna z těch jeho dvou aplikací byl vestavěný interní zmetek Nokia Web Browser, ke kterému po chvilce surfování chtěl spustit něco dalšího, tak se není čemu divit :lol: . Zrovna před pár dny jsem v něm zase chvilku něco ověřoval ohledně fóra a během cca 20min to probíhalo klasicky: postupně shodil všechny ostatní aplikace a za dalších pár minut spáchal harakiri :D Tentokrát to ale bylo opravdu hodně brzy, jindy vydrží hodinu i dvě...
BTW: Nokia už toho zmetka asi konečně odepíše a do budoucna snad počítá s něčím lepším :pray. Aspoň se to dá předpokládat podle toho, že asi před 14 dny koupila firmu Novarra. Že by soudruzi idioti už pomalu přestávali šňupat lišejníky a ožírat se Finlandií :?: :t :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Potkan007 v pát dub 16, 2010 6:59 pm

Ahoj. Už jsem šťastným vlastníkem N900. Telefonu nemám co vytknout, rychlost úplně super. Jen mám jeden problém. Jaké je prosím tovární heslo pro roota? Nikde v návodu to není, na netu taky ne a potřebuju nainstalovat aplikaci na zjištění kreditu. Asi budu za vola, ale tohle nikde nevidím.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Smith.F v ned dub 18, 2010 8:50 am

Piš určitě další zjištění, mě by hlavně zajímal nějaký pohled po delším používání ve stylu "Co šlo na mojí staré N82 líp."
Mimochodem k té rychlosti - ten procesor se dá ještě nataktovat a pak je to prý teprv síla. Jít ze 600 na 950MHz je prý bezpečné.
http://www.mynokia.cz/maemo/nokia-n900-v-rukou-nadsence/

Magor, co taktoval na 1700MHz :lol
(i když taky možná fake)
http://www.maemocommunity.com/757/nokia-n900-overclocked-to-1700mhz/
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Potkan007 v ned dub 18, 2010 11:18 am

Zatím co mám postřehy, tak intuitivnost hudebního přehrávače je taková, že všechno super, akorát playlist dle mých představ- pouze 12 písniček, jedna dvakrát mi zabral přes 3 hodiny a stejně jsem to vzdal a udělal podle youtubu. Jinak repráčky docela tichý (tipuju 20% N82 = 50% N900 a 45% N82 je maximum tady. K N73 ko bude tak 35% MAX), ovšem kvalita naprosto luxusní, mnohem lepší než jakýkoli jiný mobil co jsem slyšel- a to jich bylo!
Taky mohli kluci z Nokie líp domyslet prohlížeč. Když nemám (a nechci) zapnutou klávesnici na obrazovce a jen přeba přes ctrl+v vložím odkaz, musím vysunout klávesnici a odentrovat- proč takhle složitě? Potom ukončování aplikací bylo na N82 snažší. když chci tady típnout něco co nemá maemácký křížek, musím jedině namáčknout vypínání, kliknout mimo tabulku co vyjede- to tu znamená krok zpět, pak zobrazit co je na pozadí a tady konečně křížek.
A jeden z dalších postřehů je, že ze zvyku na symbianu beru, že když zavřu fotoaparát, tak se hodí na automat- tenhle si nastavení uchovává, takže fotim makro, zavřu a příště nestačí otevřít, ale musím makro vypnout (popřípadě všechny vyvážení hodit a nulu).

Asi fake, momentální maximum je 1150MHz, mně přijde rychlost naprosto super, takže mám základnách 600MHz.

Plusy z hlediska N82 jsou třeba, že na displeji (800*480) nejde rozeznat body, vše probíhá naprosto "live"- žádný "záznamy" že kliknete a stane se to za vteřinu. Můžu si pustit Firefox, Pidgin (ICQ), hudební přehrávač. nějakou náročnou hru, dát instalovat aktualizace systému a na rychlosti nic nepoznám (akorát na baterce, poprvé jsem to takhle vybil za necelý 4 hodiny, tak se hlídám. Ovšem je to jak komp. Když to nepoužíváte, neznamená to zásadní úbytek spotřeby. Když leží, tak dá den a zbyde mi tak na hodně neaktivní dopoledne ve škole). Prohlížeč zobrazí úplně (opravdu úplně) všechno- javascript, javu, flash, shockwave, ... radost s ním pracovat. Když si z netu stáhnu avi 700MB, hodim ho do N900 a když nemyslim na baterku, plynule se podívám.

Jo a na toho roota potřebujete nainstalovat z repozitářů aplikaci "rootsh", pak stačí napsat v terminálu "sudo gaimroot" a jste rootem bez hesla.

Zatím končím. Jsem plnej pocitů, nevím zatím jak je vyjádřit. Možná dost z mínusů je mou neznalostí systému a zhýčkaností, že jsem zvyklem měnit symbian za symbian a ničemu se neučit, nic mě nepřekvapí. Ten telefon dokáže překvapit, stejně jako hodně potrápit. Repozitáře jsou plný aplikací (zabraných 150MB aplikacema v rootfs a 400MB v 2GB paměti na aplikace mluví za vše a to mám zatím jen ofika a jeden testingový, je jich ještě víc.).
Rozhodně doporučuju těm, který neštve, že když N900 nešetřej, tak vydrží chvilku. Ona jim to vynahradí tím jak tu chvilku pojede. Teď už musím, mám oběd.

edit: Ještě mě napadlo jedno mínus na který už jsem zvyknul a už mi to nepříjde. Když telefon zvedáte, očekáváte nějakou hmotnost a podle toho silně přitahujete ruku. V prodejně jsem čekal hmotnost jako N82 a ono to váží o víc jak polovinu víc! Moc si to nejde představit, ale je to jak 2 tenký mobily na sobě (i tloušťkou).

Další věc co mě napadla k plusu oproti Symbianu- ukazatel baterie ukazuje co má ( reálný stav) a ne výmysly jako že v půlce baterky ubyde první čárka. Docela mě vyděsilo, že jsem si chvilku hrál a už mizela baterka, ale když je to takhle, naopak se s tím žije líp.

Moje dosavadní zkušenost s baterkou je takováhle: Včera ve 20:30 jsem ho nabil na 80%, do 22:30 jsem si aktivně hrál, minimum 3 aplikace na pozadí (zbylo 58%) přes noc nechal ležet, ráno budil budíkem v 9:00 (po noci 51%) a hned za to dostal pořádně do těla- pár her na probuzení, na netu facebook, forum, nokiamanie atd, ICQ, 2 deb balíčky na instalaci, 1 odzipovanej archiv 3GB. Končil jsem v 10:30 (ubylo za tu chvíli z 51% na 23%). Do 11 jsem na něj sem tam kouknul kdo mi píše (nikdo nepsal ani nevolal). Od 14 do 15 si ho prakticky nevšímám a teď si říká podruhé o dávku elektriky. Tipuju to na nějakých 19 hodin, z toho 11 a půl jen ležel odpojenej od wifi, jinak pořád připojeno, jen nesurfuju.
Takže vzato z hlediska dne- když budu dělat ve škole před mobilníma maniakama, že ho nemám a nechám ho ležet, odpoledne si cestou ze školy pustím půl hodiny MP3, tak to snad nějak domů doklepe (cca 7:00-16:30 bez zásuvky) a naftovej agregát nebude třeba. Z hlediska mobilu tragédie. Z hlediska počítače paráda.

edit: Myslím, že je to můj nejdelší příspěvek. Co takhle dát to téma prosím někam viditelně? Ne každej to bude hledat přes google jako "n900 site:forum.n73.eu" a myslím si, že tohle váhající budoucí vlastníci potřebují- ne recenzi typu když to přetaktuju a pustím všechno co mám, za 3 hodiny vytuhne. Takovýhle pohled (nejen) já hledal a nikde není. Navíc s těma procentama to myslím je docela přehledné.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Potkan007 v ned dub 18, 2010 2:28 pm

Sorry za nový příspěvek, nechci tamten rozvádět donekonečna.
Mám pro vás několik fotek v bídné kvalitě porovnávající N900 s N82 (moje telefony) tak, aby ste si mohli udělat představu. Vždy se snažím porovnávat co nejpodobnější funkci v základu.

Oba telefony zepředu
... a zezadu
Pohotovostní režim
Menu
Hudební přehrávač- výběr skladeb sorry za N82, ale tu znáte
Aplikace na pozadí
Tohle se mi moc líbí Vše co potřebuju o systému vědět na jednom místě
Fotoaparát příště zkusím na stativu aby bylo něco vidět.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned dub 18, 2010 9:39 pm

Poviem ti len jedno - ja by som nerozmýšľal ani chvíľu keby mám možnosť kúpiť si ho. Čakám v podstate na n98 čo tam dokážu vykúzliť ale n900 má svoje isté čaro ktoré vo mne prebúdza mobilného draka. Asi je to spôsobené predovšetkým zdanlivou absenciou OVI ktoré mi pri nových modeloch lezie totálne na nervy. Tá otrasná zelená OVI farba s bielou je pre mňa ako päsť na oko. Zároveň takéto posudky z hľadiska dňa, funkčnosti a týmto porovnávaním modelov, mi aj všeobecne uznávaný iPhone príde ako totálny iShit aj keď funkčnosťou je podobný. Normálne na prvý pohľad vidno potenciál toho čo ja v telefóne potrebujem teda bezchybnú bezdrôtovú komunikáciu, dokonalú hierarchiu správ, najlepší prehliadač webu ktorý všetko zobrazí korektne, HW klávesnicu, rýchlosť - v podstate neobmedzený multitasking, atď atď.. má to všetko čo ja považujem za dôležité. Fakt bomba vec. Keby ešte tak boli financie.. :?
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pon dub 19, 2010 1:55 pm

No tak na bezdrátovou komunikaci si myslím nemá konkurenci mezi přenosnýma zařízeníma vůbec. Zprávy mi spíš vyhovovaly na symbianu, ale už jsem si zvyknul a je to taky super. Klávesnici mimochodem docela okukovali i majitelé N97 ze třídy. Multitasking jak píšu na mobilmanii- 7 aplikací najednou (a to žádný odlehčený, hezky prohlížeč, hudba, Crazy Birds- hra, Pidgin- ICQ a další) cestou ze školy a graf CPU v liště nikdy nezčervenal (znamená 90+%), naopak se držel nízko.

Jo a mimochodem- OVI tady je :-D má ikonku v dolní řadě v menu uprostřed a nejde přesunout a navíc tam na ni je myslím 9 her a skoro 20 aplikací (což na repozitáře nemá, zvlášť když si přidáš testingový, na devel jsem ještě neměl odvahu, ale tam to prej přibejvá, že se nestačíš divit).
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon dub 19, 2010 2:45 pm

no ja viem že tam je :D preto hovorím že zdanlivo. Proste vyhovuje mi však to že do reklám na N900 nie je zakomponované OVI ako hlavný ťahúň. Môžeš si na iných modeloch všimnúť na každom obrázku to nechutné zeleno-biele "pracovné" prostredie ktoré pchajú do každého nového telefónu. Ja viem že témy sa dajú zmeniť, mne to ale proste vadí, mám z tých telefónov potom pocit že na nič iné ten telefón nie je dobrý, len na OVI. N900 tento sprostý trend obišiel a mám pocit že to bol posledný telefón ktorý nerobí na OVI reklamu. Všetky ostatné počnúc N97 (ešte keď je aj v bielej verzii tak koniec) až po novú C6, všetky telefóny reprezentujú ovi ako nového boha nokie (keď nemá úspech ngage tak treba niečo nové nie?). Je to to isté ako sony-ericsson sa ide dosrať keď na každý telefón vygravíruje (dobre že nie do zlata) velké logo CYBER SHOT 8984762 MPX+ a na hudobné telefóny ešte väčšie vyšplechnuté W v otrasnej oranžovej. Je to maximálne na nervy. O iPhone a ich najdokonalejších technológiách Appstore a všadeprítomnom hnilom jablku radšej ani nechcem hovoriť. Proste pre mňa je N900 zaujímavá hlavne pre to že má jednoduchý štýlový vzhľad ktorý nie je prečačkaný kadejakými krivými tlačítkami s debilným stiskom ktoré ovládajú každú funkciu zvlášť a to nepraktickejšie než keby som púšťal priamo exe súbor odniekial z karty. Zároveň je v nej každá funkcia - od OVI, cez mapy, galériu, hudobný prehrávač, browser až po smsky - prezentovaná štýlom > mám počítač, a dám si tam čo potrebujem a to ostatné čo tu je, je len taký bonus. Telefón sa mi teda prispôsobí.Podobne ako Windows. Windows je kravina. Ale ponúka dokonalé prispôsobenie čo veľmi potrebujem - toto vidím len v N900 ostatné telefóny mi pripadajú > mám mobil, mám ovi a to stačí. A to sa mi nepáči je to neosobné ako košíky v kauflande. Dúfam že n98 tento trend všadeprítomnej reklamy na najhoršiu funkciu sveta obíde tiež. Aj keď o tom začínam dosť pochybovať. Namiesto toho aby vyzdvihovali telefón ako model od modelu, pomocou tých telefónov vyzdvihujú do reklamy nejakú debilnú funkciu ktorú nikto nikdy nebude používať lebo každý používa skype, icq, facebook a gmail.
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pon dub 19, 2010 5:31 pm

Tak mám další zajímavé postřehy:
:arrow: Věděli jste, že když vybijete baterku, N900 vám při zapínání na nabíječce oznámí, že je nabitá? Bliká oranžově, že nabíjí a zhruba 2 vteřiny těsně před naběhnutím GUI poté co si podají ruce se rozsvítí ta super věc co má 4 barvy zeleně= hlášce "Baterie nabita".
:arrow: Samotné zapínání trvá sice až do naběhnutí widgetů 1:11 (hezké číslo :-) ), ale nenudíte se, protože se co pár vteřin něco mění na obrazovce (rozsvítí, zhasne, stav nabíhání, zhasne, znova stav nabíhání, ohulí podsvícení, ztlumí, NOKIA si podá ruce, černo, znělka, tapeta, lišta, widgety)
:arrow: Že jsem si se stavem 70% pustil 2 filmy po hodině a půl a na konci mi ještě zbylo na napsání recenze.
:arrow: A například zajímavost, že po ukázání ve třídě se nikomu nelíbil do doby, než jsem zapnul podsvícení a vysunul QWERTZ. Pak ho asi 80% hodnotilo významně kladně a otočili se od "N97 group" 8-)
:arrow: Fotoaparát si nějak divně uchovává nastavení. Musím to vypozorovat, ale někdy si vzpomene a někdy ne.
:arrow: Zvukový projev je naprosto famózní. Repráčky hrajou pro mé ucho pěkně čistě (nesrovnatelné s ničím co jsem zatím z mobilu slyšel), perfektně vybírají i hloubky které mi u notebooku hraje už subwoofer (tipuju tak 100Hz), když ho držim v ruce, hezky se občas díky tomu trošku zaklepe. Co do hlasitosti je to od extrému k extrému. Nejsem nějak náročný na hlasitost (mám in-eary s vysokým odporem, na N82 jsem je pouštěl na 40% maximálně). Daň za kvalitu integrovaných je hlasitost o které už jsem se zmiňoval. Ovšem na 3,5mm výstupu jako kdyby to chtěli seveřani dohnat. Moje sluchátka mám asi na 10% a přijde mi to akorát. Ty co k mobilu přidali mi sice nesedí, hrajou nic moc, ale hlasitostí mám problém je seřídit, protože trošku šoupnu posuvníkem a řve to jak kr*va!
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Potkan007 v sob kvě 01, 2010 6:46 pm

Tentokrát se podělím o zkušenosti se systémem Maemo.
:arrow: Má jednu vlastnost- za normálních podmínek je "nezaseknutelný".
Například taková primitivnost- pustíte si hudbu a začnete si pouštět další programy. Symbian v tuhle chvíli začal přehrávat sekaně a já mu to neměl za zlé- přeci načítá. Maemo naproti tomu stále plynule přehrává. Můžu jít na internet a pustit něco ve flashi aby se procesor pořád smažil na 100% a přitom všechny ostatní procesy fungují plynule jako by se nic nedělo.
:arrow: Jak určitě víte, Maemo má swap (virtuální rozšíření operační paměti). Ta má tedy 256+768MB (=využitelných 1024MB). Po startu je ihned znát počítačový základ, jelikož si samotný systém ukrojí zhruba 120MB a swap nepoužije. Teď nastává "problém". Při spouštění programů se značná část ukládá právě do swapu. Například při zapnutí Firefoxu už je situace 140+40 swap. Po vypnutí se ale místo stavu 120+0 stane pouze odhadem 120+35- tedy swap se pří vypnutí programu do něho nahraného příliš neobtěžuje uvolňovat. Běžně proto telefon nosím ve stavu 150+110. Naštěstí swap je rychlostí srovnatelný s RAM a proto není znát rozdíl (lze proto prakticky uvádět rovnou 1GB RAM, méně chápaví pojem swap nerozšifrují).
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Slimi v pát kvě 07, 2010 6:21 pm

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, koupil jsem si Nokii N900, na kterou je nový firmware 3.2010...., Já mám v telefonu 2.2009.... Rozhodl jsem se tedy o aktualizaci, ale Nokia sofware updater nahlásí že není žádní nový firmware... Zkoušel jsem tedy na stránkách Nokie podle product code zjistit verzi firmware a tam mi to dokonce napsalo 1.2009.... nevíte čím to je?? Vím jistě, že by pomohla změna product code, ale to se my nepodařilo přes NSS a ani přes JAF... Prosím poraďte.
Slimi
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N93

Příspěvekod Potkan007 v pát kvě 07, 2010 6:29 pm

FOTA jsi už zkoušel (přes správce aplikací- aktualizace)? Ten telefon asi není pro český trh, že?

edit: Telefon dnes před polednem zahlásil slabou baterii, seděl jsem u notebooku, microUSB velde sebe a na nabíjení jsem nespěchal. Připojil jsem telefon, odmítnul spojení s počítačem (pouze nabíjení) a spustil stopky. Ovšem čas nabíjení mi vyrazil dech! N900 na 500mA z USB zahlásila plnou baterii až po (radši slovy) PĚTI HODINÁCH A ČTYŘICETI MINUTÁCH!!! Pro porovnání- N82 nabíjela na 420mA zhruba 2 hodiny. Pochopil jsem důvod, proč má nabíječka v balení 1200mA a ujasnil si, že staru 360mA s redukcí radši hodím do šuplíku.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod rozik.l v úte srp 17, 2010 8:20 pm

Starou rovnou vyhoď :-D já když jsem koupil n900 tak jsem jí párkrát přes noc nobíjel u přítelkyně přes redukci a starou nabiječku a ráno jsem se divil že mám nabito jen cca z 50% :D
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod 8vasa8 v stř srp 18, 2010 9:41 pm

Přes redukci to nabijí fakt pomalejc ale že by se to nenabilo přes noc ?
Nokia n900 - 950MHz
8vasa8
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod rozik.l v pon srp 23, 2010 8:03 pm

No mě přes starou nabiječku ne. A to jsem to dával na nabiječku někdy kolem půlnoci a sundaval kolem šestý ráno...
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod Potkan007 v úte pro 14, 2010 7:26 pm

Musím se podělit s novým výzkumem systému, z mého pohledu je velice zajímavý (možná provokativní) zejména pro Symbianisty. My věrní Maemu předpokládám známe.

N900 už mám více jak 3 týdny zapnutou, dávám jí běžným způsobem zabrat, ale nikdy nerestartuji. Hodlám takhle přežit měsíc.
Podle zkušeností ještě s N82 (nebo snad proboha i N73) jsem očekával po několika dnech, maximálně týdnech pokles rychlosti a po 3 týdnech by byl restart už nutností. Vlastně jsem si ten měsíc nadhodil spíš ze zvědavosti, moc jsem tomu nevěřil.
Maemo oproti očekávání běží stále stejně rychle. Procesor se o něco více zadýchává, ale necítím ani nějak výrazně vyšší spotřebu energie. Operační paměti zabíral po startu 119MB (119 RAM + 0 SWAP), teď je to už 288 MB(144 RAM + 144 SWAP)- bez rozdílu v rychlosti.
Taže jestli na tomhle systému něco obdivuju, tak je to určitě schopnost dlouhého běhu. Jak už jsem hodněkrát zmínil, je tady znát vliv počítačů, ze kterých Maemo vychází.

edit: Měním názor! Moje N900 hodila artefakty a odešla! Mám cihlu!!!

N900 žije! V záchvatu mačkání PrintScreen abych z toho něco měl zdokumentované se mi podařilo udělat jednu rozsypanou fotku menu.

Image
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Potkan007 v pát led 21, 2011 1:48 pm

Něco z tvorby linuxové komunity:
forum.ubuntu.cz píše:Láska má je neskonalá,
ó, jak ty jsi dokonalá!
Znamenáš pro mne celý svět!
Ty, má Nokie N900.

Když ji miluješ, není co řešit..
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Obecné informace, parametry