Hledáte aplikaci? Žádosti sem.

Aplikace určené pro OS Maemo a MeeGo

Příspěvekod Potkan007 v pon črc 05, 2010 11:25 am

Sháníte aplikaci na Maemo nějakého typu, nebo s funkcí, kterou potřebujete?

Žádosti dávejte sem.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

HD video ?

Příspěvekod AdamCZ v čtv srp 19, 2010 9:34 pm

Zdravím, existuje nějakej codec na přehrávání HD videa v mp4 ? na N900..
Nepřehrává mi to ani 640x360 v MP4..
Díky za info
Naposledy upravil Potkan007 dne čtv srp 19, 2010 10:34 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunul jsem do vhodného tématu
AdamCZ
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N900

Re: Hledáte aplikaci? Žádosti sem.

Příspěvekod Potkan007 v čtv srp 19, 2010 10:42 pm

Pokud chceš na telefonu přehrávat videa s vyšším rozlišením, tak zkus nainstalovat balíček "Extra Decoders Support", to by mohlo zabrat. Budeš k tomu potřebovat přidat zdroje Extras-Devel/Testing. Nečekej ale zázraky, procesor je stavěnej tak akorát na dekódování 800*480, takže bude hrozně žrát baterku a stejně se to bude sekat.

Nebo můžeš zkusit nainstalovat alternativní přehrávače jako VLC (v jeho fázi vývoje nic pro BFU), nebo MPlayer.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod rozik.l v pát zář 17, 2010 5:54 pm

Ahoj, Nevíte někdo zda existuje program, kterej by mi při příchozim hovoru přidal k červenýmu a zelenýmu tlačítku tlačítko, kterým bych příchozí hovor položil a automaticky by hovor vytočil nazpět?

(mám neomezenej tarif a tak bych rád přítelkyni a blízkejm ušetřil nějakou tu kačku trošku jednodušeji než-li lítat prstem po displeji)
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod emanuelf v úte říj 19, 2010 9:55 am

Prosím o radu, kde získat sudo pro N900. V mém telefonu není a X terminal hlásí sudo not found
emanuelf
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod dave007 v úte říj 19, 2010 11:08 am

potřeboval bych jdownloader..nevite nekdo jestli to pro maemo vubec je?
dave007
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: nokia n900

Příspěvekod Potkan007 v úte říj 19, 2010 12:59 pm

emanuelf: Aplikace sudo se jmenuje "rootsh" a jde najít ve správci aplikací. Přihlášení potom probihá příkazem "sudo gainroot".

dave007: jDownloader pro Maemo neexistuje, každopádně jsem se snažil nejít alespoň nějakou alternativu- bez úspěchu.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod emanuelf v pát říj 22, 2010 8:22 am

Moc děkiji za pomoc, jinde ma ani neodpověděli. Zdravím a přeji hezký den.
emanuelf
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod slunicko v stř lis 17, 2010 10:20 pm

Dobry den,

navrhuji tuto aplikaci pro n900 Maemo (nebo i pro jine), kterou mam na svem starickem SE a ktera mi tady moc chybi.

Kdyz je obrazovka vypnuta (tedy telefon jede, ale ma vypnutou obrazovku), zobrazuje se na ní čas.

a. Není třeba zapínat obrazovku a spotrebovávat drahocennou energii z baterie, kdyz se chci jen podivat, kolik je hodin, coz je relativne casto, protoze tak jako spousta jinych lidi s mobilem v kapse nenosim uz hodinky.

b. Vim, kolik je ihned, bez cekani a tapani na obrazovku.

Vzhledem k tomu, ze displej je transreflexni, jak bylo kdesi napsano, mel by casovy udaj byt videt i pri vypnute obrazovce. Pri uvodnim zapinani se takovy napis NOKIA dokonce na obrazovce na chivlecku objevi, takze si myslim, ze by to melo jit.

Spotreba energie bude minimalni, nesjpis jako u L CD hodin, tedy nula nula nic, protoze se nicim nesviti.

Staci HH:MM, cislice cca 10-12 mm vysoke. Mohou byt napric i na vysku, to je vcelku jedno.

Ten casovy udaj navic putuje po obrazovce, takze se nevypaluje.

No a kdyby to melo byt uplne prepychove, tak by se stejnym zpusobem mohla zobrazit ikona
- psanicka pro email
- neco jineho pro chat
- telefon pro ztraceny hovor,
takze by bylo pri prvnim pohledu na telefon zrejme, co ceka na nasi pozornost.

No a kdyby to melo byt uplne superprepychove, tak by telefon mohl mit v souvislosti s timhle i specialni mod, kdy by byl v tichem modu, nezvonil nebo maximalne by si "vrznul" nejakym slabym tuknutim slysitelnym jen na pul metru a ne vic, jenom by zobrazil treba identifikaci volajiciho (cislo nebo jmeno ze seznamu). To kdyz ma clovek jednani, nechce rusit, porad by mel pred sebou hodiny a stale mel prehled, kdyz by se na nej nekdo dobyval.

Dekuji a tesim se, ze se pripadne takova aplikace objevi.
slunicko
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: n900

Přiřazení vyzváněcího tónu ke každému kontaktu zvlášť ...

Příspěvekod Tekniker v úte lis 30, 2010 11:09 pm

Zdravím !!! Chtěl bych se zeptat zda existuje na nokii N900 nějaká aplikace, pomocí které by bylo možné si ke každému kontaktu zvlášť přiřadit jakoukoli melodii (Mp3 atd.)

Děkuji za odpověď ...
Tekniker
Nový uživatel
Nový uživatel

Jiné hodiny na hlavní display ...

Příspěvekod Tekniker v úte lis 30, 2010 11:13 pm

Dobrý den !!! Mám dotaz : je možné nějak změnit motiv zobrazených hodin na hlavním displey nebo aplikovat uplně jiné hodiny ?

díky za odpověď ...
Tekniker
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod kareld v pát pro 03, 2010 3:51 pm

Co se týče vyzváněcí melodie, myslím, že jí umí přímo fw 1.3. V horní liště kontaktu, pokud tam kliknu, mám tam položku: Nastavit vyzváněcí melodii. V předchozím fw jsem na to měl aplikaci z repozitážů, ale už si napamatuji, jak se jmenovala. Ta ale byla v EN a teď to píše v češtině.
kareld
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod Potkan007 v pát pro 03, 2010 4:01 pm

Pokud se nepletu, přiřazování vyzvánění stále v telefonu není. Existuje ale aplikace "Custom ringtones for your contacts" (Extras-Testing/Devel), která se našroubuje do telefoního seznamu a tváří se jako by byla součástí telefonu.

Co jsem shlédnul internet, tak úprava samotných hodin není normální cestou možná (jsme v linuxu, pokud jseš znalcem systému, můžeš úplně všechno).
Můžeš nainstalovat "Theme Customizer" a upravit písmo v celém prostředí telefonu, tedy i na hodinách, nebo použít widget na plochu, který si můžeš upravovat. Třeba "DigiClock"
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tomasek123 v sob pro 04, 2010 12:14 pm

tak taky se přidám a zdravím Potkan007 :D

už dva dny hledám nějaký dobrý prográmek na nahrávání hovoru.
nejsem nějak náročný jen potřebuji aby šlo zadat buď automatické nahrávání při každém hovoru nebo tlačítko kde ho sám zapnu podle hovoru.
doufám že nějaký je. předem děkuji
Samsung Galaxy Note 2, room: CriskeloRom V10 - 4.1.2 , XXDMB2 , - zkušební
Samsung Galaxy Note 2, room: Omega v11 - Jelly Bean 4.1.2, UBDLL3
Nokia N900 - Láska je věčná té se nikdy nezbavím
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N900+N7100

Příspěvekod kostik1 v sob pro 04, 2010 12:37 pm

Dost dobrej je "Recaller". Funguje jako widget na ploše, kde na něj akorát klikneš a nahráváš... :-) Mám takovej pocit, že to jde nastavit i na automatický nahrávání... :-) Stáhneš ho v repozotářích.
N900 - 20.2010.36-2 = PR1.3 - 32GB
kostik1
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 - 32 GB

Příspěvekod tomasek123 v sob pro 04, 2010 1:56 pm

jop tak to je něco co jsem hledal děkuji ti jde nastavit i automatická což je dobrý. dokonce to funguje i jako diktafon a nahrává z rádia i když to mě nezajímá ty hovory a diktafon v jednom. špica děkuji.
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod kostik1 v sob pro 04, 2010 2:40 pm

Jasná věc.... :-) Kdyby cokoli, dej vědět... ;)
N900 - 20.2010.36-2 = PR1.3 - 32GB
kostik1
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 - 32 GB

Příspěvekod rozik.l v čtv pro 16, 2010 11:34 am

Je nějakej přehrávač mp3 kterej bude něco jako winamp v PC a nebo jako LCGjukebox (tusim ze takhle nejak se to jmenovalo) na symbiau? stáhnul jsem všechny co jsou v repozitářích, ale žádnej mi nevyhovuje. Jediný dva jsou trošku použitelný ale jinak nic moc... (GPE Audio player, KMPlayer)
rozik.l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 ke vší spokojenosti :-)

Příspěvekod tomasek123 v sob pro 18, 2010 6:56 pm

zdravím, tak jak si hraju z telefonem tak nevím furt my to dělá blbé fotky. ať to jsou kostičky nebo roznazané,
zkoušel jsem bless ale i tam jsou fotky divné. nevím jestli to neumím nastavit ale takové fotky my to dělalo naposled snad na 6let starých mobilech. můžete my doporučit nějakou app která by byla dobrá a foto bylo aspoň jako z N73 a ještě nějaké program aby šlo natáčet video ještě jsem nezjistil jestli je to vůbec možné.
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Potkan007 v sob pro 18, 2010 7:31 pm

rozik.l: A čím jmenované přehrávače nevyhovují? Na Maemo jich zrovna moc není, pokud připočteš Canolu, tak jsi prakticky na všech alespoň trochu použitelných možnostech.

tomasek123: Fotky jsou horší, než z mé minulé N82, ale při porovnání s N73, 5800XM, N97 (má stejný snímač) se nemusím za kvalitu stydět. Automat je možná trošku tupější, dá se to ale dohnat ručně. Bless jsi zkoušel doufám v některé z nejnovějších verzí, je úplně přepracované a kvalita, ovladatelnost i množství funkcí jen k lepšímu. Video natočíš takhle: otevřeš krytku fotoaparátu, klikneš vpravo na druhou ikonku shora a vybereš "Automatické video".
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tomasek123 v sob pro 18, 2010 7:56 pm

ano mám Bless a verzi 0.43-1
má mraky nastavení což je dobře a asi to je nejlepší app co jsem viděl na focení a to ne jen na N900 ale asi to pořádně neumím nastavit ať nastavím co chci tak koudnou fotku né a né udělat.
venku ještě to jde ale jak je přítmý nebo jsem v místnosti tak to je děs na to že to má dual led
k tomu videu jj to jsem našel jak jí zpustit ale podobné jak z fotkama, na vidou pak nic není vydět je vše rozmazané, proto jsem se ptal jestli ještě není nějaká app na video. nemusí to být zrovna HD :D :D
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Potkan007 v sob pro 18, 2010 9:01 pm

Na video o ničem dalším nevím.
Fotky- uznávám, že za tmy je to zlé. Tohle prostě není xenon, ale jen 2 LEDky a už od toho se odvíjí většina nočních problémů.

Obrázek

edit: Když zkouším fotit to samé přes BlessN900, tak se zbavím modré, černá je opravdu černá, šumí to ale zhruba stejně. Pravda, že jsem byl taky hodně zklamaný. To je vlastně důvod, proč jsem Ježíška zaúkoloval zrcadlovkou :-D
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tomasek123 v sob pro 18, 2010 9:14 pm

aha tak to jestli ty který je v tom zběhlí víc nevymáčkneš tak to potom ok. máme je cca totožné kvalitou.
tak to nejsem na tom tak špatně :D děkuji ti škoda že není něco podobného i na video.
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tomasja207 v sob led 01, 2011 7:29 pm

Hledám aplikaci která dokáže odesílat sms na jakékoliv čísla je jasné že s přístupem na internet ale bez nutnosti registrace na nake servry
tomasja207
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod Potkan007 v sob led 01, 2011 7:59 pm

Jestli myslíš posílání SMS přes brány operátorů, tak doporučuju dát si na plochu widget odkaz na
Kód: Vybrat vše
http://m.mobilecity.cz
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oko78 v sob led 01, 2011 11:18 pm

Moc se předem omlouvam,vím že nejsem ve správném foru,ale moc se v tom neviznam.Navíc jsem se registroval z telefonu,takže se tu motám ze stránky na srtránku.Nokii N900 jsem si nadělil k vánocům a teprve se snažim prokousat se začátky.Čím dýl si s tím hraju,tím víc mě to baví,ale taky je víc nejasností,na který nemám odpovědi.Potkane007 nebo kdokoliv jiný prosím poraďte.
a) kdyz odinsatluju aplikaci, urcite se nezbavím všeho,co jsem si při instalaci natáhl do telefonu.Tyhle "zbytky" pak mohou pravdepodobne systém zpomalovat.Existuje nějaký způsob,jak telefon průběžně čistit? Neco jako CCcleaner na počítači.
b) co jsou to ty logovací soubory a mám jim věnovat nějakou extra pozornost?aktualizoval jsem si v telefonu poslední firmware,tedy aspoň myslím a všiml si potom týhle složky.Je tam snad milion řádků něčeho,čemu vůbec nerozumím.
c) jelikož mám doma pouze laptop,používám ADSL připojení přes wifi.Všechno běhá kolem 7MB/s,nic nepadá,síť drží.Když se ale připojím s mojí N900,stačí abych chvíli nic nedělal,třeba jen četl článek a když chci dál na webu nejde to a musím se odpojit a znovu připojit. :dolu:

Moc by mi pomohlo,Kdybyste mi někdo poradil. Určitě to z mé strany nejsou poslední otázky. :help: :help:

Moc děkuju
oko78
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v sob led 01, 2011 11:37 pm

1. Ano, nějaký ten bordel v telefonu zůstane. Přidej si zdroje Extras-Devel a Testing, nainstaluj aplikaci "rootsh". Potom otevřeš X-terminal. Příkazem "sudo gainroot" se přihlásíš jako superuživatel (neomezená práva) a příkazy "apt-get clean" a "apt-get autoclean" vymažeš z telefonu všechny zbytky, které zůstaly po aplikacích a nemají využití.
  2. Logovací soubory si vytváří kdejaký program, vzásadě platí že pokud se jich nechceš cíleně zbavit, tak je nech. Jsou programy, které v případě jejich ztráty zpanikaří a chovají se vadně, dokud si je znovu nevytvoří.
  3. Tady půjde o konkrétní problém. Nikdo v mém okolí, ani já, se s ničím takovým nesetkal. Zkusil bych změnit kanál wifi, popřípadě způsob šifrování.

Fórum je tu od toho, abychom si pomáhali. :D
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oko78 v pát led 07, 2011 10:15 pm

Zdravím a moc děkuji za užitečné rady. Všiml jsem si jak bleskově si zareagoval, zato mě trvalo týden se dostat k tomu, abych odepsal. Byl jsem mimo republiku.
Co se týká těch věcí nahoře, přidat zdroje myslím zvládnu, logovací soubory nechám svýmu osudu, ale co se týká wifi jsem mimo. Jsem totální technický tele :roll: , takže mi některý věci mi nebudou jasný nikdy, jiný až když se do mně kopne. Nastavit si wifi tak, abych jí měl chráněnou byl pro mě vrchol, takže nevím ani jak změnit kanál, ani šifrování. A nechytej se za hlavu :lotpot . Je pravda, že u kámoše mi ta wifi držela normálně, dokud jsem telefon nezazdil na delší dobu do kapsy.
Další věc, kterou jsem posledně zapomněl zmínit je to, že mi nejdou odesílat emaily. Vrtal jsem se v tom hned první den a nejspíš tamněco potvrdil špatně nebo vůbec. Kliknu na email, odeslat a přijmout a napíše mi to "Server SMTP "smtp.seznam.cz" nebyl nalezen. Zkontrolujte, zda má vaše síť k serveru přístup".
Mám email na Seznamu, tak jsem myslel, že stačí tam zadat ty základní věci. Popravdě nevím, co to tam po mě při zakládání účtu ta mašina chtěla.
Název účtu: Seznam.cz
Ponechat zprávy na serveru ???
Jméno: křestní + příjmení
Uživatelské jméno: můj nick ze seznamu
Heslo: moje heslo z mailu co používám
Emailová adresa: moje seznamácká
Server příchozí pošty:pop3.seznam.cz
Zabezpečené ověřování:??????
Bezpečné připojení:žádné
Port:110
Server odchozí pošty: smtp.seznam.cz
Zabezpečené ověřování:??????
Bezpečné připojení: SSL
Port:465
Servery SMTP specifické pro připojení: nezaškrtnuto
Nastavit servery SMTP: ??????

Pod tím odkazem servery SMTP, co je v hlavní liště mám u jména svojí domácí sítě napsáno smtp.seznam.cz a když to rozkliknu, tak následující:
Server odchozí pošty:smtp.seznam.cz
Zabezpečené ověřování:Přihlášení
Bezpečné připojení: Normální (TLS)
Port:25

Asi si říkáš, proč si takovej vůl raději nekoupil ten telefon prodůchodce, ale když mě ta Nokie tak dostala. Začal jsem po patnácti letech zase dělat školu a dostanu do toho spoustu věcí, žiju muzikou, takže úžasný, zavřít dítěti na zadní sedačce klapačku pohádkou v telefonu taky není problém, atd. atd.
Jenom jsem trochu brzda, ohledně věcí, který dneska zvládá kdejakej klučina :sorry:
díky
oko78
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v sob led 08, 2011 11:56 am

Způsob nastavení šifrování a kanál je u každého routeru jiný. Obecně se dá říct, že jdou tyhle věci nastavit v položce WLAN, Wireless LAN, nebo WiFi.

Zkusil bych upravit tohle:
Uživatelské jméno: můj nick ze seznamu@seznam.cz
Ale hledal bych to na seznamu. Já mám výhodu gmailu, protože je skoro všude přednastavený (vyplnim mail, heslo a hotovo). Někde na seznamu bude určitě nejspíš v nastavení info co a jak nastavit pro příjem zpráv přes klienta aby fungoval.

O volech si nic neříkám, každý nějak začínal a pokud tě telefon baví, určitě má každý šanci to někam dotáhnout. Ještě že nejsou v mém profilu vidět zprávy starší jak cca 2,5 roku. Kdybys viděl moje začátky, tak bys lehnul pod stůl. Ani teď to tu se mnou nemaj lehký :D . A že sis koupil zrovna N900? Tu si koupilo hodně lidí ze stejného důvodu jako já: jde s přehledem o nejotevřenější systém pro mobily.
Symbian- hackování; Android- musí se přehrát abych se stal rootem; Win Mobile/Phone- zkoušel jsem a je to pomalé i na silném stroji; Blackberry také zrovna nezáří otevřeností; Budoucí MeeGo je vyvíjeno pro širší okruh lidí, tedy jako polouzavřený systém.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tomasek123 v sob led 08, 2011 12:10 pm

od oko78 v pát led 07, 2011 10:15 pm:

takže: ahoj nejsem sice jako kolega a taky se s ním furt učím a taky se ho furt na něco ptám :D :D

pokusím se ti pomoc já. z netem a vše kolem něj znám dobře 12 let praxe :D

jestli chceš pomoc pak i z wifi tak dej vědět uvidíš že na tom nic těžkého není.
no nastavení emailu. sice ho nemám v mobilu nastaven ale pokusím se ti pomoc.
jak se připojuješ na net. když si chceš stáhnout email? to je duležité,protože jestli to je přes domácí síť tak je možné že odesílání pošty " smtp " jde přes tvého providera netu. moc už se to nepoužívá ale pár takových ano.

tak jestli to je přes operátora T-mobile,vodafone,O2 tak by to mělo jít dobře.
pokusím se nastavit svůj nepotřebný mail na seznamu a budu ti psát postup.
samozřejmě hesla a důležité věci budou XXX a vypsané co tam má být.
tak jdem na to.

Název účtu: celí název to je tomasek159@seznam.cz musí být takto
Ponechat zprávy na serveru ano
Jméno : křestní + příjmení ano to je dobře
Uživatelské jméno: to samé jako v 1 bodě tomasek159@seznam.cz
Heslo: moje heslo z mailu co používám ano to je dobře
Emailová adresa: moje seznamácká ano to je dobře
Server příchozí pošty: pop3.seznam.cz ano to je dobře
Zabezpečené ověřování: ne
Bezpečné připojení: žádné to je dobře
Port: 110 to je dobře
Server odchozí pošty: smtp.seznam.cz to je dobře
Zabezpečené ověřování: žádné
Uživatelské jméno: zase tomasek159@seznam.cz vždy musí být celé
Heslo: moje heslo z mailu co používám ano to je dobře
Bezpečné připojení: žádné
Port: port 25
Servery SMTP specifické pro připojení: nezaškrtnuto toto je dobře teď jen uložit a přihlásit
Nastavit servery SMTP: ??????

kdyby nějaký problém tak napiš
tomasek123
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Maemo & MeeGo aplikace