H-E-N (USB host) [Maemo]

Aplikace určené pro OS Maemo a MeeGo

Re: H-E-N (USB host)

Příspěvekod jeryk v pát led 28, 2011 10:39 pm

Pokiaľ by si chcel skoro funkčnú klávesnicu, tak si stiahni extkbd. ;)
N900 FW 20.2010.36-2 + N85 FW 31.002 + Nokia MD-8
jeryk
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N85 + Nokia N900 + MD-8

Příspěvekod Potkan007 v pát led 28, 2011 10:51 pm

Tak tohle už nemá chybu. Nainstaloval jsem si ten prográmek, nastavil v nastavení Genius klávesnici, jazyk Czechia a funguje mi kompletně celá klávesnice včetně háčků, čárek, českého rozložení z/y, numerické části, capslocku, ...
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pát led 28, 2011 10:53 pm

N900 zrejme teda nema podporu nejakeho POINT zariadenia ako je mys... ja sa s N8 a C7 nemam na co stazovat, momentalne mam aj X3-02 od nokie na test co podporuje USB host, ale tam idu len flashky. neverili by ste, ale neda sa spojit C7 s X3, lebo X3 chce byt vzdy ako server a nie poskytovat data. divne. C7 sa sprava podla toho, ktory koniec kabla do nej dam.

vraj tuto funckiu zvlada aj 6600i, ktoru mam jednu v sufliku pokazenu co som dostal do zbierky. ak opravim, dam vediet :)
pekne ze to maju aj "hlupe" telefony :) GO NOKIA GO!
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod Potkan007 v sob led 29, 2011 10:29 pm

Tak jsem přepracoval první příspěvek podle odzkoušené funkčnosti a návod jsem upravil tak, aby dával oproti tomu co jsem uveřejnil hned po první použitelné verzi h-e-n smysl.
Jestli máte někdo nějaký postřehy, nápady, nebo klidně jenom představu co by se tam dalo ještě dát, tak se podělte.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Moorhohn v pon led 31, 2011 1:34 pm

Tak jak je to teda s tím nabíjem a zároveň USB Host? Pakliže bych to chtěl používat celý den tak potřebuju nejen USB Hub který se sám napájí ale i nabíjet Nokii vzhledem k výdrži baterie při zatížení...
Pakliže máte nějaký způsob jak tohohle dosáhnout tak prosím na
Kód: Vybrat vše
zizala.smet@gmail.com

//Potkan007: Teoreticky to možné je, ale musíš si to nejspíš sám vyrobit.
Tady to je veřejné fórum, když ti někdo odpoví na mail, jak k tomu přijde ten, co bude hledat tu samou věc?
Naposledy upravil Potkan007 dne pon led 31, 2011 3:19 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Email jsem dal do code proti robotům.
Moorhohn
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N900 1,1Ghz...

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon led 31, 2011 9:44 pm

ale ved tu o tom hovorime cely cas nie?
USB hub co bude napajany, do neho napojis mobil = mobil sa bude nabijat.
ak do neho napojis kluc, mal by ho vidiet aj mobil. = nemusis mat ani ten konektor na pripojenie kluca rovno do mobilu.

ale je to teoria, niekto to musi skusit.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Moorhohn v úte úno 01, 2011 4:01 am

No já mám akorát obavy zda náhodou neublížím HW když bude chtít pomoci h-e-nu dávat proud a najednou budu proud cpát do mobilu...
A tak mně zajíma zda to už někdo zkusil...
A ještě jedna otázka, pakliže tam dám USB HUB umožní mi to mít klávesnici s myší a ext HDD najednou? Jestli není problém že každý se zapína v jiném režimu...
Moorhohn
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte úno 01, 2011 10:30 am

kurnik ved telefon ma urcite usmernovacie diody a vie co prud chce ist dnu alebo von :)
ak mu dane zariadenia poskytne prud, zacne sa nabijat. (logicky, co ak spojis dve ziariadenia co podporuju usb host? ja som to skusal, mam C7, N8 a X3-02) a prezili to.
co sa tyka USB HUBu, zalezi na tom ci ho bude mobil podporovat. je potrebne si to vyskusat. aj to ci sa vobec bude nabijat. my tu len teoretizujeme, kym to niekto neskusi tak sme mimo. N8 hub nepodporuje vobec.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Potkan007 v úte úno 01, 2011 7:41 pm

N900 nemá omezení HUBů, protože USB host zde netvořili Finové. Běžně vídám na internetu screenshoty s myší, klávesnicí, několika HDD a několika flash diskama.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte úno 01, 2011 10:32 pm

jo ale jestli ji pripojeny USB hub umi i dobijet tehdy kdy ma pripojene veci
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod bisik v pát úno 18, 2011 10:05 pm

Ahoj,

jsem tu u Vás nový, ale chtěl jsem se zeptat na:

po připojení USB externího disku WD 320Gb se rozsvítí, ale nemohu ho najít, příkazy do příkazové řádky z Debianu nefungují "fdisk -l" jak zjistím kam se disk připojil a zda vůbec?

Díky za info
Pavel
bisik
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n900

Příspěvekod Potkan007 v pát úno 18, 2011 10:21 pm

Na internetu se běžně tyká, základním pravidlem uživatele je, že na síti jsou si všichni rovni.

Je ten disk poháněný nějakým způsobem z elektrické zásuvky? Disk připojený jenom USB kabelem přímo do N900 se neroztočí, tolik šťávy telefon nemá (a stejně by se za 10 minut vybil).

Otevřeš H-E-N a pomalu jdeš od kroku 1 po poslední. Vždycky mu dej pár vteřin na přežvejkání. Až dojdeš k poslednímu, klikni na mount, políčko se rozdělí na 2. Po několika vteřinách klikni na levé mount. Jestli jde disk připojit, za několik vteřin vyjede žlutá liška "successfully mounted".
Když chceš disk odpojit, klikni na unmount, počkej několik vteřin, vypni V-boost a odpoj disk.

Pro všechny: Dnes jsem ve škole dělal zápisky do mobilu. Odcizil jsem ze studovny 100mA DELL klávesnici (už jsem vrátil; 100mA je více žravé, dá se sehnat i 50). Měl jsem to zaplé 2 hodiny v kuse a po odpojení jsem úbytek baterie zhodnotil na výdrž lehounce přes 7:15 (sedm a čtvrt hodiny) z plného nabití. Měl jsem zapnutý 3,5G internet a přehazoval jsem okna mezi IRC a AbiWordem. Není to moc, není to ale ani málo.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod bisik v pát úno 18, 2011 10:38 pm

Dík za info o obojím :) budeme si tykat :-)

odzkoušeno, jak píšeš externí disk bez napájení nejede,
flashku to v pohodě našlo, optickou myš také a klávesnici taktéž (FujistsuSiemens), nepovedlo se rozchodit numerickou část, ale to bych chtěl pro začátek dost.

Mám doinstalovanou podporu jak pro myš, tak pro klavesnici a upravený jádro, jak je psáno nazačátku.

Jo a děkuji za rychlost :class:
bisik
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v pát úno 18, 2011 11:05 pm

Bez upravenýho jádra bys se ti nic nepřipojilo :-) . S rychlou odpovědí jsi měl celkem kliku, přeskládávám dneska už popáté počítač ( :help: :wall: ) a vždycky když najede, tak sem vlezu.

S tou klávesnicí si to chce trošku pohrát. Zkus pár možností ve výběru a chytne se. Ten balíček na klávesnici sice sám vybere co si myslí, ale občas se netrefí, tak to musíš nastavit ručně v Nastavení, hlavně vybrat jazyk Czechia (jinak čísla nepůjdou) a jdou i klávesové zkratky ALT+písmeno, dokonce i Home/End PgDown/PgUp a Insert/Del.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod bisik v sob úno 19, 2011 7:43 am

Tak se zdá, že vše chodí ok.:-)
děkuji za rady, přidám sem odkaz na jeden mojí maličkostí vytvořený zásah do etc/fstab

http://mymaemo.cz/forum/index.php?topic=1185.0

jen se zeptám, naistaloval jsem si na mmc kartu balíček s Debian ohledně OpenOfficům, po upgrade jde spusti jen konsole (chroot) Debian nenaběhne- zasekne se na úvodní obrazovce?
jen kdyby s tím byla nějaká zkušenost, pokud ne vrátím se k Abiwordu-nemám s tím problém.

Dík
bisik
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mechy22 v pát úno 25, 2011 8:11 pm

ahojte,
chtěl jsem se zeptat jak je to s myší? Objeví se nejaký kurzor nebo musím něco kromě HEN nainstalovat? Myš se normálně rozsvítí, ale nefunguje zkoušeno na freeheroes2. Zatím mám N900 jen krátce a jsem z ní nadšen. přes HEN mi jde flashdisk 4Gb bez problémů. Redukci mám Micro B na samici 30cm (nevím jestli je originál, chtěl jsem at mi ji bratranek udela - nicméně vypadá jak origos). Dík lidi za radu
mechy22
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N900

Příspěvekod Potkan007 v pát úno 25, 2011 10:08 pm

Pokud máš přidané extras devel a testing, nainstaluj balíček "extmou". Fungují pouze drátové + BT myši (takové ty s přijímačem do USB ne).
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mechy22 v sob úno 26, 2011 10:26 am

Soubor jsem nainstaloval, ale bohužel žádná změna. Současne jsem nainstaloval i EXTKBD a ten se mi zobrazil položkou v nastavení (zatím vzhledem k tomu že nemám kávesnici na usb tak jsem netestoval). Nemusí se ta myš nějak aktivovat? Díky
mechy22
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v sob úno 26, 2011 5:28 pm

Nainstaluješ, restart jsi předpokládám provedl, pak otevřeš h-e-n, klikneš 1 (low), 2, chvíli počkáš, 3, hodíš na pozadí (nevypínat) a naskočí ukazatel myši.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

H-E-N (USB host)

Příspěvekod mechy22 v ned úno 27, 2011 2:27 pm

Samozřejme jsem to tak dělal. Nefunguje to:-(. Ale napadlo mě co když to není chyba v dokonalé N900 a třeba mojí taktéž dokonalé myši. No a potvrdilo se moji herní supermyšku to nepodporuje. Obyčejná fakala úplně špičkově. Díky za konzultaci :class:
mechy22
Nový uživatel
Nový uživatel

H-E-N (USB host)

Příspěvekod Moorhohn v pon úno 28, 2011 9:54 am

Myška mi normálně funguje, ale problém mám s tím že nereaguje při prohlížeči. Dřív nebyla ani vidět teď je vidět po nějaké aktualizaci ale nereaguje na žádný klik... Používam Mouse support...
Moorhohn
Uživatel
Uživatel

H-E-N (USB host)

Příspěvekod LTuzinsky v úte bře 01, 2011 6:12 pm

kdyz po pripojeni usb flash v h-e-n zadam do xtermu prikaz k namontovani media/flash tak mi to oznamuje ze nemuze najit soubory
LTuzinsky
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N900 600 Mhz

Příspěvekod Potkan007 v úte bře 01, 2011 6:18 pm

:welcome: Uprav si prosím profil, nikdo ti tu volat nebude, políčko telefon znamená model telefonu (mělo by to tam být při registraci napsané). :D

Nic nepotřebuješ zadávat do X-terminalu, děláš si to zbytečně složité. Jestli máš H-E-N, tak projdi kroky od 1 až do konce (když se na konci tlačítko Mount rozdvojí, tak chvíli počkej a klikni znova na mount). Vyjede žlutá lišta, že bylo připojeno a ve správci souborů vidíš novou paměť. Když to zase odpojuješ, tak klikneš na unmount, vypneš V-Boost a odpojíš.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mechy22 v úte bře 01, 2011 6:38 pm

pro Moorhohn:

Mě to taky ve firefoxu nejde. Zřejmě neobsahuje podporu pro myš. Nejdou ani "mouseover" teda jestli se to tak pise ( je to že se na některých odkazech mění barva, písmo atd. když na to najedeš myší..). Zatím jsem se nedíval do repozitářů jestli je tam jiný prohlížeč. A nebo by to chtělo poškemrat u profíků at tam tu myšku přidají:-)
mechy22
Nový uživatel
Nový uživatel

H-E-N (USB host)

Příspěvekod Moorhohn v stř bře 02, 2011 8:48 am

No jako já upřímně doufám že se v tom někdo pošťourá... Nepoužívam Mozzilu ale vestavěnej MicroB a dost mi to chybí... Víc jak polovina pŕace s mobilem je na netu a tak by se to velmi hodilo... Občas píšu dlouhé texty a je dost otravnénahybat se přes klávesnici abych ťukal na displej...
Moorhohn
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LTuzinsky v pát bře 04, 2011 4:03 pm

nemůžu si poradit s tím spojením usb disk a N900, všechno jsem si sehnal co potřebuji, naistaloval přísl. software ale u souboru i2c_tiny hlásí " no i2c_tiny_usb device attached" a červená ikonka se nezobrazuje nahoře v liště když připojuji usb disk - viz obrázek úplně na začátku
LTuzinsky
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod hunerian v sob bře 05, 2011 12:35 am

Jedná se o disk 3,5" nebo 2,5"? Pokud se jedná o 2,5" bude nutné k němu sehnat externí napájení, N900 nedokáže disk dostatecně napájet. Jenom dodám, že pokud je disk naformátován na NTFS, tak nebude možno na něj zapisovat.
Ta červená ikonka na úvodním obrázku znamená stav nerušit z konverzace, s tímto to nemá nic společného.
Jinak stačí jen mít power-kernel-settings a h-e-n, i2c-tiny-usb je pouze pro teplotní čidla a pro paralelní port.
hunerian
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N900 a N73

Příspěvekod LTuzinsky v ned bře 06, 2011 11:58 am

v popisu píšou že usb disk Pretec GB nepotřebuje externí napájení a přesto v h-e-n nefunguje..
LTuzinsky
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v ned bře 06, 2011 12:48 pm

Ten fungovat ani nebude. Disk MUSÍ MÍT externí napájení, ta baterka v N900 ho fakt neroztočí. Potřebuješ externí disk s napájením ze zásuvky.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Moorhohn v stř bře 23, 2011 9:38 pm

Pro: LTuzinsky
Vidím že se v tom nevyznáš... Tak hele.. USB v pc napájí základka která má přístup k velkému proudu... Což ta naše základka v mobilu nemá... Navíc se to dělí na pomalé nabíjení, v tom režimu to přes USB pouští 100mA a to ti to exterko neroztočí... Pak naskočí vyšší dodávka a to 500mA a s touto hodnotou se už externí disk spokojí... Potom ještě existuje nabíjení na domluvu a to USB bude dávat svoje maximum a to 600mA... Přišel jsem na to že některé ntb nejsou schopny dávat těch 500mA, takže na těch mi exterko nefunguje... Každopádně náš čip který máme v naší nokii je schopen dodávat jestli se nepletu tak maximálně 350mA Což nestačí k roztočení exterka, a nestačí to ani k jeho uživání po roztočení... Taky jsem to už zkoušel... :-)
Snad jsem tu nedal špatné hodnoty, už je to dávno co jsem to študoval a nepamatuju si to přesně... :-)
Moorhohn
Uživatel
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Maemo & MeeGo aplikace