Opera Mini sis [28.1.2013] (CZ/SK, free, s60v3/v5/S^3/A/B)

Aplikace pro 9.x telefony

Opera Mini sis [28.1.2013] (CZ/SK, free, s60v3/v5/S^3/A/B)

Příspěvekod Sentinel v čtv říj 28, 2010 10:24 am

Opera Mini (nativní)

Vývojář:
:arrow: Opera Software ASA
Licence:
Freeware
Kompatibilita:
s60v3/s60v5/S^3/Anna/Belle
Aktuální verze:
7.10.32453 (release) / 7.10.32446 (beta)

Známý internetový prohlížeč Opera Mini v nativní (nikoli java) verzi.

Vlastnosti:
  • komprese datového toku
  • synchronizace a záloha záložek a vyhledávačů přes Opera Link (propojeno i s OM Mobile a PC verzí)
  • domovská stránka s velkými dlaždicemi s nejpoužívanějšími záložkami (Speed Dial)
  • práce v oknech
  • kopírování textu ze stránky
  • našeptávač při zadávání adresy a dotazu v Google vyhledávači
  • jednoduchý správce stahování
  • funkce sdílení prohlížených stránek na Facebook, Twitter a e-mail
  • vyhledávače, možnost jejich úpravy
  • ukládání stránek, historie prohlížení
  • klávesové zkratky
  • možnost uložit data přihlašovacích formulářů
  • nenáročná na spotřebu operační paměti

Image

Image

:arrow: Stáhnout na PC

:arrow: Stáhnout na mobilu

:arrow: Stáhnout na mobilu (beta)
Naposledy upravil flibor dne pon led 28, 2013 6:01 pm, celkově upraveno 21
Důvod: nová verze
Huawei u8800 Ideos X5, Custom ROM: Oxygen 2.3.1_r1, Android: 2.3.7
Sentinel
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Huawei u8800 Ideos X5

Re: Opera Mini & Opera Mini mods [23.10.2010] (freeware, java)

Příspěvekod Smith.F v čtv lis 04, 2010 10:25 pm

Takže, výsledky mého srovnání.

Sis verze je mnohem rychlejší celkově při práci (a to mám java verzi na C:), vykresluje lépe a při vypnutí zobrazování obrázků má asi o 20% menší datovou náročnost než java (ovšem při zapnutých obrázcích je většinou náročnější, java verze občas něco nezobrazí a tím ušetří :D ). Z perliček např. zobrazuje seznam.cz v plné verzi, narozdíl od mobilní u java verze.

Za sebe ji můžu doporučit komukoliv, kdo používá minioperu 5. Sám ji budu používat když nebudu v dosahu wifi (nemám datový paušál) - jinak ale je Opera Mobile přec jen napřed ;)
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Re: Opera Mini & Opera Mini mods [23.10.2010] (freeware, java)

Příspěvekod janci.p v ned lis 07, 2010 2:51 pm

chlopi, ked sa prihlasim cez sis-kovu verziu opery na facebook, nevidim prihlasenych priatelov..nevie niekto, preco? dik
janci.p
Uživatel
Uživatel

Opera Mini sis [2.12.2010](freeware, s60v3, v5, S^3; EN, CZ)

Příspěvekod prokop v čtv pro 02, 2010 2:41 pm

Opera Mini 5.1 beta 2 for Symbian S60 v.5.10.22783

:ld
Přímý link: Stáhnout Opera Mini 5.1 beta 2 for Symbian S60 v.5.10 (22783) CZ
(Jinak viz linky od Sentinela v prvním příspěvku.)
Opera Mini 5.1 beta 2 for Symbian S60 v.5.10(22783).zip
Pro případ že by budoucí verze měla nějaké bugy
(853.01 KiB) 346 krát

Změny:
# Čeština (prosím někoho ze slovenských uživatelů, zda je tam i SK. Měla by být, jazyk by se měl nainstalovat automaticky podle toho do jaké lokalizace je telefon během instalace právě přepnutý, ale nemám čas to ověřovat)
# Opraveny některé bugy. Divím se že je tu nikdo nezmínil, já jich našel docela dost. Nepřipadaly mi ale nijak zvlášť významné.
Naopak má OMini sis pro mě osobně kromě rychlosti jednu dost podstatnou výhodu. Je to totiž jediný mobilní symbianový prohlížeč, se kterým se dostanu do administrací webů a fór, aniž bych se musel po každé nové session přihlašovat. Pravda, přihlašování je v těch administracích omezené na jednu session schválně kvůli bezpečnosti, ale tu jsem si pořešil jinak. Hlavně ale nechápu, jak se to Norům povedlo :t . Třeba to ani není úmysl, ale bezpečnostní chyba :D .

Opera Mini sis mi připadá v současné době jako jeden z nejlépe použitelných symb. prohlížečů pro běžnou práci (prohlížení, stahování, upload na share servery). Některé funkce z OM mods a Opera Mobile mi sice citelně chybějí, ale kombinaci OM mod & OM sis + Opera Mobile Beta používám poslední dobou jako primární, a čímdál tím častěji používám právě Operu Mini sis. Mimochodem, tenhle topic jsem upravil + aplikaci upnul + tenhle post napsal právě v téhle poslední verzi. Ale úprava sáhodlouhých příspěvků (viz např. Seznamy aplikací apod ) je v Operách Mobile + Mini (s vyjímkou mods) prakticky nemožná. Ostatně to je i jinak v telefonu docela porod, a snadno můžu udělat botu (už se asi 3x stalo, a sotva jsem to ustál), takže to dělám jen velice nerad.
OT pro kolegy:

do Seznamu aplikací jsem tentokrát tenhle topic přidal

Měl bych takový špek :?
Situace: Chci synchronizovat záložky přes Opera Link v jakékoliv verzi Opery Mini která by to měla umět (myslím že jsem vyzkoušel snad všechny). Synchronizace sice tak nějak zčásti proběhne, ale dost divně:
* Mám dva účty + kdysi jeden testovací, ke kterému jsem zapomněl přihlašovací údaje.
* Po synchronizaci se mi v pořádku aktualizují jen záložky na domovské stránce (zkoušel jsem je změnit v jedné Opeře, a změnily se i ve všech ostatních).
* Ale teď pozor, jde o záložky jako takové. Na stejném účtu se mi u všech mini oper synchronizují jen dvě záložky, a jsou to ty z toho zapomenutého testovacího účtu. Když přidám novou záložku (stále v Opera Mini), tak se mi objeví, i když jí vypnu a zapnu Opera Link, smažu jí a znova synchronizuju. Ale jen v té miniopeře do které jsem jí přidal. V ostatních Operách Mini ne, tam jsou po synchronizaci stále jen ty dvě, nebo ty co jsem si do nich přidal ručně. Se záložkami v Operách Mobile na stejném účtu to ani nehne.
* Synchronizují se mi s tím starým účtem přihlašovací údaje, ale jen některé. Měnil jsem je nedávno na většině webů a fór kam chodím, a po synchronizaci mi u některých naskočí ty staré.

Dokázal by to někdo vysvětlit? Já to prostě nechápu. Jsem v Opera Mini přihlášený ke stejnému účtu, který v Operách Mobile normálně funguje, ale v Operách Mini se mi synchronizují jen záložky na domovské stránce. Ostatní záložky se mi (částečně :?) synchronizují s jiným účtem, ke kterému nejsem přihlášený a ani k němu neznám přihlašovací údaje. Ty údaje ani nemohly zůstat někde v telefonu, protože jsem to zkoušel v různých verzích OM na jiném tel, kam jsem teď sisovou verzi OM nainstaloval poprvé, a kde jsem navíc k Opera Link nikdy v žádné Opeře přihlášený nebyl. Možná na MyOpera přes webové rozhraní, ale myslím že ani to ne. Navíc si nedokážu představit jak by se to přihlášení přes webové rozhraní mohlo promítnout do aplikace.
To, že se mi obecně mezi žádnými Operami nesynchronizují záložky lokálních stránek co mám na disku, ani uložené stránky, bych pochopil, ale tohle mi teda už dlouho vrtá hlavou :think:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Sentinel v čtv pro 02, 2010 3:27 pm

prokop

Diky za info, preinstalace v pohode s ceskym jazykem, takze predpokladam, ze slovenstina tam bude take.
Jinak OM 5.1 java verze sla ihned pryc, symbianova verze ma o hodne rychlejsi nabeh.
Jak uz psal prokop, prekvapilo i me, ze lze vyuzit bez problemu jakysi file manager bez nejakeho potvrzovani.
K tem tvym uctum, zkousel jsi zrusit pres net ten testovaci ucet ?? Ja mam teda ucet jeden a synchronizace probiha bez problemu.
Sentinel
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v čtv pro 02, 2010 3:44 pm

Sentinel píše:K tem tvym uctum, zkousel jsi zrusit pres net ten testovaci ucet ??

To jaksi nepůjde. Zapomněl jsem ty přihlašovací údaje, a kdoví na jaký mail jsem to tenkrát registroval. Možná i na nějaký jednorázový - měl to být jen test. Určitě ne na ty co používám teď, bo mi u nich MyOpera až na ty dva funkční účty hlásí, že mail není v databázi.

Jinak já osobně bych se ostatních Oper nezbavoval. Využití určitě najdu, už mockrát se mi stalo, že nějaká věc na nějakém webu fungovala jen v jednom či dvou z mých prohlížečů. Mám jich... no ... neurekom :D .
Typicky třeba změny na E-disku, uloz.to, nebo u mě třeba zkoušení nových funkcí pro weby a fóra....

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Re: Opera Mini sis [2.12.2010](freeware, s60v3, v5, S^3; EN, CZ)

Příspěvekod janci.p v čtv pro 02, 2010 4:08 pm

je tam aj slovenčina..
//EDIT by prokop/: díky, hned to doplním.
EDIT2: obsahuje 39 jazyků, automaticky se instaluje ten, do kterého je telefon během instalace přepnutý; když není mezi těmi 39, tak EN.
janci.p
Uživatel
Uživatel

Opera Mini sis [2.12.2010](free, s60v3, v5, S^3; EN, CZ, SK)

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát led 14, 2011 8:31 pm

Špičková věc, tahle verze. Když načítám naše doprasený univerzitní stránky (textura na pozadí má 1 MB, kterej kripl to vymyslel Obrázek ), tak v Opeře Mobile 10 25 s., Opera mini 5.1 beta 5 s. Rozhodne se totiž tu stupiditu preventivně ani nenačíst. Fak musím smeknout, že Opera mobile je co se vykreslování týče sice o něco preciznější, ale ta rychlost je absolutně, ale absolutně jinde.

Co mě tak trochu štve, že Opera Mini si natáhne font z telefonu a ten používá i v zobrazovanejch stránkách, takže mi do něj hodí např. všechny texty na fóru. A v nastavení není možnost, jak to změnit. To je takový jedno malý bezvýznamný mínus, jinak jsem velmi spokojen :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod prokop v pát led 14, 2011 10:41 pm

Doktore, momentálně mám standardní font, ale možná že by to mohlo být v configu tohle:
"Use bitmap fonts for complex scripts Yes/No
Text writen with complex scripts will be rendered on the server instead of in your device"
:? :think:
Mimochodem, Rusové jsou zase celí pobláznění možností natáhnout externí fonty do Opery Mobile :D . Kdyby někdo náhodou chtěl taky, tak mi napište, a já spáchám návod + jednu menší úpravu (jestli se mi to teda povede, ale už mě to docela dost s*re, takže musí :D )

OT pro Doktora:

Pokud ještě žije, tak že uctivě pozdravuju veleváženého webmastera vaší univerzity :clap :clap . To by vskutku žádného malého blba nemohlo napadnout :idea: Neudělal taky náhodou tlačítka, drop-down menu a fixní scroll background ve flashi? Muzika hraje? Bliká to? Nějakej hmyz za kurzorem neběhá? :lotpot
Pošli mi prosímtě kdyžtak někdy příležitostně odkaz. Zajímalo by mě jak vyřešil určité věci :twisred:

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát led 14, 2011 11:19 pm

Do toho configu se podívám, díky. Používám font router a při první spuštění telefon asi minutu pracoval a vyhodil právě, že načítá fonty z telefonu. Takže to omrknu.

Obrázek

Odkaz ti bohužel poslat nemůžu, protože se jedná o studentskou agendu a tam je nutný se přihlásit. Ne že bych ti nevěřil, ale svoje údaje nedávám nikomu z principu. OM 10 to načítá 25 sec. na 10Mbit wifi. Tady jsem ti pořídil screen. Bohužel tam posledních 300 kB doskočilo rychlejc, než jsem stačil típnout, ale i tak je vidět, jak doprasený to je. To je prosím celá stránka, jakákoliv další nabídka schovaná pod odkazy se musí donačíst. Dobrý co :lotpot
Obrázek

EDIT: Tak bohužel, ta položka byla standardně nastavena na "no" a změna nepomohla. Přeinstalace taky ne a tentokrát se ano neráčila patlat s importem fontu. Jedinej konfigurační soubor v telefonu jsem našel po OM, bohužel. Ještě zkusím změnit font v celým telefonu a uvidíme, jak se zachová.

EDIT2: Tak jsem vyřadil Kernell Alternative (do hajzlu, ten originální font je ale tenkej nahečmanej blivajz, tfuj) a věc se má tak, že OMini nahodila S60 font opět všude, i tady texty na fóru. Asi si dám do mobilu jemnej a přijemnej Arial a bude po pr... legraci :) Prostě verze, co jsem dnes stáhnul z ofiko stránek tohle dělá. Komu se ta myšlenka líbí, ať zkusí aktualizaci. Nebo jsem holt vyvolený z vily vyvo... vypatlaných :D

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Re: Opera Mini sis [2.12.2010](free, s60v3, v5, S^3; EN, CZ, SK)

Příspěvekod vasikk v sob led 15, 2011 12:06 am

hod jdu na druhou verzi. Snad nebude mít pro mě jediny nedostatek a to výběr textu z code. Mezery za každým znakem mě "lehce" ser... štvou
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 15, 2011 1:02 am

Výběr textu jde normálně, ale v code to píše prokládaně. Nemám páaru proč, děs. Tohle se objeví při prvním spuštění a načte si to aktuální font.

Obrázek

EDIT: Safra, to jsem zase chválil den před večerem. Důvode, proč jsem hledal další prohlížeč byl, abych mohl pracovat s větší porcí textu. Když otevřu seznam java her a chci ho upravit, reakce jsou sice lepši než v OM, ale i tak se veškerý akce provedou dobrý 2 vteřiny po stisku tlačitka. Dolistovat do půlky seznamu jsou muka. Skyfire nefunguje, UC Web taky ne (starší verze na N73 šla bezvadně, tohle se ani nepřipojí na wifi) a NWB nepoužívám. Holt mám asi smůlu a budu muset startovat PC.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Opera Mini sis [22.3.2011](signed,CZ,SK,free,S60v3/v5/S^3)

Příspěvekod prokop v úte bře 22, 2011 10:08 am

Dneska uvolnila Opera ASA verzi 6.0.24095.
Zatím jsem netestoval - má jiný název, takže "chyba aktualizace" a já bych nerad po odinstalaci a nové instalaci znova všechno nastavoval. Měly by tam být změny v "share site", pro dotykové hračky "pinch-to-zoom", a jinak snad jen kosmetické změny vzhledu

EDIT:
operamini_6.0.24095.zip
(932.54 KiB) 207 krát

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Turek v úte bře 22, 2011 10:23 am

Prokope - Ta nová mini opera má o dost rychlejší načítání. Podotknu, že používám týdenní balíček od t-mobile a mám prekročen fup limit. Zatím nelituji přechodu na 6.
Naposledy upravil Turek dne pát bře 25, 2011 3:44 pm, celkově upraveno 2
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod Sentinel v úte bře 22, 2011 1:12 pm

Neni treba nic prenastavovat. Pokud mas implicitne nastavenou synchronizaci Opera link, tak po odinstalaci verze 5.1 beta a instalaci verze 6.0 staci jen aktivovat opet Opera link a po synchronizaci mas vse jako u predchozi verze (zalozky a speed, polozky v nastaveni aplikace jsou samozrejme poplatne prednastaveni po instalaci). Jinak podstatne rozdily jsem nijak moc nezaznamenal, nabeh aplikace rychly jako u verze 5.1, nacitani stranek take, zmenili jen kabatek, misto cervene je cerna a hlavni menu je vlevo misto uprostred. U dotykovych telefonu je tam moznost zoomu.
Sentinel
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř bře 23, 2011 8:13 am

No, Opera 6 mi funguje stejně rychle, co se práce týče (wifi, rychlost programu blesková), ale teď jsem stahoval 6,7 MB Operu 11 a ejhle. Během stahování aplikace zadrhávala, framerate tak 1 fps... Prostě nepoužitelný během stahování, má nějak nesmyslnou prioritu...
Co se mi líbí je řádkování při psaní textu, třeba tohohle příspěvku. To je celkem fajn. Ale to stahování mě naštvalo, 5.1 to nedělala. Ještě to zkusím na dalších souborech, ale obávám se nejhoršího :(

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Re: Opera Mini sis [22.3.2011](signed,CZ,SK,free,S60v3/v5/S^3)

Příspěvekod mila6032 v stř bře 23, 2011 7:45 pm

....a mé prosby byly vyslyšeny. "Otevřít jako nový list" funguje konečně tak, že se nový list otevře na pozadí. Tudíž když si v půlce textu kliknu na link, tak nemusím zase překlikávat zpátky na původní text jako v 5.1. 'Třikrát hurá.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod šulda v čtv dub 07, 2011 11:49 pm

Z code mi kopíruje bez mezer :mrgreen: V dobách minulých sem to řešil kopírováním linku z citace.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod vasikk v pát dub 08, 2011 1:21 pm

Tak jsem na to přišel. Musí se zapnout mobilní zobrazení.Potom vidím text v code normálně. Sice toto zobrazení v lásce nemám,ale je to řešení. :class:
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod mila6032 v čtv dub 14, 2011 6:50 pm

Dobrý den ve spolek. Potkala mě nemilá věc. Z nějakého záhadného důvodu se na mě rozhněvala symbianová opera mini. Večer fungovala, ráno už ne.
Trocha faktů:
mezi inkriminovaným večerem a ránem se událo zhruba toto:

- cca 21.30 ukončení opery mini standardním způsobem
- cca 21.35 začíná nabíjení
- 22.00 se přepnul profil "normální" na profil "noc"(Best Profiles 3.02)
- 22.00 se spustila aplikace Best Blacklist
- 00.00 proběhla aktualizace počasí (Foreca weather lite)
- 03.41 aplikací Best blacklist odchycen hovor jednoho opilého kamaráda dychticího po rozhovoru se mnou
- 06.00 změna profilu "noc" na profil "normální"
- 07.00 Budík
- 07.01 Konec nabíjení
- 07.15 Pokus o spuštění Opery mini - Nefunguje

A teď bych rád pohovořil na téma "co si představit pod pojmem nefunguje"

Aplikace se spustí. Při pokusu přistoupit na jakoukoli webovou stránku se tváří jakože se připojuje a .....a tváří se tak do doby než vyskočí hláška "Nelze se připojit. Prosím, prověřte vaše nastavení."

Všechny ostatní aplikace s přístupem na net fungují. Úplně všechny.

No a teď k tomu co jsem pro vyřešení problému udělal:
- Restart
- Restart bez paměťové karty
- Reinstal
- Odinstalace->instalace(C:/i E:/)
- Smazání všech přístupových bodů
- Znovustažení přístupových bodů ze serveru operátora
- a pak už jen obligátní tanečky v systémových složkách :D
Výsledek ? Nula.

Každopádně teď jsem ve fázi, že jsem operu odinstaloval, uklidil po ní v systému(sys/bin/sisregistry, install,uninstall) a znovu nainstaloval. Opera si už nepamatuje žádné ze svých předchozích nastavení a celý ten cirkus se opakuje. Jen s malou obměnou, že na pozadí není těch 9 dlaždic rychlého přístupu k oblíbeným stránkám, nýbrž černá obrazovka. Výsledek je stejný->Nelze se připojit. Prosím, prověřte vaše nastavení

Jen bych chtěl podotknout, že v jiném telefonu s mojí SIM mini opera šlape a s cizí SIM v mém telefonu nešlape. Javová verze mini opery funguje bez problémů, čímž bych definitivně vyloučil chybu na straně Opery(serveru) i operátora.

Kdyby někoho napadlo jak mě popostrčit někam dál, byl bych mu tuze zavázán. Děkuji.

P.S. Formátovat nebudu :D
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v čtv dub 14, 2011 7:05 pm

zaujimava story :D velmi zaujimava ... :t
1.rada = nainstalovat si starsiu verziu a nasledne ju preinstalovat najnovsou verziou :-D
2.rada = zalovat si potrebne veci (nie nastavenia) a skusit ju flashnut cez pheonix :-D
3.rada = necitat moje rady :lol :lol
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod mila6032 v čtv dub 14, 2011 7:10 pm

pyler píše:1.rada = dat si starsiu verziu a nasledne preinstalovat najnovsou

Jo, jo, to jsem zkusil. Akorát jsem to zapoměl napsat. Nezabralo. Nefunguje mi ani jedna verze.

pyler píše:2.rada = zalovat si potrebne veci (nie nastavenia) a skusit ju flashnut cez pheonix

To by sice asi zabralo, ale nezjistil bych proč se na mě opera naštvala, takže to prozatím odložím.

pyler píše:3.rada = necitat moje rady

A to já si zase rád počtu :D
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod prokop v čtv dub 14, 2011 7:56 pm

Něco podobnýho se mi už stalo. "Samo se mi" # přenastavilo připojení na Socket a já kvůli FUP používám APN wap...
No, nějak se mi nechce věřit že by tě nastavení připojení nenapadlo jako první, ale přece jen - nepsal jsi to. A píšeš kde jsi uklízel, jenže jsi nejmenoval !:/System/Apps/OperaMini/. Kdybych to v tom mým případě udělal tak jak píšeš, tak by mi to nepomohlo.
Takže zkus ověřit: [#],[8] → Pokročilé → Protokol: HTTP (to Pokročilé je sakra hodně "pokročilé", tak bacha na to :D ), a mrkni jestli ti náhodou ten kamarád ##na dálku nenastavil připojení na nějakou WiFinu u který teď nejsi :D

# ##

# kecám - hrál jsem si a asi jsem se ukliknul . Chvíli mi trvalo než jsem si to uvědomil. :oops:
## tipuju správně Štěpána? :D

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod mila6032 v čtv dub 14, 2011 8:11 pm

prokop píše:!:/System/Apps/OperaMini/

Jasný. Nejmenoval jsem, ale i tady jsem dneska asi půl hoďky bydlel
prokop píše:Takže zkus ověřit: [#],[8] → Pokročilé → Protokol: HTTP

Ani nevíš jak bych rád. Ale já se do nastavení nedostanu, neboť ihned po spušťění se začne na té černé obrazovce točit v pravém horním rohu takový to kolečko a jediná volba je na pravém kontextovém tlačítku "ukončit". A to jsem se právě snažil obejít v !:\system\apps\Operamini\reksio.ini string DefaultServerType=Socket/HTTP

Samozřejmě. Štěpán. Kdo jinej.....No vlastně ještě Vašek a ty jste potenciálně nebezpečný noční volači :D

Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Turek v čtv dub 14, 2011 8:47 pm

Já také řeším chybu s připojením, jen banalní oproti viz. mila6032 ale docela mě se** . Nastartuji operu, hláška prověřte nastavení. Vlezu do správce spojení. Skončím aktivní připojení 'které není aktivní. Přepnu do opery kliknu a už jede. Nastavení Připojení t-mobile internet. Protokol http. Mobilní zobrazení. Dělá mi to jen opera mini 6 sis a vždy v den před skončením tsurf +. Javové OM4.2mod a OM4.3 žádný problém. Tak asi chyba u operátora ? Nebo jen náhoda ? přes wifi zatím vždy o.k. ☺
Naposledy upravil Turek dne čtv dub 14, 2011 10:35 pm, celkově upraveno 2
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v čtv dub 14, 2011 8:51 pm

mila6032 píše:ihned po spušťění se začne na té černé obrazovce točit v pravém horním rohu takový to kolečko a jediná volba je na pravém kontextovém tlačítku "ukončit"

Tak tohle mi rozum nějak nebere :shock: Že by Opera Link? :t
Co to udělá v režimu off-line, případně s vyndanou SIMkou?

Moment, jakýpak potenciálně nebezpečný noční volači? :o . Pokud vím tak Vašek to někomu udělal snad jen párkrát když měl naléhavou potřebu si s někým popovídat, protože tušil, že doma si s ním nejmíň tejden nepopovídá ani rohožka v předsíni.
A já to snad neudělal nikdy. Nebo si to aspoň nepamatuju a druhá strana mi to radši nepřipomněla :D
Ale když už jsi mě tam zařadil... víš přece, že občas nemůžu spát :idea: :D

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod mila6032 v čtv dub 14, 2011 9:00 pm

V offlajnu se to chová tak, že mi to ihned dá na výběr "hledat wlan" .....výsledek stejný.

Edit: Tak jsem zkusil zalaborovat se Správcem připojení, jak tu naťuknul Turek a vždy se spojení ukončí po 1.88kB. By mě fakt zajímalo proč se samo ukončí a teda kam se jako připojuje. Že by to takhle vyfuckoval server opery se mi nějak nezdá :t

Edit 2: Opera Link by to bejt nemělo, protože tahle poslední instalace byla až po úklidu a tudíž by neměla znát přístupový údaje. Leda, že by je všechny opery braly z jednoho místa. To by znamenalo odstřelit všechny opery v telefonu. Je fakt, že údaje opery link mě nikde do očí nepraštil(asi budou zahashovaný)

Edit3:
Turek píše:vždy v den před skončením tsurf +

Hmmm. Možná trošku vykonstruovaný....ale já mám splatnost zítra :t
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Turek v čtv dub 14, 2011 9:34 pm

Milo - asi blbost, co tak rozpakovat operu a nakopírovat ručně ? Co to udělá ? S operátorem to pozoruji asi 3 týden. Možná fakt jen krutá náhoda. Dnes už musím přes OM4.2mod.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v čtv dub 14, 2011 9:39 pm

Vyzkoušeno. To byl jeden z prvních nápadů které jsem dostal. Jak po odinstalaci, tak přes nainstalovanou operu. Ani jedno nijak nemělo vliv na průběh problému. Asi tomu dám ještě jednu noc. Ať má opera čas na to, aby si uvědomila, že Apríla už bylo. Třeba se to vyřeší samo :D
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Turek v čtv dub 14, 2011 9:49 pm

Možná blbost, připadá mi, že když ta opera nemá svojí rychlost k připojení tak neví co dělat. Raději vypíše hlášku o chybě s připojením. :lotpot
Turek
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Symbian i Java aplikace