Nokia File Browser [3.1.2012] (un/signed,CZ,S60v3/v5/S^3)

Aplikace pro 9.x telefony

Nokia File Browser [3.1.2012] (un/signed,CZ,S60v3/v5/S^3)

Příspěvekod hanni v stř pro 22, 2010 9:58 am

Google preklad: FileBrowser je systémový nástroj, aplikácia, ktorá zobrazuje hierarchickú štruktúru súborov, zložiek, a to ako vnútorné a vonkajšie jednotky (napr. pamäťovej karty). To môže byť použité na plnenie všeobecných úloh pre prácu so súbormi, napríklad kopírovať, presúvať, premenovať, odstrániť, a zobrazenie jeho vlastností súboru.

Obrázek

:ld
:arrow:Nokia File Browser v4.5.2
:EN, na Ziddu, s EN PDF manuálem
:arrow: Nokia File Browser v4.5.2 :EN, na Mediafire, s EN PDF manuálem
Nokia_Filebrowser_v1.01_Symbian_S60v3_S60v5_S^3_signed..zip
Oficiální freeware signed verze, v podstatě to samé jako 4.5.x Rnd
(429.33 KiB) 439 krát
Naposledy upravil prokop dne pát bře 30, 2012 10:25 am, celkově upraveno 1
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Nokia File Browser [22.12.2010] (unsigned)

Příspěvekod prokop v stř pro 22, 2010 12:01 pm

Tak toho jsem se bál, že to tu někdo uveřejní dřív než k tomu dopíšu něco do Moddingu a než to prověříme. Já si s tím bohužel asi před 14 dny hrál ..... :( :oops:

Tohle je vývojařská verze oficiálního FileBrowseru, takže prosím dávejte si ve vlastním zájmu pozor na práci s diskadminem a obzvlášť na dělení disků a opravy případných chyb !! Obzvlášť začátečníkům doporučuju zdaleka se funkci "Disk admin" vyhnout! Ostatně, pro začátečníky tahle aplikace není, ti stejně asi budou zpočátku potřebovat jen běžné funkce, které zvládá jakýkoliv normální správce souborů (ActiveFile, X-plore, Y-browser,DynaFile...)

Já díky experimentům a vlastní nekonečné blbosti opět přišel o všechna data za posledního cca půl roku :evil: . Přitom jsem si navíc telefon rozjebal tak jako dosud nikdy (a že už toho nejen on zažil hodně :D ), a nakonec jsem musel v neděli flashovat. Ani trojhmat to totiž nedokázal dát dokupy - totálně nefunkční javaemulátor, polofunkční instalátor, chyby bootování, chyby čtečky... atd atd. Holt Zetko je Zetko... :D . Nicméně tam diskadmin přece jen dokázal nějak sáhnout, i když to ve výsledku dopadlo katastrofálně :D . Tudíž jistý velice zajímavý potenciál to má :t

Funkce opravy chyb disku funguje tak nějak na finský způsob, aspoň tedy u mě na 3 kartách: diskadmin dignostikuje jakousi chybu (1-4 partition které on sám vytvořil, se mu zřejmě zdají jako chyba :D . Na D:/ bych to snad i pochopil :D, ale ne na C:/ a E:/ :roll: ), a když jí necháte opravit, tak to udělá po svém - bez další výstrahy disk zformátuje :evil: No, a já si to po té první "opravě" chtěl ověřit na další kartě... jenže jsem omylem vzal kartu se zálohami... prostě král vesmírných idiotů... :oops: Disk D:/ samozřejmě "opravuje" standardním způsobem :D . K opravě disku Z:/ jsem se bohužel nedostal, ale zajímalo by mě, jestli by to řešil podobným způsobem jako C:/ a E:/ :lol: . Škoda že mě to nenapadlo, možná by sám sebe reflashnul :lol: Měl bych to asi zkusit :D , ale nechce se mi teď znova tam vytvářet chyby sotva se telefon jakžtak dostává do formy.

Co se týká ostatních funkcí kromě diskadmina, tak myslím vše funguje dobře a není se potřeba ničeho obávat. Je mezi nimi i pár zajímavých vychytávek (backup/restore, checksum ve 3 hashích, extended errors ve třech stupních nahrazující ErRd, gzip komprimace/dekomprimace...). Některé z nich jsem nikde jinde v symb. aplikacích neviděl (třeba funkce "touch" coby známý příkaz z unixu a bashe, nebo dump message store, opět v prakticky stejné podobě jako v unixshellu a bashi)

Mimochodem, FB má možnost vypnout komplet zabezpečení a přidělit si TCB oprávnění (Nastavení - Operations - Bypass plat. security). Jestli by náhodou šel po OPDA certifikaci a nainstalováni do telefonu bez primárního hacku taky spustit, tak je zde nový, docela revoluční hackovací nástroj :idea: . Možná by to šlo i v telefonech vyrobených za poslední cca rok a něco :t S již nastaveným TCB v nich asi znova spustit spustit nepůjde, ale pokud půjde spustit bez TCB a pak si TCB přidělí... :think: :idea:

Jinak k tomu tak trochu patří (resp. patří do skupiny RnD Tools) ještě pár dalších utilit, které se chystám zveřejnit. Nicmoc, skoro vše už tu v jiné podobě bylo, ale něco se možná bude hodit. Už na tom dělám, ale mezitím si musím dát ještě do pořádku spousty věcí...

OT pro kolegy, Magory, a všechny komu jsem neodpověděl na SZ:

Omlouvám se, ale ta ztráta dat, a dlouho polomrtvý telefon (furt jsem se ho snažil kříst po Magorsku :D ) je taky halvní důvod proč jsem tu v posledních 14 dnech opět přestal fungovat, sotva jsem po delší pauze začal. Teprve teď mám jakžtakž ty základní věci telefonu v pořádku. O všechna data na dvou hlavních kartách jsem ale bohužel nenávratně přišel. Takže několik měsíců práce je v (_!_) :evil: :wall: O všechna data = opravdu o všechna data, včetně záloh :wall: Povedlo se mi zachránit jen zálohy E:/ z června, které jsem si nahrál na ftp, a zálohu C:/ starou už taky pár měsíců. Asi těžko si někdo dokáže představit co všechno v těch ze 3/4 unikátních datech bylo :wall:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nokia File Browser [22.12.2010] (unsigned)

Příspěvekod pyler v stř pro 22, 2010 1:36 pm

a ja este doplnim :

It has Following useful Inbuilt features:
hex viewer
text viewer
can copy drive c to e
can set drive paasword
can ulock drive
can format drive
can create partition
can create backup
can move message attachment directly
can view all system folders
can export a txt file with a list of all files or apps
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod R@ptor v stř pro 22, 2010 4:04 pm

prokop: Nebij hanniho :D Já už k tomu včera začal psát češtinu a dal bych to sem večer taky :D jinak už jsem se o Tebe bál, jestli jsi OK
Nokia N900 ->20.2010.36-2 -> 8GB microSDHC Transcend (class6)
Nokia N95 (Deep Plum) -> FW 35.0.002 -> 8GB microSDHC Transcend (class6)
Obrázek
R@ptor
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: Nokia N900 (20.2010.36-2)

Příspěvekod mila6032 v stř pro 22, 2010 7:20 pm

Jejda :D To je mi ale zajímavá aplikace...a ještě k tomu od Nokie :t Že by na těch povídačkách o Ježíškovi přece jen něco bylo.

prokop píše:..Přitom jsem si navíc telefon rozjebal tak jako dosud nikdy..

Bezva. Jdu to zkusit :D

prokop píše:Obzvlášť začátečníkům doporučuju zdaleka se funkci "Disk admin" vyhnout!

Hmm :( týýýý joooo....jenom na chvilku si to zkusím. :)
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod pyler v stř pro 22, 2010 7:32 pm

mila6032 píše:
prokop píše:..Přitom jsem si navíc telefon rozjebal tak jako dosud nikdy..

Bezva. Jdu to zkusit :D

ste magory :lotpot

a to ste nevideli toto viewtopic.php?f=4&t=12330 mozte byt radi ak skoncite flashom cez pheonix nejake N8 to neprezili na ipmarte (zaze nejaky blbec upravoval apl. ktora je pre samsung i890 na 5800 a potom to tak vyzera a este aj patche do RP+ total pri tejto apl. nie je hamba povedat bojim sa :lol )

mila6032,prokop: je mozne ziskat certifikat s key-om ktory ma 20 capatibiles?(podpisal by sa s nim rp+ a tam padom by rp+ siel na tychto novsich mobiloch (e52,e72,n97)a nebolo by treba flashovat nic

Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod mila6032 v stř pro 22, 2010 7:55 pm

polzer píše: je mozne ziskat certifikat s key-om ktory ma 20 capatibiles?

No. Já jsem teda už nějakej čas tak trochu stranou Symbianového dění, ale tak cca půl roku zpět byl 20caps certifikát z říše snů. Jako technicky vytvořit samozřejmě jde, leč na veřejnost se dostane jen omylem(viz Marco Bellino aka Il Socio) Nikde není (nebo alespoň nebyla) možnost jak takový certifikát vytvořit a ani mi není znám způsob jak se k němu, byť za úplatu, dostat. A vzhledem k tomu, že se stále hackuje, tak asi žádný univerzální certifikát s TCB po netu nekoluje :D Nebudu se tu rozepisovat o RSA/SHA1, ale věř, že dopočítat ten algoritmus nejde(joo, vím, že jde, ale teď mám na mysli v tomto životě) a Nokia/Symbian found. ti ho taky asi jen tak nevytvoří....i když....když jsou ty Vánoce :D
//by prokop/: SHA1 jde celkem v pohodě rozlousknout, ale RSA je za současného stavu dostupné techniky onen oříšek na několik životů.
Jinak k tomu Marcovi bych ještě přidal samozřejmě leftupa a přinejmenším i CODeRUSe a eihwaze. O těch vím, že k němu přístup mají.
A pokud jde o ty Vánoce... Třeba na $$ udělají znova onu fatální chybu jako před dvěma roky :D

Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod hanni v čtv pro 23, 2010 7:26 am

Ja som si k tomu precital par postov v diskusii na ip-marte a celkom tam tento filemanager chvalili, niektori ho stavali ako rovnocenneho partnera pre X-Plore, takze som nevidel dovod to sem nedavat. Ja osobne som ho netestoval, lebo pouzivam X-Plore, ale mal som v plane cez sviatky ho vyskusat a aj to urobim. Hlavne funkciu Disk Admina, na tu sa specialne tesim :lotpot

Prokop:

Viem si predstavit, co znamena taka obrovska strata dat. Teraz som riesil nieco podobne ale na svojom PC, kde som si pouzitim Norton Partition Magic vo Windows7, s ktorym je tato aplikacia samozrejme nekompatibilna, poprepisoval MBR sektory na vsetkych diskoch z Win7 na XP-ckove. :wall: Tym padom som bol v <!> a nemohol som sa dostat na ziaden disk, dokonca ked som ich pripojil do PC, tak mi nenabehol system, dokonca ani nesiel nainstalovat nanovo, musel som disky odpojit. Nakoniec som to nejako poriesil zalohovacimi programami mimo system a skoro 2 tyzdne kopiroval 2,5 TB dat hore dole z disku na disk, cital po nete navody, zhanal programy a najhorsie bolo to, ze s takym problemom som sa na nete prakticky nestretol, zeby po pripojeni poskodenych diskov nenabehol alebo nesiel nainstalovat system. Takze sucitim s tebou, akurat pre mna to malo dobry koniec a aspon som si rozsiril obzory v znalosti PC, bola to skvela skola.

hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod mila6032 v čtv pro 23, 2010 8:52 am

prokop píše:..Jestli by náhodou šel po OPDA certifikaci..

ipmart forum píše:I have signed with my opda cert, but i get 'Requested application access is not granted' error, can anyone help please?

prokop: Moje myšlenky se ubíraly úplně stejným směrem. Každopádně jsem mrknul na filebrowser.exe a i když nemá TCB ani DRM, tak Allfiles ano. A to bohužel stačí. Jak to dopadne s aplikací, když jí zbavíme nějaké manufacturer cap už jsme si spolu vyzkoušeli asi před dvěma lety s MoDo. a jak se říká: "Dvakrát do stejne řeky nevstoupíš"(Stejně je to kravina. Já se v Berounce koupu každoročně už asi od 5 let) , takže já se do těchto hrátek už pouštět nebudu.

Ale každopádně je to hodně slušný file manager. I když to srovnání s x-plorem....no nevím. File Browser ho na beton převyšuje takovou tou "magorskou" výbavou. Obsahuje funkce, které nemá žádný jiný file manager a vlastně ani žádná jiná aplikace, ale x-plore je rychlejší a takovej víc "user friendly". Nehledě na podporu zip a rar archivů. Možná je to zvyk, ale u mě zůstává numero uno X-plore. Každopádně jak tenhle filebrowser, tak poslední verze ActiveFile jsou veeelmi podařené file managery a oba jsou v jistých oblastech lepší než x-plore.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v čtv pro 23, 2010 10:31 am

mila6032,prokop :arrow:

mila6032: diky za vysvetlenie,skoda ze sa to neda.
ale nasiel som zaujimavu cinsku aplikaciu ako pre vas (mila6032,prokop) a ked sa na pozriete mozte napisat preco nejde prelozit na ipmarte pisali ze mobilhex nemoze nacitat stringy a stringy su tiez v v nejakom ini subore tak prosim o vyjadrenie: Z manager optimized v1.00 CN

Z Manager V1.0 is a set of integrated document management and system optimization software. No finished and signed, the installation or use. Beautiful simple UI interface, and innovative category management, multi-window file browsing, management of phone files handy. System optimization, garbage removal, and defragmentation of the maintenance functions such as cell phone close, let your cell phone fast and safe.

Obrázek

Zfile_v1 CN.rar
Z manager v1 CN
(448.33 KiB) 141 krát

Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod R@ptor v čtv pro 23, 2010 1:35 pm

Tak jsem zřejmě skončil s překladem. Ti ocasi od Nokie dali většinu stringů do EXE a blbě se zkracují některé výrazy. Bylo by to asi moc kostrbaté. No uvidíme, jak to půjde. :t
Nokia N900 ->20.2010.36-2 -> 8GB microSDHC Transcend (class6)
Nokia N95 (Deep Plum) -> FW 35.0.002 -> 8GB microSDHC Transcend (class6)
Obrázek
R@ptor
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: Nokia N900 (20.2010.36-2)

Re: Nokia File Browser [22.12.2010] (unsigned,S60v3/v5)

Příspěvekod pyler v úte úno 15, 2011 3:18 pm

tato verzia ma fungovat na nehacknutych tel.

filebrowser_selfsigned.rar
(75.73 KiB) 186 krát
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Nokia File Browser [22.12.2010] (unsigned,S60v3/v5)

Příspěvekod flibor v úte úno 15, 2011 4:10 pm

Je ale jen pro S60 5th. A je ji samosebou nutno podepsat opda certifikátem.
flibor
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: ZTE Grand X In 4 GB

Příspěvekod pyler v ned úno 20, 2011 10:45 am

prokop píše:Mimochodem, FB má možnost vypnout komplet zabezpečení a přidělit si TCB oprávnění (Nastavení - Operations - Bypass plat. security). Jestli by náhodou šel po OPDA certifikaci a nainstalováni do telefonu bez primárního hacku taky spustit, tak je zde nový, docela revoluční hackovací nástroj

pyler píše:tato verzia ma fungovat na nehacknutych tel.
filebrowser_selfsigned.rar

flibor píše:Je jen pro S60 5th.Ale je ji nutno podepsat opda certifikátem.

to nevadi ale ak ju staci len podpisat OPDA certifikatom,nainstalovat, a v nej vypnut zabezpecenie
tak to by bol novy h@ckovaci nastroj pre symbian 5th :idea: ( a este od Nokie :lotpot )

a inak rusom sa podaril preklad a tu je
nokiafilebrowser_rus_v.4.5.2_.zip
(77.5 KiB) 148 krát
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod tatinek2 v úte črc 05, 2011 9:51 am

Verze 4.5 v CZ

Čeština od Tatinek2
(nešlo přeložit všechno. Je toho asi 90%)
Nokia 6220 classic - Hack
Pro dobrotu na žebrotu
Závažné chyby v mých překladech mi zasílejte na SZ. Nejsem dokonalý.
tatinek2
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 6220 classic

Topic pro magory

Příspěvekod prokop v úte črc 05, 2011 5:26 pm

>tatinek2:
a) není to verze 4.5, ale 4.5.2
b) to že něco neumím, neznamená že to nejde. V tomhle případě opět jde, takže opět tvrdíš hlouposti. A to pomíjím ty opět špatné, nebo krkolmné výrazy, a to, že sis to zase nezkontrolaval, a na 2 místech aplikace padá. Na to všechno jsem tě už upozorňoval několikrát :roll:
(ani mně se nepovedlo přeložit všechno, je toho cca 98%, + opravy chyb a nepřesností od tatinka2. Překlad byl psaný v časové tísni, až si najdu čas, tak to zkusím dotáhnout do finále. Ovšem prakticky všechny nepřeložené výrazy spadají do skupiny těch, se kterými se uživatel běžně nesetká - speciální chyby apod. Neměl jsem čas si je simulovat, abych si ověřil že aplikace na nich nespadne tak jako s tím překladem od tatinka2)

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Nokia File Browser [22.12.2010] (unsigned,CZ,S60v3/v5)

Příspěvekod Turek v úte led 03, 2012 9:50 pm

Nokia Nokia Filebrowser v1.00 EN official signed

Obrázek

:ld
:arrow: Nokia Filebrowser v1.00 EN s60v3/v5/S^3 official signed (na 4shared)
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Nokia File Browser v.4.5.2.CZ,S60v3/v5/

Příspěvekod Ernest-Bodor v pát lis 22, 2013 9:04 am

Zde je čeština FileBrowser v.4.5.2.CZ
A to je kompletní dodělana v češtině skuzte a uvidite že je v češtine dalo to dost zabrat akurad to nešlo co je v exe do češtiny ale FileBrowser.r25 je kompletní udělaná v češtině , v exe to nejde dodat vic slov nepusti to vic slov , jinak je v češtině .
děkuji vám za porozumění lidičky fakt je v češtině.
:arrow:
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/xB19cnPD/nokia-filebrowser-v-4-5-2-cz-s60-sisx
Ernest-Bodor
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: nokia E72

Zpět na Symbian i Java aplikace