Hack Symbianu by IAL (bez certifikatu, vsetky Nokie a FW!)

Aplikace pro 9.x telefony

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte zář 13, 2011 8:57 pm

Hack all Symbian telefonov by IAL (DimonVideo.ru) pomocou antiviru Dr.Web
THX to Pyler, donasacovi noviniek ;)

Postup:
1 - Do E:\Private (na kartu u vacsiny telefonov, u N97 alebo N8 a dalsich na disk) nakopirujte obsah quarantine.zip (napriklad cez mass storage pripojenie mobilu)
2 - Nainstalujte antivir Dr.Web (na rovnaku pamat ako karentenu, teda E:\)
3 - Nainstalujte ROMPatcher+ 3.1 Lite (do pamati mobilu, teda C:\)
4 - Spustite antivir, Cancel na upozornenie o kluci
5 - Options >>> Quarantine >>> Options >>> Select All >>> Restore
6 - Spustit ROMPatcher+, aktivujte patche (Ak nemate, tak patches.4shared.com na E:\Patches)
HURA, hack hotovy ;) :clap: :class:

Kód: Vybrat vše
IAL.4shared.com
Naposledy upravil Rusnak-COBRA dne ned zář 18, 2011 4:48 pm, celkově upraveno 3
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

IAL hack - bez flashe a certifikátu, pro tel. s pam. kartou

Příspěvekod prokop v stř zář 14, 2011 2:09 pm

IAL hack bez flashe a certifikátu, pro tel. s pam. kartou

Autor hacku: IAL
Zpracování, doplnění a mírná úprava: prokop (později možná dodám i pár screenshotů k dílčím postupům, ale teď na to nemám čas, a nemyslím si že by to bez nich někdo nezvládl. Schválně jsem to psal takhle imho 'blbuvzdorně')

Úspěšně otestováno v telefonu Nokia E61.
Prosím majitele dalších telefonů o vyzkoušení - zejména mi jde i telefony, které po Elopománii nejde bez OPDA certifikátu hacknout jinak než flashem. Pokud ten "antivirus" funguje i v S^3 telefonech, tak podle mě tenhle způsob hacku bude opět použitelný na jakémkoliv telefon s vyjímkou těch s "pevným diskem". A i to by se snad dalo nějak obejít :t

Postup:
  1. Stáhněte si archív Hack_IAL:
    Hack_IAL.zip
    (1.17 MiB) 1587 krát
  2. Vložte paměťovou kartu do čtečky v PC (nebo pokud máte možnost, do nějakého již hacknutého telefonu), a rozbalte ze staženého archívu Hack_IAL obsah složky Quarantine do rootu disku E:/.
  3. Kartu vraťte zpátky do telefonu.
  4. Nainstalujte aplikaci Dr Web Anti-virus_v6.0.1222_signed.sis z archívu Hack_IAL/Dr Web Antivirus
  5. Rozbalte do rootu disku C:/ obsah složky Dr Web Anti-virus/c/ z archívu Hack_IAL
  6. Spusťte aplikaci Dr. Web Anti-virus, a zvolte: "Get Key → Options → Copy from file → Done → Options → Quarantine → Options → Select All → Restore". Poté tento tzv 'antivirus' můžete odinstalovat, k ničemu jinému dobrý není.
  7. Z archívu Hack_IAL nainstalujte RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx
  8. Z archívu Hack_IAL rozbalte obsah složky RP_Patches do rootu disku E:/
  9. Spusťte Rompatcher+ , a klikněte na patch Open4All RP+
  10. Hotovo, máte hacknuto, :wink: . Jenže většina z vás chce hack Symbianu hlavně kvůli instalaci nepodepsaných aplikací, že ano? :D .
    Takže tedy ještě klikněte na patch Install Server RP+. Zde záleží na modelu telefonu. Buď se vám u tohoto patche místo modré šipky ukáže zelené zatržítko, nebo červený křížek. Když zelené zatržítko, tak ještě zvolte "Add to Auto", a od této chvíle se nemusíte starat, jestli je aplikace signed nebo unsigned.
    Když se objeví červený křížek, tak klidně můžete smazat soubor E:/patches/Install Server RP+.rmp. Nemusíte, ale je zbytečný - váš telefon totiž bude pracovat se souborem installserver.exe. Stačí jen vybrat v archívu Hack_IAL/installservers/ ten správný pro vaši verzi Symbianu, a nakopírovat jej do C:/sys/bin/.

Poznámky zejména pro začátečníky:
  • Jestliže se náhodou spletete a nakopírujete do C:/sys/bin/ installserver určený pro jiný telefon, tak vám instalátor při pokusu o instalaci jakékoliv aplikace zahlásí "Soubor je poškozen" (File Corrupted), a při pokusu o odinstalaci čehokoliv "Chyba odstraňování" ("Removing failed"). Ale žádnou paniku... máte přece hacknuto, tak ten špatný installserver můžete v C:/sys/bin přepsat správným :wink:
  • Připomínám, že hack Symbianu = plný přístup do složek C(D,E,F):/private/, /resource/ a /sys/. Aktivuje a deaktivuje se v tomto případě v Rompatcheru kliknutím na patch Open4All RP+.
    S instalací unsigned aplikací nemá hack kromě toho že jí umožňuje, nic společného. Tu instalaci řídí patch Install Server, nebo soubor installserver.exe v C:/sys/bin/, a děje se tak dál už nezávisle na hacku.
  • Úplným začátečníkům a méně chápavým nedoporučuju hack používat, raději tedy nedávejte patchi Open4All RP+ autostart, a používejte hack jen vyjímečně přesně podle návodů napsaných.
  • Rootem C:/ nebo E:/ je myšlena kořenová složka disku, tedy žádná podsložka jako např C:/Data/ nebo E:/Others/, ale prostě C:/ nebo E:/ .
    Takže např. v bodu 8: po rozbalení obsahu složky RP_Patches z archívu Hack_IAL do rootu E:/ bude výsledkem složka E:/Patches/a v ní soubory Install Server RP+.rmp a Open4All RP+.rmp
  • Hack může být považován za neoprávněný zásah do software přístroje, a tudíž může vést k neuznání reklamace v rámci záruky. V praxi jsem ale četl jen o jednom takovém případu před několika lety na Slovensku, a navíc tady stačí před reklamací pouze odstranit installserver.exe z C:/sys/bin/. Poté nikdo nezjistí, že byl telefon hacknutý - samozřejmě za předpokladu, že jste v telefonu neudělali ještě nějaké další úpravy které umožňuje pouze hack. Ty si ale přece můžete zase sami vrátit do původního stavu, nebo před reklamací zformátovat C:/ trojhmatem (možná pak ani nebudete muset reklamovat :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: IAL hack - bez flashe a certifikátu, pro tel. s pam. kartou

Příspěvekod pyler v stř zář 14, 2011 2:52 pm

uz je to tu viewtopic.php?f=4&t=13224 tak si spoj tuto temu s rusnakovou :D Nabuduce bud rychlejsi :-D ja som to skusal asi 10 min po zverejneni na dimonvideo :-D ...
Naposledy upravil pyler dne stř zář 14, 2011 3:06 pm, celkově upraveno 2
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 2:55 pm

prokop píše:navíc tady stačí před reklamací pouze odstranit installserver.exe z C:/sys/bin/

az na to ze tento hack sa instalserveru ako takeho netyka, aspon nie EXE suboru, kedze v quarantine je rompatcher, a installserver patch musi kazdemu bohate stacit.

takisto dodam, ze nejde o pamatovu kartu ako taku, ale o akukolvek pamat okrem C:\ (teda aj velkokapacitnu na N95 8GB atd)
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Re: Hack Symianu by IAL (bez certifikatu, vsetky modely a FW!)

Příspěvekod pyler v stř zář 14, 2011 2:59 pm

potvrdene,hacknut Vivaz touto metodou nejde :D
samozrejme,diky za preklad :-D
Naposledy upravil pyler dne stř zář 14, 2011 4:39 pm, celkově upraveno 1
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod tualka v stř zář 14, 2011 3:27 pm

N8 a C7 taky nejde...
tualka
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NokiaC7, non-hacked (zatím...)

Příspěvekod prokop v stř zář 14, 2011 3:28 pm

OK, spojím to. Jsem teď opět mimo a prakticky bez netu, tak mi tu tohle uniklo :oops: Ale ráno jsem posty kontroloval, a neviděl jsem to tu, teď jsem jel zas podle posledních... :t Hlavně ale mám obrovskou radost, že supermegaidiot Elop zas dostal na (_!_) :clap :clap

Rusnak-COBRA píše:tento hack sa instalserveru ako takeo netyka, aspon nie EXE suboru, kedze v quarantine
je rompatcher, a installserver patch musi kazdemu bohate stacit.

Jistě že se to týká i installserver.exe :naughty . Jak by mohl installserver patch stačit každému, když v některých telefonech funguje InstallServer patch a v jiných zase installserver.exe? (a v žádném oba dva současně, pokud vím). Proto jsem taky ten návod trochu upravil.

Rusnak-COBRA píše:nejde o pamatovu kartu ako taku, ale o akukolvek pamat okrem C:\ (teda aj velkokapacitnu na N95 8GB atd)

Právě že jde jen o paměťovou kartu. Jak bys chtěl do té paměti dostat obsah Quarantine jinak než ve čtečce nebo v jiném telefonu, který už je hacknutý? Pokud vím, tak to nejde ani s FS pluginem v Total Commanderu. Takže pro telefony s "pevným diskem" a bez "ejectable storage" je to imho nepoužitelné.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod pyler v stř zář 14, 2011 4:08 pm

ale nevrav! ... je to otestovane a funguje to! chyba bude len a len u teba ...
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 4:21 pm

co tak pripojit velkokapacitnu pamat v mass storage rezime k PC? vidis v tom nejaky problem? :roll:

schvalujem do istej miery Tvoje myslenie "mimo PC" len sa bojim ze niekedy je fakt mimo :sorry:

//EDIT: ked sme uz pri ^3 a novych androidoch a myslime "out of PC", tak je urcite pouzitelny aj USB On-The-Go :)
Naposledy upravil Rusnak-COBRA dne stř zář 14, 2011 5:09 pm, celkově upraveno 1
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v stř zář 14, 2011 4:30 pm

OK, spojím to. Jsem teď opět mimo a prakticky bez netu, tak mi tu tohle uniklo Ale ráno jsem posty kontroloval, a neviděl jsem to tu, teď jsem jel zas podle posledních...

diky,len to prosim dakto spojte! Rusnak to prelozil a zalozil temu ako prvy ( na moju ziadost,nemal som cas,dakujem mu! ) takze trosku slusnosti nezaskodi .. a btw,my sme to s rusnakom postli vcera v noci a ty pises ze rano to nebolo,jak to??? Nechapem ...
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Re: Hack Symbianu by IAL (bez certifikatu, vsetky modely a FW!)

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 4:39 pm

jasne ze ide, vcera som testol aj s annou, aj bez anny C6-01, dnes C5-03, cely svet hlasi uspech na kadejakych fonoch, len Tebe to nejde, a este jednemu typkovi z fony.sk :D 8-)
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 4:42 pm

PLS SMAZAT

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Pyler, prosim Ta nerozculuj sa, u 100 ludi sme videli ze pouzivat vyhladavanie na fore je velmi tazke

tym nic nenaznacujem :D vsetka cest, ale nedalo mi nevyuzit taky smeč
Naposledy upravil Rusnak-COBRA dne pon zář 19, 2011 7:23 pm, celkově upraveno 1
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Danielss v stř zář 14, 2011 6:54 pm

Na N8 (022.014) Funkční.... Děkuji ! :D ;)
Danielss
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00 (025.007 Hacked by IAL )

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 7:08 pm

no a teraz ciste pre prokopove studijne ucely... instaloval si to na pamatovku alebo do velkokapacitnej pamati?
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Danielss v stř zář 14, 2011 7:28 pm

Nejprve jsem sice zkoušel paměťovku ,ale nešlo to... Nakonec jsem to nainstaloval do velkokapacitní paměti a jde to. ;)
Danielss
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00 (025.007 Hacked by IAL )

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 7:30 pm

zaujimave :) nechapem preco nesla pamatovka, no ale dobre

//EDIT: jasne, uz chapem, jedno pismenko v subore... podstata je E:\
Naposledy upravil Rusnak-COBRA dne stř zář 14, 2011 10:32 pm, celkově upraveno 1
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v stř zář 14, 2011 8:14 pm

rusnak: coderus to vyriesil,update navodu pre disk F:/ ma na blogu ...
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 8:21 pm

F pri velkokapacitkach je pamatova karta. takze ;) prokopove uvazovanie je aj tak mimo.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod prokop v stř zář 14, 2011 9:24 pm

Rusnak-COBRA píše:co tak pripojit velkokapacitnu pamat v mass storage rezime k PC? vidis v tom nejaky problem?...
schvalujem do istej miery Tvoje myslenie "mimo PC" len sa bojim ze niekedy je fakt mimo...

V mass storage připojení samozřejmě problém nevidím, a budeš se asi divit, ale dokonce i já vím co to je :D (jiné připojení jsem před těmi x lety prakticky nikdy nepoužíval, mass storage je podle mě jediné rozumné připojení k PC, když pomineme On-the-Go, což je ale novinka celkem nedávná) . Ale vysvětli prosímtě člověku, jehož uvažováni je mimo (btw, jakou souvislost má ta mimóza s tím, že F:/ je u velkokapacitek karta? To spíš to uvažování potvrzuje, nebo ne? ), jak lze v nakopírovat v nehacknutém telefonu cokoli do /private/ na velkokapacitní paměti.
Danielss sice píše, že cosi nainstaloval do velkokapacitní paměti, což nevím jak si mám přebrat - instaluje se Dr Web a pak RP+lite a tam je v zásadě jedno jestli na C:/, E:/ nebo F:/, ale celé je to přece založené na nakopírování těch souborů RP+ tvářících se jako škodlivé v karanténě do /private/, odkud je ten 'antivirus' přesune tam, kam podle něj mají patřit. Do private... CODeRus píše "Connect phone with PC, or memory card to
cardreader, or memory card to other non-nokia
device (need access to private folder)"
Jenže zaráží mě tam to "Connect phone with PC", to podle člověka co je mimo, samo o sobě nestačí protože (need access to private folder) :t
Mám snad i v tomhle totální díru jako tenkrát, když mi vyrazilo dech to, že ani v hacknutém telefonu se není možné za běžných podmínek dostat přes PC do oněch systémových složek na C:/ :? Od těch dob totiž žiju v přesvědčení, že v nehacknutém telefonu připojeném k PC není přístup do systémových složek ani na discích E:/ nebo F:/ . Možná jsem si to tenkrát špatně vyložil, ale měl jsem od té doby za to, že i pokud je to přes mass storage, tak telefon přístup do systémových složek blokuje. Takže tady tedy mám díru ve vzdělání? :oops: A k čemu je tedy v tom případě varianta QuarantineF?

Pro pylera a Rusnaka-COBRU:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:>Oba:
MG... :pray :pray
Jednoduše: jelikož je to včerejší novinka a já to dneska ráno v posledních nepřečtených příspěvcích neviděl, a to samé ani odpoledne, tak jsem nepovažoval za nutné pokoušet se to ještě hledat. Prostě jsem byl přesvědčený, že jsem tu viděl všechny nové posty od včerejšího večera, kdy jsem tu byl naposledy, a že to tu není. Rozumíte?
Moje chyba :oops: - to uznávám, ale snad se to dá s tímhle vysvětlením pochopit. Ruku na srdce: vy byste za téhle situace snad hledali? Myslím že nikdo kdo má všech 5 pohromadě by hledat nezkoušel. Tady ani na jiných fórech někteří lidi naopak nehledají ani když je celkem slušná pravděpodobnost že se tu daná věc už řešila :D
Jen nechápu proč jsem to tu ráno mezi nepřečtenými příspěvky neviděl :t
Mimochodem, to nemáte co na práci, že z toho děláte takovou hroznou aféru? :lotpot

>pyler:
Jasně, už jsi mi dal odkaz, takže už dokonce i já vidím že tu s tím byl Rusnak první :idea: . A ty naopak přece vidíš, že vidím, tak o co ti jde?
Hmm... otázky prvenství jsme docela dost řešili v mateřské školce, a pak znova až v pubertě :roll: Od té doby už mě to nijak zvlášť nezajímalo. Ale když to tak prožíváš:
  1. nikdo mu to zdejší prvenství přece nebere, tak proč se zas čílíš? Napsal jsem přece že to spojím, tak co do toho probůh ještě motáš slušnost? :roll: Jako bych snad zrovna já neměl úctu k autorům čehokoliv... :D
    Šmankote, pochop že nesedím nonstop u PC s 25 Mbit linkou, ani kolem sebe nemám 50 neobsazených free wifi spotů s plným signálem. Jsem rád když se mi povede nějakou free WiFi najít a vydržet připojený než checknu pár novinek, napíšu jeden post a odpovím na jednu či dvě SZ (momentálně mi jich zbývá ještě 23 přečíst a na asi na 20 už přečtených odpovědět, takže se omlouvám všem komu jsem ještě neodpověděl). A to se mi povede opravdu jen vyjímečně, většinou na těchhle pár úkonů musím třeba i 10x znova zkoušet najít nějakou WiFi (slabý vysílač, slabý přijímač, kolísavý signál, přeplněná kapacita...občas mě prostě vykopne a už se k ní nepřipojím :D ...)
    Navíc jak víš, tak mi teď E71 nefunguje... v E61 mám pořád původní baterii (což je k nevíře-je tam už 5 let, a jede prakticky nonstop :shock: ), takže při neustálém vyhledáváni WiFi musím každou chvíli hledat zase já - zásuvku :D Btw, E61 má proti E71 podstatně slabší WiFi anténu. K tomu všemu mi v E61 přestaly fungovat javovky, takže nejedou ani moje oblíbené rychlé OM mods... :(
  2. osobně si myslím, že můj návod je lepší. Se vší skromností. Resp myslel jsem si to, ale teď vidím že je tam asi tedy díra. Nepřekládal jsem, nekopíroval jsem návod odjinud, ale psal jsem to krok po kroku tak jak jsem to sám dělal, a zkoušel se přitom vžít do role začátečníka - proto ty drobné úpravy a doplnění.
Každopádně Rusnak tu s tím první byl, já slíbil že to spojím, a to jsem právě teď udělal. Tobě se hluboce omlouvám, že jsem to nestihl do 3ms. Až to tu budu mít na hlavní pracovní poměr placený z příspěvků uživatelů a všudypřítomné reklamy, tak tyhle věci půjdou rychleji.

>Rusnak-COBRA:
O smečování se v tomhle případě dá myslím docela pochybovat.
Ale je tu jiná věc... taky nejde o smeč, ale jakožto zdejší rozhodčí už prostě musím zasáhnout :D . Pokud si dobře vzpomínám, tak zrovna tobě jsem taky několikrát připomínal tohle:
Pravidla fóra píše:Offtopic příspěvek (i když je celý v tagu [ot) se považuje za spam...

No a nejen vzhledem k tomuhle: viewtopic.php?f=67&t=13223&p=151434#p151434 ....
Prostě 'padni komu padni'. Toleroval jsem to už dost dlouho, a jen občas přátelsky upozorňoval že je to výslovně zakázané v pravidlech fóra. Už toho ale bylo dost, takže za takovýhle spam budu dávat Varování komukoliv, i kdyby to měl být McLaren (samozřejmě s vyjímkou sekce Pro pobavení, ale tam by to stejně asi nikdo nepoužíval). Při opakování nekompromisně BAN. Napřed dočasný, ale při dalším opakování trvalý. Akorát tomu McLarenovi bych BAN asi dával těžko :D
Myslím to vážně :tyty:

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 14, 2011 10:20 pm

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:k nejakemu "prvenstvu" sa nema cenu vyjadrovat, mne je to jedno :D no nedalo mi to hladanie nespomenut, zrovna Ty ho tak casto spominas :tyty: . s pravidlami mas pravdu ;) za svojimi vyjadrenami si stojim rovnako ako za chybami, ak mas za co trestat, kludne trestaj :pray

co sa tyka hladania na inych forach, ano, vsade kam som to daval som hladal aspon dve klucove slova: IAL a quarantine. ja viem ze nemam vsetkych 5 pohromade (vyplyva to z toho co pises), som magor, a myslel som si ze ni Ty ich pohromade nemas. no, kedy ako, niekedy sa Ti rozutekaju, inokedy zjavne zbehnu dohromady... :help:

pyler Ti vdacne prispeje na rychly datovy pausal aby sa forum moderovalo rychlejsie :D pripadne aj na nejaku tu baterku alebo pamatovku (to Ti vlastne mozem poslat ja, vazne, ak najdem take ake xces, staci povedat - ja sa podelim, hadam si to zasluzis). Naviac, ako si spominal, Pyler je v puberte, a myslim ze aj svojim spravanim ho mozes ovplyvnit, kedze fora su mu asi najblizsim (aj ked najvzdialenejsim) okolim. Myslim ze s ludmi mas dost skusenosti na to aby si to skusil pochopit a radsej sa k tomu nevyjadrit (mozes kludne spravit roll smajlika nazivo), pripadne povedat trefnu vetu "ved Ty z toho hadam vyrasties" (ktora moze skor zamrziet a prinutit zamysliet sa nad sebou) ako z toho robit brutalnu vedu. to Ti nepomoze, a jemu tiez nie :D postoj bude len negativny. Ci Ty nikoho nevychovavas? do toho mi nic... ale psychologia Ti isla, aspon sa to zdalo pri par rozpravach co si tu uz mal.

no nic, ako vidno, potreboval si sa nam postazovat na tazky zivot s plackami, wifi a nedostatkom casu. Ano, my Ta chapeme a odpustame Ti :class: :lotpot aspon ten Tvoj prispevok nie je neosobny. Diky

E je pamatova karta vsade tam, kde nie je velkokapacitna pamat. myslim ze v navode je to jasne napisane. karta je v zatvorke. teda na inych mobiloch je pamatovka na F, E je velkokapacitka. po pripojeni v MASS STORAGE sa pripoja k PC automaticky obe. stale nevidim problem v kopirovani.

dnes CODeRUS pridal quarantine aj pre F disk. je tam zmenene jedno pismenko, nane problem. to len aby kazdy dumb mal na vyber, resp pochopil. no myslim ze tymto to len zhorsil, ludia to budu mixovat, miesat... ale jeho vec. E je rovnako dostupne kazdemu ako F. (riziko patchov na nevyberatelnej pamati pozname, ale aj tak... MF)

co sa tyka C:\ ten nikdy nesiel k PC pripojit ako mass storage, tak nechapem ako by si xcel na nom pristupovat k suborom plnym pristupom. ak ho pripojis ako multimedia alebo ako PC Suite, je mozne tam nieco vidiet, ale o spravu suborov sa takto asi nestara aj tak telefon, a obmedzenia nadalej platia - to uz bude osetrene v PC Suite a myslim ze dissasembling by mohol dalej pokracovat keby sa nenasiel novy hack. ale to je iny pribeh.

cim jednoduchsi navod je, tym skor je pochopitelny, vies dobre ze zvasty nikto necita, resp s ich pomocou dopletie aj to co je na prvy pohlad banalne.

//EDIT:
pamatate rozbalenie .sys zlozky do C? islo to len na starsich mobiloch. skusal niekto rozbalit len tak v telefone zlozku private (a nieco v nej) priamo do E:\ ?? (myslim na nahacknutom mobile :idea: )
pripadne .private ak by to pomohlo nahodou a exploit by platil aj pre pamatovu kartu / velkokapacitku. mozno by nakoniec teda nebol potrebny PC. momentalne to nemam cim testnut :sorry: (ja viem, dalsia vyhovorka, uz budem ako ten pán vyssie)...
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v čtv zář 15, 2011 7:56 am

vsak chlapci pohodickaaaa ;-) ano,ja viem ze dakedy pouzijem nevhodne slova a potom to dopadne zle ... takze nie ze sa prokop teraz nahnevas :-D
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod prokop v čtv zář 15, 2011 12:16 pm

Rusnak-COBRA píše:stale nevidim problem v kopirovani.

Zeptám se tedy znova jednoduše na to, v čem mám díru:
V režimu Mass Storage připojím telefon s neaktivním hackem k PC: mám nebo nemám plný přístup do E(F):/private/ ?

Rusnak-COBRA píše:co sa tyka C:\ ten nikdy nesiel k PC pripojit ako mass storage, tak nechapem ako by si xcel na nom pristupovat k suborom plnym pristupom.

Já nic takového přece nepsal, nikde jsem se tu nezmiňoval o C:/ v režimu Mass storage

Rusnak-COBRA píše: ak ho pripojis ako multimedia alebo ako PC Suite, je mozne tam nieco vidiet...

A co ten Nokia FS plugin do TC? Pamatuju si to už opravdu jen hodně mlhavě, ale řekl bych že s tímhle pluginem i v telefonu s neaktivním hackem nejde jen tak o nějaké "něco", a že s hackem aktivním by s ním měl být i na C:/ plný přístup.

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:
Rusnak-COBRA píše:pyler Ti vdacne prispeje na rychly datovy pausal aby sa forum moderovalo rychlejsie

Běžně mi docela stačí moje pomalé datové paušály, pomineme-li FUP z pravěku, která se ale naštěstí v určitých případech dá obejít.
Aby mi to momentálně k něčemu bylo, tak by mohl přispět spíš některému českému operátorovi na BTS :D

Rusnak-COBRA píše:pripadne aj na nejaku tu baterku alebo pamatovku (to Ti vlastne mozem poslat ja, vazne, ak najdem take ake xces, staci povedat - ja sa podelim, hadam si to zasluzis)

Paměťovku si můžu koupit za pár peněz na každém rohu, s BP-5L už je to dneska trošku těžší, ale pořád se dá koupit celkem snadno. Jenže o to mi nejde. Spíš bych byl radši kdyby ses podíval po nějakém vraku E71. Jediné co mi (kromě toho GSM signálu :D) v tomhle směru v téhle chvíli chybí ke štěstí, je ta pitomá plechová deska klávesnice s funkčním flexem - viz zde.

Rusnak-COBRA píše:no nic, ako vidno, potreboval si sa nam postazovat na tazky zivot s plackami, wifi a nedostatkom casu.

Ale houbeles, nedramatizuj to :D . Kdyby se pyler nezačal čílit proč to ani po celé jedné hodině pořád ještě není spojené, tak bych ani necekl. Jen jsem se mu snažil vysvětlit, proč jsem to nesloučil dohromady hned ( s tím že mi standardní den o pouhých 24 hodinách naprosto nestačí, se ale vůbec netajím :D )
Mimochodem, po tom sloučení to místy nedává moc smysl, takže si ještě budu muset pohrát s prohozením postů.

Rusnak-COBRA píše:co sa tyka hladania na inych forach, ano, vsade kam som to daval som hladal aspon dve klucove slova: IAL a quarantine. ja viem ze nemam vsetkych 5 pohromade (vyplyva to z toho co pises), som magor, a myslel som si ze ni Ty ich pohromade nemas. no, kedy ako, niekedy sa Ti rozutekaju, inokedy zjavne zbehnu dohromady..

Pokud bys za stejné situace a na tomhle fóru ještě zkoušel hledat, tak bych si opravdu musel myslet, že nemáš všech 5 pohromadě :D . Anebo snad že se opravdu nesmírně nudíš :D
Ale když si čistě teoreticky rozebereme to co jsem ocitoval: necítíš v tom určitý rozpor i u sebe? :D Já ano - Magor co sice nemá všech 5 pohromadě, ale myšlenky se mu přece jen někdy sběhnou dohromady, takže používá hledání :lol: .

Ke zbytku už radši v SZ, už takhle jsme se tu rozjeli až moc i na OT

prokop
Administrátor
Administrátor

Re: Hack Symbianu by IAL (bez certifikatu, vsetky Nokie a FW!)

Příspěvekod Rusnak-COBRA v čtv zář 15, 2011 12:37 pm

mass update Ti odpoji disk od telefonu a namountuje ho k PC. mas k nemu plny pristup, kym nie je kodovany (ako pamatovky) alebo dokonca kryptovany. teda ano, mas pristup do E & F :\Private\ aj bez hacku.

FS plugin do TC by som snad mohol skusit zas az budem sediet za rozumnym PC nejakym. figu si pamatam ako to tam bolo.

k OT sa nema cenu vyjadrovat, ak xces, vsetko si vylozis po svojom a nepotrebujes sa nad tym zamysliet ;)

\\hanni: presunul som do sekcie aplikácie k ostatným hackom, nech je to pokope ;)
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod foxl v pát zář 16, 2011 4:38 pm

Omlouvám se asi jsem trouba ale at to zkouším jak to zkouším tak skončím na bodě č. 6 (Spusťte aplikaci Dr. Web Anti-virus, a zvolte: "Get Key → Options → Copy from file → Done → Options → Quarantine → Options → Select All) kde Select All je pro mě úplně zbytečná volba leč nemám co vybrat a hlavně se tam vůbec tato volba nenachází. Mám N5230 s FW
RM588_50.6.001_000_000_U001 odsud :
Kód: Vybrat vše
http://www.4shared.com/folder/JCSsO43j/NEW_FLASH_HACK.html
kde ani po flashnutí pomocí Phoenixu Rompatcher nebyl. A i když jsem nainstalil Rp 3.1 lite tak to nefungovalo. Nebyla by nějaká rada. děkuji. Jinak do složky "c" dle bodu 5 kopíruju pomocí X-plore, jinak nevím jak se do ní mám dostat.

edit Turek : link do code. Přečíst pravidla.
Naposledy upravil Turek dne pát zář 16, 2011 5:13 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava linku.
foxl
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia 5230

Příspěvekod pyler v pát zář 16, 2011 5:17 pm

Do E:\Private (na karte) nakopirujte obsah quarantine.zip

:tyty: skontroluj to :D
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod foxl v pát zář 16, 2011 6:00 pm

to ale vytvořím složku E/private/private pokud to chápu dobře. Ale ani tak to nejde. Končím u select all. :( za link se omluvám.
foxl
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Turek v pát zář 16, 2011 6:15 pm

Máš povolené ve windows viditelné skryté složky a soubory ?
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod foxl v pát zář 16, 2011 6:31 pm

Mám :D a už jsem se dostal dále. Jen jsem musel aplikaci Dr Web Anti-virus naistalovat na kartu (asi jsem to z návodu nepochopi) a Rp jede a i u patchu je zelený zatržítko. Takže bezva. FUNGUJE TO. :D
foxl
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod tonda.sk8 v ned zář 18, 2011 3:54 pm

Potvrzuju 100% funkčnost na 5800 XM, N8 a E7. Rychlý, snadný a hlavně bez certifikátu. Hlavně nainstalovat vše na správnou paměť :D :oops: :class:

N8 FW 111.030.0609 belle Hacked by Norton, C6-00 jako záloha

pro nové uživatele než plácnete blbost zkuste nejdřív hledat nebo hanniho seznam aplikací
Poděkování moderátorům,za jejich super odvedenou práci a nervy=)
tonda.sk8
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8, C6-00

Příspěvekod Adalbert72 v ned zář 18, 2011 4:54 pm

prokop píše: Jistě že se to týká i installserver.exe :naughty . Jak by mohl installserver patch stačit každému, když v některých telefonech funguje InstallServer patch a v jiných zase installserver.exe? (a v žádném oba dva současně, pokud vím).

@prokop:
Já tedy mám v N82, a nyní i v N86 installserver.rmp i installserver.exe a instalace/odinstalace mi normálně fungují - znamená to, že je aktivní jen ten patch? V N86 jsem totiž před nedávnem instaloval nejnovější
RP+ 3.1, kde marco radil odinstalovat předchozí v. RP+. To jsem udělal, a pak :wall: , kvůli menšímu problému se Smartworkspace restartoval tel. A byl jsem bez hacku, a logicky RP+ nešel nainstalovat :(
No nicméně v tel. mám naštěstí pořád Active File Manufact Capab. i Filebrowser. Tak jsem si našel installserver pro 9.3-9.4 a přes Filebrowser nakopíroval do C:\sys\bin. A problém byl vyřešen (v N86 jsem ten installserver.exe neměl, protože v době, kdy jsem hacknul tel., ještě neexistoval; v N82 byl automaticky po HelloOx2).

Takže jsem ten installserver v N86 pro jistotu nechal, a installserver patch má zelenou. Máš na to nějaký názor?

Btw. psali jste zde o připojení ve Velkokapacitním režimu - to jsem zkoušel před PNHT hackem na N86, a v E:\ i F:\ jsem se přes comp dostal do *sys a *private, (samozřejmě s výjimkou C:\, které zůstalo nepřístupné). Zkusil jsem i manuálně nakopírovat do E:\ nějaké aplikace s přístupem do systému - to se sice povedlo, ale zabezpečení tehdy nehacknutého tel. nic z toho neumožnilo zprovoznit.
2x N8-00 Dark Grey, v.111.040.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00

Další

Zpět na Symbian i Java aplikace