Nokia internet radio [interní]

Aplikace pro 9.x telefony

Nokia internet radio [interní]

Příspěvekod energizer v pon čer 09, 2014 11:47 pm

zdar všem Symbianistům!! Jak již možná víte, Nokia Internet Radio přestalo fungovat, resp. jeho adresář stanic. Píše to "Service no longer available", prostě to Nokrosoft vypnul. :((( A já bych se chtěl zeptat, zda někdo nemá nebo neví, jak dostat z této aplikace presetový soubor, čili ten soubor obsahující seznamy stanic. Nebo to prostě vůbec nejde, protože to program vždy komplet načítal z netu? Jakou byste mi případně poradili náhradu za tuto skvělou aplikaci? Podmínkou je funkčnost na S60 3rd a grafická nenáročnost, nativní Symbian C ideální. Díky.
Naposledy upravil prokop dne sob čer 14, 2014 2:39 pm, celkově upraveno 1
Důvod: drobná úprava názvu
energizer
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 2:58 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic

Nokia internet radio

Příspěvekod prokop v pát čer 13, 2014 10:13 pm

energizer píše: A já bych se chtěl zeptat, zda někdo nemá nebo neví, jak dostat z této aplikace presetový soubor, čili ten soubor obsahující seznamy stanic.

Tak se přece zeptej - co ti brání? :D
No, ale teď už vážněji:
Nejsem si moc jistý, o jaké přesně rádio se ti jedná. Google mi na dotaz "Symbian Nokia Internet Radio" nabízí aplikaci S60 Internet Radio. Což by podle toho, že když jsem jí teď zkusil nainstalovat a testnout, tak mi v ní žádná stanice nefunguje (ale chybovky jsou u mě jiné, než uvádíš - nejčastější error connecting to server. Err =-20) a že vyžaduješ grafickou nenáročnost, snad mohlo být ono. Pokud ano, tak tam tohle téma přesuneme. Odpovědi na ten soubor i na alternativu tam najdeš :wink:
Jestli máš na mysli jiné rádio, tak bys sem měl dát odkaz, nebo nejlépe iinstalační soubor.

PS:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:
energizer píše:zdar všem Symbianistům

Symbianistům se v téhle větě správně píše s malým "s" :wink: Pokud tedy nemáš na mysli nějaké extrovní Symbianisty - jako např. Magory.


energizer píše:prostě to Nokrosoft vypnul

Zasr.nej prolhanej malej měkkej :evil: :dd:. Já mu nikdy nevěřil (snad jen kromě svých naivních prvních pár měsíců s ním, než jsem jeho šmejdské praktiky prokouknul), a nikdy věřit nebudu, však i tyhle jeho svinstva jsem už před lety prorokoval :evil:


Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nokia internet radio

Příspěvekod energizer v pát čer 13, 2014 11:33 pm

Zdar. Jedná se mi o internetové rádio, které je vestavěné v mnoha novějších Nokiích např. v E52,, 5630 XM atd, prostě o tohleto. http://www.codefactory.es/symbian/iRApp ... 3_1_16.SIS
energizer
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 2:58 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic

Nokia internet radio

Příspěvekod prokop v sob čer 14, 2014 6:22 am

Jo tááák... A to ho v některých telefonech mám :oops: Částečnou omluvou mi snad může být to, že jsem internetová rádia kromě otestování nikdy nepoužíval. Ale právě protože jsem ho testoval, a chtěl jsem kdysi i vytvořit seznam "nezkopírovatelných" souborů, tak ti můžu říct, kde jsou ty presety, a jak je odtud dostaneš: přejmenuj složku C:/private/10281cb5/ (tentokrát není potřeba DirsRenamer). Pak se souborem pspresets.db půjde manipulovat, a v něčem ho otevřít - třeba v hex editoru.

Jestli tě dobře chápu, chceš do toho souboru přidat další stanice? Už vzhledem k tomu, že je to Nokia *.db soubor, tak to nebude jednoduché :? Navíc tam vidím další informace, které se tam asi zapisují při spuštění/vyhledání konkrétní stanice... :? :t

EDIT:
hmm, tak to nebude jediný soubor, kde ty presety jsou :think: Ta stanice totiž hraje i když je ta složka přejmenovaná (nová se nevytvořila). A to i po restartu. Zkusím nad tím ještě podumat a pohrát si s tím trochu :think: Ale kdoví, kdy na to budu mít čas (a jestli na to do té doby nezapomenu :D :oops: ) Dřív, než v pondělí večer to skoro jistě nebude. Každopádně základní indicie už by tedy snad byly jak pro tebe, tak i pro případné další rádce. Ještě by to asi chtělo pro jistotu upřesnit, co s tím souborem konkrétně zamýšlíš.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nokia internet radio

Příspěvekod energizer v sob čer 14, 2014 8:56 am

Zdar. Díky za info!! Mým cílem bylo z toho naopak vykuchat odkazy na streamy, které tam jsou, pokud tam teda jsou, ale ono je to možná celý blbost, páč si pro ně určitě šahá někam na net. Každopádně i tak díky.
energizer
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 2:58 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic

Nokia internet radio

Příspěvekod prokop v sob čer 14, 2014 2:37 pm

energizer píše:Mým cílem bylo z toho naopak vykuchat odkazy na streamy,

Tomu nerozumím :think: Proč to kuchat, když to funguje? :think:
energizer píše:pokud tam teda jsou

Jak už jsem psal výš, jsou tam.
energizer píše:ale ono je to možná celý blbost, páč si pro ně určitě šahá někam na net

Kdepak, vůbec to není blbost. Taky jsem se původně trochu bál, že si je pokaždé znova natahuje z webu (Nokii přece známe, nebyla by to zdaleka jediná její aplikace, jež by dělala nějakou takovou zbytečnost. Ale co je to proti malému měkkému, že jo? :D ). Jenže jestli jsem to dobře pochopil, tak to funguje nějak takhle: na net si to pro ně sice sáhne, ale v zásadě jen jednou pro konkrétní stanici. Prostě je uloží do toho db souboru s dalšími informacemi (popis a motto stanice... ). Zřejmě je pak jen při každém spuštění kontroluje (cosi jako ping). A mění je jen v případě, že se změní na domovském webu - což by ovšem teď už nefungovalo.
Akorát mi pořád nejde do hlavy, jaktože to rádio hraje, když jsem tu složku i soubor přejmenoval :t Musí tedy existovat ještě nějaký další soubor, kam se to uložilo, a odkud se to načítá... :t

EDIT::
:idea: no jasně :idea: Ukládá se to i do souborů ve složce C:/private/2000b499/. Asi nejjednodušeji se to vytáhne z RadioReport.xml, protože jde o obyčejný texťák (jj, to je zas úplně jiné kafe než androidí zkompilované xml, co se těžko editují či jen čtou. V Symbianu jsem kompilovaný xml snad nikdy neviděl. A přitom jak jsou symbianové aplikace proti těm androidím rychlé i přes mnohem slabší hw. A úsporné... )
A to znamená, že by tam možná mohly jít stanice i ručně přidávat, přestože ta služba už nefunguje :idea:Nicméně to jde, a není to nijak složité. Ještě v noci jsem to vyzkoušel v tom výše zmiňovaném S60 Internet Rádiu, abych si ověřil, jestli je v jeho případě chyba jen v dneska už nefunkčních původních streamech, nebo někde jinde ("A" je správná odpověď) . Otevřel jsem ten presets.db hex editorem v X-plore, a ručně napsal adresu té jediné stanice co jsem tam měl, do souboru E:/shoutcast/shoutcast.pls, a pak spustil S60 Internet Radio. No problem, ta stanice v S60 Internet Radiu funguje. Dokonce v jistém smyslu líp - spustí se ihned, kdežto v Nokia Internet Radiu se napřed dost dlouho načítal stream do bufferu - cca minutu a půl, jsem pochopitelně po FUP. Na druhou stranu, v S60 Internet Rádiu to občas bufferuje během přehrávání, což je pochopitelně rušivé. Ale jen málokdy, a jen na 128kbps (sakryš, přitom já ani nečekal, že se to vůbec rozběhne třeba jen na 64kbps, nebo že to bude bufferovat co 10 vteřin :shock: ). Navíc v S60 Internet rádiu nefungují aac streamy.

Obdobně by to mělo fungovat v dalších Internet rádiích, třeba v LCG Jukeboxu . Nezkoušel jsem to v něm, jen matně pamatuju, že s tím byly nějaké potíže, ale nakonec se vyřešily. Mělo by to snad být popsáno v tom našem topicu o Jukeboxu, ale možná jsem to četl někde úplně jinde.

Jinak jsem si ještě vzpomněl, že před lety jsem chtěl udělat internetové rádiu v C++ pro tohle fórum (samozřejmě ne úplně od nuly, to bych bez PC nedokázal. Někde jsem našel jakousi jednoduchou kostru). Už ani nevím proč jsem to nedopatlal, ale funkční to bylo. Myslím že jsem to udělal jen pro 8 pevně daných stanic, a pak to chtěl rozšířit, jenže jsem se do toho nějak zamotal, nebo tak něco... (jak už je pro mě typické - nějak dopachtím jakžtakž funkční prototyp, chci si vyčistit hlavu a pak ho doladit, jenže přijdou důležitější věci, a já to odkládám, odkládám... až na to zapomenu :D ) To by se ti možná mohlo líbit - relativně minimalistické, ale ne až tolik jako S60 Internet Rádio. Takže pokud by ti vyhovovalo jen těch cca 8 stanic, tak by mi stačil ten tvůj playlists.db a mohl bych ti je do toho vrznout. Jsem si jistý, že zálohu někde mám (jen jí najít - bude buď na některém webu, nebo na nějaké kartě - obojí jde do desítek, a záloh tam mám hromady v hromadách složek :D ). Jenže to mě zas vrací na začátek tohohle postu - nechápu smysl, proč to chceš vyexportovat, když v Nokia Internet Rádiu to funguje, a z tvého prvního postu usuzuju, že ta aplikace jako taková ti snad taky vyhovuje. :think:

Mimochodem, ráno jsem napsal na FB Nokie ČR dotaz, proč to nefunguje. Akorát to nějak nevidím :D Snad jsem to udělal dobře, napsal jsem to na Timeline :? FB použiju jen jednorázově párkrát do roka, takže s ním vlastně neumím zacházet :D . Určitě by nebylo od věci, kdyby se k tomu a k podobným věcem připojilo co nejvíc lidí. Jinak si soudruzi dál budou myslet, že vedou lidi tím jediným správným směrem.
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:To je jak s telefony s klávesnicí - ve spoustě e-shopů i kamenných obchodů mi odpověděli, že lidi telefony bez klávesnic berou, takže oni nemají důvod tlačit na výrobce, aby vyráběli i ty s klávesnicí. No bodejť by je nebrali, když dneska prakticky nemají jinou možnost :o :idea: Jenže i ti, co telefony s klávesnicí chtějí, se většinou neozvou, jen ohnou hřbet a koupí telefon s klávesnicí jen namalovanou... Ono je ale potřeba dotyčné bombardovat dotazy, žádostmi, stížnostmi... Jinak se neproberou, a budou si v nejlepším případě myslet, že jde jen o pár jedinců, kvůli kterým nemá smysl měnit ten "jediný správný směr". Obávám se ovšem, že dneska už je na tyhle věci příliš pozdě. Všímám si, že i většina kdysi rozumných lidí rezignovala, a přijala to, co jim Apple s M$ a další cpou jako smartphony, a dokonce už to tak sami nazývají taky. Dneska už si ani nepamatují, co to smartphone je, a jak se dá ve smartphonu s klávesnicí efektivně pracovat a ovládat ho... Přitom ale kdysi mozek používali, a to dost dobře :think:

No, jestli budou soudruzi z bývalé české Nokie reagovat, tak je mi předem jasné jak - určitě budou vést takové ty rádobychytré markeťácké žvásty na ucpání huby běžným ovcím. Jako že Nokia (vlastně ten malej měkkej) se rozhodla službu ukončit, protože byla zastaralá a nevyužívaná, a nabídnou nějakou Lumii. Jenže já prostě k práci potřebuju smartphone, a ne winphone :!: A s klávesnicí :!: (však jsem si už taky "pár" smartphonů nakoupil do zásoby - pochopitelně i s náhradními akumulátory - a ještě je nakupovat budu, dokud se dají sehnat. Zrovna příští týden se chystám na další nákupy. Takže pár let určitě ještě vydržím. Snad do té doby někdo zase začne smartphony vyrábět... :pray A když ne, tak mě budou mít na svědomí :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nokia internet radio [interní]

Příspěvekod energizer v sob čer 14, 2014 8:00 pm

Zdar. Ale ono to právě nefunguje. Jasně, když si přidáš stanici ručně do oblíbenejch, tak ta v tom softu hraje, ale mě šlo o to, jestli by šlo vyhrabat prostě všecky stanice, co jsou v Nokiím seznamu, protože do toho adresáře pro hledání se už nedá dostat (service no longer available). Takže můj nápad byl prostě vyextrahovat všecky stanice a pak si do oblíbenejch nasekat jen to, co poslouchám. Bylo jich tam strašně moc, takže si rozhodně všecky nepamatuju. Každopádně díky za všecky postřehy, mrknu se i na S60 Internet Radio, to tu možná i někde mam uložený, taky mam těch instalaček zaarchivovanejch asi 600 a samozřejmě se mrknu do těch souborů, cos poslal adresy.
energizer
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 2:58 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic

Nokia internet radio [interní]

Příspěvekod prokop v sob čer 14, 2014 10:20 pm

Tak teď už jsem konečně tvůj záměr pochňápal (snad :D ) A nepůjde to. Podle mě ani kdyby ta služba ještě jela. Byl to vlastně opravdu jen databázový seznam, jehož položky se v závislosti na akci uživatele zpracovávaly přes FastCGI na serveru (mimochodem, koukám, že pro winhlupky ten server pořád jede. Teoreticky by teda "stačilo" symbianu dělat ze sebe blbýho :D . Což by možná i nějak podvrhnout šlo... :t Patche, naklonovat to rádio a upravit ho aby se serveru představilo jako MixRadio ... něco na ten způsob :t ). Ke skutečnému linku se tedy telefon fyzicky dostal až po kliknutí na požadovanou položku, v té chvíli ten server poslal do telefonu adresu streamu, a tu si aplikace se zapsala do těch souborů ve složce /2000b499/. Určitě to nepopisuju úplně správně, ale v principu tak tyhle věci fungují. A fungovala takhle nějak obdobná služba pro Visual Radio, tu jsem kdysi tak trochu zkoumal (protože mě jistou dobu po pořízení první E71 furt jaksi znervózňoval soubor radiostations.db v C:/data/ :D )

Takže na S60 Internet Rádio pro tenhle účel můžeš zapomenout, a stejně tak já na ten svůj prototyp. Tam se výběr přes žádný velký seznam stahovaný ze serveru nekoná, jde to přes předem dané konkrétní streamy. Nejblíž tvému záměru bude asi LCG Jukebox. Anebo rádio v PC + m3u playlist...

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nokia internet radio [interní]

Příspěvekod energizer v sob čer 14, 2014 11:28 pm

Jo, tak jsem si to bohužel myslel správně. :( Je to každopádně škoda, v PC používám program Tapinradio, kde je sice fakt hodně stanic, ale v Nokii jich bylo ještě víc, takže jsem občas nějakou pěknou našel a přidal do Tapinu. Jsou to šmejdi!!! Všecko, co mělo smysl pos...rali.
energizer
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 2:58 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic

Nokia internet radio [interní]

Příspěvekod energizer v pát dub 03, 2015 3:48 pm

Tak co, nepošťoural se někdo v tom, aby adresář stanic opět fachal? Zatím jsem bohužel žádný alternativní rádio podobnejch kvalit na 3rd nenašel. :(
energizer
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte čer 11, 2013 2:58 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: Nokia 5630 XpressMusic


Zpět na Symbian i Java aplikace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron