Mail for Exchange - nefunkční synchronizace

Aplikace pro 9.x telefony

Příspěvekod tkalarm v pát zář 11, 2015 2:22 pm

Dobré odpoledne, předem se omlouvám pokud toto téma dubluji, snažil jsem se hledat, ale zatím bezvýsledně.

Používám telefon Nokia E52, jsem asi staromilec a nedám na něj dopustit. Doposud mi sloužil k plné spokojenosti. Bohužel od 28.8. mi přestala fungovat synchronizace kalendáře i e-mailů s podnikovým e-mailem. Volal jsem správci sítě a bylo mi doporučeno vymazat celý účet a založit ho znovu (včetně nového přijmutí certifikátu - přijímá a ukládá se do telefonu při první synchronizaci).

Zkusil jsem tedy poštovní profil úplně odebrat a znovu vytvořit, nepomohlo, nakonec mi ruply nervy a dal jsem prvně návrat do pův. nastavení bez ztráty dat a pak jsem šel na hard reset. Nepomáhá nic. Objeví se že "mail for exchange je připojen", pak "synchronizuje se" a pak se nestane nic (při první synchronizaci po založení účtu by se měla nabídnout možnost přijetí certifikátu zaměstnavatele, což se nestane). V protokolu o synchronizaci je zapsána "systémová chyba, opakujte akci později"

Volal jsem znovu IT a bylo mi řečeno, že takhle staré mobily už nezvládají SSL zabezpečení (?) a že přecházeli koncem srpna na nějaké vyšší zabezpečení a E52 už ho nezvládne, tudíž - buď tedy jiný mobil nebo nemožnost synchronizaci využívat...

Zajímavé je, že na NOKIA ASHA 210, kde je Series 40 a v něm taky nějaký Mail for exchange synchronizace normálně funguje a rovněž i na NOKIA 500 kde je S Belle a Exchange active sync.

Zkusil jsem i možnost nainstalovat do symbianu E52 S40 aplikaci mail for exchange (jar/jad soubor), ale instalace před koncem skončí na chybě certifikátu nebo se napíše, že aplikaci nainstalovat nelze bez zdůvodnění.

Jako poslední ještě info o E52: verze SW 081,003, Datum verze 15-oct-2011, uživ. verze 081,003,223,04 a datum už verze 31-jan 2012, typ RM-469. Žádné aktualizace nejsou k dispozici.

Byl by mi někdo ochotný poradit jak MfE znovu rozchodit? (aktualizace? nová instalace? jiný program?)

Děkuji, přeji pěkný den a víkend.
tkalarm
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: E52

Re: Mail for Exchange - nefunkční synchronizace

Příspěvekod vasikk v sob zář 12, 2015 11:10 am

Ahoj,
věci kolem Symbianu už moc nesleduji a proto nechci tvrdit, že je to ukončením podpory ze strany Nokie. Ta už byla zrušena dávno a jestli to do teď fungovalo....

Já bych zkusil nějakou alternativu a tou myslím Profimail. To je e-mail klient číslo 1.
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod tkalarm v ned zář 13, 2015 8:37 am

Ahoj, myslím si, že příčinou je kombinace více věcí. Ukončení podpory je jednou z nich, ale po jejím ukončení fungovala synchronizace i nadále, přestala fungovat po údajném přechodu mého zaměstnavatele na vyšší zabezpečení systému (webový přístup je přes Outlook Web app). V tom případě se mi zdá ale divné, že na N Asha 210 a na Nokia 500 mi stejná aplikace nadále funguje - i s naprosto identickým nastavením zabezpečení (Bezpečně spojení: Ano, Port: 443 - nic víc tam nastavit nejde...) i schránky, serveru a domény.

ProfiMail jsem trošku studoval, ale nepodařilo se mi zjistit, zda dokaže synchronizovat poštu i kalendář jako Exchange. Včera jsem se navíc trošku díval na stránky, kde by šel stáhnout a buď už tyto odkazy nefungují, nebo si nejsem obecně jistý, zda bude v mých prakticky laických silách ho stáhnout (jakou verzi?) i nainstalovat a nakonfigurovat, zatím z toho mám v hlavě spíš maglajs. :oops:

Každopádně bych, pokud by to bylo možné, upřednostnil původní aplikaci. Zeptám se tedy jako lama: šlo by do Symbianu na E52 nainstalovat MfE určený pro systém S40 (zatím nejde - buď chyba certifikátu nebo chyba autorizace - jedná se o jar/jad aplikaci)? Nebo mě napadlo tam nějakým způsobem dostat ten Nokia Exchange Active sync (=MfE v Symbian Belle) - v tom případě ale nevím, kde bych ho sehnal ani jak ho tam prakticky dostat :-). Prosím berte tyto otázky a mé návrhy s rezervou a s jistou dávkou schovívavosti, jsem opravdu lama... :oops:

Každopádně za odpověď a návrhy velmi děkuji a přei hezký zbytek víkendu!
tkalarm
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod vasikk v ned zář 13, 2015 9:46 am

Profimaila doporučuji otestovat a koupit, ale to to pouze e-mail klient.

Začneme od začátku :D.
Je telefon hacknutý? Bez toho se člověk v podstatě nehne. To (společně s installserverem) odstraní problém s certifikáty.

Jestli ne, bude to první krok.
Já se zatím podívám po nějakém funkčním řešení. Ale nic neslibuji...
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tkalarm v ned zář 13, 2015 10:26 am

Moc dekuji za ochotu a odpovedi. Telefon hacknuty neni, pohledam a pokusim se vyresit. Zapomnel jsem jeste dodat, ze aplikace MfE je zde soucasti vestavene aplikace email. V ni lze nastavit vsechny ucty. Ja zde mam centrum mail pres imap a smtp - ten funguje v pohode dal. Pak tam je pres ten nestastny exchange synchronizovana posta, adresar a kalendar firemniho uctu. To prave nefunguje. Ja potrebuju prave synchronizaci mailu i organizeru. Preji hezky den!
tkalarm
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod tkalarm v čtv zář 17, 2015 8:55 am

Zdravím, i přes mé pesimistické odhady a mírnou nedůvěru ve vlastní schopnosti v této oblasti, podařilo se mi hacknout telefon (pomocí Norton Symbian hack). :class:

Mezitím jsem ještě kontaktoval IT oddělení firmy a pokusím se interpretovat co jsem se dozvěděl (prosím omluvte laickou formu): naše organizace používá od toho konce srpna (kdy se datuje i poslední úspěšná synchronizace) nějaký nový certifikát s vyšším stupněm zabezpečení, a moje verze MfE (který je součástí Nokia Email v E52) zřejmě nezvládne s tímto certifikátem pracovat, nedokáže ho automaticky importovat (?). Údajně to nijak nelze obejít. (Jak už jsem psal výše, po nastavení účtu se při první synchronizaci objevila hláška o nutnosti instalace certifikátu). Mimoto jsem zjistil, že zatímco v Opeře mini webové rozhraní (Outlook web app) bez problémů načtu, ve vestavěném prohlížeči se stránka nenačte (zřejmě z toho samého důvodu, kvůli kterému se nesynchronizuje pošta).

V té NOKIA 210 (Series 40 platforma) je Mail for Exchange 1.1.43_cs, v záložce o aplikaci je upozornění, že "pracuje na platformě Rocklife AstraSync" (je to JAVA aplikace pro S40 platformu, mým cílem je zkusit ji dostat do E52), na NOKIA 500, kde taktéž synchronizace běží mám Symbian Belle, klient NOKIA EMAIL, ale asi novější verzi, MfE je zde označen názvem Exchange active sync. Jinak nastavení a jeho možnosti jsou u obou těchto verzí totožné s E52.

Ještě jednou moc děkuji za pomoc.
tkalarm
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod tkalarm v ned lis 22, 2015 9:21 am

Dobrý den, po dlouhé době problém vyřešen, vkládám sem řešení, velký díkt patří uživateli kolalok z mobilmania.cz

Zde odkaz na jeho řešení:

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... start=7380

:clap
tkalarm
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod vasikk v stř pro 02, 2015 9:45 am

Takže novější FW. Což jsem vlastně psal v SZ. Díky za potvrzení teorie.
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod tkalarm v stř pro 02, 2015 10:20 am

Zřejmě ano, bližší odpověď v SZ, odpovídám na ní až teď, protože jsem si jí před tím nevšiml, za což se omlouvám. Přeji pěkný den!
tkalarm
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na Symbian i Java aplikace