Hack Symbianu OS9.x - zpřístupnění systémových složek

Aplikace pro 9.x telefony

Re: Hack Symbianu OS9.x - zpřístupnění systémových složek

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte dub 24, 2012 9:56 pm

jakym asi :) trojhmat telefonu :D nebo reflash pres JAF
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Re: Norton Security Hack - všechny symb. tel., bez certifikátu.

Příspěvekod stanikslav v stř zář 05, 2012 11:50 pm

Zdravim, mám Norton Sec. Hack na E52. Lze provádět mazání, či přepisování souborů v oddíle Z ? Zkusil jsem to, ale přístup odepřen. A jestli to jde, tak jak? Díky za radu.
Naposledy upravil prokop dne čtv zář 06, 2012 3:31 pm, celkově upraveno 1
Důvod: přesunuto z tématu o Norton hacku
stanikslav
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Norton Security Hack - všechny symb. tel., bez certifikátu.

Příspěvekod prokop v čtv zář 06, 2012 6:04 am

:welcome
Disk Z:/ je ROM, čili firmware telefonu. Ten se dá editovat jen samostatně v PC specializovanými nástroji (viz např. Nokia Firmware Editor nebo Nokia Cooker...). Do telefonu se pak upravený firmware může jen flashnout, ale editovat obsah disku Z:/ nijak nelze. Pokud tam něco potřebuješ upravit, tak ti to doporučuju teprve až si o tom důkladně nastuduješ aspoň základy filesystému OS Symbian.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Norton Security Hack - všechny symb. tel., bez certifikátu.

Příspěvekod stanikslav v čtv zář 06, 2012 11:03 am

Díky za info. Jednalo se mi o to, že nahradím zvukový soubor waw foťáku souborem bez zvuku, který je právě na Z. Už jsem vyzkoušel aplikaci která umí fotit bez zvuku, ale zase nemá žádné možnosti nastavení jako foťák telefonu.
stanikslav
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Norton Security Hack - všechny symb. tel., bez certifikátu.

Příspěvekod prokop v čtv zář 06, 2012 1:05 pm

I ty špióne :tyty: :D .
Kromě toho, že ti dotaz přesunu do obecného tématu o hacku, tak to vezmu dost zeširoka, tahle věc se v různých telefonech dělá různě (a v některých údajně ani nejde, ale tomu moc nevěřím):
  • Na načítání některých souború z disku C:/ nebo E:/ místo ze Z:/ jsou patche c2z(c2z4bin) nebo e2z . Samy o sobě ale pro tvůj požadavek nestačí - musí být doplněny buď univerzálním patchem (nefunguje na všech telefonech/firmware), nebo konkrétním patchem pro konkrétni modely/firmware telefonů. A přímo na zvuk uzávěrky fotoaparátu jsou extra patche - víceméně univerzální, i jen pro některé modely telefonů. Hledej v tématu RomPatcher - patchováni Symbianu, a když tam nic vhodného nenajdeš, tak se tam zeptej jestli o něčem funkčím pro tvůj telefon a tvůj firmware někdo neví (pro jistotu: nezapomeň tam napsat co už jsi zkoušel, někteři mistři na tuhle samozřejmost zapomínají - asi si myslí, že tu fungujeme jako neplacený helpdesk disponující křišťálovou koulí :roll: )
  • Taky na to existují aplikace (tuším že pod názvy NoCamSound a Sound_něco, podívám se po nich, ale nefungují na všech modelech telefonů). V obou se jedná vlastně jen o jediný textový soubor, který se tuším nakopíruje do repozitáře C:/private/10202be9/persists/ a aktivuje se pomocí patche c2z a restartu. Takže až to najdu (a jestli to tu už nebude), tak to rozhodně nebudu uploadovat jako aplikaci, ale buď jako ten textový soubor, nebo sem napíšu jeho obsah.
  • Možná že i v aplikaci TweakS by se s tím taky dalo něco dělat, už si nevzpomínám co všechno se tam dá upravit, ale tohle třeba taky :t .
  • stanikslav píše:Už jsem vyzkoušel
    aplikaci která umí fotit bez zvuku, ale zase
    nemá žádné možnosti nastavení jako foťák
    telefonu.

Nevím jakou aplikaci máš na mysli, ale:
    (aplikace SCam) Má všechny funkce toho systémového ("fotoaparátu"), navíc světelnou váhu, pomocnou mřížku, barevné efekty, změnu poměrů stran fotky a umělý horizont.
    Lidi si SCam dost pochvalují :wink:
  • No a taky jsou na to dva triky: nastavit tichý profil a vypnout v něm výstražné zvuky (opět nefunguje na všech telefonech), nebo druhý, který používám víceméně něchtěně já, a myslím že funguje snad na všech telefonech: protože prakticky neustále poslouchám muziku, tak mám taky neustále zapojený headset - takže zvuk uzávěrky "fotoaparátu" mi jde do sluchátek místo do vnějšího repráčku :idea:

Znám lidi (mohl bych jmenovat ze zdejšího i jiných fór), co takhle rádi v létě stojíce v tramvaji "nenápadně" fotí pod nimi sedící slečny (resp ne ty slečny, ale obsah jejich košíčků:D ). Efektní situace může nastat, když předtím zapomenou vypnout "blesk", a dotyčná slečna má navíc poblíž nevrlého přítele vyššího vzrůstu s dobře vyvinutou muskulaturou (že jo, kolego ***** ? :lol: )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Předchozí

Zpět na Symbian i Java aplikace