Hack Symbianu OS9.x - zpřístupnění systémových složek

Aplikace pro 9.x telefony

Re: Hack Symbianu OS9.x - zpřístupnění systémových složek

Příspěvekod pyler v čtv pro 22, 2011 8:45 pm

pechi píše:Asi blbá otázka - ale jak zjistím jestli tam mám patch installserver? V Rom Patcheru+ mám dva patche - Install Server RP+ a Open4All RP+, u obou mám zelenou fajfku. Je to OK? Jak říkám, dělal jsem vše podle návodu co jsem psal výše, a žádná chybová hláška, vše proběhlo normálně. :pray
Edit: Dle vašich rad jsem přes X-plore nakopíroval installserver.exe do c/sys/bin, a jsem zase tam kde jsem byl před tím když jsem to tak zk****l, nejde mi nic instalovat ani odinstalovat. :?

Fail toto, ak si mal pri oboch patchoch zelene fajky tak si nemal davat installserver.exe do C/sys/bin !!! ( a este aj nespravny :mrgreen: )

Installserver.exe sa dava do C/sys/bin len ak je installserver patch v RP+ cerveny

P.S: Turek, 700 a 701 maju inak spraveny installserver.exe (ale stale je v ROM) a preto nefunguje installserver patch, staci vytvorit novy patch ..
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod šulda v čtv pro 22, 2011 8:51 pm

šulda píše:ten installserver přes X-plore sem mu chtěl naservírovat hned jak se ozve

jj pyler, proto sem čekal, psal sem mu SZ ať ho vyjme ale mlčí :s
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Turek v čtv pro 22, 2011 9:18 pm

Pyler > ten installserver.exe co jsem tu plácnul je špatný ? N79 není os9.3 ? Installserver.exe hodil do c/sys/bin právě proto že mu údajně rmp nefungoval.

Pechi > Pokud jsem se spletl a naservíroval jsem ti nesprávný installserver tak se ti omlouvám.
P.S. co se týče n700 a n701 máš pravdu, ale čert aby se vyznal, když tam také svítí zelená :t
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod pyler v čtv pro 22, 2011 9:49 pm

Turek,ja neviem ;-) ale podla toho ze mu nejde nic nainstalovat ani odinstalovat viem ze je to nespravny installserver.exe :D ale to jedno, installserver patch mal zeleny tak naco to budeme riesit ...

A ten patch moze na 700 a 701 svietit na zeleno ale nemusi patchovat to "spravne miesto" a tak to vlastne nefunguje ak ked je patch zeleny

Turek píše:Installserver.exe hodil do c/sys/ bin právě proto že mu údajně rmp nefungoval.
pechi píše:V Rom Patcheru+ mám dva patche - Install Server RP+ a Open4All RP+, u obou mám zelenou fajfku.

:tyty: :lotpot
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Turek v čtv pro 22, 2011 10:11 pm

Pyler > Ouha špatně jsem to specifikoval rmp měl zelený ale nešla instalace, tak jsem právě myslel, že jde o podobný problém jak u n700 proto ten installserver.exe :lotpot
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pechi v pát pro 23, 2011 8:56 am

Vyzkousel jsem uz vsechny navody, ktere jsem tu nasel, a nic, tady ten posledni vypadal nejvic nadejne. Mam verzi fw 11.049 (z 25. 11. 2008). Holt mi to asi neni souzeno... Diky vsem za pomoc.
pechi
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N79

Příspěvekod Turek v pát pro 23, 2011 9:47 am

Pechi > takové keci mám fakt rád :pray všechno se dá přeci vyřešit ;) Hacknuto máš, tak co instalace je jen banalita. Napiš jakou hlášku ti to psalo při pokusu instalace s patchem installserver.rmp ? Hlášky sou důležité !!! Víš vypni v rompatcheru patch installserver. Stáhni si tento balík a pojednom kousku zkoušej hoď do c/sys/bin jeden znich bude ten pravý. Když se tě x-plore zeptá "nahradit bla bla bla" dej "ano" né přeskočit !! Jo taky se prvně koukni do správce aplikací jestli máš povoleno "instalace softwaru" vše !! Tady máš ten balík
Kód: Vybrat vše
http://sites.google.com/site/icoderus/installservers_pack.zip
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v pát pro 23, 2011 11:13 am

O tu chybovou hlášku už tady škemrám dost dlouho ale autor je zřejmě slepý nebo nečte :roll: Tohodle pradědu FW by zmákl ještě i QuickHackKit :twisted:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod pechi v pát pro 23, 2011 6:29 pm

Omlouvám se za nepozornost. Při pokusu o instalaci vyskočí hláška "Nelze instalovat. Omezeno certifikátem" :(
Zkoušel jsem postupně kopírovat všechny installservery z toho balíku, ale bez úspěchu, s každým nejde instalovat ani odinstalovat žádnou aplikaci.

Teď jsem zkoušel znovu i ten Quick hack kit, ale ztroskotá to v bodě kdy chci spustit SecMan - vyskočí ta hláška Welcome to the installation ... Press OK ... Please be patient ... The process takes some time. V mém případě proces po potvrzení nezabere some time, ale už se nic neděje. :| Takže tak.
pechi
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Turek v pát pro 23, 2011 6:34 pm

Znovu máš ve správci aplikací nastaveno "instalace softwaru vše" ??? To musí být.
Pokud provádíš hack přes QuickHackKit tak v tvém případě musí být nejdřív "formát trojhmatem" když už je to tak sprasený.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pechi v pát pro 23, 2011 7:33 pm

Asi budu za blbce, ale jak na trojhmat? :help:
pechi
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Turek v pát pro 23, 2011 7:46 pm

Vypnout mobil držet * 3 a zelené tlačítko a zapnout mobil a držet stisklé tlačítka do doby než naskočí nastavení času. Předtím ale zálohuj data a proveď také formát pam.karty. Jinak používej vyhledávání :twisted: koukni třeba
:arrow: tady a dobré rady jsou :arrow: zde Před instalací QuickHackKit nezapomeň na správce aplikací "instalace softwaru" VŠE ;)
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v pát pro 23, 2011 8:54 pm

pechi píše:Při pokusu o instalaci vyskočí
hláška "Nelze instalovat.
Omezeno certifikátem"

Aha, cize ty instalujes apl. ktore uz mas podpisane svojim nokioteca certifikatom alebo cert. pre ine IMEI ! Tak ich laskavo decertfikuj a vsetko pojde ako ma!!

Turek// sakra já sem ale blb
:tht: měl jsem mu zde šoupnout už dávno nějakou unsigned :pray Tu hlášku jsem si fatálně spletl :pray
Naposledy upravil pyler dne sob pro 24, 2011 9:14 am, celkově upraveno 1
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pechi v pát pro 23, 2011 9:03 pm

Na certifikaci jsem tu četl návod, ale jak na decertifikaci?
Trojhmat udělám, a pak zkusím všechno znova, a uvidíme... Já jsem si myslel, že po povedeném hacku půjdou instalovat jakékoliv aplikace, tedy signed i unsigned. Proto jsem to chtěl dělat...
pechi
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Turek v pát pro 23, 2011 9:15 pm

Já to dělal v mobilu přes tuto app FreeSigner je tam i CZ verze. Tou app jde i decertifikovat (odstranit podpis)
Ano jinak můžeš instalovat unsigned ale signed také ale nesmí být podepsaná certifikátem na IMEI jiného mobilu. Signed jde instalovat ale jen takovím certifikátem univerzálním podepsaným výrobcem.
Ten formát nedělej zkus tu app FreeSigner CZ instalovat určitě půjde.

Ta app FreeSigner CZ jde instalovat i do nehacklého founu je signed podepsána univerzálním certifikátem teď jsem to zkoušel. Přesunul jsem si installserver.exe do zipu a FreeSigner CZ v1.0.1 šla instalovat. Ty ten trik nedělej není třeba.

Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v pát pro 23, 2011 10:36 pm

pechi: To je přesně to kam sem celou dobu mířil když sem chtěl znát tu hlášku :roll: Měl si hack funkční a stačilo jen číst a poslouchat když hledáš pomoc :pray Přiznám se že sem záměrně na nic neupozorňoval i když sem to s velkou pravděpodobností tušil. (vím že to bylo možná nefér, ale čekal sem jestli se někdo chytí, nechytil a tvoje chyba že nenasloucháš)

pyler píše:Aha, cize ty instalujes apl. ktore uz mas podpisane svojim certifikatom! (pro jiné IMEI)

Ehm, tohle bych drobet upravil viz závorka v citaci, zkus si do svého telefonu s aktivním hackem naistalovat podepsanou app svým certifikátem a pak cizím :twisted:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Turek v pát pro 23, 2011 10:47 pm

Já to netušil :lotpot a pak jsem to korunoval svou uspěchaností a nesoustředěním a udělal jsem ze sebe totálního vola že už si pletu dokonce i chybové hlášky :pray Prostě jsem přesymbianovanej musím si dát pauzu.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pechi v pát pro 23, 2011 11:05 pm

Jsem holt jelito, omlouvám se všem, kterým jsem způsobil těžkou hlavu. Ještě mám dotaz k tomu freesigneru - testuju to, a když v tom vyrobím self signed aplikace, tak některé pak jdou nainstalit, některé ne (ty mi vyhodí hlášku "Nelze instalovat chráněnou aplikaci od nedůvěryhodného dodavatele"). Čím to je?
Jinak díky všem za pomoc, a hlavně trpělivost, slibuju že se polepším, a začnu pilně studovat :oops:

Turek// ty jsi jelito já zas vůl :lotpot Co je lepší ? :t
pechi
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pát pro 23, 2011 11:11 pm

tu neslo ani tak o to, ze to bolo podpisane certifikatom cudzim. ani len to nebol (teoreticky) problem, ze by to mal podpisane svojim certifikatom. ale ten certifikat "nebol hodny" tej aplikacie. neobsahoval jej UID. to je konecne vysvetlenie tohoto cirkusu.
prave preto riesime hack (teda, jeho vyuzitie na instalaciu), lebo certifikat by nebolo problem zohnat, ale KVALITNY certifikat nezozenies proste :)

inak, magori, stastne a vesele :)

EDIT: achjo... preco selfsign? nic necertifikuj, davas UNSIGNED a hotovo! teraz si trafil na dlasi problem certifikatov - nepridelia aplikacii dostatok CAPs.
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod pechi v ned pro 25, 2011 7:49 am

OK. Všem zúčastněným přeju šťastné a veselé, a děkuju za trpělivost se mnou. ;)
pechi
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pechi v ned led 08, 2012 3:38 pm

Ještě bych měl otázku - když jsem si stáhl přes wi-fi aktuální fw, a nainstaloval bych ho, zruší se mi hack? Jde mi o tom, abych s tím pak zase nezápasil, nebo spíš aby ten nový fw šel vůbec hacknout :D
pechi
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned led 08, 2012 5:06 pm

nie, wi.fi update je len OTA a ten meni minimum veci. ziadna aktualizacia nerusi uz aktivny hack.
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod Petrlolo v úte dub 17, 2012 5:24 pm

Omlouvám se za dotaz :D ale mám takový problém, jsem skutečně matlák ale omylem jsem nainstaloval jinou verzi OS do Secmana a ted mám potíže s přepsáním instalserveru (nemám naisnatlovaný Xplore (tudíž nevidím celej root telefonu) a nevím kde ho mám přepsat a jak. Našel by se zde někdo ochotný a pomohl mi ????? Prosím...
Petrlolo
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod vasikk v úte dub 17, 2012 5:50 pm

To, že se zeptáš 2x ti rychlejší odpověď nepřinese.
:arrow: Toto si řečet? To je podstatná informace
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod prokop v úte dub 17, 2012 7:45 pm

• Pokud nemáš nainstalovaný RomPatcher ani žádného jiného normálního správce souborů než X-plore (=zásadní chyba :D ), tak znám jen 2 cesty:
    - přístup do C:/sys/bin/ ti umožní TotalCommanders nainstalovaný Nokia FS Plugin (samozřejmě musíš nejprve aktivovat hack)
    - forrmát disku C:/
    PS: normální správce souborů = prakticky jakýkoliv kromě té vestavěné parodie.
  • Omlouvat se na fóru za takový dotaz je hloupost. Ještě větší hloupost je psát na jednom fóru stejný dotaz 2x . Tak teď hybaj na pravidla fóra! :D :tyty: Taky ti doporučuju, aby sis ten model telefonu v profilu vyplnil. Nebudeš to pak v podobných případech muset pokaždé psát.

Pro vasikka: já to s tím nesmyslným dvojákem prohodil, patří to mnohem víc sem.

vasikk: Nema problema

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Petrlolo v sob dub 21, 2012 12:29 pm

Omlouvám se za duplicitu a za nevyplněný model telefonu (již jsem to snad napravil), zprvu bych chtěl poděkovat za rady ;) Zkusil jsem tu první (použít plugin do totalu) mobil v pohodě najdu otevřu paměť C: ovšem vše co vidím jsou složky asi pouze neskryté protože za boha tam není složka sys. (v secmanu dám možnostturn plat security OFF a objeví se tam capabilities activated z čehož usuzuji že hack má aktivovaný :D nebo ne ? ) Díky moc za odpověď (jedno pitomý překliknutí přehlídnutí (i přes varování na foru) a tolik práce s tim :D )
Petrlolo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v sob dub 21, 2012 12:53 pm

Zapni si v Totalu zobrazení skrytých složek.
Nastavení->zobrazení->zobrazit skryté (poue pro experty). (- Nejsem u PC - takže to může být trochu jinak pojmenované. Kromě toho používám Total Commander Ultima Prime - u něj stačí kliknout na ikonuv liště nástrojů.)
To by ti mělo umožnit smazání toho "zmetka" :D
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Petrlolo v úte dub 24, 2012 2:49 pm

Díky za rady, ale v TOTALU normálně zobrazit skryté mám (ve složkách počítače vidím všechny skryté= označené červeným vykřičníkem) ale když se dostanu na ten plugin FS nokia debug tak v paměti telefonu C: je pouze složka DATA a v ní složky další, žádná z nich ovšem není sys ani skryté nebo mi alepson total neukazuje vykřičníček červenej :(

Edit:
potažmo na rootu C: je ještě texťák excludelist, kterej když otevřu tak je v něm napsáno C:sys a nějaký bláboly jeslti to má nějakou souvislost :D :D

\\vasikk:
Používej EDIT
Naposledy upravil vasikk dne úte dub 24, 2012 3:53 pm, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
Petrlolo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v úte dub 24, 2012 5:08 pm

ano, takto da sa dostat len do c/data..
prokop sa zmylil teda ..
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Petrlolo v úte dub 24, 2012 9:42 pm

čili jediné možné řešení formát C: ?? jakým způsobem ale ? :roll:
Petrlolo
Uživatel
Uživatel