Chybí aplikace po pádu systému

Co se nevešlo do jiné Maemo & MeeGo kategorie.

Příspěvekod martinkl v úte bře 24, 2015 6:56 pm

Zdravím. V důsledku zaplnění ram paměti užívaním opery mobile se mi dnes podařilo dostat systém do takovýho stavu, že byl nutný restart, což už se mi stalo víckrát. Avšak tentokrát se po opětovném spuštění telefon tvářil, jako by byla nedostupná paměť E: (prázdní zástupci, motiv nastavenej na výchozí), ale po chvíli jsem zjistil, že paměť dostupná je, ale zmizely mi aplikace(neukážou se ani ve správci aplikací). Pravděpodobně došlo k poškození nějakýho index souboru s aplikacema. Je nějaká možnost, jak dostat aplikace zpátky bez přeinstalace? Týká se to jenom aplikací na E:, v paměti telefonu zůstaly. Zkoušel jsem i paměť odpojit připojením mobilu k PC v mass storage režimu, a pak jí zase připojit, ale nic se nestalo. Telefon je Nokia E7-00 Anna.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5230 h@cked, E7 Anna h@cked

Příspěvekod Adalbert72 v úte bře 24, 2015 7:39 pm

:arrow: Doporučuji provést formát E:\, různé pokusy s kompletním vracením dat do umístění !\sys a !\private zpravidla nedopadly dobře :evil:
Dotčené aplikace se totiž neobjevily ve Správci aplikací, a někdy se neobjevila ani spouštěcí ikona. Přeinstalace takové aplikace pak končila obvykle hlášením “Chyba systému“, či “Nelze instalovat“. Dobré zkušenosti mám pouze s vracením uživatelských dat dotčených apps, a to i do zmíněných privátních složek (nainstaluješ a následně pomocí X-Plore přepíšeš privátní uživatelská data svými) .

:arrow: Měl jsem Symbian Anču také rád, ale možná by se dalo vzniklé situace využít k reinstalaci FW na Belle Refresh - samozřejmě za předpokladu, že máš zálohu instalaček, protože Nokia Store odešel “zásluhou“ MS do SW nebe :twisted:

:arrow: Existuje skvělá appka Y-Tasks, která disponuje funkcí “Compress RAM“, a umí v řadě případů zasekanému přístroji pomoci právě uvolněním RAM. Ovšem, systémovou chybu s takovými následky bych ani jinak než formátem dotčeného disku neřešil.

:arrow: Je to signál, že věc je potřeba vyřešit, pouhá nová instalace zmizelých apps by mohla po čase situaci klidně opakovat. Opera Mobile (nikoliv verze Mini) má sice enormní nároky na RAM, chování zmíněného E:\ disku ale podle mě ukazuje spíše na málo volného místa, nebo na hodně současně běžících apps. Na to je ideální zase AppStop :D
2x N8-00 Dark Grey, v.111.040.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00

Re: Chybí aplikace po pádu systému

Příspěvekod martinkl v úte bře 24, 2015 8:56 pm

Asi to bude jediná možnost. Z Ovi Storu téměř nic nemám. Mám své důvody proč nepřejít na belle. S tou operou mobile tak málo místa na E: nemám, je tam asi volnejch 1,3GB. Asi mi to poškodilo ňáký indexový soubory, už u mojí 5230 mi při podobnym pádu zmizely všechny složky z menu, včetně systémovejch(pomohlo smazání appshelldata.xml, vytvořil se novej defaultní). Ještě dotaz: není nějaká možnost, jak případně pouze znovu sestavit nějakej ten seznam aplikací? Některý aplikace se v menu zobrazujou pod interními názvy,(opera_beta_launcher_20032E67, nss_framework a nss_settings - nevim co je ). Začínam mít podezření i na C, ale tam co vim sem měl jenom python aplikace, a ty fungujou.
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Re: Chybí aplikace po pádu systému

Příspěvekod martinkl v úte bře 24, 2015 8:59 pm

Tak i některý aplikace na E: fungujou. Pro případ, že bych zformátoval i paměť telefonu: Zůstanou mi předinstalovaný aplikace jako Quickoffice(mam plnou verzi a nerad bych o ní přišel :shock: )?
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Adalbert72 v úte bře 24, 2015 10:08 pm

Pokud bys provedl formát i disku C:\, bylo by asi lepší přehrát SW. Co se Quickoffice týče, tak Symbian Anna/Belle obsahuje plnou verzi přímo ve FW. Po formátu Trojhmatem v telefonu chybí Store (už stejně není) a Mapy, Quickoffice a defaultní appky zůstávají. Naopak, Update QO na tehdy dostupnou vyšší verzi (oficiální stránky QO již neexistují) funkční problémy (nekompatibilitu s tel.) spolehlivě zajistilo :mrgreen:
Podle mě by mohlo zformátování E:\ ve vestavěném Správci souborů (prozatím) stačit, jestli máš na E:\ nepoškozenou složku Map (cities), tak ji zálohuj, ať nemusíš mapové podklady instalovat znovu...

EDIT: appsshelldata je kompletní rozložení menu, pokud se názvy aplikací objevují chybně, bylo by potřeba jej editovat. Byl na to Menu Editor (PC), někde jej mám.

Na způsob, jak vrátit seznam nainstalovaných aplikací jsem s jistotou nepřišel, našel jsem pouze log v databázi. Možná je to ono. Je to v cestě: C:\private\100012a5\DBS_10207216_SWInstLog.db
2x N8-00 Dark Grey, v.111.040.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00

Zpět na Ostatní