Recenze her

Hry pro pro telefony s OS s60v3, v5 a S^, + Java hry

Moderátor: Game Moderátor

Recenze her

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř led 30, 2008 5:22 pm

RAYMAN - RAVING RABBIDS
Pro ty, kteří nevědí vůbec o čem je řeč, je Rayman jméno hlavního hrdiny. První hra s kladným super hrdinou byla představena společností Ubisoft už v roce 1994, a to na platformu PC. Protože se stala víc než oblíbenou, dočkala se několika pokračování a vydání i na jiných herních zařízeních. Dneska mám pro Vás recenzi posledního dílu "Raving Rabbids". Hra je určená pro konzoli od Nintenda - Gameboy Advance. Pro spuštění hry na svém telefonu potřebujete tedy tento emulátor nebo i starší verzi:
Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/142645/Vampent.vBagX.v1.25.S60v3.SymbianOS9.1.Unsigned.cr*ck-BiNPDA.rar

Pozn. Je nutná certifikace programu. Nepište mi o certifikaci, v aplikacích je FAQ s odkazy, kde je řešení. Ocertifikujte si to podle návodu sami, zvládly to stovky lidí před vámi, zvládnete to určitě i vy :)

Obrázek

Žánr: akční 2D skákačka (plošinovka)

Zápletka:O co ve hře vlastně jde? Jak jsem již nastínil, jako kladný superhrdina Rayman, co právě skončil válku s otravnými piráty odpočíváte v klidu na svém lehátku. Klid a mír. Ale to by nebyla hra, aby se něco nesemlelo. Hned v úvodu jste napadeni bandou obřích králíků, kteří vás zajmou a odtáhnou do svého doupěte. Seberou vám úplně vše, dokonce i vaše ruce!! Otevřete oči ve vězení. Mříže se zaklapnou a zdánlivě není úniku. Naštěstí vás ale přijde kamarád cvrček dostat z cely ven a ukáže vám cestu k ukradeným rukám. Když je máte zpátky, neváhejte a probojujte si cestu ven a rovnou na schůzku se starou dobrou známou vílou Li. Ta má pro vás vždy připravenou nějakou specialitu. V tomto díle je to váš druhý "alias". Rayman hrdina, Rayman gangster atd. Všechny tyto kabátky umí něco užitečného a postup ve hře bez nich je vyloučen. Víla vám také prozradí, proč jste byli zuřivými králíky uvězněni. Dříve se jednalo o mírumilovná stvoření, na kterých však zlí piráti dělali svoje experimenty, až z toho králíkům přeskočilo. Bác, a králičí maniaci jsou na světě. Musíte se proto spolu s Raymanem probojovat přes všechny kola, pomlátit všechny nepřátelé, vyluštit pár těžkých míst v postupu, ale především se dobře bavit ve velkém množství rozlišných prostředí.

ObrázekObrázek

Grafické zpracování:
Protože má konzole Gameboy poměrně nevyrovnaný potenciál, nemůžeme čekat od žádné hry zázraky. Přílišná ramka a pomalý procesor si jdou proti srsti, takže hry v nádherném 3D prostředí nám skutečně nehrozí. Ale Rayman svojí barevností a propracovaností okolí, i když v 2D provedení, víc než překvapí. Hladce se vyrovná hrám pro OS Symbian a svojí délkou je o hodně předčí. Pohádkový svět je skutečně hezky zpracová

Zvuk: Bohužel, na verzi 1.0 se mi zvuk nepodařilo zprovoznit. Repráčky chrčely, třeba na novějších verzích půjde. Ale i tak to znamená jisté zpomalení hry.

Hratelnost:
U 2D plošinovek s velkým množstvím kol často nastává efek opakování. Znova a znova dokola to samé, levely jsou si podobné jako vejce vejci a hra se stává po krátké době nudnou. Rayman Ravind Rabbids Vám ale nabídne hned několik graficky krásně zpracovaných prostředí a s pomocí sil, které vám svěří víla Li, si můžete hru vychutnávat hodiny herního času.

Ovládání:
Skok - A
Použít pěst, kop - B
chůze - 4 směrná šipka
Změna kostýmu- tlačítko R (right) v kombinaci s 4 směrnou šipkou
Náhled stavu vašeho zdraví - tlačítko L (left)
Menu hry - tlačítko start

Doporučené nastavení pro hru landcape fullscreen:
A - velké tlačítko nad zeleným telefonem
B - nula
čtyřsměrná šipka - klávesy 2 vlevo, 5 nahoru, 8 vpravo, 4 dolů
R (right) - klávesa 9
L (left) klávesa 3
Start - hvězdička
Select - křížek

Koncové hodnocení:
Rayman Raiving Rabbids patří mezi ten nudnější a okoukanější žánr her, ale s tímto problémem se dokáže hravě vyrovnat. Během hraní se určitě nudit nebudete. Můžete si naplno vychutnávat špičkovou 2D grafiku ve spojení s akčním duchem, který vás hrou provází od začátku až do konce. Není nutná znalost angličtiny, což je plus ale rozhodně vám neuškodí. Jako jedinou nevýhodu vidím poměrně chudý děj, který se však u těchto her ani nedá očekávat.

Moje hodnocení: 95 %

Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_2620.html
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne úte črc 22, 2008 10:41 pm, celkově upraveno 4
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv led 31, 2008 5:20 pm

Monster House

V každém sousedství bydlí někdo starý a podivný v domě obklopeném záhadami. V mém sousedství žije muž jménem Nebbercr@cker a jeho dům, ve kterém mizí lidi. Ale já a mí přátelé máme plán, jak hrůzný dům zastavit. DJ:" musíme dům zastavit, než začne pojídat děti jako Halloweenské cukroví. Máme vše, co potřebujeme? Jenny?" Jenny:" tak se podíváme. Vodní pistole, baterka..." DJ:" máme uspávací sirup, Chowdeře?" Chowder:" Jasně, že jo. Zvlášť ospalý recept. To uspí celý dům..." DJ:" Tak začneme s fází jedna, dostat se dovnitř" ...CRASH "AAAAAAAAAAHHHH!!!" Dveře se rozletěly a trojice odvážných dětí zmizela v jeho dveřích. A přesně tady končí intro, které Vás do hry uvede.

Obrázek Obrázek

Žánr: 2D/3D akční adventura

Zápletka: Jak ste již asi všichni pochopili z intra, hrajete coby parta třech malých dětí, které žijí v sousedství s podivným mužem a ještě podivnějším domem, ve kterém muž bydlí. Kolují okolo něj zvěsti, že pojídá lidi a tak se rozhodnete ho jak se patří prozkoumat a zneškodnit. Ale dříve než překvapíte vy dům, překvapí on vás. Hýbat se můžete začít až ve vstupní hale. Čeká na vás spousta lokalit, které musíte prozkoumat. Cca 20 pokojů v každém patře (dům jich má asi 5 nebo 6!!). Po chvíli hry zjistíte, že něco není v pořádku. V domě skutečně straší. Obživlé židlel, skříně, prkna z podlahy, to vše na vás zaútočí přesně ve chvíli, kdy to čekáte nejméně. Nezbyde vám proto nic jiného, než je zneškodnit silným proudem z vaší vodní pistole. Ale vody nemáte nekonečně. Zkoumejte květináče, ze kterých můžete vodu získat a především najděte koupelnu, nejbohatší zdroj vody. Baterka je nastavená na oslepující záblesk, ale ten vám sežere akumulátor do posledního ampéru. I baterie musíte hledat podobně jako vodu, všímat si skříní, hledat tajné skříše a sbírat klíče k zamčeným dveřím a společně s partou dětí odhalovat záhady domu.


Grafické zpracování:
Hra má slušivý kabátek v rozhraní 2D až 3D. Stále se jedná o dvojrozměrný prostor, který však můžete vnímat i z jiných, jinak naprosto totožných pohledů, tzn. předek panáčka, záda panáčka, ale všechny ostatní předměty jsou 2D statické. To neznamená, že je obraz špatný. Naopak mu nechybí strašidelný nádech a problém s rozeznáním předmětu skutečně mít po dobu celé hry nebudete. Grafické zpracování hře velice sluší a i když by se dalo zlepšovat, rozhodně vás v hraní omezovat nebude.

Zvuk:
Na verzi VbagX 1.00 ani 1.25 se mi nepodařilo zprovoznit. Repráčky chrčí a nedá se poslouchat.

Hratelnost:
Jak jsem již naznačil, dům má lehce strašidelnou atmosféru, ale nečekejte pasáže, u kterých se budete bát. To se ani s možnostmi konzole zařídit nedá. I když má působit strašidelně, místy může vypadat dětstky. To jí ale neubírá na hratelnosti. Žánr akční adventury je skutečně naplněn a oživlé předměty můžete čekat na každém místě v každou chvíli. S přibývajícím množství druhů oživlých předmětů a nových prostor domu se určitě do konce hry nudit nebudete.

Ovládání
Pohyb - čtyřsměrá klávesa
Vodní pistole - klávesa B
Oslepující záblesk z baterky - A
Použít předmět/otevřít - R (right)
Menu hry - Start
Mapa - Select
Změna postavy - L (left)

Optimální konfigurace pro hru fullscreen landscape:
Pohyb - 2 doleva, 5 nahoru, 8 doprava, 4 dolů
Klávesa B - 0
Klávesa A - tlačítko nad zeleným telefonem
R (right) - 9
L (left) - 3
Start - hvězdička
Select - křížek

Koncové hodnocení
Monster House je skutečně napínavá akční adventura s dlouhou hrací dobou. Vzhledem k přibívání druhů oživlých předmětů a nových prostor domu se nudit nebudete. Kdo má rád tajemno, určitě si přijde na své a hru mu vřele doporučuji. Nevýhodou je nutná znalost angličtiny, pokud nechcete bezmyšlenkovitě běhat po domě a tipovat si, proč právě dělám tohle a tohle. Pro pochopení děje ji skutečně budete potřebovat, i když v základní formě. Složité překlady nečekejte. Proto hodnocení...

Moje hodnocení: 92 %

Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_2444.html
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne čtv led 31, 2008 5:22 pm, celkově upraveno 2
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned úno 03, 2008 2:21 pm

Harry Potter and the Philosophers Stone
Netřeba asi nikomu představovat kouzelnického chlapce jménem Harry Potter. Na veleúspěšných 7 dílů od britské spisovatelky J. K. Rowlingové navazuje zatím do 5. dílu i spousta her, nejenom PC, ale i PS, Xbox, Gamecube, GBA atd...Bohužel pozadu zůstává platforma Mobile phone. V javě existují tuším pouze 2 hry s Harry Potterem, ani jedna nijak zvlášť povedená. Tuto ztrátu ale Symbianovým telefonům značně kompenzuje možnost převzít si oblíbenou hru z konzole Gameboy Advance. Tady je recezne o prvním dílu Harryho Pottera a jeho roku plném kouzel v Bradavicích :wink:

Obrázek Obrázek

Žánr:
2D/3D akční adventura

Zápletka:
Jenom letmo nastíním pro ty, co ještě kupodivu neměli s žádnou knihou či filmem o HP tu čest se potkat. Harry Potter ve svém jednom roce přišel o oba rodiče. Zavraždil je obávaný a mocný kouzelník Lord Voldemort. Když se ale pokusil zabít chlapce, nedokázal to. Kletba, která měla malého Harryho usmrtit se obrátila proti Voldemortovi samotnému a připravila ho o všechnu jeho sílu. Vytratil se z povědomí a čekal na správnou chvíli. O Harryho se starali do jeho 11 let nevlastní strýc a teta. Potom přijde Harrymu dopis s pozvánkou do Bradavic. Harry se dostaví na nádraží, odjede na svůj první rok do školy čar a kouzel v Bradavicích (Hogwarts). Spolu s novými přáteli Ronem Weaslym a Hermionou Grangerovou zažívá dobrudružství, která mu rušný školní rok přinese. Lord Voldemort ale nezmizel, čeká jen na správnou chvíli...

Grafické zpracování:
Grafika je skutečně velmi povedená vzhledem k roku vydání hry. Rozhodně vás příjemně naladí atmosférou Bradavického hradu a jeho zákoutími včetně výborného zvukového doprovodu.


Zvuk:
Další věc, kvůli které se vyplatí si hru zahrát. Příjemná hudba vás doprovází po celou herní dobu a nechybí ani vyslovování seslaných kouzel, vždy 1x. Bez zvuku je tato hra prakticky jen polovičním zážítkem

Hratelnost:
Osmisměré ovládání postavičky Harryho v prostoru je pro GBA vcelku tipické. Lehce vám umožní zneškodnit všechny vaše nepřátelé a pohodlně proklouznout i tou nejmenší skulinou. Navíc vzrušující zápasy ve famfrpálu jsou skutečnou perličkou celé hry. Doporučuji si projít nastavení ovládání koštěte. Ne každému musí nutně vyhovovat to defaultní. Skutečně se je čím bavit.


Ovládání:
Pohyb - čtyřsměrá klávesa
Seslat kouzlo - B
Akce, posunout dialog - A
Změna kouzla - L (left)
Menu hry - Start

Obtimální konfigurace pro hru fullscreen landscape:
Pohyb - doleva 2, nahoru 5, doprava 8, dolů 4
Klávesa B - 0
Klávesa A - tl. nad zeleným telefonkem
L (left) - 3
R (right) - 9
Start - hvězdička
Select - křížek

Celkové hodnocení:
Hra s podařenou grafikou, dějem veleúspěšné knihy od J.K.Rowlingové, skvostnou hudbou a zvuky a poměrně dlouhou hrací dobou. Někomu může vadit, že se hra nedá uložit všude (nejspíš si pomůže sloty ve VbaguX). Největší nevýhodou je ale určitě pro mnohé angličtina. Není nutná, ale s ní chápete děj hry a neběháte sem a tam jako tělo bez duše, protože to po něm tak hra chce.

Moje hodnocení: 98 %


Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_0173.html
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne sob úno 16, 2008 12:45 pm, celkově upraveno 2
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte úno 12, 2008 9:34 pm

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Další pokračování na motiv knížek o kouzelnickém chlapci Harrym Potterovi. Možná by se mohl nějaký rejpal zeptat: "A kde je recenze na druhý díl?" Moje odpověď je jasná. Na verzi VbagX 1.00 i 1.25 si ji nezahrajete. Resp. můžete zkusit, ale hned na začátku hry se vám v jednom bodě hra nevysvětlitelně sekne při přechodu z animace zpět na hru. Testováno na dvou firmwarech a dvou verzich Vbagu, skutečně to nejde. To ale ničemu nevadí, protože 3. díl hry je skutečně revoluční. Loučíme se se starou dobrou akční adventurou a přecházíme na skvostné 3D RPG (role playing game). Čtěte dál, hra za to skutečně stojí

Obrázek Obrázek

Žánr:
3D RPG

Zápletka:
Kdo čelt knížku může tento odstavec klidně přejít, ale i tak pro úplnost. Harry tráví letní prázdniny u svého strýce a tety. S rodinou se ale nepohodne a uteče. Na útěku narazí na obludného velkého psa, zachrání ho pouhou náhodou záchranný autobus, který se nevědomky odmávne svojí hůlkou. Vstříc novým dobrodružstvím se vydává do Bradavické školy čar a kouzel, ale tento rok na Harryho dopadne stín. Z kouzelnického vězení Azkabanu uprchne údajný pomocník vraždy Harryho rodičů. V podobě černého psa vás bude jeho stín provázet celým školním rokem. Jde skutečně Sirius Black Harrymu po krku? Chce dokončit práci, kterou započal před 13 lety? Určitě stojí za to si zahrát třetí díl této skvostné hry a zjistit, co je na tom pravdy.


Grafické zpracování:
Dnes, kdy už byly vydané další 2 díly této série mohu říci, že je v grafickém zpracování hra druhá z celé řady. Skutečně se jedná o skvostně zpracované prostředí Bradavic v krásném virtuálním 3D světě. Při souboji se přepnete do battle mode, podobně jako je tomu v Pokemoních hrách. I zde na vás čeká úžasné trojrozměrné zpracování včetně úchvatných efektů při kouzlení. Z Gameboy Advance hardwaru ždímá hra skutečně krev, což vás bude příjemně provázet celou hrou.

Zvuk:
Škoda, že hra se zvukem nešlape tak hezky plynule, jako bez něj. Ale jak je tomu už u Potterovské série, je hudba to, na co se můžete vždy spolehnout a těšit. Nejinak je tomu i tady. Za to drobné zpomalení zvuk určitě stojí.

Hratelnost:
Jednoznačně parádní. Hra se snadno ovládá, nabízí mnoho možností, jak srazit nepřítele k zemi, jak se mu ubránit, týmovou kooperaci, měnící se prostředí podle lokality atd atd...Zkrátka nudit se nebudete od začátku až do konce hry. To je ale ten jediný kámen úrazu. K mému zklamání přišel konec nechtěně brzy, což je asi jediný zápor, který bychom hře mohli vytknout. Samozřejmě můžete pak hru začít znovu už se stávajícím levelem a zkušenostmi. Některé questy si můžete vybrat, zda budete plnit za Rona a Harryho, či za Hermionu a Harryho, takže alespoň 2x se hra dohrát dá a i tak je zábavná.

Celkové hodnocení:
Hra povedená po grafické i zvukové stránce na motiv úspěšné knihy. Ideální stav, hře není co vytknout. Škoda, že tomu tak nikdy nebude. I přes to se tu nějaký ten nedostatek najde, jako je již výše zmíněná doba hraní. Co bych ale položil za nejzávažnější je skutečná nutnost Angličtiny. Pro pohyb v soubojovém menu, pochopení děje skvostně vytvořeného J.K.Rowlingovou a dobrý pocit ze hry je opravdu nezbytná. Ale já to beru z pozitivní stránky. Díky konzoli GBA jsem se naučil poměrně dobře anglicky, z her si získáte slovní zásobu, kterou jinak musíte pracně drtit v podobě nudných a nezáživných tabulek se slovíčky. Takže kdo je angličtinářský začátečník, určitě se chopte příležitosti, jak si osvojit dovednosti ve více než zábavné formě. Proto jsem se rozhodl pro stejné závěrečné hodnocení, jako u jejího předchůdce.

Závěrečné hodnocení:
98 %


Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_1503.html
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned bře 09, 2008 3:10 pm

Pokemon Leaf Green & Fire Red
Existuje snad někdo, kdo by neznal malé roztomilé "kapesní příšerky" (z ang. originálu Pocket Monsters), co spolu bojují, aby přinesli slávu svému trenérovi? Ať už se k nim stavíte tak či onak, zůstává pravdou, že pokemonní hry jsou ty nejúchvatnější RPG hry, které kdy na Gameboy vznikly. Konkurovat jim může snad už jen Legend of the Zelda či Golden Sun. Spousta lidí si klade otázku, jaký je vlastně rozdíl mezi těmito dvěma verzemi. V podstatě jsou to úplně stejné hry, ale jedná se o marketingový tah, jak vylákat z lidí ještě více peněz. V každé verzi hry pár pokemonů chybí a najdete je právě v té druhé verzi. Takže ve výsledku potřebujete pro kompletní sbírku kabel na vyměňování pokemonů, a za ten se také platí. Každopádně obě hry jsou pravým skvostem konzole Gameboy Advance, čtěte dál!!!

Obrázek Obrázek

Žánr:
RPG

Zápletka:
Toto je jediné místo, kde tyto jinak skvělé hry ztrácejí na kvalitě. Zatímco verze Yellow, Gold, Silver, Cristal, Rubby, Shappire a Emerald mají hezké dějové zápletky, v těchto hrách vám jde od začátku pouze o jediné - být ten nejlepší a prokousat se všemi lokalitami a dungeony. Občas se vám do cesty postaví nějaký ten silnější trenér, jako jsou Gym leadeři (trenéři stadionů) či silnější příslušníci Team Rocket (Rakeťáci). A jak to vlastně vzniklo, že všechny starší verze mají bohatší děj? Aby bylo jasno, první pokemonní hra nesla název Pokemon Green a byla na stařičký gameboy, navíc pouze v japonštině. Pro velký zájem se udělala předělávka v podobě Pokomen Red a Blue, které již byly v angličtině, a okamžitě se i přes horší grafické zpracování ujaly. Nejspíš díky mistrovskému zpracování RPG a popularitě příšerek z televizních obrazovek. Po roce následovala verze Yellow, graficky vyspělejší a kopíruje děj televizního seriálu, dokonce za vámi všude běhá roztomilý Pikachu. A právě verze Fire Red a Leaf Green jsou přesně ty staré verze Red a Blue. Samozřejmě je zde veliký rozdíl, a to především v slušivém kostýmku pro GBA, kvalitnějšími zvuky, novými typy útoků a předměty, schopnostmi atd. Ale jinak se stále jedná o ty samé trenéry a questy jako v předchozích verzích Red a Blue. Takže mi nezbývá než číct: "jděte a porazte všechny!"

Grafické zpracování:
Obrázek Obrázek

Už z obrázků je vám jasné, že se jedná o hezky vybarvené prostředí. Hra vás zavede do skutečně velikého světa, kde je spousta lokalit k prozkoumání. Všechny hezky zpracované a vykreslené do detailů (na poměry GBA). Samotní Pokemoni vypadají hezky a rozhodně se nestane, že budete mít problém rozeznat toho od toho. I útoky jsou zpracovány moc hezky, zvláště mocný Thunder či Fireblast stojí za zhlédnutí :wink:

Zvuk:
Velice příjemné je, že co lokalita, to originální zvuk. Hudba vám nikterak nepoleze na nervy, přestože je omýlaná stále dokola. Nejspíš za to vděčíme mírné nevtíravé melodii, která přidá na roztomilé atmosféře celé hry. Nutno podotknout, že na Vbagu běží v souladu s hrou plynule.

Hratelnost:
Jedním slovem božská! Připravte se na 150 skvostných pokemonů, více jak 150 předmětů a přes 200 rozdílných útoků! I když je UI (umělá inteligence) některých trenérů žalostná (výjimky) a místo rozhodujícího úderu přikážou použít "neškodný" sand attack, nudit se rozhodně nebudete. Každý trenér má své ID agresivity. Čím je agresivnější, tím častěji používá hrubé útoky než taktické. Ve hře se setkáte s několika jevy na vašich pokemonech. Buď mohou uspat, paralizovat (=ochromit), confusing (zmást), freeze (zmrazit) nebo burn (zapálit). Každý pokemon má své číselné statistiky a to pro: Attack (útok), Defence (obrana), Special Attack (útoky s určitým zaměřením, např. ohnivé, vodní atd..), Special Defence (spec. obrana) a Agility (pohyblivost). Ty se za získané exp. z bitev zvyšují s přibývajícími levely. Pokemoni dále rostou do svých "dalších fází", kdy se z roztomilého Charmandera stane ohnivý drak "Charizard" apod. Každý pokemon má také svoji jedinečnou vlastnost (šance na paralízu při doteku, otravu při doteku apod.). Na různé typy pokemonů zabírají některé útoky lépe či hůře. Zkrátka je z čeho vybírat a budete potřebovat taktizovat, protože ne všude lze vaše zraněné pokemony vyléčit a hojivé lektvary stojí nemalé peníze! Pokud vás hra po první hodině hraní nechytne, rovnou ji vymažte. Ale věřím, že 95 % z vás očaruje, i když tyto kapesní příšerky nepatří zrovna k vašim favoritům. Počítejte s dávkou angličtiny, která je však na úrovni Basic. I tak ji ale budete potřebovat pro správnou orientaci v útocích, věcech a rozhovorech s ostatními. Hra se dá dohrát i bez ní, aniž by nějak výrazně ztratila na zábavnosti, ale přece jenom, je to s ní lepší.

Celkové hodnocení:
S výjimkou dějové linie není hře co vytknout. Sice vás od začátku vede k jistému závěru, pár nečekaných událostí (jako např. vyhnat Rakeťáky) vám nabídne, ale většinu času jen chodíte, bojujete a objevujete nové lokality s novými pokemony. I tak je ale hra více než zábavnou, takže vřele doporučuji.

Závěrečné hodnocení: 95 %

Fíre Red download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_1695.html

Leaf Green download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_1691.html
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob dub 26, 2008 9:58 pm

The Sims 2 Pets - Gameboy Advance
Asi všichni ví, o čem jsou hry nesoucí název The Sims. Abych vám zkrátil čekání na verzi The Sims pro N-gage projekt, představím vám verzi pro Gameboy Advance. Takže směle trénovat, ať máte nacvičeno, až oznáměj vydání symbianový verze :wink:

Obrázek Obrázek

Žánr:
Simulátor života

Zápletka:
Hra začíná v klidném městečku, kam jste se právě nastěhovali. Hurá do nového bytu a vybalit všechny vaše věci. Sprcha a WC patří do koupleny, postel do ložnice, gauč do světlého obýváku, no a ještě lednice a sláva, máte byt zařízen. Žádná krása, základní věci na přežití a spousta prázdného místa. Asi tak vypadá vaše obydlí na začátku hry. Samozřejmě není moc co zkoumat, rychle si osvojte ováládání hry, naučte se používat základní předměty a rychle ven. Hned je vám asi jasné, proč nese hra název Pets, česky mazlíčci. Každý kolemjdoucí má své zvíře, ať kočku nebo psa. Nikdo v tomto městě bez svého čtyřnohého kamaráda není vítán. Ale nic není zadarmo, a to ani zvířata. Nezapomínejte, že máte chudě zařízen byt a honosné velké vily čekají na nového majitele, který je koupí. Postupně se vám otevírají nové práce, stále lépe a lépe hodnocené. Množství vydělaných peněz záleží nejen na vaší ochotě pracovat, ale i umu. Žijte se svým zvířecím kamarádem šťastně a pořiďte si vše, na co si jen vzpomenete. Choďte na procházky do parku, trénujte své dovednosti, budujte kariéru, objevujte nové lokality, přátelé, předměty a dobře se starejte jak o sebe, tak o svého chlupatého přítele. Kamarád by jistě bodl, proč nekoupit papouška? Zkrátka máte volnost pohybu i volby, takže žijte svůj život ve hře The Sims 2 Pets.

Grafické zpracování:
Za cenu častého načítání jednotlivých lokalit, které však netrvá nějak dlouho, přináší hra skvostou grafiku. Předměty jsou do detailu zpracovány. Bohužel není možná rotace kamery o 360 stupňů (čekal to snad někdo?), ale i přesto se hra skvěle ovládá a nebudete mít problém se dostat k některým věcem přes jiné. Hezky zpracované jsou i animace čiností, střídání intenzity a barvy světla podle dení doby. Že by někdo nepoznal některý předmět? Pak ať si dojde koupit brýle, hra je skutečně pastva pro oči.

Zvuk:
Zvuk se vzhledem k náročnosti hry (256 Mbit) skutečně seká. Což je škoda, ale asi nikdo nečekal jinak.

Hratelnost:
Hezky zpracovaný děj, krásná grafika a hra jede plynule, tohle všechno mluví pro. Skutečně vám The Sims 2 Pets nabídnou mnoho zábavy, ale za cenu znalosti angličtiny, základní-pokročilé úrovně. Občas se může stát, že nevíte, kam přesně teď máte jít. Rozhodně bych vytkl, že chybí deník, kam si ukládáte poznámky a zápisy o questech. Máte sice něco na smysl systému "batoh", ale je graficky poměrně složitý, přitom neřekne vše co bychom potřebovali. Tady hra poměrně strádá. Může to člověka odradit a těžko říct, kdy se pak ke hře vrátí. Ale pokud dobře rozumíte textu, pochytíte vše a máte trochu nápaditou hlavu, určitě vždy dorazíte na správné místo a budete se moc bavit z povedeného simulátoru života.

Celkové hodnocení:
Hra má co nabídnout po všech stránkách hodnocení, ale také musíte nabídnout něco vy - ochotu číst všechny texty a porozumět jim. Pokud tak učiníte, rozhodně vás The Sims 2 Pets zabaví na nemalou chvíli a strávíte příjemné chvíle u svého telefonu. Nutno podotknout, že nejenom angličtináři mají příležitost. Hra je v nabídce multilanguage, takže i němčináři či francouzštináři atd. dostanou příležitost.

Závěrečné hodnocení: 80 %

Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_2583.html
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř črc 23, 2008 1:37 pm

Lord of the Rings - Fellowship of the Ring
Nebo chcete-li česky, Pán prstenů - Společenstvo prstenu. Všechno to začalo nápadem spisovatele J. R. R. Tolkiena napsat knížku o malém hobitovi jménem Bilbo Pytlík. Co že jsou to hobiti? Malí lidičkové žijící v útulně a hezky zařízených norách, co nemají rádi dobrodružství a žijí si spokojeně dlouhý nudný život, který si často rádi spestřují jídlem, dárky a oslavami. Ale Bilbův osud byl jiný. Po seznámením s kouzelníkem Gandalfem a jeho kamarády trpaslíky zažil skutečně spoustu neobyčejných zážitků s draky, elfy, obřími pavouky atd... Jeho synovci Frodu Pytlíkovi se vyprávění o Bilbových zážitcích vždy líbilo, ale sám žije jako spořádaný hobit v Hobitíně, v nejhonosnější noře zvané Dno pytle (The Bags end). Trilogie o pánovi prstenů navazuje na předchozí díl Hobita, kdy je již Bilbo starý..... čtěte dál.

Obrázek Obrázek

Žánr:
Fantasy RPG

Zápletka:
Asi málo pro koho neznámá záležitost, ale přece. Vše začíná v den oslavy Bilbových 111tých narozenin. Ano, skutečně je mu 111, svéřepý chlapík. Za vše může kouzelný prsten, který nalezl při svých dobrodružstvích. Při oslavě si vymezí prostor na svůj proslov, při kterém chce provést menší kanadský žertík. Zatímco povídá, v kapse si už pohrává s kouzelným prstenem a ve chvíli kdy se loučí slovy "já odcházím", nasadí si prsten a je ten tam. Kamera se přesouvá do Bilbovy nory, kde už na něj čeká kouzelník Gandalf se slovy "jsem rád, že vás konečně opět vidím". Bilbo odejde a nechá kouzelný prsten Frodovi, jak se na tom před tím s Gandalfem domluvili, ačkoliv značně nerad. Prsten Bilba začal ovládat, měl v sobě cosi zlého, čeho se Gandalf sám děsil. Nechá tedy prsten u Froda v úschově a sám se vydá pátrat, co je vlastně onen artefakt zač. Zjistí, že je to vůdčí prsten, který dřív patřil zlému králi Sauronovi. Jeden prsten, který vládne všem zbylým a tím i jejich majitelům. 3 králům elfů, 9 králům lidí a 11 králům trpaslíků. Skutečně hrozivá moc a to vše je nyní v rukou malého hobita Froda. Ale Sauron opět nabívá po dávné porážce sil a prsten hledá. A hledají ho i jeho zvědové. Z mučení ubohého Glooma, postavičky, které prsten utekl a namanul se Bilbovi, se dozví o hobitech, o Kraji i Hobitíně. Ten už pro Froda není bezpečný a musí se vydat na dlouhou cestu až do hory Osudu, obrovské sopky, kde byl prsten zkut. Jedině tam může být zničen, zbraní ani jinou existující mocí ho nikdo ze světe nezprovodí. Proto rychle posbírejte své kamarády a vydejte se na nesnadnou a dlouhou cestu plnou dobrodružství. Putujte po Středozemi, poznávejte nové lidi a především udržujte kurz - Hora Osudu.

Grafické zpracování:
Hra funguje na dnes již zastarelém enginu, který připomíná svou podobou ten, co byl použit na legendární sérii Legend of Zelda. Přesto je zcela dostačující, aby navodil milou a příjemnou atmosféru Středozemě, i její temná a ponurá zákoutí. Jedná se o 2D/3D zpracování, jak už to je u GBA zvykem. Víc se z této přenostné konzole vytáhnout nedá. Pokusili se o to vývojáři z EA například v sérii Need for Speed, ovšem výsledkem bylo chybějící rozlišení na textury a detaily. Proto můžeme být rádi, že se vývojáři rozhodli zůstat u GBA klasiky a přestože hra nevypadá skvostně, rozhodně vás neurazí.

Zvuk:
Po zapnutí hry mě v hlavním menu přivítala milá a slušivá melodie (upřímně 8 taktů stále dokola, ale kdo by se zdržoval v hlavním menu o 3 položkách a 3 podpoložkách :) ). Proto jsem pln očekávání nastartoval novou hru a čekalo mě nemilé překvapení. Zvuk začal z ničeho nic šumět a ta tam byla kvalita, navíc hru i poměrně brzdí.

Kompatitibila:
Na jiné verzi než Vbag 1.25 se mi zatím hra nepodařila zprovoznit. Proto dbejte na nejnovější verzi emulátoru, jinak se vám hra velmi pravděpodobně sekne hned v úvodu jako mně!

Hratelnost:
Moudře byl zvolen žánr RPG, který netahá ze hry grafické maximum, spíše nutí hráče taktizovat a přemýšlet mnohem víc než v pouhé adventuře, kde se může lehce stát, že nemáte jít pro co dál. Nové úrovně a silnější postavy s novými předměty vás skutečně motivují hru nevypínat a pokračovat v hodinách hraní, které nabízí. Ovládání je poměrně příjemné, žádné zběsilé klikání, ale rozvážné mačkání příslušných kláves. Nejde zdaleka tak o čas jako o volbu, což zajišťuje pohodlí na našich klávesnicích. Děj samotné knihy je úžasný, za sebe říkám téměř božský. Nutno podotknout, že spisovatel byl skutečně génius. Vymyslel 2 zcela nové, odnikud nepřevzaté FUNKČNÍ jazyky, ve kterých se člověk velmi dobře dorozumí a popovídá téměř o všem. Ty pak použil ve svých knihách pro elfštinu a je to vidět i ve filmech. Co se ale autorům nepovedlo je, že jaksi šetřili textem. Asi dbali na požadavky moderního hráče. Spousta akce a hlavně žádné to čtení. Však on národ ještě není dost tupý :roll: Takže se lehce může stát, že potkáte osobu, která se s vámi začne loučit, protože se stěhujete ze Dna pytle. Škoda, že o tom předtím ve hře nebyla vůbec řeč. Kniha je velice bohatá na obsah a i z pouhého filmu spousta lidí nepochopí, o co přesně jde. Ze hry to nepochopí už vůbec nikdo. Kdo nečetl knihu, žije okamžikem, kdy mu někdo řekne "teď jdi tam a udělej tohle", návaznosti skutečně nemá šanci pobrat, protože toho mnoho nebylo řečeno a vysvětleno. Přitom text nezabírá mnoho místa, veliká škoda. Také se mi často pletly osoby. Žel ve hře je vytvořených asi 15 obličejů, z toho 12 pro hlavní postavy a ostatní 3 jsou ty desítky vesničanů, na které narazíte. Ještě, že je víc, i když ne mnoho, druhů a barev oblečení. Nutná znalost cizího jazyka, u mé verze tedy angličtiny, nesnižuje kvalitu hry, protože je poměrně dobře vstřebatelná. Ale kdo zkrátka neumí, nezahraje si. Malá známost a ochota v ČR si konzoli koupit neutí nikoho vytvářet i české verze. Velkým plus je, že si zahrajete za svou oblíbenou postavu. Chodíte ve skupince, ze které hra zobrazí jen jednoho - toho, kterého ovládáte. Máte možnost si takto zvolit jakoukoliv postavu, kterou máte zrovna v partě a libovolně je mezi sebou přepínat. Inventářm mohl být udělán lépe. Snaha vtěsnat vše na jednu obrazovku ho udělala menším, avšak nepřehledným a jedna osoba toho tolik nepobere. Dalo by se říct "krok k reálnosti", ale to nutí hráče stále přepínat osoby, navíc představa dosáhnoutí reality na konzoli jako je GBA ja skutečně, ehm, divná. Tolik asi k hratelnosti

Ovládání:
4směrá klávesa - pohyb
tlačítko A - potvrdit, akce
tlačítko B - odmítnout, zavřít menu
tlačítko LLeft - nabídka změny vůdčí postavy
tlačítko RRight - inventář aktuální postavy
Start - dotaz na uložení hry s přechodem do hlavního menu hry

Doporučené ovládání pro hru fullscreen v Left landscape módu:
2, 5, 8, 4 - 4směrá klávesa s fcemi vlevo, nahoru, vpravo, dolů
6 - tlačítko A
0 - tlačítko B
* - tlačítko Start
3 - LLeft
9 - RRight

Celkové hodnocení:
Hra má fanouškům LOTR skutečně co nabídnout. Kvalitní a povedené RPG pro konzoli, která je na to stavěná a ucházející grafika. Slabší inventář a především ošizené dialogy a úvod do hry snižují kvalitu.

Moje hodnocení:
85 %

Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_0715.html
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne pát srp 15, 2008 12:39 pm, celkově upraveno 1
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv srp 14, 2008 5:09 pm

Jurassic Park 3 - Island attack
Kdo by si nepamatoval rok 1993 kdy byl do kin uveden první film Jurského parku, režírovaného Stevenem Spielbergem. Na svou dobu nevídané efekty a skutečně živé běhající nestvůry vyvolaly zájem u velké řady diváků, a nejspíš i proto se film dočkal pokračování. Nikdy už však nevzbudil takový zájem jako jeho předchůdce, a to ani třetí pokračování. Možná kvůli absenci skvělé a dramatické hudby Johna Williamse, kterého si nejspíš vybavíte jako skladatele soundtracku k Harry Potterovi nebo Fordovské klasiky - Indiana Jonese. Dynamická, udržující napětí a i vcelku charakteristická - pro něj typická. Ale to už odvádím řeč jinam, přejdeme radši k samotné hře.

Obrázek Obrázek

Žánr:
3D/2D akční adventura

Zápletka:
Coby hlavní hrdina filmu, Allan Grant, jste pozváni na přelet nad ostrovem Isla Sorna. Jako expert na dinosaury máte dělat průvodce bohatému páru, ale ve chvíli, kdy začne letadlo přistávat už tušíte, že něco nehraje (jak by taky mohlo, když to není hrací skříňka :lol: ). Dozvíte se, že se vlastně jedná o záchranou akci syna bohatého páru, který na ostrově ztroskotal. Ale blížící se řev obrovského ještěra vás donutí opět vzlétnout. Už je však pozdě a kolizi nejde zabránit. Ztroskotáte, a to na ostrově plném veleještérů není nic příjemného. Díky bohu aspoň za satelitní telefon. Zavoláte si pro pomoc, ale zachránit vás ze současné pozice nejde. Čeká vás strastiplná cesta skrz ostrov. Připravte se na dinosauří párty.

Grafické zpracování:
Jedním slovem - pěkné. Není problém rozpoznat jednotlivé druhy dinosaurů od sebe, ani objekty kolem. Vše v příjemném nádechu zelené, jak procházíte tropickou buší kostarického ostrova. Příjemná je rozmanitost jednotivých lokalit. Co jediné bych vytkl, je řádek pro text. Je tečkovaně šedý, písmo na něm svítivě fialové, a to celé prolnuté zelení z jungle. Takže přečíst texty je občas větší fuška, než samotná hra, a to je co říct. Zajímavý je i přechod zobrazení z 3D do 2D...hra není zcela vcelku, je rozdělená na jednotlivé levely. Začínáte v 3D zobrazení a po 2 kolech se dočkáte přechodu do klasického 2D z profilu. Ono to taky ani jinak nešlo, vzhledem k harpuně s kotvou, kterou najdete. Houpající se panáček na provaze - takový úhel gameboy v 3D nedokáže zobrazit. Hra by se však měla po 2 kolech vrátit do trojrozměrné podoby.

Hratelnost:
Tady by bylo dlouho o čem psát. Tvůrci se skutečně vyznamenali a postarili se o to, aby hra nebyla nudná a jednotvárná. Hned na začátku dostanete tepelnou pušku. Nic moc, na dinosaura to nestačí, ale na odpálení sudu s výbušninou ano, a exploze už udělá své. Někdy je potřeba nalákat ty mršky do velké louže a není nic jednoduššího, než spustit spínač, a pomocí kabelu ponořeného do vody je rozsvítit jako vánoční stromeček. To ale nejprve musíte najít generátor a zprovoznit ho. Jindy vejdete do budovy...chvíle klid...pak se začne vše chvět, prolomí se jedna zeď a obrovskou dírou na vás kouká obludná tyranosauří hlava. Tahle pasáž se skutečně povedla. Jindy budete muset ujíždět otravným velociraptorům na staré motorce, kličkovat, skákat přes jámy na cestě atd... Nudit se skutečně nebudete, tady bych před vývojáři smekl. Navíc není nutná znalost cizího jazyka, abyste si dobře zahráli. Co už není chybou hry, přesto trochu vadí, je ovládání na klávesnici mobilu. Na gameboyi nemusí být zlé, ale rychle střídání pohybu 8 směry (4 klávesy + kombinace 2 směrů) a střelby není na klávesnici mobilu nejpohodlnější, ne však nezvládnutelné. Majitelé qwertz klávesnic mají v tomto směru velkou výhodu.

Zvuk
Upřímně jsem se těšil na motivy Johna Williamse a jeho dokonalého soundtracku, leč marně. Hudba leze spíš na nervy a zvukové efekty odpovídají zvuku spíš GBC než GBA, škoda. Navíc dost brzdí i hru (na N73), takže bych ho nedoporučoval spouštět. O mnoho nepřijdete.

Konečný verdikt:
Hezky vypadající hra s rozmanitým designem lokalit a spoustou akce a napínavých chvil. Trochu horší je akoráv čitelnost textů a ovládání na klávesnici mobilu, malým zklamáním je i zvuková stránka. Jako hra např. do školy nebo místa, kde si nedovolíte rušit, je to ta pravá zábava se spoustou akce.

Moje hodnocení:
85 %

Download:
Kód: Vybrat vše
http://gba-rom-news.org/rom_0200.html


Zvláštní poděkování patří doktorově N73, protože psala jako divá 8)
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne čtv srp 14, 2008 11:07 pm, celkově upraveno 1
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv srp 14, 2008 10:57 pm

Allods - Rage of mages
Prolomíme tradici recenzí na gameboy hry a podíváme se na jednu skutečně vydařenou javu. Asi hodně vás právě nakrčilo nos - fuj, java. Když máme Symbian a n-gage. Problém je ale v tom, že takové hry nemá moc cenu představovat. Je jich dnes relativně dost, ale každý, kdo si rád s telefonem hraje, zná určitě všechny. Navíc dost z nich je sice oblečeno v slušivém kabátku, ale hratelnost, doba hraní a nápaditost kolikrát není až tak slavná. Hodně lidí je mimo z toho, jak hra vypadá, ale že se jedná o téměř brak už nikoho nezajímá... Proto jsem záměrně vybral javu z mého oblíbeného žánru, a to RPG. Vývojáři si dobře uvědomili možnosti javy na mobilu a stvořily hru, která je postavená na ději, délce hraní, dialozích a dobrém bojovém systému. Grafika je na javu taktéž ucházející a dokazuje, že částečně trojrozměrná plynulá hra je mnohem lepší, než hra, která je sice 3D, ale na valné většině se seká, je kratší, a některé 3D prvky na mobilní platformě působí směšně. Takže vás zvu do světa mečů, luků, brnění, čarodějů a bájných bytostí, zahrát si Allods - Rage of mages.

Obrázek
*nenechte se zmást obrázkem. Hra je v ENG

Žánr:
3D/2D RPG, platforma java midp 2.0

Zápletka:
Coby mladý princ země se vracíte ze světa, asi stejně jako v českých pohádkách Honza. Ale díky náhlému zemětřesení to musíte vzít oklikou. Cestou narazíte na blonďatou společnici, která vám nese zprávu od vašeho otce krále. Máte se vrátit domů a spojit se s ním. Během hry se dostáváte až k boji s temnými mágy, kteří napadají a ohrožují zemi. Král vás pověří jejich eliminací a s postupně rostoucí partou přátel se vrháte do bojů, nebezpečí a nových lokalit.

Grafické zpracování:
Dovolím si říct, dokonale vyvážené. Hra je plynulá, šetrná k velikosti, tím i k volné paměti RAM, navíc vcelku slušně vypadající. Jediným problémem je fakt, že už není nejmladší, a proto neexistuje v QVGA rozlišení, pouze 176x220 (alespoň jsem ji neobjevil). Naštěstí je postup, jak hru zvětšit, takže máme možnost hrát ve fullscreen módu. Nicméně to je zvětšení každé strany o polovinu, ne dvojnásobek. Takže došlo k lehké deformaci, přesto musím říct, že to každopádně není tragédie a hra vypadá stále slušně. Lesy i dungeony jsou povedené, postavy věrohodné a nepřátelů je vícero druhů. Hezky vypadají i ohnivá kouzla, zvláště pak meteor. Komu jde jen o "Fakt hustou grafiku" (ten pojem fakt nenávidím), ať jde onanovat nad n-gage (tím nechci říct, že je to špatný projekt). Kdo má rád RPG, bude touto javou mile překvapen :wink:

Hratelnost:
Tady je skutečně na co se těšit. Nejprve se podíváme, jak se to vlastně hraje. Panáčka ovládáte klasicky směrovými klávesami. Během hry se vaše družina rozšiřuje. Potom ovládáte vždy hlavní postavu mladého prince a ostatní vás automaticky následují. Pokud dojde na boj, postavy se rozestoupí a už ovládáte každého zvlášť. V tu chvíli se hra přepne a nastává klasická tahová řežba, přičemž je okolní krajina rozdělena na sektory. Dle vašich schopností můžete postoupit o povolený počet polí. Možné akce jsou útok, obrana nebo vzdání se kola. Každá postava družiny má jinou specializaci. Hlavní princ říše je klasický bojovník, dále máte v partě vražedkyni, alchymistu (řekněme spíš šarlatána, s tím si ještě užijete srandy) a mága. Každý zvlášť při dosažení určitých exp. dosáhne dalšího levelu. Pak vylepšujete jednu ze schopností, jako je zdraví, dovednost boje, síla, pohyblivost, inteligence atd... Každá postava má i svůj inventář, zkrátka RPG, jak má být. K pochopení děje je nutná znalost základní angličtiny, nečekejte žádné jazykové záludnosti. Co zní na mobilní titul a javu skoro až neuvěřitelně, je herní doba. Letem světem bez bloudění řekněme 12 hodin čistého hraní, ale bloudit chvílemi budete vzhledem k rozlehlosti jednotlivých lokalit, to mi věřte. Trochu problém může nastat akorát ve chvíli, když nepochopite pasáž z děje a bloudíte po celém kraji. Pokud znáte lokalitu, není už v ní problém najít si cestu.

Zvuk:
Tady by se dalo velice stručně napsat - přiměřený java hře :wink:

Konečný verdikt:
Tato zcela neobyčejná a výjimečná java hra patří mezi klenoty mobilní zábavy. Nádherně využívá potenciálu mobilního telefonu a ukazuje, že když ve vývoji není stupidní komerce (jako je klasický případ Gameloftu a jeho milion variací na 1 úspěšnou hru), tak srdce zajásá. Doba hraní je na poprvé až kolem 15 hodin čistého herního času, což je na mobilní hry nevídané. Komu z vás trvá dohrát nějakou hru od Gameloftu víc jak hodinu??? Ve sbírce milovníků RPG a především kvalitních her nesmí tento klenot chybět. A vzhledem k ostaní javě musím přizpůsobit i moje následující hodnocení.

Moje hodnocení:
100 %


Ministerstvo pařanství varuje, tato hra způsobuje naprostou závislost!

Download:
Rapid mirror
Uloz.cz mirror

Zvláštní poděkování patří doktorově N73, protože psala jak divá už druhou recenzi za dnešek 8)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v čtv srp 14, 2008 10:58 pm

To sem se s N73 dneska nějak rozjeli :lol:

No, co číst máte a co hrát určitě taky, takže si dáme na chvíli pauzu.

Nabídka na psaní recenzí od uživatelů stále platí. Zhodnoťte hru inteligentně a slušně v alespoň těch bodech, co to dělám já, dejte screen a link a všichni vám budou jedině vděční :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Tuxx v pon srp 18, 2008 9:22 pm

Chuck Norris - Bring On The Pain

Chuck Norris treskol otáčacími dvermi a rozhodol sa, že spraví javovú hru. Po tom, čo som ju na fóre objavil, som ju (ako väčšina fanúšikov) nemohol nevyskúšať. O grafike ma presvedčili screeny, a tak som tušil, že sklamaný určite nebudem.

Obrázek Obrázek
Ospravedlňujem sa že nemám vlastné screeny ale nemal som čas pchať do P990i nejaké aplikacie na robenie screenshotov

Zápletka: Keď Chuck oblietal planétu Zem, buchol sám seba do chrbta a teraz má amnéziu. Vy mu musíte pomôcť získať späť jeho schopnosti. Keď k tomu pripočítate pár (tisícov) Rusov, a nejakých Vietnamcov (ktorých máte samozrejme vymlátiť), získavame zaujímavý Chuckov príbeh. A ako prebieha?

Príbeh: Ocitáte sa v džungli s Chuckom a jeho guľometom. Už asi viete, čo máte robiť. Narátať dva krát do nekonečna a vyraziť (dušu z tiel Vietnamcov v buši). Pri postupovaní porastom si treba dávať pozor na míny a skrytých ryžožrútov. Zabiť ich, nerobí Chuckovi ani najmenší problém (resp. nestane sa, že by indikátor životov poklesol na nulu). Ako tak pán Norris postupuje, objavuje klietku s nejakým zajatcom, čo kričí niečo v zmysle: ,,Save me Chuck!‘‘. Ten neváha a hneď zajatcov oslobodzuje a získava nejaké body/peniaze. Okrem peniazov za zajatcov, získava body za žetóny voľne pohodené po zemi a za zabitých vojakov. Ale keď Chuck nemusí strieľať, tak radšej chytí jeep a otrieska ho vojakom o hlavy a ešte ho aj nechá vybuchnúť. A hľa...extra peniaze naskakujú ako divé. Po chvíľke príde Chuck na lúku, spraví povestný ‘‘roundhouse‘‘ výkop a Level Completed.
Dostávame na výber medzi pokračovaním, alebo navštívením DoJo. Vyberám DoJo a Chuck vstupuje do telocvične, kde sa ako malý učil zabíjať roundhouse výkopom. Dajú sa tu kúpiť nové schopnosti, ktoré sa odblokujú vždy po prejdení levelu. Ja teda nakupujem Fury Level 1.
Po vstupe do druhého levelu sa na pána Norrisa vrhne skupinka Vietnamcov, aby mu predali šušťáky alebo SuperGame Stationy, ale on rýchlo nabíja Fury Level 1. Zažiari na modro a jeho guľomet páli ako nepríčetný. Fury Level skončí a po Vietnamcoch ani stopa. O kúsok ďalej sa objaví guľometné hniezdo a Chuck poznamená, že vždy je lepšie najprv zničiť bunker. Nabíja teda ďalší Fury Level a zničí všetko živé aj neživé. Zase sa dostávame na lúku, kde prilieta nejaká helikoptéra. Chuck odhadzuje samopal a namieri prstom na pilota a po pár výstreloch z prsta je tento ‘‘boss‘‘ po smrti.

A čo ďalej: To bola ukážka zo života Chucka Norrisa. Jeho život je ale ďalej nemenej zaujímavý, hlavne keď sa objavia Rusi snažiaci sa kolonizovať USA a Chuck už používa iba päste a ‘‘roundhouse‘‘ výkop. V tom prípade sa stane, že nepriateľa chytí pod krk a začne ho trieskať a potom ho odkopne do obrazovky mobilu a ten zavibruje. Zaujímavosť, ktorá poteší. O tom, že sa dajú rozkopávať aj iné predmety, netreba písať. Čím viac predmetov a nepriateľov rozkopete, tým rýchlejšie sa nabíja Fury. Vo vyšších leveloch Fury to už začína byť sranda. Chuck sa nabíja a potom vybuchne a ohnivá tlaková vlna pozabíja a poničí všetko naokolo. Presne ako v skutočnosti.
Hra ponúkne ešte mnoho ďalších detailov, ako napríklad jazda na motorke, aute, bitka na prívese kamióna, medzihry v podobe pozabíjania nepriateľov do časového limitu... Keď chvíľu nič nerobíte, Chuck začne robiť na zemi kliky. Počas loadingov sa ukazujú pravdivé fakty z Chuckovho života. Ak sa vám náhodou stane, že ukazovateľ Chuckovho života klesne na minimum, alebo nezvládnete nejakú minihru (Challenge), nemusíte sa obávať. Chuck sa iba tak nahneval, že sa vrátil v čase. Alebo je na ceste ku vám, aby vám ukázal ako sa tá hra má hrať.

Technické spracovanie: Po technickej stránke je hra celkom slušná. Grafika pekná, detailná, hudba trochu slabá (len nejaká akčná melódia). Loadingy by mohli byť aj kratšie. O plynulosti hovoriť nemôžem, lebo hru som hral na SE P990i a tam mi hra síce išla plynulo, ale akonáhle som sa dostal do ‘‘ťažkej situácie‘‘ napríklad bitka na prívese kamióna za jazdy, hra sekala ako divá, išlo len o slideshow. Ale neviem ako by sa chovala na inom prístroji. Žiaľ, neviem presne koľko RAM by hra brala na N73, ale na P990i brala 2,7 MB z 11MB

Verdikt: Pre fanúšikov Chucka nutnosť. Pre ostatných je to hra na pobavenie keď sa nudíte. Prekvapí vás pár detailov a pekná grafika. A určite sa aj sem-tam pousmejete na Chuckových vtipoch. Odporúčam

Hodnotenie: 80% (ako fanúšik 93% :) )

P.S. Hrateľnosť som nehodnotil. Je to preto, že som hral na P990i a tam som hru ovládal na qwerty klávesnici tak, že som musel stlačiť ALT + W, aby sa stlačila 2 – Chuck sa pohol hore. ALT + T – streľba, atď. A navyše, keďže qwertyuiop sú písmená vedľa seba, čísla 1234567890 sú tiež vedľa seba. A tak si viete asi predstaviť ako sa to hralo. Ale ako fanúšik Chucka som to jednoducho musel strávil :P

Download: http://www.edisk.cz/stahni/33529/chuck60v3.zip_607.28KB.html
Momentalne iPhone 4 16GB
''Když už člověk neví kudy kam, je načase otevřít manuál'' ™ by prokop
MacBook Pro 13''
Tuxx
Krotitel šelem
 
Příspěvky: 977
Registrován: úte srp 28, 2007 7:50 pm
Bydliště: Tam kde sa vrany otacaju.
Model telefonu: iPhone 4 16GB

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob srp 23, 2008 12:12 am

Výborně Tuxxi, máš mé velké díky. Recenze je luxusní a jsem rád, že se to tu zase o něco rozšířilo. Potěšení bude i na straně pana Norrise :wink: Takhle se to vaří :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned lis 23, 2008 2:54 am

Poohlédnutí za špičkou v mobilních hrách - INFINITE DREAMS
Polští vývojáři z Infinite dreams nejsou pro žádného správného pařana nějakou neznámou firmičkou, ale jedná se o skutečný klenot mezi tvůrci zábavy nejen pro Symbianové smartphony. Pokud Vám toto jméno nic neříká, je tento článek určen právě Vám, protože se nevědomky okrádáte o skutečný herní požitek. Narozdíl od některých velkovývojářů si nepotrpí ani tak na kvantitu, jako na kvalitu, a tak můžeme říci, že naštěstí/bohužel existuje relativně málo titulů, které máme šanci okusit. Proč naštěstí? Protože co hra, to skutečně jedinečný zážitek na dlouhé hodiny. Uděláme si tedy pro to malý přelet nad jejich tvorbou...

Obrázek
Pokud někomu nenapověděl název, obrázek Vám jistě dopomohl k překladu. Hlavními hrdiny jsou 2 superhorníci, kteří se mají v této logické akční arkádě prokousat přes rozsáhlý jeskyjní systém. Právě svým žánrem je tak chytlavá, akční postřehová arkáda dodá hře šmrnc a spád, v kombinaci s trochou logiky, jak asi který předmět popostrčit ve vlastní užitek dostáváme skutečnou pecku. Připojme k tomu velice slušnou herní dobu (čeká na Vás úctyhodných 95 kol), spoustu duchů, příšer, krabic, kamenů, sbírání diamantů, triků s tekoucí lávou a jsme opět o stupeň výš. Když k tomu zhodnotíme zvuk jako dobrý a přidáme, že hra se skutečně povedla i po grafické stránce, máme tu skutečnou bombu. To vše naprosto plynule a hw nenáročně, žádná špatná customizace, jak to známe z některých "továren na hry", ale skutečná hra s velkým H :!: Ne nadarmo od dob svojí existence pro herní platformy sbírá ocenění. Nominace na nejlepší PPC software r. 2005, v r. 2006 a v r. 2007 se prokousala až do finále. A aby toho ještě pořád nebylo málo, hra obsahuje i perfektní multiplayer přes bluetooth, který funguje i s hrou nainstalovanou na starších Symbianech, takže hra N73 vs. N70 je možná, samozřejmě, pokud bude mít každý telefon svou podporovanou verzi hry :!: Pokud jste náruživými hráči a doposud jste neokusili Super Miners, máte nejvyšší čas teto nedostatek napravit :wink:
Obrázek
_____________________________________________________________

Obrázek
"Kolik existuje na mobil rally her? No, není jich zrovna moc, a kolik z nich opravdu za něco stojí? Nějaká ta java by se tam našla, ale není něco i pro OS 9.1? A hele K-rally, zkusíme a uvidíme. Zapnout zvuky? Ano. Vyberte si avatar, tak dobře, výběr je tu slušnej, třeba tohohle rozcuchanýho. Začít kariéru, dál, a hele, moje nový auto, vypadá dobře, proč má ale ten kanón??? Uvidíme, start race. Nabíhá svižně. No, není to zrovna 3D, ale dáme tomu šanci. To auto nejede, nezatáčí, děs, ale jaký to má hezký barvičky, a hele, to okolí je vážně v 3D, stromy se kolíbají ve větru, proč mi to jenom graficky připomíná Warcraft 3... Jejda, on po mě vystřelil, to je šmejd, čím střílím? Aha, trojkou a jedničkou pokládám miny, to je dobrý, tady turbo, bonusový peníze na trati, docela těžký se trefit. A konec, nějak to napoprvý nedopadlo, každopádně tomu rozhodně dám šanci ................ o 2 hodiny později .................... No konečně slušná kára, už to jede, už to zatáčí, střílet sem se taky naučil a je to zatraceně akční, svěží a pořád baví ................. o týden později ................. A zase u k-rally, šampionát už mám za sebou, ale toho bose jsem z žebříčku ještě nesesadil, proto jedu dál do sólo kariéry, herdek, to je těžký, ale pořád stejně zábavný ................ o měsíc později ............... Nudím se a něco dobrýho bych si zahrál, tak třeba oblíbený k-rally, pořád stejná zábava .............. o 3/4 roku později ............ něco bych si zahrál, ale všechno už znám. Jé, k-rally, to byla bomba hra, to začnu znova"

Asi chápete, odkud se příběh začíná znovu opakovat :) Tahle hra je mor a nedoporučuju se s ní moc vytahovat. Musel jsem se o ni pak dělit se dvěma kámošema, kteří skutečně hltali každej závod a upřímně se jim vůbec nedivím, na hře jsem si vypěstoval závislost prakticky od dojetí 3tího kola. Krásně graficky zpracované provedení, výborné zvuky, široký vyběr aut, možnost vylepšovat svoje auta (rychlost, akcelerace, zatáčení a štíty), dokupování raket a min, když nejsou zrovna peníze, můžete je sbírat jako bonusy na trati. Občas se objeví i bonusové mince, co jedna, to 100$. Před některými závody můžete podstoupit sázku, např. za eliminaci jednoho z hráčů dostanete 1000$, za dojetí na prvním místě 350$ navíc, ale protože se jedná o sázku, v případě neúspěchu platíte desetinu vsázené částky sami. Několik módů závodění, závod proti hráči, proti vlastnímu duchovi, šampionát, kariéra, MOŽNOST VYGENEROVÁNÍ MAPY NA ZÁKLADĚ VLOŽENÍ NÁHODNÉHO ČÍSELNÉHO KÓDU, čímž dostáváme "neomezené" množství tratí, několik druhů terénů (sníh, šotolina, asfalt) atd atd... Projekt získal ocenění jako nejlepší závodní smartphone hra roku 2007. Na co ještě čekáte, honem si zahrát K-rally :wink: Tohle je poctivá hra, nejenom podprůměrná záležitost, ačkoliv nádherně oděná :!:
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
_____________________________________________________________

ObrázekObrázek
Rybaření - pro většinu lidí nudná záležitost na několik hodin s nejistým úspěchem, brzo vstávat, často špatné počasí... Kterýho blázna by mohlo napadnout udělat hru o rybaření? Ve chvíli kdy se tohoto úkolu ale újímají Infinite dreams, nabývá pojem rybaření druhého významu. Dokážou se s tím skutečně poprat? Hráčské srdce zajásá, když vyjdou najevo první screenshoty a videa, rázem se z připravovaného Creatures of the Deep stává nejsledovanější n-gage hra. Je až neuvěřitelné, jak dokonale dokázali dokázali zpracovat tento námět, a dokonce ho obrátit ve svůj prospěch, protože se jedná o prakticky jedinou hru na toto téma. Později se o něco podobného pokoušeli i jistí tvůrci I-phone her... Po tom, co vyšlo na svět Hooked On byla ale laťka nasazena (v tomto konkrétním případě graficky) tak vysoko, že se rozhodli pro naprosto zoufalé řešení. Nafotit několik lokalit, poskládat z fotek digitální obraz prostředí a do toho zasadit ryby. Dokážete si představit, jak nechutně nuceně a animovaně vypadá, když z fotky vody lovíte 2D rybu? Myslím, že něco podobného jsem neviděl od dob divadla s papírovými loutkami... V Creatures of the deep vypadá všechno tak živě, přitom ale pohádkově zpracováno, barevně i stylem textur a animací. 4 lokality, nádherná kostarická zátoka, tajemné jezero Lochness, mrazivá Aliaška a orientální Thajsko. Zapneme nedočkavě hru a místo v hlavním menu se ociteneme v jakémsi digitálním akváriu, kam se postupně ukládají předměty a ryby, které jste už nalovili. Zvolíme tedy hrát a hurá do startovní Kostariky. Ocitáte se na mapě, po které se libovolně pohybujete člunem. Najdeme si dobré místo a zakotvíme. V závislosti na to, kam dojedete, se zvolí i okolní krajina. Zátoka, ostrůvky, sopka, můžete na okolní jezera, kochat se nádhernými východy a západy slunce, slunečným dny, nádhernými večery při úplňku, tropickou bouřkou a spoustou dalších věcí. Okolní rybáři často potřebují pomoc a dávají Vám questy, za jejichž plnění získáváte buď zkušenosti, nebo unikátní pomůcky. Svoje rybářské vybavení si můžete vylepšovat, pruty, navijáky, třpytky i vlasce. Můžete navštívit i rybářskou osadu, kde naleznete právě obchod s potřebami, ale i místnost s tipy a triky z dané lokality, rybářskou nástěnku nadcházejících akcí a Vaše momentální postavení mezi ostatními rybáři. Během hry se koná nejeden rybářský turnaj, kdy se vyrazí na konkrétní typ ryby a už se jede na čas a na váhu. A aby toho nebylo málo, v každé lokalitě jsou desítky druhů ryb, ale i unikátních předmětů, jako třeba kotva, záchraná vesta, pneumatika, slamák, potapěčská výstroj, korály, hodinky, palmové listy, ale i obzvlášť vtipná gumová kačenka, truhla s pokladem a nechybí ani vršek dámských plavek! Ulovte si žraloka kladivouna, marlina, krokodýla, mořskou panu nebo dokonce několikatunového velrybího žraloka, který je i boss ryba v Kostarice. Jezero Lochness, že by byla boss ryba sama Lochnesska? No jistě, Nessie čeká, až ji ulovíte. K tomu všemu hraje stylová hudba, která se k dané lokalitě skutečně hodí. Zvláště tu ve Skotsku jsem si zamiloval, dynamická hudba a kontrastní kombinace elektrické kytary a dud je opravnu nádherná. Styl chytání ryb je věc, které jsem se skutečně bál. Snad nebude jen zapotřebí držet pětku. Ale ne, ačkoliv je celá hra arkádová, v tomhle bodu se držíme trochu reality. Rybu přitahujeme, ale když se začně vzpírat, musíme povolovat, aby se nepřetrhl vlasec. To vše si žádá hodně citu, dobrou výbavu a trpělivost. Čím těžší a především rychlejší ryba, tím hůř se tahá ven. Hra je skutečně jedinečná ve všech svých bodech, hrací doba je takřka neuvěřitelná a pokud jste hru ještě nevyzkoušeli, jakobyste n-gage hry nehráli. Jako dobrá motivace poslouží i mnohá ocenění, které si hra vysloužila:
recenze píše:96/100 - Ultimate Award™ of Excellence! www.projectnext.eu
92/100 - Winner of our top award without a shadow of a doubt. /www.mobilegamefaqs.com
9/10 - Real-world fishing is, indeed, pants, but playing Creatures of the Deep on N-Gage is excellent.

Pokud jsem Vás stále nepřesvědčil o tom, že pokud hrajete hry, tuto nesmíte za žádnou cenu vynechat, podívejte se na následující screenshoty.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=5H-uI1S3Ijs


Doufám, že se Vám putování spolu s Infinite dremas a mnou líbilo :wink:

Poděkování Tuxxovi za chybějící zmíňku o multiplayeru
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: Recenze - Hry plně funkční na N73 apod.

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř říj 21, 2009 11:33 pm

Soul of Darkness

Ti, co se už setkali s mými příspěvky na fóru, dnes asi hodně překvapím :) Na mušku jsem si vzal java hru od mé "oblíbené" herní společnosti Sh.tloftu, nebo chcete-li slyšet i vulgární název, od Gameloftu. A co víc, Soul of Darkness není ztrátou času!

Obrázek Obrázek

...Stokrát viděno, ale přeci jinak...
Odpůrcem recyklačního procesu java her jsem už slušnou dobu, a tak se mi hnusí tituly typu Prince of Persia, Assasins Creed, Indiana Jones, ... a mohl bych pokračovat ještě dlouho. Vyměnit textury na pozadí, obrázek v menu a postavičku, olé, máme tady žhavou novinku! A tak se stane, že i úspěšná série ztratí na oblibě. Například Warrior Within je jedna z nejlepších akčních 2D her pro mobily všech dob. Tak propracovaný bojový systém nikdo předtím, a bohužel ani potom, nepředvedl. Ale kde jsou ty doby, kdy hry neměl i ten největší pepík z vesnice dohraný během 2 vyučovacích hodin :| O to víc je tento titul zajímavý. Ne že by se jednalo o něco revolučního, jako to bylo v případě WW, ale v dlouhodobém trendu přeci jen hodně vybočuje.

...Užijete si dějové linky, jako v tomto žánru nikdy předtím...
U her tohoto žánru se dějová linka nevidí často. Sice je vám na začátku první mise často řečeno, že je nutno udělat to a ono, ale to je asi tak vše. Rozuzlení se často dočkáte těsně před závěrečnými titulky, a to vše nezabare víc jak 3 řádky textu. Soul of Darkness je v tomhle ohledu ale úplně jinou hrou, důraz na děj je tu na prvním místě. Vcelku povedené intro vás uvede do bájného světa, kde stojí Kale spolu se svojí milovanou Lidií a vzpomínají na den, kdy se poprvé setkali. Toho večera našel Kale dívku v bezvědomí. Podařilo se mu ji přivést k životu, ale nic ze své minulosti si nepamatovala. Zato byla velmi krásná, a oba se do sebe okamžitě zamilovali. Až teď po pár letech ji cosi volá, táhne, noci tráví v podivných snech a tak Kale svolí, aby se vydali k místu, kam ji tajemné hlasy volají - k místu, kde se poprvé setkali. Jen co dorazí na ně ale dopadne stín. Město je v plamenech, a navíc za to evidentně mohou upíři. Bestie, které Kale tolik nenávidí za vyvraždění svojí rodiny. Všechno se řádně zamotává a ve chvíli, kdy je Lidie unesena králem upírů Ritterem, začíná pro Kala hon na upíry. S Lidií se setká ještě daleko před koncem hry, dojde k několika opravdu nečekaným zvratům a tedy nemám co vytknout. Děj se skutečně povedl, stejně tak herní sekvence s dialogy - bravo :clap

Obrázek Obrázek

...Graficky podobné, přeci ne stejné...
Stereotyp her od Gameloftu je zkrátka nepřehlédnutelný. Přesto máte pocit, že dnes je tu něco jinak. Hodně za to může opravdu různorodé a pro mě i atraktivní prostředí. Chodby strašidelného hradu za úplňku, zombie vyskakující zpoza mozaik, vlkodlaci, duchové a další temné síly. Následuje zásadní změna, rozlehlé, zelené a svěží zahrady spolu s jezírky a jeskyněmi vypadají rovněž hezky. I přes zdánlivou idylku záhy zjistíte, že ani tato oblast se nevyhnula mocnostem zla. Dále vše graduje v dungeonech, kde potkáte nejedno ošklivé stvoření, včetně mocného draka. Můj celkový pocit je, že Gameloft vydal celkem 3 hry a nyní ji publikuje jako jednu obsáhlou. Asi proto se u mě nedostavil pocit stereotypu, jako to bylo u ostatních her. K tomu všemu přispívá i ...

...Větší množství činností a předmětů, než na které jsme zvyklí...
I tady musím Soul of Darkness pochválit. K dispozici dostanete 2 typy zbraní, a to sice ohnivý meč a ledové kopí. Obojí se hodí na jiný typ nepřátel a s obojím se pracuje trošku jinak. Zároveň můžete využívat jejich speciálních schopností, a to nejen v boji, ale i k zpřístupnění špatně dosažitelných oblastí. Nalézt můžete například magické předměty, která vám trvale zvýší počet žvotů, nebo manu. Kale má navíc jednu schopnost, pro kterou je také tak nebezpečný. Z poražených nepřátel či kristalů dokáže absorbovat jakousi magickou energii, označovanou za Soul Shaders (volně střípky z duší). A s tím souvisí...

...Prvky RPG...
Jak už jsem nastínil o odstavec výš, nejčastější, ale i nejcennější věcí, ke které se dostanete budou Soul Shadery. Pokud dosáhnete určitého počtu, budete je moci využít ke zlepšení svojí postavy. Zvyšovat lze skill používání meče a kopí. Konkrétně se jedná o položky damage, kombo, critical hit nebo magic (stupeň poškození, skládání kombo útoků, šance na kritický zásah nebo efektivita speciální schopnosti zbraně). A připravte se, že k dosažení maxima budete muset opravdu poctivě procházet levely a Shadery hledat, kde se dá. Pokud budete opravdu pečliví, odměnou vám bude nabušená postava, která se bude v posledních levelech opravdu hodit.

...Zábava, nebo jen navoněná hra?...
Vysoký důraz je kladený i na hratelnost a po celou dobu jsem nemohl uvěřit, že hraju něco od Gameloftu. Stereotyp projdu level, zabiju bosse, projdu level 2, zabiju bosse 2 se nekoná! Ne že by ve hře nenašel složitější protivník, to rozhodně ne. Ale dnes neplatí, že by byl podmíněně na konci levelu. Stejně tak se časem začnou opakovat a příšery, které vám přišly v prvním kole těžké, vám hra v hojném počtu naservíruje později, když už budete mít postavu lépe vypracovanou a herní principy lépe zažity. Obzvlášť vlkodlak se velice povedl. Budete se proměňovat ve vodního serpenta, nebo v jeskynního červa, abyste se protáhli malými chodbičkami. Kromě klasických čistících levelů se proletíte, budete prchat a především se budete bavit! Zároveň musím zmínit i lehce nadprůměrnou herní dobu. Čeká na vás 11 levelů, a krátké věru nejsou. Na podobné tituly, navíc od zmiňovaného vývojáře, až k nevíře. Ovládání je klasické a intuitivní, nic co by někdo nečekal.

...Hra bez chyb? Ale jděte...
Všechno výše vyjmenované působí opravdu hezky a asi jsem vás přesvědčil k tomu si hru zahrát. Nicméně se obrňte také trpělivostí. Každý level se načítá neskutečně dlouho a hra je náročná na paměť RAM (minimálně 17MB pro delší hraní). Škoda je také, že autoři nemotivují k opakování. Nic nového nenaleznete, příběh už budete znát. Nenajdete zde ani žádnou arénu, jako tomu bylo v legendárním Prici WW. Suma sumárum u mě klady jasně převážily a celkové dojmy jsou vesměs pozitivní!
____________________________________________________________________________

Topik s hrou:
Kód: Vybrat vše
http://www.forum.n73.eu/viewtopic.php?f=5&t=7409&hilit=Soul+of+Darkness


Číselné hodnocení 85%
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4453
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71


Zpět na Symbian a Java hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron