Formátování paměti telefonu a pam. karty, zálohování dat

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Příspěvekod Zdenek444 v stř pro 30, 2009 10:55 pm

Základní informace

:arrow: Paměť telefonu = disk C:/, paměťová karta = disk E:/, "pevný disk" u některých telefonů = disk F:/, operační systém = disk Z:/
(pozn: disk F:/ je v posdstatě to samé jako disk E:/ takže kde bude níže uveden disk E:/, mohou jej majitelé telefonů s diskem F:/ považovat také za disk F:/)
:arrow: Formátováním paměti se rozumí kompletní smazání veškerých dat, jež na ní jsou, ať už jsou to fotky, hudba, aplikace, hry nebo systémové soubory, které se v dané paměti vyskytují. U Symbianu se tím nevymaže samotný operační systém, protože ten má svoje soubory uložené na disku Z:/, který zformátovat nejde (v jistém smyslu je ale možné považovat reflash firmware za formát diku Z:/)

:arrow: K čemu to je dobré? Formátování vyřeší drtivou většinu softwarových problémů které máte s telefonem, ale je to také to nejdrastičtější řešení a doporučuje se až jako ta úplně poslední možnost. Vždy je lepší zkusit napřed vyhledat řešení svého problému na fóru a pokud jej nenajdete, tak se na ně zeptat - hodně často se dá vyřešit jednodušším způsobem. Dále se formátování využívá po delší době používání telefonu, kdy může být v některých případech "zaplácaný" zbytky odinstalovných aplikací a může dojít k jeho zpomalení.

:arrow: Jak již bylo řečeno, tímto postupem ztratíte veškerá data, proto je nutné důležitá data zálohovat :idea: Více níže Obrázek

:arrow: Paměť telefonu (C:/) a kartu (E:/) jde sice naformátovat zvlášť, jenže protože na C:/ jsou uloženy informace o nainstalovaných aplikacích, tak poté mohou vzniknout problémy:
  • Pokud zformátujete jen vnitřní paměť a máte aplikace na kartě, telefon po startu zobrazuje hlášku "Probíhá instalace", přičemž se znatelně zpomalí, a nakonec stejně nic nedoinstaluje - právě proto, že mu chybí některé soubory, jež měl uložené na C:/. Částečným řešením může být přidělení atributu "hidden" složce E:/private/10202dce/, nebo její přejmenování. To ale moc nedoporučejeme, protože se tím zbavíte pouze té hlášky po startu, ale stále budete budete mít telefon "zanesený" soubory aplikací které jste měli nainstalované na disku E:/ před formátováním disku C:/.
  • V opačném případě (třeba i jen pokud vyměníte paměťovku za jinou) si telefon bude "myslet", že tam daná aplikace je, i když tam není, nepůjde odinstalovat a ani přeinstalovat - Chyba aktualizace.
:arrow: Proto se doporučuje provést po formátu paměťové karty i formát vnitřní paměti.

Formátování paměti telefonu

:arrow: Paměť telefonu lze zformátovat dvěma způsoby:
  • kódem *#7370#
  • trojhmatem
Většinou laici radí formátování paměti telefonu (=disk C./) kódem *7370#, ale to rozhodně nedoporučujeme. S jistotou máme z vlastních zkušeností i od mnoha uživatelů ověřeno, že formát kódem je nespolehlivý a nikdy nesmaže naprosto všechna data z paměti telefonu. Může se tedy stát nejen to, že nesmažete právě ten soubor, kvůli kterému jste disk C:/formátovali, ale například se vám může stát že se vymaže jen část kontaktů a ty zbylé budou po obnově kontaktů duplicitní (tzn že při příchozím hovoru ze zduplikovaného kontaktu se nezobrazí jméno volajícího, protože telefon si nedokáže vybrat k jakému z těch dvou kontaktů přiřadit číslo)
Použijte tedy v případě nutnosti raději vždy formát trojhmatem:

:arrow: *#7370#
Po zadání tohoto kódu v Pohotovostním režimu (jako kdybyste to číslo chtěli vytočit), potvrzení a zadání zamykacího kódu, který je v základu nastaven na 12345, se vnitřní paměť zformátuje - jenže jak již bylo řečeno, tak ne úplně dokonale. Nejlepší zkušenosti jsou s druhým způsobem, trojhmatem.

:arrow: Trojhmat
  • Baterie by měla být nejlépe plně nabitá, pokud se vybije během formátu, bude muset jít telefon do servisu. Za dostatečně bezpečné se sice v případě nouze dá považovat nabiti na cca 1/4 kapacity i méně, ale rozhodně bude jistější když telefon nabijete před formátováním na plnou kapacitu.
  • Vypněte telefon, držte současně zelené sluchátko, trojku a hvězdičku, přitom zapněte telefon. Držte dokud telefon nenaběhne. U některých telefonů se při formátování na displeji nahoře objeví lišta s průběhem přepisu flash paměti. V závislosti na zaplnění paměti C:/ formát trvá různě dlouhou dobu, zpravidla 2-10 min.

Telefony, u kterých se provádí trohmat jinak než standardním způsobem:

• Nokia 5800XM a jí podobné- stejný princip jako je výš jen samozřejmě kvůli absenci klávesnice jiná konfigurace. Zelené + Červené + Tlačítko fotoaparátu.
  • Nokia N97 - držením kláves Shift, mezerníku a Backspace (mazání) při zapínání (viz obrázek). Držte všechny naráz stisklé a zapněte telefon. Klávesy držte až do doby požadavku na pin nebo zvolení regionu. Je lepší si na to někoho přizvat, ale dá se to provést i o v jednom.
  • Nokia N78 - držením kláves hvězdička, trojka a multimediální tlačítko

Formátování paměťové karty

:arrow: Zase jsou 2 možnosti, není mezi nimi žádný zásadní rozdíl. Nicméně doporučejeme ten první, protože je jednodušší, odpadá přemýšlení nad FAT, a telefn si při tom rovnou vytvoři na kartě základní syystémové složky:
  • Najděte si v Menu (nebo v něčem normálnějším :) , dopručujeme JBakTaskman ) položku Pam. karta a zvolte Volby -> Formát. pam. kartu. A to je vše, teď už můžete sledovat jen průběh formátování, které opět v závislosti na zaplnění a počtu souborů může trvat různě dlouhou dobu (zpravidla 2-20 min)
  • Také můžete formátovat přes PC - připojte telefon v režimu Velkokapacitní paměti (nebo vložte kartu do čtečky), otevřete Tento počítač, klikněte na kartu pravým tlačítkem (bude jako vyměnitelné zařízení) a najděte Naformátovat. Potom už se jen řiďte pokyny.

Zálohování a obnova dat

:arrow: Záloha dat je důležitá součást formátování, vždy je nejlepší zkombinovat několik způsobů zálohy najednou, protože nikdy nevíte, odkud vám záloha nemusí jít vrátit. Tady je pár způsobů, jak na to:

• záloha na paměťovou kartu - tímto provedete zálohu veškerých uživatelských nastavení na disku C:/ (nikoliv zálohu aplikací nainstalovaných na C:/ !!!):
    otevřete interní aplikaci Pam. karta a zvolte "Zálohovat pam. telefonu). Během tohoto zálohování není možné s telefonem pracovat, a trvá zpravidla několik minut - v extrémních případech ale třeba i půl hodiny . Takže nepanikařte pokud se vám bude zdát že se přitom telefon jakoby zasekl :wink:
  • záloha přes Nokia PC Suite - v hlavním okně zvolte možnost Zálohovat, spustí se Nokia Content Copier. Po dalším kliknutí na zálohovat se objeví výběr druhů dat. Doporučujeme zálohovat jen Kontakty, Kalendář, Poznámky a Zprávy, příp. Záložky (z NWB). Pokud zazálohujete vše, je pravděpodobné že se vám zálohu nepodaří obnovit!
    Kompletní záloha je podle zkušeností mnoha uživatelů velice nespolehlivá (stejně jako celý program PC Suite/Ovi Suite - raději jej odinstalujte a pročistěte PC Cleanerem. V zásadě jej vůbec nepotřebujete). Může se tedy stát, že PC Suite odmítne zálohu vrátit nebo jí nedokáže vrátit celou apod. Pokud opravdu nemáte jinou zálohu dat než tuto, a obnova zálohy se nezdařila, použijte programy NBU Explorer nebo Noki (viz témaJak zobrazit obsah souboru Backup.arc v PC?)

Obrázek

• Multimediální soubory jako videa, obrázky a hudbu zkopírujte normální způsobem přes nějakého správce souborů třeba do PC nebo na druhou kartu apod, stejně tak je dobré si opatřit instalační soubory aplikací pro opětovnou instalaci (např na tomto fóru :D ).
  • Kontakty - pravděpodobně nejdůležitější obsah telefonu. Nejjednodušší a asi nejspolehlivější způsob jak kontakty zazálohovat, nabízí samotná interní aplikace Kontakty: označte všechny kontakty, a zvolte položku "Kopírovat -> Do pam. karty" Přitom se vytvoří na kartě složka E:/Others/contacts/, do které budou všechny kontakty uloženy ve formátu *vcf (což je stejný formát jako když vám někdo pošle vizitku. Zkuste na nějaký kontakt v téhle složce kliknout v nějakém správci souborů :wink: ). Tuto složku si před formátováním zazálohujte, po formátování vraťte zpět, a kontakty opět obnovte v aplikaci Kontakty položkou "Kopírovat -> Z pam. karty". Prakticky stejně (a stejně spolehlivě) funguje aplikace Contacts Transfer, která skoro vše udělá za vás a má o něco víc možností - jen si jí budete muset před a po formátování nainstalovat.
  • Kontakty jdou také zkopírovat na SIM kartu (Kontakty -> Kopírovat -> Do adresáře SIM), tato možnost má ale svoje onezení - není podporována diakritika, skupiny,zapíše jen 12 znaků jména kontaktu, a do SIM karty se vejde jen cca 200-220 kontaktů (podle SIM Toolkitu operátora)
  • Zprávy jsou uloženy v !/Private/1000484b/, jdou odtamtud vykopírovat a pak zase vrátit zpět (pokud jsou na disku C:/, což důrazně doporučujeme, je nutný hack Symbianu).
  • Soubory s kontakty a kalendářem jsou také uloženy v souboru C:/private/100012a5/DBS_100065FF_Contacts.cdb (nebo podle modelu telefonu jen Contacts.cdb), jenže nejdou normálním způsobem zkopírovat. Lze k tomu ale využít Python aplikaci DirsRenamer, v tom tématu se i dozvíte postup.

:arrow: Obnova dat
Po formátu jednoduše zase připojte telefon k PC, pokud jste zálohovali přes PC Suite, tak zopakujte 1.bod, jen místo Zálohovat zvolte Obnovit obsah. Svoje soubory správcem souborů nakopírujte zpět. Pokud jste zálohovali na paměťovou kartu, zvolte obrácený postup.
Aplikace a hry nejrychleji doinstalujete za pomocí aplikace AutoSisInstaller.
Pozn: zálohy si vytvářejte průběžně, kompletní zálohu přes PC Suite/Ovi Suite nebo zálohu do paměťové karty provádějte jen pokud telefon nemá softwarové potíže. V opačném případě byste si s obnovou zálohy téměř jistě obnovili i chybu :idea:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Re: Formátování vnitřní paměti a pam. karty

Příspěvekod Vlaďaz v sob led 02, 2010 1:22 pm

Z novým rokem se začalo dařit! Vybila se mi baterka a během nabíjení ani po nabití už telefon nešel nastartovat. Logo Nokia a dost. Ani vypnout, nic! Vyndám baterku, obě karty, zkouším jiné - nic. V zoufalé situaci mobil oživil trojhmat. Dokonce se podařilo i vrátit kontakty ze zálohy na paměťovce, dokonce zůstaly i SMS. No ale k věci. Když už tak formátuju, chci vyčistit i kartu, hodlám však zachovat některé SMS. PC Suitu moc nedůvěřuju, tak jsem pomocí čtečky karet vykopíroval celý obsah i se skrytými soubory do počítače. Je zde i Private/1000484b.... Fajn. Zformátoval jsem v telefonu NAŠTĚSTÍ jinou katu a pokouším se na ni dostat mou zálohu. Ale ať už to zkouším po jednom souboru, nebo po složkách, zprávy se nezobrazí. V X-plore je vidět,že to je na správném místě, ale ve zrávách nic. Tak jsem proved nový formát , poslal jsem si SMS a hledal, kde se něco objeví. Našel. A bylo to i čitelné. Tak jsem našel na mé záloze stejnou strukturu a odtud nakopíroval už jen soubory na kartu. Výsledek - ta nová SMS tam byla a ty ze zálohy nezobrazitelné. Původní karta je zatím netknutá. No napadá vás jěště nějaká možnost?

Edit: Tak se mi to teda podařilo zlomit. Nakonec jsem přišel na jediný postup:
Po naformátování karty bylo nutno odstranit složku 1000484b pokud už se vytvořila sama a nahradit ji na stejném místě celou tou mou ze zálohy. Potom v nastavení zpráv napřed zvolit paměť pro SMS do telefonu, mrknout do přijatých (samo že tam nic není) a pak teprve znovu nastavit paměť na kartu. Teprve pak už jsou obnovené zprávy čitelné. Bohužel jsem stále doufal, že obnovím jen ty potřebné zprávy a nebudu muset zanášet na kartu zase i spoustu dalších zřejmě zbytečných podsložek. Naštěstí má má záloha cca 1,3MB tak už to nějak překousnu.
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73, N86, htc EVO 3D

Formátování vnitřní paměti a pam. karty, zálohování

Příspěvekod TomKLokan v úte dub 13, 2010 8:58 pm

Jak postupovat s formatováním u Nokie N95 8Gb předpokládám že stejně je tak? Mam strach ze po zformatovani se mi nevytvoří system. sůožky a ostatni: Vytvoří si je telefon po restartu znova?
TomKLokan
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N95 8Gb

Příspěvekod šulda v úte dub 13, 2010 9:11 pm

Ne po restartu, ale hned po formátu. Načtou se s disku Z: Myslíš že pokud to bylo jinak tak i přesto by tu visel tento komfortní návod :idea:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod TomKLokan v stř dub 14, 2010 4:56 pm

Dík za tip jdu na to....
TomKLokan
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N95 8Gb

Re: Formátování vnitřní paměti a pam. karty, zálohování

Příspěvekod coyote v úte dub 20, 2010 6:51 pm

Netrvala ani hodina a asistovala celá rodina :D (to je z nějaké reklamy :)
pomohlo to ale musite to držet až do tý doby než tam naskočí pin(a dobrý znamení je že ten pokyn tam je anglicky=tovární nastavení!
N73 plum/silver + 2gb kingston
coyote
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v stř dub 21, 2010 7:03 am

Požadavek na pin ale každý nemá aktivní takže tam je to do doby kdy naskočí volba regionu. A tím celým je myšleno naběhnutí telefonu.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v stř dub 21, 2010 3:38 pm

Tak pro místní vlastníky N900 (mimochodem- požaduju alespoň 1 téma nějak viditelně!):
Formátování na N900 typu trojhmat neexistuje, jediná možná cesta je flash firmware a to ještě nějakou dost podivnou cestou přes příkazový řádek ve Windows.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Honzýk v úte dub 27, 2010 1:08 pm

Zdravím.

Mám pár dotazů k formátu trojhmatem a k formátování paměti.Pro někoho to jsou ,,hloupé" či ,,primitivní" otázky,ale já se raději zeptám,než abych něco zkazil... :?

1)Je jedno v jakém pořadí mačkám zelené sluchátko,trojku a hvězdičku ? Nebo musím přesně v tomto pořadí ? Přijde mi to z hlediska držení telefonu nepraktické.Možná by byla lepší hvězdička,trojka a poté až zelené sluchátko.Jak je to správně ?

2)Mám dvě baterie.Jednu originální od Nokie s kapacitou 1100 mAh,ale protože jsem jí rok a půl ždímal co to šlo,tak už je trochu (víc) ,,opotřebovaná".Druhá je neoriginální s kapacitou 800 mAh.Mám ji zhruba 14 dní a za tu dobu jsem ji použil jenom několikrát (naformátoval jsem ji a poté jsem ji měl v telefonu asi jenom 2x).

Kterou baterii bych měl mít při formátu a telefonu ? Opotřebovanou origo s kapacitou 1100 mAh nebo novou neorigo s kapacitou 800 mAh ? Nerad bych,aby mi ,,došla baterie" při formátování.To bych musel do servisu a to se mi nechce.Co by se stalo,kdybych měl mobil při formátování v nabíječce ?

3)Víte prosím někdo,jak dlouho zhruba trvá formát trojhmatem na Nokii N73 při téměř zaplněné paměti telefonu (volno asi 500 kb z 44,3 Mb) ? A jak to trvá zhruba u formátování 2 Gb paměťové karty,pokud je volné místo zhruba 1 Mb z 1945 Mb (taktéž téměř plná) ?

Chtěl bych formátovat ve škole za asistence kámoše,ale nevím,zda nám na to bude stačit pětiminutová,desetiminutová nebo dvacetiminutová přestávka ? Nebo to raději nechat až po skončení vyučování ? :)

Já vím,záleží to na hodně věcech,ale alespoň bych potřeboval nějaký odhad.

Byl bych rád,kdyby mi někdo odpověděl pokud možno na všechny otázky.Nejlépe někdo,kdo nedávno prováděl kompletní formát Nokie N73.

Předem děkuji za každou odpověď. :)
,,Mobil by neměl být chytřejší než jeho majitel." by Honzýk :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73-1 FW 4.0735.3.0.2

Příspěvekod šulda v úte dub 27, 2010 1:27 pm

1) Ty tři klávesy přece stiskneš u vyp. telefonu takže je mu úplně jedno v jakém pořadí. Důležité je aby při zap. telefonu byly stlačená.
2) Použil bych plně nabitou novou (neoriginální) baterii.
3) Nech si na to víc času, formát sice netrvá dlouho (jak dlouho ti zřejmě nikdo neřekne protože pochybuji že by to někdo stopoval) ale nemusí se povést napoprvé a taky je lepší pracovat bez časového stresu ;)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Honzýk v úte dub 27, 2010 1:46 pm

Díky moc Šuldo,dost jsi mi pomohl. :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v úte dub 27, 2010 1:49 pm

Pokaždé když jsem u sebe trojhmatil, tak jsem měl volno tak 5 MB a celé to trvalo úplně stejně jako běžné zapínání, tak 30-40 vteřin (nestopoval jsem) :)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Honzýk v úte dub 27, 2010 2:11 pm

Zděnku,i tobě dějuju. :)

Jako běžné zapínání ? :D U mě zapínání probíhá tak,že podržím tlačítko vypnout/zapnout a poté už jenom čekám.Po minutě naběhne logo Nokie,poté zase čekám,naběhne požadavek na PIN,musím počkat než naskočí spořič displeje.Pokud to neudělám a zadám PIN dříve,tak mi to hodí ,,Chyba při zapínání telefonu.Kontaktujte prodejce."Poté telefon probudím stiskem jakékolikv klávesy,zadám PIN a zase čekám.Telefon naskočí,přihlásí se k síti a zase čekám.Pak čekám tak 2 minuty,než proběhne instalace buhví čeho (stejně skončí bez dokončení).No a potom už jenom 2 minuty otvírám menu.Potom musím otevřít libovolnou složku v menu (aby se načetla do vyrovnávací paměti nebo kam) .Zmáčknu nulu (pro složku APLIKACE) a musím ji mačkat pořád,dokud se neoteve.Hlavně nesmí displej zhasnout.To bych to musel celé opakovat znova.No a zhruba po deseti minutách se dostanu do složky aplikace.Poté už s dá s telefonem normálně pracovat.Tenhle rituál musím opakovat po každém zapínání founu. :) :) Takhle to chodí rok a půl již od koupě mobilu. :D :D Právě to je jeden z milionu důvodů,proč se chystám na formát...

Budu se modlit,aby to vyšlo... :pray
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v úte dub 27, 2010 3:10 pm

Tak tohle potřebuje trojhmat, ale taky by zřejmě nebyl od věci flash FW pokud tam máš nějaký předpotopní ;) sry za OT, časem promáznu. A telefon jsi kupoval nový nebo od někoho?
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Honzýk v úte dub 27, 2010 6:02 pm

Firmware mám 4.0735.3.0.2 ze dne 1.9.2007.To je asi hodně předpotopní firmware,co ? :D

Ten flash můžu zkusit po tom trojhmatu. :) Jenom se toho flashe malinko bojím,abych si tam náhodou nehodil nějakej firmware,který by byl nějak omezený (třeba Nokií) apod.

Telefon jsem kupoval úplně nový u lokálního prodejce mobilů.Teď už vím,že to nebyla zřejmě nejlepší volba.Příště si koupím telefon jinde.
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v úte dub 27, 2010 6:24 pm

Starý Fw to je, ale tuhle verzi bych si být tebou nechal. Ty problémy by se měly trojhmatem odstranit a aktualizaci FW bych provedl až pokud by se to nespravilo ;)
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Honzýk v úte dub 27, 2010 6:26 pm

Tak díky za radu a až bude po formátu,tak se ozvu... :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod jiri v pát dub 30, 2010 4:14 pm

:?: Všechny Vás zdravim .
Jsem tu novy a tak moc do toho kecat nebudu ,ale nebylo by o hodne lepsi program ktery ktery vycisti pamet od pozustalych programu a her nez takove drasticke zakroky jako mazani to bych videl jako apsolutne posledni moznost
jiri
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: nokia N95 8gb

Příspěvekod Smith.F v pát dub 30, 2010 4:36 pm

Samozřejmě. Formátování je až naprosto poslední možnost, když vše ostatní selže.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Zdenek444 v pát dub 30, 2010 5:05 pm

Přesně tak, a hlavně to máš hned ve druhém bodě napsané :tyty: :D
Jinak vítej
:welcome:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod gosh v ned kvě 23, 2010 11:51 pm

Před prehráním firmware v E66 jsem zkopíroval na paměťovou kartu obsah celého disku C. Myslím že jsem to kopíroval v programu X-plore (hack telefonu pomocí HelloOX2, zpřístupněné složky private ... atd.).

Při pokusu o obnovu některých nastavení jsem zjistil že některé soubory se nezkopírovali :(
např.:
private\101F413C\SIPprofiles.dat - SIP Profil
private\100012a5\DBS_100069CC_btregistry - spárované BT zařízení

Máte někdo info proč se některé soubory nezkopírovali?

Pokud se na ty soubory ted v nově přehraném telefonu podívám tak nemají nastaveny žádné zvláštní atributy oproti ostatním souborům které se normálně zkopírovali.

Stějně tak mně zaráží že když jsem hledal před formátováním kam si Java aplikace ukládá své nastavení pomocí vyhledání změněných souborů za posledních par minut tak mi Y-Browser tento soubor nenašel. A to i přesto že změněný v tu dobu která odpovídala nastavení hledání byl. Našel jsem jej až po radě tady na fóru.

díky za rady
gosh
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Fire v pon kvě 24, 2010 7:40 pm

Prosím poradte mi jak se udělá reset trojhmatem u E66 ? Mám takovej problém s telefonem že mi zamrzne klávesnice a jediné tlačítko které funguje je na vypnutí a zapnutí přístroje.
Fire
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NOKIA E66

Příspěvekod vasikk v pon kvě 24, 2010 9:54 pm

klávesnice ti mrzne hned po zapnutí? Jestli jo,tak servis -tady žrejmě trojhmat nepomůže
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Fire v úte kvě 25, 2010 10:36 pm

no už jsem ho tam dneska odnesl, kadí mě že se to už u toho telefonu stalo po 2. :evil:
Fire
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NOKIA E66

Re: Formátování paměti telefonu a pam. karty, zálohování dat

Příspěvekod Honzýk v úte črc 06, 2010 6:27 pm

Zdravím,

už jsem snad konečně vše pozálohoval a nejpozději zítra jdu na trojhmat.

Jen jedna věc mě ještě trápí.Vytvořil jsem si zálohu přes PC Suite ( verze 6.8 ) - PC Content Copier,vše si mi pozálohovalo,ovšem vůbec se mě PC Suite nezeptal,co vše má zazálohovat (jako na obrázku výše).Prostě pozálohovat úplně vše (uživ. data na C:\ i E:\,zprávy,kontakty,poznámky,nastavení...).Taky by mě zajímalo,kde je ten *.nbu soubor uložen.Mrknul jsem do protokolu a tam bylo,že ta záloha je uložena v C:\Documents and Settings\Můjlogin\Data aplikací\Nokia\ContentCopier\Nokia N73_6-7-2010.nbu

Přitom ve složce C:\Documents and Settings\Můjlogin žádná složka Data aplikací není... :shock:
Když dám prohledat PC přes WIN+F a zvolím hledat soubory ve formítu *.nbu,tak PC nenalezne také žádné výsledky... :shock: :shock:

Může mi prosím někdo říct,kde je ta záloha (soubor *.nbu) uložena ? Kde se schovává,potvora jedna ?
A proč se mě PC nezaptal,co všechno chci zálohovat ? Trochu mě to naštvalo.Podle mě to asi bude vezí PC Suitu.

Předem děkuju. :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v úte črc 06, 2010 6:36 pm

Složka Data aplikací tam být musí, zkus se podívat se zobrazením skrytých a systémových souborů a složek, nebo dej ty soubory *.nbu hledat přes nějaký commander, hledání přímo ve Win je k ničemu.. A to druhé by mohlo být tou verzí jak píšeš, pokud nemáš systém starší než XP, tak si můžeš stáhnout novější, ne? Nebo to máš z nějakého zvláštního důvodu?
P.S. Ta složka by se tuším taky mohla jmenovat AppData, asi podle toho přes co na to koukáš :)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Potkan007 v úte črc 06, 2010 7:04 pm

Mimochodem, jen jestli není problém v tom, že tazatel nemá XP a starší.
Od Vist výše je to co bylo dříve v C:\Documents and Settings\[Uživatelské jméno]\Data Aplikací nově v C:\Users\[Uživatelské jméno]\AppData a navíc je skrytá. Vlez do Users a potom do adresního řádku napiš "\appdata"
Pokud používáš XP a starší, složka bude nejspíš také skrytá. Buďto použij stejný postup, nebo si v nastavení složek vypni skrývání chráněných souborů.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Honzýk v úte črc 06, 2010 7:52 pm

Děkuju vám oběma... :)

Složka DataAplikací byly skrytá...a kupodivu jsem našel i ten *.nbu soubor,kterej měl něco kolem 1,3 GB. :D
U PC a mobilu sedím bez přestávky zhruba od 7:00 skoro celej den,tak už mi z toho trochu hrabe... :D :D

Ještě jednou díky.

Jo a k tomu PC Suitu.Nainstaloval jsem si verzi 6.8 s přiloženého CD od Nokie.Měl jsem za to,že je to ta nejnovější verze,uvažoval jsem i o downgrade... :D :D :D

Zděnku,mohu ještě poprosit o nějaký odkaz na novější PC Suite ? Třeba na verzi,ze které pochází ten screen úplně nahoře.Předem díky.

BTW : Mám Win XP Prof. :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v úte črc 06, 2010 8:17 pm

Ta verze na CD je přidána v továrně a než se k tobě jako spotřebiteli dostane, uplyne dlouhá doba a vyjde spousta nových verzí. Pokud plánuješ přehrát verzi teď, osobně bych radši počkal a prováděl obnovu zálohy na stejné verzi co byla vytvořena.

Kód: Vybrat vše
http://bit.ly/cGKncO
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Honzýk v stř črc 07, 2010 9:13 am

Díky za link. :)

Tu obnovu zálohy mám v plánu vrátit starou verzí PC Suitu,poté upgraduji... :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Tipy & Triky & Poradna