Formátování paměti telefonu a pam. karty, zálohování dat

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Re: Formátování paměti telefonu a pam. karty, zálohování dat

Příspěvekod Honzýk v stř črc 07, 2010 12:44 pm

Takže jsem se konečně odhodlal k formátování pam. karty a trojhmatu a mám z toho celkem skvělej pocit. :) :D

Pam. karta se v přádku naformátovala za cca 30 sekund.Trojhmat se mi podařil až napodruhé... :oops:
Neprve jsem ho zkoušel sám.Pak jsem koukal,proč se nic nenafomátovalo,a všimnul jsem si,že místo zeleného tlačítka jsem držel stisknutou levou výběrovou klávesu... :D
Napodruhé jsem si zavolal k ruce kámoše (držel 3 a *),já jsem držel zelené sluchátko a zapínání a vše se povedlo... :clap Trvalo to zhruba,jak uvádí Zděněk výše (30-40 sekund).

Teď už jenom odnést mobil reklamovat... :)
,,Mobil by neměl být chytřejší než jeho majitel." by Honzýk :)
Honzýk
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73-1 FW 4.0735.3.0.2

N82 - regulérní trojhmat?

Příspěvekod harvester4 v pát črc 09, 2010 2:20 pm

Zdravím všechny milé symbianisty :) ,
dostala se mi do rukou kamarádova N82 na které nefungují klávesy 4,5 a 0... telefon (dle tvrzení) nenavhl ani nebyl jinak vystaven vlhkosti. Řekl jsem si, že zkusím provést trojhmat či případně reflash...Kámen úrazu ovšem je že se mi nepovedl Standardní trojhmat (*+3+zelené tl.). Celé dopoledne jsem strávil hledáním alternativ trojhmatu na N82 ale bez úspěchu.
Proto se vás ptám jestli se na N82jce neprovádí trojhmat jinak než na ostatních s60 telefonech. :)
Naposledy upravil prokop dne pát črc 09, 2010 3:21 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto
harvester4
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N85 fw.30.101 h@ck

Re: N82 - regulérní trojhmat?

Příspěvekod Smith.F v pát črc 09, 2010 2:35 pm

Na N82 100% * + 3 + zelené. Mám s tím bohaté zkušenosti.
Provedl jsi to správně? Čili držet všechny 3 při vypnutém telefonu, při stálém držení zapnout a držet tlačítka až do náběhu do zadání času a zóny?
Naposledy upravil prokop dne pát črc 09, 2010 3:22 pm, celkově upraveno 1
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod harvester4 v pát črc 09, 2010 3:01 pm

S trojhmatem mám bohaté zkušenosti,ale tady jsem to zkoušel snad 5x, s paměťovkou i bez ní a bez úspěchu...ještě to zkusím, o výsledku budu případně informovat :).
Díky za rychlou odpověď
Naposledy upravil prokop dne pát črc 09, 2010 3:23 pm, celkově upraveno 1
harvester4
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N85 fw.30.101 h@ck

Příspěvekod Potkan007 v pát črc 09, 2010 3:12 pm

Tak si zkus ještě někoho přizvat, ve dvu to jde líp. Musíš klávesy držet po celou dobu, nesmíš pustit ani na setinku. Nepouštíš moc brzo? Drž radši déle, než je potřeba (nic se nestane), než kratší dobu.
Naposledy upravil prokop dne pát črc 09, 2010 3:24 pm, celkově upraveno 1
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod *CANIS* v čtv črc 15, 2010 2:10 am

Mam n73 a formatovani trojhmatem ani kodem telefon neuvedlo do uplneho tovarniho nastaveni. Zustaly mi tam rozmisteny ikony a tapety, tak jak jsem si je nastavil.
Kdysy jsem mel N-Gage(ten prvni) a format jsem resil natvrdo smazanim celeho adresare C,D,E pomoci FExplorer a pote vse nabehlo,jako kdybych telefon prave koupil,sice prvni nabeh trval docela dlouho ale bylo to velmi ucinne,telefon byl potom i o dost rychlejsi.
Nejradeji bych to udelal i se svou N73, ale mam trochu strach....
Co si o tom myslite?
*CANIS*
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73 ME

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned črc 25, 2010 5:35 pm

Že čistě teoreticky (ale to si ještě počkej na ostatní) by se nemělo nic stát, protože si smažeš akorát uživatelký data. Něco jinýho by bylo, kdybys měl hacknuto a mazal i systémový složky na c:, kde mimo jiný jsou aplikace běžně instalovaný, včetně schémat. Tak to bych už rozhodně nedoporučoval. Nejde mi do hlavy, jak ti po formátu trojhmatem mohly v telefonu zůstat nějaký data. Jseš si jistej, že se opravdu povedl? To mi nějak nesedí. U N73 jde ještě reflashovat firmware, pokud se teda nepletu, a tím přijdeš o všechny svoje data - telefon bude čistej. Ale pop-port je mrcha a rád se odpojuje, takže pokud sáhneš po týhle variantě, tak bych ti radil ho pořádně upevnit. Ale nejlíp ze všeho ještě zkusit trojhmat, potom naformátovat paměťovku a nic tam nemůže zbejt. To prostě není možný :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

záloha paměti telefonu nefunguje

Příspěvekod thegrid v sob srp 14, 2010 12:13 pm

Zdrávko, potřeboval bych pomoct ohledně zálohy paměti telefonu na kartu. Dříve to fungovalo, ale když to chci nyní provést na své N79, tak mi to napíše že paměť je plná. Přitom na kartě je přes GB volného místa :help:

Díky
thegrid
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n79

Příspěvekod prokop v ned srp 15, 2010 2:26 pm

1. Kolik máš volného místa na disku D:/? (D:/ = RAM paměť) Zkoušel jsi restartovat telefon?
    Pokud jsi náhodou stále ještě "začátečník": volné místo na D:/ ti zobrazí např. správci úloh a normální správci aplikací (normální = prakticky všechny kromě interního zmetku). Restart = vypnutí + zapnutí přístroje/programu/služby.
  2. Kolik máš volného místa na disku C:/? (C:/ = paměť telefonu)
  3. Zkoušel jsi provést zálohu na jinou kartu?
  4. Máš normální telefon? . Jestli ano, tak zkus deaktivovat hack a všechny patche. Jestli ne, tak si ho uveď do normálního stavu a v nejhorším si můžeš vše potřebné z C:/ zkopírovat sám. Pro ten případ mrkni taky sem
  5. Proč vlastně tu kompletní zálohu potřebuješ?

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod thegrid v ned srp 15, 2010 7:35 pm

ted třeba na D je 60MB volných, na C je ted 14 ale když sem sem psal kvůli tomu tak tam bylo 17MB volných a sekalo se to, na jinou sem nezkoušel, ale zkusím, ano mám aktivovaný hack, zkusím ho vypnout, vždy mi připadalo mít lepší zálohované co nejvíc to jde, ale je pravda že mám zálohu ještě v pc přes ovi suit,

vypnutí hacku nepomohlo
thegrid
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: n79

Příspěvekod prokop v ned srp 15, 2010 8:43 pm

Myšlení stylem "zálohy, zálohy, zálohy a zálohy záloh" ti můžu jen pochválit :class: Sám bych o tom mohl vyprávět skoro až neuvěřitelné historky :D .
Ovi Suite už ale ne. Ani jeho používání, ani samotnou přítomnost v PC (Nokia&Microsoft - co z toho asi tak může vzejít? :D ), a už vůbec ne spoléhání se na kompletní zálohu v onom bazmekviru.
Četl jsem, že lidi se taky setkali s tím, že je vyšplouchla i obnova kompletní zálohy právě z karty, ale mě osobně myslím nikdy nezklamala
(cca 50 pokusů na asi 10 telefonech za posledních 5-6 let)

Ale popravdě řečeno, za jediné důležité zálohy obsahu telefonu já osobně považuju zálohu Kontaktů (ta je jednoduchá a jde to nejméně pěti způsoby) a souborů - myslím tím prostě unikátní data jako taková: dokumenty, muzika, video... a ty jsou snad u všech téměř všechny právě na té kartě - takže tu bych především zálohoval jako celek. Možná ještě je pro některé lidi důležitý Kalendář, pokud ho nesynchronizují. Vše ostatní se dá relativně snadno zrekonstruovat nebo nahradit.
Jenže ty to asi chceš jako "all-in-one-click" řešení. Což by bylo sice krásné, ale má to háčky - (ne)spolehlivost + musí být 100% jistota, že zálohuju stabilní systém.
Takže já osobně bych se zaměřil hlavně na ty Kontakty + soubory, případně Kalendář, jako další bych si vykopíroval celý obsah C:/(pozor - celý - takže mrkni kdyžtak do toho odkazovaného tématu) i E:/, za podmínky že mám ten systém stabilní, jinak to nemá smysl. Kompletní zálohu na kartu bych v tomhle případě oželel, a když už mám tu přes Ovi Suite, tak bych si jí nechal jako pojistku pro nepravděpodobné případy v nějakém jiném PC než ty zbylé zálohy nebo vypálenou apod, s nadějí že nezklame.
Ale zkoušel bych laborovat dál s tou zálohou na kartu. Mě osobně vytáčí do nepříčetnosti když nefunguje něco, co fungovat určitě má :D
Třeba ještě někoho něco napadne, pokud není chyba přímo v té kartě.

Jinak doufám že se nebudeš zlobit, ale přesouvám do tohoto tématu, ať je to pohromadě (trošku jsem se přepsal, tak to chvilku bylo u filmu Resident Evil :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Smith.F v čtv zář 30, 2010 10:33 am

Ach jo.
Jsem opět pěkný vůl. Už mi telefon dělal pořádné psí kusy, tak jsem se vrhnul na trojmat. S tím že přece vím co dělám jsem se s tím moc nemazlil, zazálohoval si soubory, kontakty zvlášť a pak PC Suite záloha. Ovšem po obnově, "nečekaně", mi dojde, že jsem si měl ještě zvlášť zazálohovat zprávy.. Pochopitelně se nevrátily, protože dojebaný PC Suite. Ačkoliv NbuExplorer tam všechny ty zprávy vidí.
Napadá někoho něco co ještě můžu zkusit? Zkoušel jsem to obnovovat víckrát a zkoušel jsem i znovu trojhmat. Přitom některé z těch zpráv by se mi celkem hodilo mít v telefonu :(

EDIT: Zkoušel jsem obnovit starší, 100% funkční zálohu.. a taky se zprávy neobnovily. Teď jsem zkusil starší verzi PC Suite a ta starší zálohu obnovila i se zprávami. Takže testuju další verze..

EDIT2: Věřte mi nebo ne, ale zachránil mě až zatracovaný Ovi Suite.
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod Storheden v pát říj 01, 2010 6:17 am

Dobry den mam samsung innov8 nedavno jsem presel na novy firmware ktery je v EN.Fungoval pekne az do te doby co jsem si stahnul dve aplikace rotateme do mobilu jsem je stahl z pocitace a nainstaloval v mobilu.zatim vsechno jeste bylo v poradku, bylo tam nejake nastaveni u toho rotateme nastavil jsem tam asi jen jednu nebo dve veci.Potom kdyz to nefungovalo i po zmenenem nastaveni tak jsem obe aplikace odstranil vypnul jsem ho protoze se mi zacal trosku sekat. Po vypnuti ho znova nahodim a najdenou se tam ukaze pohotovostni rezim kliknu treba na tlacitko menu a nic mobil to pochopi az po minute. Vubec nevim co mam delat jestli mam zformatovat pameti nebo neco jinyho prosim poradte mi.Meli opravdu cenu v tomto pripade formatovat pameti C D.
Storheden
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Sony Ericsson K310i

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 8:30 am

Doporučím nainstalovat jBak taskman a v něm zjistit, co za prosesy ti běží na pozadí. Můžeš zkusit taky aplikaci cpu meter, která měří vytížení procesoru. S formátem bych ještě počkal, přeci jen vše pak instalovat a shánět znovu... Nic moc. Třeba se jen zbláznil Nokia installer, to občas dělá. Žádný chybový hlášky to nevyhodí?

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Storheden v pát říj 01, 2010 1:18 pm

prosim vas nevite jaky trojhmat ma samsung innov8??

Edit:
no nevyhazuje to nic akorat se to hrozne seka neda se s tim nic delat uz jsem to psal ani instalovat se nedaji zadny aplikace. např. kliknu na tlacitko menu a po minute mobil zareaguje nev¨chapu to proste co se s mym mobilem stalo. Uvitam kazdou radu protoze me stal do 10 000 tisic a to mi na tom vadi.
Storheden
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 2:28 pm

Brzdi trochu. 3 přispěvky pod sebe snad nejsou potřeba. Co takhle kliknout na tlačítko "upravit"... Přečti si prosím pravidla fóra, pro příště. Teď to opravím.

Pokud je to tak vážný, že nejde nic instalovat, tak zkus teda formát. Ten se dělá na innov8 kódem *#7370#, a na požádání o bezpečnostní kód zadej osm nul, pokud jsi ho sám neměnil. Před formátem zazálohuj kontakty a jestli chceš i sms. Po formátu zmizí. A nezapomeň, že pokud jsi instaloval něco i na kartu, nejen do paměti mobilu, tak je nutný naformátovat i ji. Jinak ti bude zlobit po zapnutí instalátor.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Storheden v pát říj 01, 2010 5:15 pm

diky moc a trojhmat neni na muj samsung innov8
jo a promiňte za ty 3 prispevky za sebou
Storheden
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 6:05 pm

Nevím, zkušenost se Samsungem nemám. Použil jsem google a ten mi akorát prozradil, že klasickej trojhmat z Nokií nefunguje, a že hard reset provádějí právě kódem. V podstatě, pokud to zabere, tak není důvod trojhmat vyhledávat. Třeba to u Samsungu funguje trochu jinak a kód je přímo obdobou trojhmatu na Nokiích. Ale to jsou spekulace, fakt nevím.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Storheden v pát říj 01, 2010 6:19 pm

jo a jeste nevim ted co mam delat seklo se to po zadani 8 nul je tam ok klikl jsem a mobil zase nezareagoval a nevim co to udela kdyz vyndam baterku abych nemusel do servisu
Storheden
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 6:31 pm

Ještě se zeptám, seká se mobil i při vyndaný paměťovce?

S tím formátem. Telefon je možná natolik zaneprázdněnej, že stisknutí "ok" nevnímá. Mohlo by pomoc jeho opakovaný mačkání. Ale těžko říct. Přinejhorším donýst do autorizovanýho servisu, tam by tohle měli udělat na počkání. Flashnout natvrdo firmware a bude to.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Storheden v pát říj 01, 2010 6:33 pm

a pockat bude vadit kdyz bych sel do servisu a prechazel jsem na novy firmware muze to ohrozit zarucni list
Storheden
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 6:35 pm

Ne, nemůže. Jediný, co může ohrozit záruční list, je změna Product Codu. Samotnej flash firmware je naprosto legální, včetně umrtvenejch telefonů během něj. To ti servis uzná jako reklamaci a bezplatně opraví. Ale na změnu Product code se většina servisů nedívá a je jim to srdečně jedno. Je to běžná praxe, protože se k nám často dovážejí levný telefony ze zahraničí, a tam je to dokonce samozřejmost.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Storheden v pát říj 01, 2010 6:37 pm

a jak dlouho by trvalo flashovanoi a cisteni mobilu v servisu
Storheden
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát říj 01, 2010 6:45 pm

Flash jim zabere tak půl hoďky. Záleží na nich, kolik toho budou mít. Pokud to dáš přímo do servisu, tak by to mělo bejt ten den hotový. Pokud to doneseš na prodejnu a oni to někam pošlou, tak to samozřejmě potrvá dýl.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Storheden v sob říj 02, 2010 7:59 am

Vse uz je v pohode vzpomel jsem jak si rikal na toho jbak taskmana ja to udelal hned na zacatku ze jsem macknul dlouze na tlacitko menu a vydel ze tam byli 3 plny radky programu tak sem je hned zacal ukoncovat, najednou bylo vsechno v pohode ale preci jenom jsem tim kodem zformatoval mobil ay se to nestalo :D :D :D :D
Storheden
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod MauritiuS v ned pro 26, 2010 8:56 pm

Ahoj chtel jsem si zformatovat telefon timto kodem *#7370#,po zadani to po me chce zamykaci kod,stardartne nastaven na 12345 jenomze v mem pripade tento kod byl zmenen a ja ho neznam,da se s tim neco delat??Predem moc dekuji za radu,mam Nokii N82
MauritiuS
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: n73

Příspěvekod Zdenek444 v ned pro 26, 2010 10:38 pm

Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod protonaut v pon pro 27, 2010 9:12 am

Zdravim
@MauritiuS:
Neformatuj tim kodem, vzdyt to prece je v navodu napsane. Jenom si koledujes o potize. A pri trojhmatu kod z principu neni potreba.
Tohle forum mi hodne dalo. A proste me hrozne bavi :-) . Hlavne ti lidi kteri mysli. I ti kteri nemysli :-) .
Dikes.
protonaut
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N91, E5, E7, iPhone, HTC...

Příspěvekod mtaudy v pát led 07, 2011 2:53 pm

Zdravím, chci se zeptat: po formátu (C i E) zmizí ÚPLNĚ všechno, co kdy bylo doinstlováno, tedy i veškeré soubory související s těmi aplikacemi, je to tak? Jde mi jen o to, že mám některé apps registrované a při instalaci novějších verzí, která je třeba u SPB mobile shell jako trial, se mi automaticky zaregistrují. To se tedy po formátu už asi nestane a otázka zní, jestli se dá obecně poradit, jaké soubory to mají na starosti, že bych je případně zálohoval a po obnově by mi to zase fungovalo. Já vím, že pokud je to u každé aplikace jinak, tak mi nikdo neporadí, jenom se laicky ptám, jestli náhodou to není standardně stejné(podobný název souboru nebo složky, kam se tyto informace ukládají) a dalo by se to podle třeba UID dohledat. Jestli ne, tak to holt budu vše opět registrovat ručně, ale radši bych si tu práci ušetřil. Tak díky za radu a nezlobte se, jestli se ptám jako úplnej blbec :oops:
mtaudy
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia n9

Příspěvekod protonaut v pát led 07, 2011 4:30 pm

ja si myslim ze se vubec neptas jako uplny blbec. Naopak. A vlastne jsi si sam odpovedel. Nahodou jsem byl jednou dosti dukladne proskolen zdejsim samanem, tak si o tom mozna jeste neco malo pamatuji :)
1) ano, je to tak. Format smaze vse. Btw: nejen to co bylo doinstalovane
2) ano, i v druhe casti jsi si odpovedel spravne. Neco jako standardni slozka s nastavenim nebo registraci v symbianu protomna neni, a je to do jiste miry u kazde aplikace jinak. Casto byva trial zapsany do urciteho souboru v adresari C:\System\Data, nebo v !:\private\adresar s nazvem ve tvaru uid aplikace. Ale to je spojene jeste s dalsimi soubory, a ty jsou zakodovane nekde v kontaktech. To uz je pro me uplna spanelska dedina :) . S tim by ti dokazal urcite poradit Mr. Prokop, jenz tu o tom nekde psal, nebo jini zdejsi symbianovi samani.

SPB Shell nepouzivam, ale treba by backup jeho registrace mohla obstarat aplikace SetSaving.
Nedramatizoval bych to ale. Tech aplikaci preci nemuze byt tolik, aby si je clovek po formatovani behem nekolika minut vsecky nepreregistroval. Anebo jeste jeden tip od Mr. Prokopa: aplikace koupit, ale po formatu uz nainstalovat cr@ck verze. To ma taky neco do sebe :) Ja to takto uz take delam
Tohle forum mi hodne dalo. A proste me hrozne bavi :-) . Hlavne ti lidi kteri mysli. I ti kteri nemysli :-) .
Dikes.
protonaut
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N91, E5, E7, iPhone, HTC...

PředchozíDalší

Zpět na Tipy & Triky & Poradna