Jak programovat v Pythonu?

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Příspěvekod fpolocek v úte dub 02, 2013 3:51 pm

Rád bych věděl jak se programuje v Pythonu.Návod jsem našel ale nevyjde mi aplikace pro symbian.
Jak mám naprogramovat python aplikaci pro symbian? :?:
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Re: Jak programovat v Pythonu?

Příspěvekod pyler v úte dub 02, 2013 4:08 pm

V moddingu je tema o pythone, hadam ti admin da pristup tam...

Nejake zaklady najdes aj na angl. strankach ale na zaciatok to chce nieco si precitat po cesky/slovensky....
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod Vincent Green v úte dub 02, 2013 8:31 pm

Ta otázka je docela úsměvná . Až do toho začneš trochu vnikat, tak si na ní vzpomeň, a pochopíš proč :D .
Ale nic, jen do toho. Spusť konzoli Pythonu (Interaktivní konzole) a napiš:
import appuifw # tím importuješ do budoucího programu modul appuifw. To je základ pro dialogy. Python má hafec modulů. Napiš třeba import applist, odentruj, napiš applist.applist() a odentruj :-). Konec ukázky komentáře.
Odentruj, a napiš:
appuifw.note(u"Hello World") # nebo česky: appuifw.note("Ahoj světe".decode("UTF-8"))
Znova odentruj, a hle! -> spustil jsi svůj první program v Pythonu ;-)

Poznámky:
1) To, co je za znakem # až do konce řádku, to je komentář. Jako v Céčku nebo v bash. Nebo jako v javascriptu za znakama //, nebo v php to, co je mezi znakama /* a */, nebo v htm(l) mezi znakama <! a > atd. Do komentáře můžeš napsat co chceš, protože program komentáře vynechává. Nepíšou se tam ale milostný verše. Zpravidla :-). Komentáře jsou jednak stručný poznámky nebo komentáře pro popis aktuálního kousku programu (proto se tak jmenujou), a druhak pro hlavičku nebo dokumentaci celýho programu. Ty jsou delší, a pro přehlednost je lepší psát je přes několik řádků. Pro ně je teda dobrý místo # na každým řadku napsat na začátek a konec tři uvozovky. Všechno co je mezi nima, to je taky komentář. Jen je to jako beletrie.
2) Místo konzole Pythonu je 1001x lepší IPro7, Ped, nebo KaPython. To sou komplexní nástroje jak pro psaní a editaci, tak pro spouštění, a se spoustou dalších věcí. Takovej švýcarskej nůž na Python. Akorát teda asi budeš mít problém:
3) S tvým telefonem to programování nebude žádnej med. A ty švýcarský nože v něm asi nebudou fungovat na 100%. Jestli to myslíš s programováním vážně, tak na to vem něco s klávesnicí. Nejlíp qwerty. Stejně je ten tvůj telefon jen na 5 věcí :D.

Bylo by blbý to psát znova pokaždý když to chceš spustit. Nejlepší je teda uložit si to do souboru, kterej pak můžeš spouštět jako skript přes X-plore a SymbExec, nebo v tý konzoli Pythonu, nebo, nebo, nebo atd. Je to jednoduchý. Pythonskej skript je obyčejnej textovej soubor, jen má místo koncovky .txt koncovku .py. A je v textovým kódování UTF-8.

Jak mám naprogramovat python aplikaci pro symbian?
Hele, na rovinu: je to jednoduchý jak facka -> SmartSis nebo Py2sis. Tady můžou vlastníci takysmártfounů od Apple nebo Microsoftu, ale i Androiďáci zas jen tiše závidět. Ale radím začít od skriptů a pokračovat skriptama přes skripty a na aplikace se nejmíň do první stovky skriptů vykvajznot. Smartis použít pro začátek jen na rozbalení hotovejch aplikací, abys z nich dostal ty skripty a pochopil strukturu symbianový aplikace. Pythonský aplikace stejně nejsou nic jinýho než ty skripty. A u těch na oko a ucho taky obrázky a zvuky. Nebo zkompilovaný skripty, který maj koncovku .pyc nebo .pyo. To ostatní v pythonskejch aplikacích je jen zbytečnej balast pro to, aby měly svojí ikonku.
Nepřeji si, aby byly do mých příspěvků vkládány odkazy na Ovi Obchod.

K narozeninám jsem si přál nový chytrý telefon, protože jsem k loňským Vánocům dostal hloupý iPhone. Pln radostného očekávání jsem nedočkavě roztrhl obal narozeninového dárku... a byla tam úplně tupá Nokia Lumia 820 :evil: :wall:

Vincent Green
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E5

Zpět na Tipy & Triky & Poradna