Svévolné opakované "umírání" telefonu:

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Příspěvekod sedon v sob led 18, 2014 10:06 am

Mobil mám několik let, nikdy žádnej problém. Před pár týdny se z ničeho nic začal prvně svévolně restartovat a potom už i vypínat. Jde o to, že pokud se vypne, je jakoby mrtvej - nereaguje v té době absolutně na nic, ani na připojední k síti! (jak AC, tak i USB) Další Zajímavá věc je to , že čím víc odložíte pokusy o oživení, tím déle pak funguje. Teď jsem ho nechal vyplej asi 5 dnů a vřera jel celou noc - nad ránem "umřel". Pokud se ho pokouším oživit po hodině od výpadku, vydrží fungovat max 10 minut.

Nemůže to být zničená baterka?

Jedná se o Nokia C5-00.2 s60v3 fup2 s tím, že je hacklej a celkově téměř maximálně poladěnej, co to jde. Ale dny před tím, než to začlo dělat, jsem v systému žádný změny nedělal. Akorát jsem pouštěl temp cleaner jako obvykle. Také mi telefon to ráno, kdy to začlo dělat, jako obvykle už asi po 1000. spadl asi z půlmetrové výšky (nerozložil se) a bylo na něm omylem přes noc spuštěno několik - dost aplikací s tím, že ráno hlásil přetíženou paměť. Ale taky nic extra neobvyklého.

Pokud by to bylo softwarem, tak ten přece není podmínkou k tomu, aby přístroj reagoval na napájení ze sítě, ne? (když je mrtvej, nereaguje vůbec, jak jsem psal). Pokud zrovna jede, vše funguje přesně tak, jak má.

Nevíte, co s tím? Dost mě to štve a jinej mobil si nehodlám kupovat, velmi mi vyhovuje.
Díky moc :)
sedon
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia C5-00.2 5MP

Re: Svévolné opakované "umírání" telefonu:

Příspěvekod šulda v ned led 19, 2014 4:19 pm

Co je několik let? Začal bych tím akumulátorem.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod sedon v ned led 19, 2014 6:23 pm

já nevím, 4 roky...od doby, co vylítl cca
sedon
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v ned led 19, 2014 7:45 pm

Tak to už je pro akumulátor dobrá štreka i při slabším používání. Kup novej, už si to zaslouží a budeš vidět jak se to bude chovat.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod sedon v stř led 22, 2014 8:11 pm

Tak jsem s hrůzou zjistil, že i druhý akumulátor (který jsem našel - je to ten samý typ) dělá to stejné. Sice je starší, ale dost pochybuju, že bych takto vydusil dvě baterky. nikdy dřív se mi to nestalo. Nebo baterka nereagovala takhle aspoň. Max prostě nevydržela nabitá. je to BL-5ct.

Tak co teď? Mám věřit tomu, žei druhá baterka je v háji a zkusit ještě koupit úplně novou? Moc se mi tomu nechce věřit. Ale přece pokud by byl poškozen software, tak mobil apsoň trvale reaguje na nabíječku, nebo ne? Může to někdo vyvrátit? nebyl by problém to přehrát a flashnout, jenže když nemám jistotu, že mobil zůstane "ready", je to spíš cesta k tomu ho zrušit úplně.

Co teď?
sedon
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v stř led 22, 2014 11:23 pm

Pokud někde ležel dlouho vybitý tak se mu taky nedá věřit, bez ověřeně zdravého budeš stále jen spekulovat.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Zpět na Tipy & Triky & Poradna