Všechny Tipy & Triky na jednom místě

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Všechny Tipy & Triky na jednom místě

Příspěvekod McLaren v ned črc 30, 2006 11:39 am

Kódy :

 • *#7370# - Formát paměti telefonu, nutné zadat bezpečnostní kód přístroje (standardní kód od výrobce je 12345)
 • *#0000# - V prvním řádku telefon zobrazí verzi software, ve druhém datum vydání softwaru, ve třetím typ komprese
 • *#06# - International Mobile Equipment Identity - Číslo IMEI
 • *#7780# - Obnova továrního nastavení, nutné zadat bezpečnostní kód přístroje (standardní kód od výrobce je 12345)
 • *#92702689# - Délka všech hovorů
 • *#62209526 # - u telefonů s WiFi modulem vypíše MAC adresu přístroje, MAC adresa je také na krabici
 • *#2820# - Bluetooth adresa

Různé tipy:


 • - čtěte manuál nebo si otevřete nápovědu z menu telefonu.

 • - o formátování telefonu se dočtete zde

 • - asi nejen při formátování paměti telefonu budete potřebovat ochranný kód přístroje. Od výrobce je defaultně nastaven kód 12345 , pokud byste ho změnili a pak zapomněli pomůže >>tento návod<<

 • - odesílání souborů: chcete-li odeslat přes Bluetooth nějaký soubor tak vám to často Systém nedovolí - ukáže se hláška nelze odeslat chráněný objekt. Stačí ale přejmenovat koncovku souboru a soubor odeslat půjde - jen musí mít druhá strana také možnost přejmenovat koncovku zpět na původní. Jakékoliv soubory včetně skrytých a systémových odešle bez problémů normální správce souborů (X-plore, Active File, Y-Browser nebo ProfiExplorer vestavěný do ProfiMailu), ten interní to však odmítá.

 • - příjem souborů: přijmete-li přes Bluetooth nějaký soubor který Nokia nepodporuje, telefon vám jej standardně neotevře protože Nokia se zřejmě rozhodla že co její aplikace neumějí, to prostě uživatelům odepře. Stačí ale ve správci souborů >>X-plore<< stisknout klávesu 4 a jste ve přijatých BT zprávách odkud si ten "nepodporovaný" soubor můžete pomocí klávesy 2 přesunout kamkoli a pak už jej otevřít nějakou externí aplikací která jej podporuje nebo si jej doma opět např. pomocí X-plore odeslat (zelenou klávesou) do PC.

 • - levé kontextové tlačítko volby docela zpomaluje vaši práci s telefonem, ve většině případů jej nemusíte používat, nahradí ho rychlejší joystick/d-pad nebo klávesové zkratky.

 • - nastavení zvuku SMS : menu > profily → upravit → tón oznámení zprávy. Zvuk musí být ve složce sounds, je jedno jestli v digital nebo simple. Cesta je E:/sounds/ digital - simple nebo C:/data/sounds/ digital - simple.
  Podobně nastavíte i vyzvánění.

 • - nastavení přístupových bodů: V menu telefonu najděte Průvodce nastavením, klikněte na operátor a telefon sám nastaví všechny přístupové body pro vloženou SIMkartu (pokud vložíte SIMkartu jiného operátora tak se přístupové body nepřepíšou ale doplní)

 • - nainstalovaná témata neodinstalujete - jak by se dalo celkem logicky předpokládat - v Motivech, ale ve správci aplikací.
  Neinstalujte velké množství témat, Správce aplikací jich zobrazí jen určitý počet. Pookud jste tuto chybu již udělali tak v hacknutém telefonu můžete témata smazat ze složky C nebo E:/private/10207114/import. Pokud váš telefon hacknutý není tak odinstalujte témata která správce aplikací vidí a pak se objeví i ta další. Nebo se také dá také pro témata nainstalovaná na pam. kartě použít tento návod.

 • - podsložka v menu - nejprve si vytvořte novou složku s jakýmkoli názvem a přesuňte ji na první pozici v menu. V hlavním kořenovém menu musí být jakákoli aplikace, u ní otevřete volby. Potom krátce stiskněte tlačítko pro vypnutí telefonu a přepěte do profilu offline.V téhle chvíli volby které jste zadali v předchozím kroku neplatí pro aplikaci, ale pro novou složku. Zvolte možnost přesunout složku a vyberte do jaké složky se má přesunout. Tímhle způsobem můžete pokračovat dokud máte co přesouvat.
  Podsložka menu se dá vytvořit také pomocí hacku a přislušného patche

 • - klávesa c (backspace) - když chcete odinstalovat nějakou aplikaci, nemusíte otevírat správce aplikací (jeho otevření při větším počtu nainstalovaných aplikací trvá třeba i několik minut), stačí na aplikaci najet a stisknout klávesu c/backspace (neplatí to jen pro některé systémové aplikace typu taskman, guardian... jejich odinstalaci je nutné provést přes správce aplikací). Stejně tak při jakémkoliv mazání čehokoliv - třeba ve zprávách nemusíte mazat SMS přes volby → odstranit, ale stisknete c/backspace

 • - tužka (shift, šipka nahoru, u novějších telefonů je pod #). Hodně důležitá klávesa, u některých telefonů je z hlediska ergonomie umístěna alespoň pro praváky dost nešikovně (N E50, N E65, N 5500). Hlavně se pomocí tužky a joysticku označují soubory, SMS, emaily, části textu atd. Práce s ní je jednoduchá: kurzorem najedete na vybraný text a pomocí pohybu joystickem nahoru/dolů vybranou část označíte. Potom buď přes volby → kopírovat text nebo na plnohodnotné klávesnici přes známé CTRL+C označený text přenesete do bufferu (to je něco jako schránka v paměti telefonu, to samé jako v PC). Text teď můžeme kamkoliv vložit: volby → vložit/CTRL+V. Se soubory a jejich kopírováním, mazáním, přejmenováváním a přesouváním je to obdobné.

 • - u některých telefonů jejichž IMEI končí nulou nelze vygenerovat registrační kód pro aplikaci - ke*gen hlásí incorrect IMEI. V tom případě stačí ručně přepsat automaticky vyplněné IMEI - ověřeno na ke*genu pro RescoPhotoViewer.

 • - jestli otevíráte obrázky v Galerii a máte jich v telefonu hodně, otevírá se Galerie dlouho. Trochu pomůže obrázky dát tematicky do složek: volby → uspořádat → nová složka. Stejným způsobem si vytvořte adresáře s Mp3, jinak když je necháte přehrávat za sebou, budou se přehrávat po sobě i vyzvánění, zvuky budíků, SMS...
  Lepší je Galerii nepoužívat, existují aplikace které jí nahradí a většinou i předčí - na obrázky je výborný Resco Photo Viewer, na video třeba CoreCodecPlayer, a na muziku (kromě telefonů řady ME - tam je přehrávač výborný) třeba LCG JukeBox nebo TTPod.

 • - telefon rychle přepnete do tichého režimu podržením tlačítka s #. (//prokop/:
  (nevím jestli to funguje u novějších telefonů kde je pod # schovaná tužka. Budu rád když někdo napíše jak to je).

 • - V hlavním menu můžete vybrat požadované podmenu pomocí kláves 0 - 9 místo použití joysticku

 • - Jestli chcete v psaní poznámek nebo sms skočit na další řádek (počítačové enter), stiskněte 3 x za sebou tlačítko 0.

 • - Life Blog: v některých Nokia telefonech je předinstalována aplikace Life Blog. Je to takový mobilní špionský deníček, ve kterém je zaznamenáno co a kdy jste na telefonu dělali, velikost dat aplikace Life blog je závislá na počtu aktivit a jejich trvání v mobilním telefonu. Pokud telefon neformátujete delší dobu, aplikace se zaplňuje daty a ta zabírají místo v paměti C/. Bohužel podobně jako ve složkách private, sys nebo resource ta data nejdou mazat běžným způsobem ve správcích souborů, ale jen přes kabel + PC nebo pomocí hacku. Aby se vám tedy data neukládala, zvolíte Lifeblog → volby → nastavení → typy položek. Ukáže se menu se zaškrtávacími políčky a popisky. Když odškrtnete fajfku ze všech políček, zápisy se kompletně deaktivují. Samozřejmě můžete cokoli nechat zaškrtnuté. Položky z aplikace nemažte tlačítkem C. Tím smažete záznam i ve skutečnosti.

 • - když se vám v nějaké aplikaci nebo kdekoli v telefonu rozbalí nabídka možností a chcete až někam ke konci, není potřeba joystickem rolovat dolů, směrem nahoru se dostanete na poslední položku.

 • - někteří uživatelé měli problém se samovolným vypínáním telefonu. Často za to může uvolněná baterie - zkuste ji nějak zafixovat. Třeba podlepením oboustrannou lepící páskou nebo vypodložením složenými papírky.

 • - SMS zprávu rychle odešlete stiskem zeleného sluchátka, stejně tak jakýkoli soubor přes BT z X-Plore nebo ProfiMailu.

 • - Ve výpisu hovorů Symbian narozdíl od klasických telefonů zobrazuje u kontaktu jen čas např. zmeškaného hovoru a počet zmeškaných hovorů u daného kontaktu. Podrobný výpis se dá najít v Protokolu, stačí v něm najet joystickem doprava.

 • - V přehrávači joystickem nahoru/dolů přetáčíte video dopředu/dozadu dále tlačítky 2 ,4 ,5 ,6 ,8 ovládáte logicky odpovídající funkce přehrávače.
  Delším podržením multimediálního tlačítka nad c spustíte rychle přehrávač mp3 (u ME rádio)

 • - chcete-li vybrat pro zvonění budíku jiný tón než z těch přednastavených od výrobce, nakopírujte jej do E:/Sounds nebo do C/Data/Sounds. Je jedno jestli do složky /Digital nebo /Simple

 • - tapeta přes celý displej:
  Velikost tapety pro symbianové telefony s reálným rozlišením displeje 240x320 je snížena o dva systémové pruhy (nahoře, dole, které zabírají 86px na výšku displeje). Tapeta tedy nesmí být v rozlišení jako má displej protože by se zmenšila doprostřed kvůli špatnému poměru stran.
  Ideální rozměr tapety je kvůli tomu 240 x 234. Toto rozlišení tapety nenechá kolem obrázku žádné volné pruhy a tapeta zabere maximální možnou plochu displeje. Tapetu na požadovaných 240x234 můžete upravit třeba v klasickém Malování ve Windows nebo přímo v telefonu pomocí
  Resco Photo Viewer, IDesigner nebo pyResizePic (unsigned).
  Mnohem lepší řešení v současné době je využít aplikaci FreeFSWP, která umožní umístit tapetu na celý displej (240x320).

 • - někdy se stane, že počítač po připojení telefonu přes kabel telefon nenajde. Většinou se jedná o znečištěné nebo částečně zoxidované kontakty v pop-portu. Tenhle konektor soudruzi z Nokie skutečně nedomysleli, spojení kdy k sobě kontakty doléhají natupo nemůže dlouho vydržet. Někdy stačí kabel jen několikrát zapojit/vypojit, nebo pročistit konektor kartáčkem na zuby. Pokud ani to nestačí, vyřízněte z obyčejné kancelářské gumy kousek který se vejde do konektoru a kontakty jím ogumujte. Pak je ještě přečistěte lihobenzenem, postačí i všelék slivovice.

 • - Když telefon připojíte k počítači kabelem v režimu vysokokapacitní paměti, tak se může stát že počítač telefon nerozpozná, a stále běží na displeji animace připojování, nebo telefon zahlásí "Paměťová karta je použivána jinou aplikací " Může za to nějaká aplikace běžící na pozadí. nebo nastavení úložiště zpráv na kartu (trvale nedoporučováno!), nebo aktuálně nastavené témátko nainstalované na kartě.
  Vyjměte tedy pam. kartu, nebo restartujte telefon bez karty, připadně nastavte originální témátko, a opakujte akci (mělo by stačit v aplikaci Paměťová karta dát volbu vyjmout paměťovou kartu, tím se všechny běžící aplikace ukončí a nebyl by třeba restart, to ale nemám vyzkoušené - dlouho se mi to nestalo).

 • - jestli stahujete přes GPRS/EDGE/WiFi soubory do telefonu přes interní browser, může se stát nějaká chyba a neúplný soubor pak zabírá na kartě místo. Najdete ho ve složce C(E):/system/dmgr, jsou tam složky označené změtí čísel a uvnitř další podsložky contents. Opera Mobile si stažené soubory ukládá do E:/Others, ruské mody miniopery mají vlastní download manager, tam si ještě před stahováním určíte kam se má soubor uložit. Při stahování necertifikovaného souboru *.sis on-aire rovnou do telefonu se stane že interní browser a Opera mobile rovnou nabídnou instalaci, která samozřemě skončí chybovou hláškou. Soubor pak bude ve výše uvedených složkách.

 • - na různých fórech a webech o mobilních telefonech můžete najít návod jak zrychlit symbianový telefon, nejčastěji pomocí záznamů do kalendáře. Tento "trik" však nefunguje :!: . Někomu se může zdát že ano, ale je to proto, že mobil zrychlí odezvu po chvilce práce - je rychlejší, protože si vše ukládá do RAM, do mezipaměti. Takže při druhém otevření je všechno rychlejší. Je to podobné jako když si internetový prohlížeč ukládá na disk temporary internet files. Po restartu je telefon opět pomalejší, dokud si postupným otevíráním různých aplikací (i menu a složka v menu jsou aplikace) zase neuloží do RAM zaváděcí soubory, ikony apod.

 • - někdy dojde k chybě při odesílání nebo příjmu SMS zprávy. Zkontrolujte nastavení SMS centra operátora: zprávy → nastavení → SMS → střediska zpráv/použité středisko zpráv

  čísla SMS center českých operátorů:

  O2: +420602909909
  TMO: +420603052000
  VDF: +420608005681

 • - Psaní smajlíků: Smajlíci jdou naučit pomocí T9 - při psaní textu stiskněte tužku → vložit slovo → zadejte smajlíka. Pak po trojím zmáčknutí jedničky je smajlík napsaný ;-).
  doporučení: zadávejte jako první ty co nepoužíváte tak často.

  Příklad:
  Kód: Vybrat vše
  ;-) :-( :-) ...


  důležité je zadat trojtečku nakonec, protože by se jinak psali automaticky hned smajlíci místo standardní trojtečky která je docela často používaná.


//prokop/:
promiňte mi některé hodně laické termíny, snažil jsem se to psát tak aby to bylo srozumitelné i pro naprosté začátečníky.
Naposledy upravil McLaren dne pát pro 28, 2007 9:46 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
McLaren
Zakladatel fóra
Zakladatel fóra
 
Příspěvky: 139
Registrován: pát čer 30, 2006 3:35 pm
Bydliště: Brno

Re: mp3 z pamet karty

Příspěvekod MadLi v čtv zář 28, 2006 8:49 am

Marek33 píše:
bop píše:
MadLi píše:Ahojte, neviete preco mi pri zvoneniach a budiku nezobrazuje mp3jky z pametovej karty ale v mp3 prehravaci hej? treba vytvorit niaky specialny priecinok?


Taky bys mohl zkusit v Hudební knihovně dát volbu: "Aktualiz.Hud.knihovnu"


Zkus si nahrát mp3 do složky Sounds/Digital
U starších symbianů to byl tenhle problém. Možná je to tak znovu.


Uz som nato prisiel, natiahol som to tam cez PC Suite a potom sa mi tam ten priecinok uz vytvoril. Dakujem za vsetky odpovede.
MadLi
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 24, 2006 10:28 pm

Příspěvekod Marek12 v čtv zář 28, 2006 2:35 pm

Brmla píše:Chtěl bych se zeptat zda nejsou také číselné zkratky u fotoaparátu, jako u přehrávače , nebo se musí pouze přes volby zadávat třeba jas, kontrast, vyvážení bílé. Díky . Zdá se mi to truchu zdlouhavé nastavení přes volbu.

Zial skratky su pri fotaku neni, ako vidis...
Marek12
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 940
Registrován: ned črc 02, 2006 8:17 pm

Handy Clock

Příspěvekod totti76 v ned říj 22, 2006 8:04 am

totti76 píše:mam problem s apl. Handy clock: nechce mi ukazovat ako setric displaya ten kalendar a hodiny. niekedy to nahodi a niekedy vobec nic .
V temach mam nastavene tema--upravit--Calendar. neviete niekto poradit ??????

totti76 píše:
Marahruby píše:Mně to dělá taky, vždy když telefon vypnu a poté zapnu, zobrazí se mi kalenář jen jednou a pak už nic... pls. poraďte

skus odinstalovat a nanovo nainstalovat ten handy clock. idem to skusit aj ja...... :roll:

YPO píše:
..jak jsem jiz psal ....mam nainstalovano na karte....posledni FW a funguje to bez problémů.....tzn....nabehne to opakovane

Edit: tak jsem si s tim hral ..a at delam co delam tak to proste funguje :D

andrejko píše:..neviem ci ste ten uz problem s calendarom vyriesili(hc na karte)-tuto sekciu nesledujem az tak pravidelne, ale po vyberani karty to robilo aj mne-ak som mal themku tiez na karte...ked si vsetko nahodite, tak treba len nanovo ist do profilov a dat opat normal-neviem preco ale mne to vzdy potom funguje :)

xBryan píše:a mate ten Handy clock aktivovany v motivech?? Pokud ano, tak by vse emlo byt O.Ká.. porpipade jeste tu app odstrante a pak ji zase znova nahrajte..ted se na ten sporic divam..a...jede mi jak ma.... :wink: hodne zdaru tedy...
N 6120c *hack
Uživatelský avatar
totti76
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 18, 2006 6:47 pm
Bydliště: Slovensko
Model telefonu: Nokia 6120c h*ck --- N73 h*ck

Příspěvekod Marek12 v sob lis 18, 2006 3:01 pm

Pri niektorych MP3kach mi pri vyssej hlasitosti v spodnom reproduktore trochu skripalo. Sposoboval to ten pliesik na vytiahnutie spodneho krytu. vyriesil som to tym, ze som si pod neho vlozil kusok papiera. :)


Ak to tiez niekomu z vas robi, tak to skuste. Mne to pomohlo.
Marek12
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 940
Registrován: ned črc 02, 2006 8:17 pm

Příspěvekod innyc v pon pro 04, 2006 10:10 pm

A ještě: pouzivam to od zacatku, ale pro ty kdo nevedi... Pri psani Nove sms lze v polozce komu zmenit pomoci # vkladani cislic zmenit na pismena, zustane to tam i po vypnuti zprav i telefonu, staci pak napsat nekolik prvnich pismen prijemce a po napsani zpravy stisknout zelene tlacitko pro odeslani, neni potrea otevirat kontakty.. Prijde mi ze je to urychlujici a kdyz dojde ke shode prvnich pismen dostanete na vyber...
N3310 -> N3510 -> N6610 -> N6600 -> N73 plum & silver -> N79
Uživatelský avatar
innyc
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: stř srp 30, 2006 1:04 pm

Příspěvekod fousac v čtv pro 07, 2006 11:41 am

no zametme si pred vlastnim prahem, ze.. ja se vlastne smat nemuzu, sem podobnej pripad.. :oops:

kdyz sem kdysi slavnostne poridil 6630, tak to byl prvni symbian, co sem kdy v zivote videl... ale jako kazdej spravnej chlap (cti: jesitnej a sovinistickej egocentrik) sem samozrejmne ihned opovrhl navodem... no a vysledek byl, ze napr. jiz zminovanou funkci prepinani tasku sem objevil omylem az po nekolika snad tydnech pouzivani... obdobny byl pripad cerveneho cudliku, ten jenom cloveka hodil na zakladni obrazovku, ale (tenkrat) aplikace neukoncil.. takze vsechno vesele bezelo dal... 8)

nastesti chybama se clovek uci, takze napr. (uz na N93) funkci dlouheho stisku multimedialniho tlacitka pro prime spusteni prehravace sem samozrejme nevycetl z navodu, protoze ten sem hrde odmitl otevrit a nekam ho zalozil hned jako prvni po rozbaleni krabice, ale dozvedel se ji po az vice nez mesici pouzivani az nekde buhvi kde na netu, tusim zrovna na tomhle foru... :twisted:
par Alcatelu -> nekolik Siemensu -> N6630 -> N93 fw 11.0.034 + 1GB Kingston & T-mo unlimited data -> ???
Uživatelský avatar
fousac
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 276
Registrován: stř zář 27, 2006 8:38 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod innyc v čtv pro 07, 2006 1:18 pm

Jasny.. Neco podobnyho sem taky prozival se svym prvnim symbianem (N6600) Sice na prepinani mezi aplikacemi sem tak nejak do tydne prisel, smysl tuzticky mi zustal dlouho utajen... Az na symbianforu sem se docetl na co to vlastne je...

Navody k pouziti vytahuju jen kdyz uz fakt nevim a popravde navod od N73 sem jeste nevytahl...
N3310 -> N3510 -> N6610 -> N6600 -> N73 plum & silver -> N79
Uživatelský avatar
innyc
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 244
Registrován: stř srp 30, 2006 1:04 pm

Re: přetáčení mp3

Příspěvekod @rnie v pon led 01, 2007 12:05 pm

radeek píše:zdravim a přeju hezkej novej rok, as chtel jsem se zeptat jestli nevite někdo jak se pretačí mp3 v klasickém přehrávači v N73, díky moc
Taky se pridavam a preju hezkej novej rok, MP3 se pretaci pridrzenim tlacitka "sipky" (dalsi mp3) dopredu, pripadne dozadu (predchozi mp3) .
Uživatelský avatar
@rnie
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: sob lis 04, 2006 6:42 pm
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod McLaren v sob kvě 05, 2007 10:02 am

Pokud máte nahrazeného vestavěného správce spuštěných aplikací např. handy taskmanem, spustíte původního vestavěného správce podržením tužtičky a až poté podržením tlačítka pro vstup do menu.

vestavený správce spuštěných aplikací se tak spustí dříve než handy taskman
hanni píše:Podrzis stlacene tlacitko Tuzka a zaroven dlhsie stlacis tlacitko Menu...namiesto Handy Taskmana sa Ti spusti povodny taskman. :wink:
Co je na tom nepochopitelne?

Martuška píše:Dík já nevěděla, že se to drží součaně, jinak takto jsem to pochopila, díky :oops: :D :oops:

Maťa píše:ja mam nainstalovany tracker a ked toto spravim tak sa mi zobrazi nieco ako vo wine ked dam skartku alt+tab

Dr. Neboli to píše:Je to tak, protože je to předdefinovaná klávesová zkratka Trackeru, kterou lze samozřejmě změnit. Ale je to čistě funkce trackeru, kterej zastíní tu původní zkratku. Bez nainstalovanýho Trackera skutečně plní funkci, kterou popsal hanni. Ale takhle je to mnohem lepší. To je teprve pořádnej multitasking :P
Uživatelský avatar
McLaren
Zakladatel fóra
Zakladatel fóra
 
Příspěvky: 139
Registrován: pát čer 30, 2006 3:35 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod maniakfuck v sob úno 09, 2008 11:22 pm

hele nahore je napsano ze se v galerii daji vytvaret slozky,ale me se nepovedlo prijit na to jak,vim jen o tom,ze se daji vytvaret alba...vi nekdo vic? :)
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia 6233 -> Nokia N73+2GB SanDisk a prasklej kryt :D -> Nokia N82+4GB Kingston -> Nokia N85+8GBNokia -> Nokia N97
maniakfuck
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte lis 13, 2007 2:48 am
Bydliště: Kladno

Příspěvekod prokop v ned úno 10, 2008 12:11 am

Ty složky a alba jsou to samé, jen se to u různých telefonů a různých fw liší v názvech.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Slozky ve fotkach

Příspěvekod bangladez v sob bře 15, 2008 3:31 pm

Ty alba sou hezke ale potreboval bych, aby kdyz otevru obrazky na me vyskocili hned slozky a ztama si vybral co chci prohlizet a nove vyfocene fotky byli normlane vedle jak je to ted a pak bych si je zkopiroval do prislusne slozky ... S tema Albama je to docela zmatene pac se v galerii zobrazuji vsechny fotky dohromady a ja vlastne nevim ktere uz mam do galerie pridane a ktere ne ...
bangladez
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 01, 2007 9:32 am

Příspěvekod Maxik v sob bře 15, 2008 4:31 pm

Je to tak jakmile otevreš galerii najdeš tam všechny fotky které si můžeš seřadit do alb a potom je najdeš v tebou pojmenovaných složkách.V galerii pod fotkou uvidíš název do kterého alba sis ji uložil bez názvu tedy nejsou uložené v žádném albu
Maxik
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 04, 2007 12:13 pm
Bydliště: Praha
Model telefonu: n95

Příspěvekod šulda v čtv dub 24, 2008 6:11 pm

Lidičky už ste někdo někdy použil kód *#7780# ? Co přesně udělá s founem?
Mělo by to jen změnit veškerá nastavení na původní ale s daty se nic neděje?
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor.
Moderátor.
 
Příspěvky: 2197
Registrován: čtv lis 22, 2007 8:54 pm
Bydliště: Jemnice
Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Potkan007 v čtv dub 24, 2008 6:23 pm

Kdyz to ma zmnenit NASTAVENI, tak se s daty nic nedeje...
Xiaomi Mi 9 128 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Uživatelský avatar
Potkan007
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: stř srp 08, 2007 7:18 am
Bydliště: /home/user/MyDocs
Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod šulda v čtv dub 24, 2008 6:32 pm

To chápu ale radši se ptám jestli už to někdo použil páč po zkušenostech co nemám ozkoušený tomu nevěřím 8)
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor.
Moderátor.
 
Příspěvky: 2197
Registrován: čtv lis 22, 2007 8:54 pm
Bydliště: Jemnice
Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod be-ry v sob kvě 17, 2008 12:02 pm

čest. mam dotaz. když instaluji nějaké staré prograsmy tak mi to píše prošlý certifikát a když přetočím datum na rok 2006 nebo 2005 tak mi to něco napíše a zase to nejde. co s tim mám dělat?znovu ocertifikovat?
be-ry
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 14, 2008 12:18 pm

Příspěvekod šulda v sob kvě 17, 2008 1:00 pm

be-ry: Co přesně to píše po posunutí datumu? Neposouváš ho moc? Zkus po půl roku.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor.
Moderátor.
 
Příspěvky: 2197
Registrován: čtv lis 22, 2007 8:54 pm
Bydliště: Jemnice
Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod be-ry v sob kvě 17, 2008 2:11 pm

jo diky už to de. ja sem to vždycky nastavil na rok 2006 a teď když sem to dal na 2007 tak už to šlo
be-ry
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 14, 2008 12:18 pm

Galerie

Příspěvekod Serry v pát kvě 30, 2008 12:37 pm

citace: jestli otevíráte obrázky v Galerii a máte jich v telefonu hodně, otevírá se Galerie dlouho. Trochu pomůže obrázky dát tematicky do složek: volby → uspořádat → nová složka. Stejným způsobem si vytvořte adresáře s Mp3, jinak když je necháte přehrávat za sebou, budou se přehrávat pěkně po sobě i vyzvánění, zvuky budíků, SMS...

Nic takovýho jako uspořádat tam nemam:( N73 Me
Serry
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned pro 16, 2007 11:08 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát kvě 30, 2008 1:23 pm

V Galerii máš alba, ne složky. Hudbu si utřídíš podle id3 tagů. Složky N73 nepodporuje, mnohokrát řečeno. Na fotky si najdi Resco photo wiewer v hanniho seznamu aplikací. Ten to umí podle složek, Galerie ne...
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Uživatelský avatar
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 4455
Registrován: úte dub 10, 2007 5:28 pm
Bydliště: Pardubice
Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod prokop v pát kvě 30, 2008 1:29 pm

Já to psal podle toho jak jsem si to zkusil v N E61, N E50 a N5500 Sport. Pro tebe by mělo platit to co napsal Maxík, ale může se to lišit i podle verze fw.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod matho v pát kvě 30, 2008 2:03 pm

hned ma par veci napadlo co by nebolo zle doplnit

http://forum.n73.eu/viewtopic.php?p=78101#78101
http://forum.n73.eu/viewtopic.php?p=78754#78754
http://forum.n73.eu/viewtopic.php?p=58556#58556

a este z manualu
Můžete vytvořit skupinu kontaktů, takže můžete odesílat textové nebo e-mailové zprávy více příjemcům současně.
1. Přejděte doprava a zvolte Volby > Nová skupina.

Když zvolíte v zobrazení skupin kontaktů Volby, jsou k dispozici následující volby:
Vyzváněcí tón — Přiřazení vyzváněcího tónu skupině kontaktů.


premapovanie ceruzky tam kde na to sluzi #
http://www.symbian-freak.com/forum/view ... p?p=235241
N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 29, 2007 10:14 am

Příspěvekod prokop v pát kvě 30, 2008 3:42 pm

Díky, přiznám se že už asi 14 dní to tu chci upravit a maličko doplnit ale poslední dobou se toho na mě nahrnulo moc najednou.

co přesně máš na mysli u toho topicu "Problém s Thematy"?

věci které jsou výslovně v manuálu bych sem nedával (viz první tip :D ), už takhle je to dost velké.

Pencil jsem chtěl přidat jako topic už před časem ale tak dlouho jsem se rozmýšlel jestli to sem patří když je tohle fórum především o N73 až jsem na to zapomněl :oops: . Ale klidně to tu může být když už dávno je to tu zaměřené na OS 60 3rd obecně, tak jí přidám a pak sem do triků jen doplním odkaz do topicu.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod matho v pát kvě 30, 2008 3:51 pm

tu odinstalaciu,
resp. karta do PC, a vymazanie skrytych suborov atd


s tym manualom je to nieco ako toto :D :twisted:[/b]
N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 29, 2007 10:14 am

Příspěvekod prokop v pát kvě 30, 2008 4:22 pm

Dobré :D :D :D :D ( ta Lipšicova výmluva mě pobavila) , to bys mohl přidat do "Něco pro pobavení". Ale my bychom to měli trochu otočit:

kdo se zase zeptá na něco co by mohl najít v manuálu nebo v nápovědě telefonu tak bude muset povinně dodat nějakou novou app., film, zvonění... :D .

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Potkan007 v pát kvě 30, 2008 4:38 pm

To abych se začal bát :-( Zase takovou zásobu aplikcí, her atd nemám...
Xiaomi Mi 9 128 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Uživatelský avatar
Potkan007
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: stř srp 08, 2007 7:18 am
Bydliště: /home/user/MyDocs
Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Serry v sob kvě 31, 2008 5:38 pm

este mam dotaz jestly jde nejak zařídit aby se mi bez pomocí nejakeho programu či aplikace nezobrazovaly vsechny fotky
Serry
Uživatel
Uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned pro 16, 2007 11:08 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod prokop v sob kvě 31, 2008 7:37 pm

seznam aplikací --> Ochrana dat, aplikací a údajů --> Active Lock, Advanced Device Locks, Media Safe, nebo pomocí atributu skrytý (to umějí normální správci souborů kromě toho interního).

Lidi, prosímvás používejte ten seznam když jde o nějakou aplikaci kterou hledáte - většinou to najdete právě tam :wink: .
Je to jedna z nejdůležitějších věcí tady na fóru a hannimu dalo dost práce ho vytvořit...

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
Uživatelský avatar
prokop
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 4937
Registrován: pon zář 03, 2007 6:40 pm
Bydliště: Na konci přímky
Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Další

Zpět na Tipy & Triky & Poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron