Příchozí volání - nezobrazení čísla

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Příspěvekod askub v sob říj 27, 2007 4:52 pm

Zdravím, jsem ode dneška majitelem N73 a i po větším zkoušení jsem nenašel, zda existuje možnost , případně jak, aby se při příchozím hovoru zobrazovalo z adresáře i jmeno volajícího, zatím se mi zobrazuje jen tel. číslo. Diky za nakopnutí správným směrem. askub
askub
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Potkan007 v sob říj 27, 2007 5:00 pm

+420 a pujde to...
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob říj 27, 2007 8:16 pm

A pozor na dvojí kontakty. Já sem se mámě nezobrazoval, protože měla mojí položku v telefonu 2x. Pak to nefunguje taky. Jestli sis to třebe ze sim nezkopíroval víckrát :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod JardaZajda v sob říj 27, 2007 10:18 pm

je to tak jak psal Dr.neboli to ja mel taky dvakrat ulozene tel cislo a neukazovalo se mi kdo mi vola protoze to foun nedokazal asi rozpoznat ale to delala kazda nokie co jsem mel tak by to melo byt asi ono.
Nokia N73, FW 4.0747.31.0.1, MiniSD Kingston 2GB
JardaZajda
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob říj 27, 2007 10:22 pm

Matka má N6300, takže potvrzuju. Jinak dotyčnej musí mít samo zaplou identitu...jinak tím +420, sorry, ale nezdá se mi to. Je to Česká předvolba, ze zahraničí se sem jinak nedovoláš. Ale o tom, že by to bez toho nešlo, to mi přijde jako docela nesmysl. Teda, alespoň přítelkyni mám bez toho a píše mi to, kdo volá :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod rose263 v sob říj 27, 2007 10:32 pm

Předvolbu +420 u spousty kontaktů namám a zobrazují se mi. Vadí ta duplicita.
E72, 052.005, BH-503
rose263
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NOKIA E72

Příspěvekod prokop v ned říj 28, 2007 2:25 am

Дa, дa... Dělají to všechny telefony. Pokud je jméno kontaktu se stejným číslem duplicitní, telefon neví jaké jméno má k volajícímu přiřadit a neukáže proto žádné. Pozor taky na to, že duplicitní čísla nesmějí být ani v paměti telefonu, ani na SIMkartě! Lidi na to často zapomínají a pak se diví, že v Kontaktech to jméno a číslo mají jen jednou a přesto se jim při příchozím hovoru nezobrazí. A někdy už volají na infolinku vynadat operátorovi :D místo aby začali sami u sebe :D .

Předvolba na to nemá vliv. Ta je důležitá v roamingu.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příchozí volání

Příspěvekod askub v ned říj 28, 2007 9:40 am

Díky za všechny rady, ani jsem netušil, že tu bude tolik ochotných lidí,jsem již dřívejší ročník a proto všem ještě jednou díky. askub
askub
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod racelando v ned říj 28, 2007 9:47 am

nechci zakladat nove tema tak se zeptam tady.jde nejak nastavit aby kdyz nekomu zavolam nevidel moje cislo,aby bylo skryte?skousel jsem krizek31krizek nebo tak nejak ale pak to napise overit odeslani ID a vytaceni se odpoji.
racelando
Rippující Pařmen
Rippující Pařmen

Příspěvekod JardaZajda v ned říj 28, 2007 10:34 am

nemas to nastavene u operatora zavolej na linku a tam ti to nastavi a pak muzes davat #31# tel c a pujde to a jeste to je primo v menu tel kde si to zapnes nebo vypnes menu nastroje nastaveni hovor odesilani meho id a musi to makat.
Nokia N73, FW 4.0747.31.0.1, MiniSD Kingston 2GB
JardaZajda
Uživatel
Uživatel

Re: Příchozí volání

Příspěvekod flukes v stř říj 07, 2009 5:25 pm

Mam problem, najednou mi u nekterych jmen zmizela cisla, cca 15 kontaktu. Zustala jmena bez cisel. Nahral jsem tyto kontakty znovu a ty bez cisel smazal. Presto pokud mi nektere z techto cisel vola, nepriradi se jmeno volajiciho, ani k sms. Projel jsme kontakty v PC Suite i v Oxygen a zadny tam duplicitni neni. Ted jsem nechal prehrat fw, nahral kontakty a opet ten stejny problem. Zarazi me ze ve spravci uloh bezi kontakty 2x, jednou klasicke a podruhe jakoby webovy prohlizec. Jo a na sim zadne kontakty namam.
Scr000017.jpg
Screen kontaktu prvni ikonka
Scr000017.jpg (3.05 KiB) Zobrazeno 6786 krát
Scr000016.jpg
Scr000016.jpg (9.94 KiB) Zobrazeno 6787 krát
flukes
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N86 white

Příspěvekod mila6032 v stř říj 07, 2009 6:04 pm

Hmm, a když ten jeden proces killneš?
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod flukes v stř říj 07, 2009 6:26 pm

Tak druhy bezi dal. Ale spise me stve to neprirazeni jmena volajiciho. Nemohou byt kontakty i nejak skryte?

Edit: vymazal jsem vsechny kontakty a vytvoril jeden, ale stav pameti ukazuje 10 kontaktu, kde proboha jsou?
Naposledy upravil flukes dne stř říj 07, 2009 6:53 pm, celkově upraveno 1
flukes
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v stř říj 07, 2009 6:53 pm

Jasně že druhý běží dál :D Ale když ten jeden killneš, tak se taky nezobrazuje číslo volajícího? To, že spolu tyhle dvě věci souvisí je celkem jisté.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod flukes v stř říj 07, 2009 6:58 pm

Ted v jinem foru clovek psal ze mu take bezi dvakrat, tak ze tam to nebude. Jedna se pro upresneni o N86.
flukes
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v stř říj 07, 2009 7:27 pm

Je fakt, že N86 neznám a to, že by proces kontaktů běžel dvakrát je pro mě taky novina, takže tady mé rady končí a jdu si o tom něco nastudovat.

Jen tak pro info. Když aplikaci "kontakty" ukončíš, tak se ukončí i oba dva ty procesy? Zkus se podívat jestli máš v C:\private\100012a5 databázi kontaktů. Měl by to být soubor s koncovkou .cdb a v názvu má contacts nebo cntdatabase. Zkus ho vykopírovat. Jen tak se ptám, protože N86 evidentně řeší načítání kontaktů jinak, než všechny mě známé symbianové telefony.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod flukes v stř říj 07, 2009 7:31 pm

Bohuzel mam novy fw a nejde hack.
flukes
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v stř říj 07, 2009 7:34 pm

No jo no :(
Tak v tom případě jsme nahraný. Asi tušíš co tě čeká :( Radši ale počkej ještě na někoho jiného....však vidíš jak mi to dnes myslí :roll: Co věta, to pitomost.

šulda: flukes Telefon si prosím upřesni do profilu
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Nokia N73 nezobrazuje mená volajúcich

Příspěvekod iceman_mirko v pát pro 04, 2009 8:53 am

Vedel by mi niekto prosím poradiť? Mám problém s Nokiou N73. Tento telefón som používal bez problémov ale keď som dal do neho na 2 dni inú simkartu a potom vrátil pôvodnú, tak telefón mi prestal zobrazovať mená volajúcich ktorých mám v zozname. Keď mi niekto volá kto je v zozname napíše len číslo. Vie mi niekto poradiť ako to opraviť aby mi pri prichádzajucom hovore napísalo meno ktoré je ku číslo priradené v zozname?
Naposledy upravil Chuck Norris dne pát pro 04, 2009 1:20 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno
Podpis vraj velky, bude upraveny neskor :P
iceman_mirko
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pát pro 04, 2009 9:55 am

Pravdepodobne mas rovnake kontakty v telefone aj na SIM karte..to byva najcastejsi problem v tomto pripade.
Naposledy upravil Chuck Norris dne pát pro 04, 2009 1:22 pm, celkově upraveno 1
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod iceman_mirko v pát pro 04, 2009 12:39 pm

Myslíš že keby som nechal kontakty len v telefňone a tie v simkarte vymazal tak je to OK ?
Naposledy upravil Chuck Norris dne pát pro 04, 2009 1:23 pm, celkově upraveno 1
iceman_mirko
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Xnovic v pát pro 04, 2009 12:58 pm

Ono ani tak moc nejde, jestli máš stejný kontakty na kartě a na Sim.. Pokud ano, tak stačí, abys si v telefonu nastavil, aby se ti zobrazovali pouze kontakty v telefonu.. Problém může být taky v tom, že pokud ti někdo volá a jeho číslo máš omylem uloženo 2x, pod různými jmény, tak se ti taky nezobrazí..
Naposledy upravil Chuck Norris dne pát pro 04, 2009 1:24 pm, celkově upraveno 1
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Příspěvekod iceman_mirko v pát pro 04, 2009 1:10 pm

no ja som mal pod kazdym menom ulozeneho len jedneho, len ze tam bola ina karta a potom sa vratila ta povodna simkarta a uz to robilo tieto hluposti, zmazal som zoznam na simkarte a vsetko mam v telefone uvidime co to spravi ked niekto zavola :D
Naposledy upravil Chuck Norris dne pát pro 04, 2009 1:38 pm, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
iceman_mirko
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chuck Norris v pát pro 04, 2009 1:32 pm

iceman_mirko:
Zde si o tom můžeš přečíst (nalezeno během cca 30sec :wink: )
A žádám tě, aby sis upravil to monstrum co máš v podpisu podle pravidel. Děkuji za pochopení.
Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

Re: Příchozí volání - nezobrazení čísla

Příspěvekod hovorka v sob pro 05, 2009 2:20 pm

Dovoluji si zde pisicim souruhum "Goebbelsum" oponovat... Muzes mit stejne cislo jak na karte tak v telefonu i zapnuto nacitani obou zdroju kontaktu, ale musi byt (samo sebou ve stejnem formatu treba +420xxxxxxxxx a nachlup stejne prizazene jmeno) jinak nevi koho priradit k tomuto cislu a hodi jen cislo!!! Jednoduchy recept, stahni si jeden ze seznamu do NDS a tam si v nem udelej poradek (vymaz dubl kontakty a napis vsude volacky zeme) tento seznam pak nahraj do telefonu i na kartu, od teto chvile ti to pojede zcela bez problemu a pri zapnutych tel seznamech z karty i telefonu naraz..... :!: Nejcastejsi chybou byva napr. ze k jednomu cislu mas jednou prizazeno jmeno Chuck a podruhe Norris, pak nedovede rozhodnout jake jmeno nabidnout a vyhodi jen cislo
hovorka
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod iceman_mirko v sob pro 05, 2009 4:09 pm

tak mne to uz funguje vsetko ako ma. Nakopiroval som vsetky kontakty na SIM kartu a vymazal z telefónu a potom som naspat nakopiroval vsetko zo SIM do telfonu a uz to funguje. Inak Chuck ja som to hladal ale i tak som nic nenasiel :)

Este ale jedna otazka : ked mi niekto vola tak mi pri vyzvanani precita telefon meno volajuceho takym anglickym robotickym hlasom neviete prosi mako to vypnut ? :D
iceman_mirko
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chuck Norris v sob pro 05, 2009 5:57 pm

Profily -> Upravit -> Vyslov jméno volajícího -> Vypnuto

Btw: potřebuješ jako sůl si přečíst Pravidla fóra, mimo jiné se v nich píše taky něco o manuálu. Takže ti doporučuju, aby ses na ně podíval, a ještě si upravil ten obrázek v podpisu prosím :wink:

Soudruhu hovorko, máte samozřejmě pravdu, tenkrát ještě asi nebylo všem všechno do puntíku jasné tak, jako dnes vašemu zářícímu géniu. Ovšem vaše poznámka o soudruzích Goebbelsích svědčí buď o poněkud výstředním smyslu pro humor, nebo spíše o vaší hormonální či duševní nevyrovnanosti.
Dál bez komentáře.
Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

Re: Příchozí volání - nezobrazení čísla

Příspěvekod hovorka v ned pro 06, 2009 12:33 pm

Pane Chucku Norrisi alias Tondo Voprsalku, dle datumu tve registrace na tomto foru je zcela jasne a jiste, kolik toho vis o telefonech a SIM kartach, smekam uctive svuj kloboucek. Ten kdo o dane problematice neco vi a pozorne se zacte do tohoto vlakna zcela jiste prijde na mnoho nesrovnalosti, ktere tu mnozi dost odvazne tvrdi... a tim blbnou "mladym vojakum" hlavu i na vzdory tomu, ze pan askub pise, ze je "drivejsi rocnik". Celkem se nedivim, ze nekteri po precteni techto informaci maji smisene pocity + zmatek v mysli a obsluha jejich telefonku se vymyka kontrole... Bazirujes na logu icemana a podstata (bludy hlasane nekterymi uzivateli) tohoto fora ti jaksi unikaji. Jako dobry moderator bys mel v prve rade bazirovat na technickem obsahu (pravdivosti) nekterych prispevku a tvrzeni.. Zaverem ti muzu sdelit tyto fakta:

1. nejsem soudruh !

2. o SIM karte a telefonech toho urcite vim vice nez ty !

Tebou uvadene "spíše o vaší hormonální či duševní nevyrovnanosti" se spise hodi na ty co tu uvadi polopravdy ci zcela jasne nepravdy. Tyto lidi by mel dobry moderator usmernit, ne ty co se to snazi tyto omyly nekterych prispevku napravit... :lotpot Ovsem to bys o tom musel neco vedet.... :lotpot S pozdravem Hovorka

\\hanni: Mr.Hovorka: ukludni svoje emocie..urcite o Tvojich vedomostiach ohladne telefonov nikto nepochybuje,uz som cital par Tvojich prispevkov a vies o com pises...ale ohladom telefonov s operacnym systemom Symbian by si sa od Chucka Norrisa mal urcite co ucit ;)
hovorka
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v ned pro 06, 2009 1:55 pm

Hele klid... Pokud si opravdu myslíš, že datum registrace na tomhle fóru určuje úroveň znalostí, tak bys taky určitě neměl zapomenout se podívat na data příspěvků a vůbec historii tohoto topicu :roll: Zjistil bys třeba, že první příspěvky byly před více než 2 lety, kdy se toho o Symbianu ještě nevědělo obecně tolik co teď, ale správné řešení tam i tak je a nebo že iceman_mirko si nejdřív založil vlastní téma, pak mu teprv bylo sloučeno s tímhle a problém zdárně vyřešil. Nevím o nikom, komu by se po přečtení těhle příspěvků vymykala obsluha telefonu kontrole, nevymýšlej prosím tě nesmysly jen pro vyvolávání hádek :evil: Moderátor by měl v první řadě dbát na dodržování pravidel a kdyby ses do nich podíval, tak možná i zjistíš, že velikost obrázku v podpise není jenom chvilkový výmysl někoho.
A nakonec:
hovorka píše:na ty co tu uvadi polopravdy ci zcela jasne nepravdy. Tyto lidi by mel dobry moderator usmernit

Takže tímto tě usměrňuji - za upřesnění věcí v tématu jsme samozřejmě rádi, za nesmyslné narážky okolo už určitě ne :dolu: . Jo a to, že víš o telefonech víc, než osoba pod nickem Chuck Norris, je hodně odvážné tvrzení :D
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Chuck Norris v ned pro 06, 2009 10:14 pm

Pane hovorko alias Pepo Skočdopole:
Sice jsem psal že dále bez komentáře, ale musím vám něco objasnit, když jste to nepochopil z výše napsaného.

1. Ač už jsem to napsal, tak znovu speciálně pro vás zdůrazňuji, že máte pravdu v otázce toho zobrazování či nezobrazování kontaktů.
"Neusměrňoval jsem" vaši nápravu těch omylů, naopak si jí vážím a dodatečně za ni děkuji. Reagoval jsem především na tu vaší ubohou dětinskou poznámku o soudruzích Goebbelsích.
Tudíž: obsah správný, forma špatná. Doufám že teď už snad rozumíte, že v ničem nezpochybňuji vaše znalosti v daném oboru.
Pokud jde o tzv. "bazírování" moderátora na dodržování pravidel, tak věřte nebo ne, ale je to naše práce a ta pravidla mají své opodstatnění. Jsme tu sice k pravidlům na rozdíl od některých podobných fór dost tolerantní a nad lecčíms mávneme rukou, ale ta monstrozita kterou má iceman_mirko v podpisu je už opravdu příliš.
BTW: v principu na technickém obsahu příspěvků žádný moderátor také bazírovat nemusí, a mnohdy ani nemůže, jelikož není génius. Ředitel nemocnice přece také nerozumí dopodrobna všem lékařským oborům. S jistou nadsázkou by teoreticky mohl tohle fórum moderovat i někdo, kdo nikdy symbianový telefon nedržel v ruce.
Máte ale pravdu v tom, že je potřeba tuto věc uvést na patřičnou míru, a já to také udělám až budu mít trochu víc volného času. Zatím by uživatelům mělo stačit vaše vysvětlení.

2. Jestliže vám to nedošlo, tak soudruhem jsem vás nazval jen z toho důvodu, že jste soudruhy nazýval jiné. Jinak bych si něco takového dovolil pouze výjímečně jako žert. Mimochodem, právě to vaše nazývání ostatních soudruhy je typické projevování skutečných soudruhů. Ač tedy nevlastníte rudou stranickou legitimaci, jako soudruh jste se projevil.

3. Zkuste se zamyslet a nehledět jen na datum mé registrace na tomto fóru (btw: 2.pád p.m. datum je data ) . Třeba tohle fórum mohu znát od jeho samotných počátků, a zaregistroval jsem až po pár letech. Nebo jsem tu možná byl registrovaný pod jiným nickem který jsem si nějakého důvodu nepřál dál používat, (možná jsem byl zabanovaný :D), možná se mi jen můj nick přestal líbit, třeba došlo ke ztrátě mého účtu při obnově databáze a než jsem dohnal admina tak už mi nestálo za to chodit sem pod původním nickem... Třeba taky můžu na jiných symbianových webech být již několik let aktivním uživatelem s mnona tisíci příspěvků a desítkam článků...
Skutečnost je taková, že vás jakožto osobu projevující se na tomto fóru pod nickem "hovorka" znám dost dobře už od vašich počátků zde a všechny vaše příspěvky jsem četl prakticky hned po jejich zveřejnění. Tohle fórum totiž intenzívně sleduji zhruba od jara 2007 a pamatuji si také většinu vašich samolibých egoistických příspěvků.
Zdůrazňuji - před vašimi znalostmi v oblasti hw telefonů, SIM karet, blokování/odblokování atd smekám :klasik: . V žádném případě to ale bohužel nemohu udělat před vaší osobou :dolu:

4. Nad vašimi tzv "fakty", že víte o SIM a telefonech víc než já, mi nezbývá než se pousmát :D .