Jak zobrazit obsah souboru Backup.arc v PC?

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Re: Jak zobrazit obsah souboru Backup.arc v PC?

Příspěvekod LudinS v stř zář 16, 2009 9:35 am

Zdravím, dostal jsem tuto adresu od prokopa, kterému za dosavadní rady moc děkuju.
Nicméně stále řeším problém se svou N73ojkou. Tento týden jsem si udělal upgrade firmwaru na novou verzi 4.0839.42.0.1. Před tím jsem bohužel udělal jen zálohu přes Nokia PC Suite a vytvořil jsem zálohu do souboru x.nbu. Nahrání firmwaru proběhlo úspěšně, ale nahrání dat zpět do telefonu žádným způsobem nejde - celý proces proběhne v pořádku, telefon se restartuje, ale nic se neobjeví. Alespoň se mi podařilo pomocí programu Nokia Contact transfer dostat zpět kontakty, ale všechny poznámky a data v kalendáři jsou pryč. Když si soubor rozbalím v notepadu, tak tam všechny údaje vidím, ale dostat je zpět do telefonu prostě nejde. Před samotným upgradem firmwaru jsem změnil product code na 0529780 a po upgradu jsem ho vrátil zpět na původní. Nevíte někdo nějaké řešení PLS? Díky moc
LudinS
Nový uživatel
Nový uživatel

záloha, dá se editovat?

Příspěvekod calamada v čtv pro 10, 2009 1:17 am

Ahoj nokiaci, chtel jsem se jen zeptat, je to asi rok zpatky co jsem pres nokia PC suite udelal kompletni zalohu dat, vcetne fotek videii hudby atp... zaloha ma koncovku .nbu a ma pres 840MB, tedka po delsi dobe jsem si rekl, ze ji vymazu z PC ale potrebuju z toho vytahnout Ty fotky, protoze tam mam mimco ktery se nam narodilo atp... Nainstaloval jsem si opet z CD Nokia PC Suite abych mel stejnou verzi, ve ktery jsem to zalohoval, ale nemuzu to vubec otevrit a nevim co s tim... Da se nejak ta zaloha prohlizet a menit jeji obsah? Bo jak to dostat zpet do telefonu, ale nechci premazat telefon... Jinak mam nokii N95 8GB...
Taky jsem zkousel mobile edit, ale nechce mi to nacist pripojenej telefon, pres kabel tam sice mam ukazany ovladac toho kabelu ale porad mobil nikde, dokazete mi prosim poradit? diky za Vase nazory a jestli to sem nepatri, tak se omlouvam... ;)
Nokia N95 8GB
calamada
Uživatel
Uživatel

záloha, dá se editovat?

Příspěvekod Zdenek444 v čtv pro 10, 2009 7:39 am

Mrkni sem - viewtopic.php?f=3&t=9903 . Bohužel mám dojem, že ten program je demo a umožňuje vytáhnout jen určitý počet věcí, ale zkus to :)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Chuck Norris v čtv pro 10, 2009 8:23 am

Dovolil jsem si přesunout vás sem, sice se téma týká souboru *.arc, ale je to v podstatě stejné jako s *.nbu .
Něco tě může inspirovat, zejména ten zmiňovaný program Noki který ty fotky vytáhnout umí. Pokud vím tak se ho ale ještě nepovedlo nikomu ukrást, takže máš možnost buď se smířit s možnostmi demo verze, zaplatit, nebo se pokusit přece jen najít cr@ck verzi.

Jinak bych na to zkusil jít právě přes to tzv "přemazání telefonu" (fuj, to jsou mi ale termíny :D) a obnovy záloh. Otázka je, jestli se ti obnoví všechno. Známe ten neskutečný šmejd PC Suite, ale předpokládejme že tentokrát výjimečně nezklame.
  • 1.1 Zálohovat v PC Suite současný kompletní obsah telefonu - nevím jestli PC Suite dokáže několik záloh stejného telefonu, ale myslím že ano. Kdyžtak jsou další možnosti - přesun zálohovaných souborů, NPCS na oddělené části disku, v jiném PC apod.
  • 1.2 Zálohovat současný kompletní obsah disku C:\ na disk E:\pam. kartu (udajně v několika případech nespolehlivé, a nejsem si jistý jak to funguje v telefonech s externím diskem). Složku E:\Backup\ zálohovat do PC (pravděpodobně bude potřeba u složky nebo souboru backup.arc změnit atributy; zapmatovat si je)
  • 1.3 K tomu jako vždycky zálohovat ručně kontakty (Kontakty - kopírovat do pam. karty. Pak záloha složky E:\Others\Contacts\, nebo aplikace Contact Transfer )
  • 1.4 Zálohovat potřebné položky do jiného telefonu přes interní aplikaci "Přenos dat"
  • 1.5 Zálohovat do PC zvlášť všechna data z disku E:\
  • 1.6 Využít možnosti hacku a zálohovat kompletní obsah disků C:\ i E:\ . Pozor, nutné zkontrolovat velikosti, někdy se několik souborů ze složky C:\private\ nepodaří zkopírovat protože jsou využívané nějakým procesem. Většinou jde o kontakty a kalendář, ty se ale dají zálohovat jinak, viz 1.3 a 1.4
  • 2.1 Zformátovat disky E:\ + C:\ (C:\samozřejmě trojhmatem)
  • 2.2 Obnovit tu první zálohu přes NPCS (modlit se u toho, ale s fotkami by neměl být problém).
  • 2.3 Exportovat potřebné položky do PC
  • 2.4 Zopakovat 2.1
  • 3.1 Obnovit tu druhou zálohu buď z NPCS (modlit se u toho), nebo importovat tu složku \Backup\ z PC na disk E:\ , nastavit jí původní atributy, pak obnovit z pam. karty, či jak to v N95 8GB je.
  • 3.2 Jestli předchozí bod selže, tak záleží na tom v čem selhal. Většinou to bývá v obnovení zálohy kontaktů, poznámek, SMS, kalendáře apod. v tom případě buď opačný postup z bodů 1.3. a 1.4. Jinak viz další:
  • 3.3. Hacknout telefon a nakopírovat do něj ty kompletní zálohy disků C:\ a E:\ . Opět je možné že několik souborů nepůjde přepsat, ale s největší pravděpodobností to budou ty Kontakty, Kalendář apod. V tom případě pak bude stačit opět opačný postup z bodů 1.3. a 1.4

Přeju hodně štěstí a doufám že to proběhne hladce hned napoprvé ať už přes Noki, nebo přes Nokia PC Suite.

Tu urážku protentokrát nechme stranou, nejsme žádní Nokiáci :tyty: :evil:, jsme Symbianisti. Musíme ale brát to co je dostupné, takže se musíme Smířit i s tím hnusným zlem jménem Nokia.
:lol:

Chuck Norris
Chuck Norris fóra

Model telefonu: CHN 19-9®, 1GBRAM, 4TB μSDHC

Příspěvekod petrusek v stř dub 14, 2010 3:39 pm

:naughty Netřeba hned krást Noki, když existuje free (dokonce opensource) alternativa, která si poradí jak s nbu (a předchozími nfb a nfc), tak arc zálohami. Původně tvořen a vyvíjen pro nbu, ale od verze 1.14 i podpora arc.
Kód: Vybrat vše
http://sourceforge.net/projects/nbuexplorer/

...při vší skromnosti taky musím uznat, že má hezčí GUI ;-)
petrusek
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 6300

Předchozí

Zpět na Tipy & Triky & Poradna