Nefunkční Bluetooth, chyba "Nelze vykonat operaci Bluetooth"

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Nefunkční Bluetooth, chyba "Nelze vykonat operaci Bluetooth"

Příspěvekod gadis v pát led 09, 2009 9:37 am

Ahoj stala se mi takova vec nahral jsem si novy fw pro n73me 4.0839.42.2.1 a pak jsem zkusil pripojit bluetooth sluchatka a spadlo mi bluetooth a ted kdyz ho chci zapnout tak to napise chybnou hlasku ze nejde vykonat operaci bluetooth a nepomohlo ani znuvu prehrani fw vi nekdo jak pomoct?? bez bluetooth mobil pro me ztraci cenu :-(
gadis
Nový uživatel
Nový uživatel

Re: nefunkční bluetooth

Příspěvekod prokop v pát led 09, 2009 9:49 am

Zkus klasické možnosti - vyndat kartu, restart, formát trojhmatem, znova flash fw, servis

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod gadis v pát led 09, 2009 11:09 am

tak jsem zkusil vse bez karty format i prehrat firmware a porad nic proste softwarove jsme nak zablokoval bluetooth tim ze jsem chtel pridat sluchatka :-( do servisu to nema cenu by vymenili celou desku :-( no mobil si sam skratil zivotnost brzy asi pujde pod drn :-(
gadis
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod POlda23 v pát led 09, 2009 11:22 am

sorry ale toto je blbost...SW sa neda zablokovat bluetooth a nemyslim si, zeby BT skolaboval po pripojeni s headsetom iba tak...

Ja by som sa v tvojom pripade pokusal zas prehrat FW potom hned nato trojhmat a skusit len cisto zapnut BT v miestnosti kde nemas tie sluchadla...azda sa nejak prepojili alebo si telefon mysli nieco co by nemal.
Erricsson GA628-T30-Nokia 3210-3310-8210-8310-6630-6310i-7250-7650-6600-6260-6230-N76-N82-N95-Siemens A50-C45-A35-Sl45i-Motorola-V225 TalkAbout-V60-V525-SE-t68i-T610-T630-P990-LG Shine,Iphone,LG KG120-1mobil od LG,Sony J70

-----THX for PROKOP AND LUKAS-----
POlda23
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 10, 2009 1:35 am

Hm, bloknout bluetooth skutečně nejde. Akorát si tak jde vypnou proces kontrolující bluetooth (Bt_server), jenže ten se po přebootování znovu zapne. Když nepomohl flash, hoď to do servisu...
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod gadis v sob led 10, 2009 5:25 pm

no prehral jsem software na ten nejnovejsi a hned po prve co jsem zkusil zapojit bluetooth sluchatka tak to skolabovalo predtim jsem ty sluchatka rok pouzival a bez problemu jde prehrat zpet starsi fw?? nejspis to udelal ten novy fw.
gadis
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 10, 2009 6:26 pm

Zpět akorát v servisu a ochotu nečekej. To možná lahvinka něčeho dobrýho by pomohla, ale dělaj to neradi :wink: Nebo známej jestli nepracuje v nějakým servisu... Jinak tím by to bejt nemělo, novější firmwary jsou vždy obsáhlejší (někdy bohužel na škodu) a proto ti ta podpora jen tak nezmizela. Můžeš mobil připojit k dalším zařízením? Zkus to s druhým mobilem, poslat soubor přes bt, třeba fotku. Pokud to půjde, je to ve sluchátkách :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod gadis v ned led 11, 2009 3:27 pm

nejde vubec zapnout bluetooth napise to nelze vykonat operaci bluetooth
gadis
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod gadis v čtv led 15, 2009 8:13 pm

jeste jsem zjistil ze nekdy to bluetooth jde zapnout ale jen v tom menu kde se zapina bluetooth a mohl jsem sparovat mobil s jinym ale kdyz sem chtel odeslat nebo prijmout naky soubor tak to napsalo chybu a taky kdyz jsem vypl to menu s bluetooth tak to uz zase psalo ze je bluetooth vypnute myslim si ze to je tim novym firmwarem ktery jsem nahral az po tom to prestalo fungovat tak me nic jineho nezbyva nez cekat na novy firmware :cry: a pak to snad pujde :-(
gadis
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát led 16, 2009 12:11 am

čekat na nový firmware. Já bych tě nerad zklamal, ale N73 se už nevyrábí, a je na trhu 2,5 roku. Vážně si myslíš, že bude nějaký další firmware? No, kdo ví, ale skoro o tom pochybuju. Z dřívějška víme, že firmware řeší věcí relativně pramálo v poměru co naslibuje, tak nějak je okolo toho vždycky kraválu a přitom nic kloudnýho se neděje :? No to je jedno, zpět k problému. To si počkáš možná hodně dlouho, jestli vůbec. Navíc to není firmwarem, myslíš, že by Nokia vypustila firmware, na kterým nejde bluetooth? Hned by začli pracovat na opravným, jenže není proč, protože ho tu má spousta lidí a dělá to jenom tobě :arrow: donýst do servisu, snad máš ještě záruku :wink:

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod gadis v pát led 16, 2009 12:39 pm

mobil mam 14mesicu a firmware jsem nahral pred mesicem a od te doby mi prestalo fungovat bluetooth firmware vysel 27.9.08 co mi dokazou udelat v servisu??? vymenit zakladni desku to umim i sam nic jineho nedokazou a to nechci to je totiz posledni vec ktera je na mojem mobilu jeste puvodni. displej jsem kupoval pred pu rokem a prave pred mesicem par dnu pred tim nez mi odeslo bluetooth jsem si koupil novy original kryt a takydesku klavesnice takze uz mam puvodni jen zakladni desk ua baterku a to uz fakt nehodlam menit nedal jsem pred 2 roky 12tis za to ze ted si koupim vsechno znova po kusech :-( zvlastni je ze to bluetooth se dokaze sparovat s jakymkoliv zarizenim ale poslat nic nejde staci zavrit okno bluetooth a uz to hlasi ze mam zase bluetooth vyple proste nevim co to je za chyba ale myslim ze to musi byt softwarova kdyz sparovat to jde..... jedina moznost je zkusit prehrat jeste jednou firmware treba to nak spatne nahralo nebo fakt nevim... ale vim presne kdy to skoncilo fungovat. zapl jsem bluetooth normalne jsem mel ikonku a chtel jsem sparovat mobil se sluchatkama a u tohoto procesu to napsalo eror a od te doby to nejde.. (prvni sparovani po novym firmwaru) :-(
gadis
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát led 16, 2009 8:15 pm

No tak to zkus přehrát ještě jednou, není úplně vyloučeno, že se během přenášení novýho firmwaru nevyskytnul malej kyks a kvůli tomu se to nepodělalo. Ale firmwarem jako takovým kusem z řady to není, možná leda individuální chybou.

Jinak nevím, já mám telefon 22 měsíců a nic jsem neměnil ani nereklamoval. Prostě drží a jede pořád naplno :)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod tomasahoj v pát kvě 01, 2009 9:43 am

Mam uplne stejnej problem nahral jsem novej Fw a taky mi to hlasi tuto hlasku.takze si tam necham od kamose nahrat FW ME a uvidim jestli to pude predtim to chodilo
tomasahoj
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Zelych v sob čer 06, 2009 11:26 pm

Manželka měla na své N73 stejný problém.
Chtěl jsem ji něco poslat z PC, ale místo názvu se zobrazila jen BT adresa, dal jsem znovu vyhledat bluetooth zařízení ale už se telefon nezobrazil.
Zkoušel jsem formát telefonu kódem *#7370# ale pořád nešlo bluetooth zapnout, navíc nešel spustit ani Slick 0.50.
Pak jsem zkusil ještě trojhmat a najednou vše začalo fungovat tak jak mělo!
Takže má rada je TROJHMAT. ;-)
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: LG 4X HD & Nokia N900

Příspěvekod Zelych v ned čer 28, 2009 8:19 pm

Omlouvám se, že jsem nepoužil tlačítko EDIT.
Ale po nějaké době používání tu mám tento problém znovu u N73. Chtěli jsme si zahrát RPS přes bluetooth, ale nějak se mi nedařilo mi najít její telefon, ale podle ikony ho měla zapnuté. Zkoušel jsem ho pomocí BT switch vypnout a zapnout, ale zapnout se už nepovedlo. A v menu bluetooth už vyhazoval chybu. Nechce se mi zase dělat trojhmat a vše instalovat znovu. Nevíte jaký soubor by mohl způsobovat tento problém? :?:
LG 4X HD & Nokia N900
Zelych
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: LG 4X HD & Nokia N900

problem s BT

Příspěvekod fryt0l v sob dub 02, 2011 9:09 am

zdravim je tomu par dní co mi prestal fungovat bt absolutne nemam paru cim by to mohlo byt kdys se snazim zapnout bt tk telefon napise "nelze vykonat operaci bluetooth"
kdyz tel zapmu bez karty tak bt zapnout jde mel sem podezreni na rompatcher ale bt nelze zapnout ani kdyz jsou vsechny patche vyrazeny z autostartu a to vcetne domain srv nake napady cim by to mohlo byt?
formatovat se mi zrovna nechce :D
LINUX IS LIKE WIGWAM NO GATES NO WINDOWS AND A APACHE INSIDE :D
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: w200i

problem s BT

Příspěvekod prokop v sob dub 02, 2011 9:52 am

Sloučeno. Příště hledej, máš to ostatně napsané i v pravidlech fóra, která ses zavázal dodržovat :tyty: . Stačilo do vyhledávače napsat tu hlášku :wink:

Dobrá, dá se skoro s jistotou říct, že je to asi něco doinstalované na kartě.
Takže když dáš "Vyjmout pam. kartu" (na ON/OFF tlačítku, nebo v aplikaci Paměťová karta, nebo když jí prostě vytáhneš), tak je BT OK?
V tom případě ti to asi drží na pozadí právě nějaká ta před těmi pár dny doinstalovaná aplikace - zkus se podívat do procesů buď přes JbakTaskmana nebo spíš přes Active File - měl by v něm být někde zhruba okolo 100. pozice.

A jinak - přestal fungovat s tou kartou úplně? Externí aplikace typu BT Switch ho nespustí? Správci souborů pří pokusu o odeslání taky ne?
Nemáš zaplněnou složku s přijatými BT zprávami? (X-plore -> [4], ale to je myslím dost nepravděpodobné)
S TweakS sis nehrál?
(na restart se tebe snad nemá smysl ptát :D )

Obecně, standardní klasický pokus o řešení pro začátečníky nebo pro ty, kterým je termín "skrytý proces" cizí a s telefonem jinak neexperimentují: zkuste v podobných případech vždycky odinstalovat aplikace, které jste instalovali pře tím, než se závada začala projevovat . To skoro vždycky pomůže.
Ale jako první vždy zkuste restartovat telefon a případně vyjmout kartu, nebo zapnout telefon bez karty, pokud jí váš telefon má
(pro jistotu připomínám, lidi si to pořád ještě dost často pletou: restart = re + start, tedy opětovné zapnutí přístroje, prostě vypnutí a zapnutí telefonu. Nemá to nic společného s resetem)

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod fryt0l v ned dub 03, 2011 9:36 am

nn externi aplikace ho taky nezapnou telefon prozmenu nenapise vibec nic kdyz dam vyjmout pam.kartu a vytahnu ji tk vypise stejnou chybovou hlasku tel musim zapnout bez karty pak zapnouut jde v pamet preplnenou nemam a v jbak taskmanu ani v active file nic podezreleho nevidim a TweakS sem sice mel ale od te doby byl telefon uz nekolikrat formatovany a vse fungovalo a jeste takovy postreh nevim jestli tenhle problem nahodou nema jinou pricinu ale vsimnul jsem si ze se mi nespousti patche co jsou v auto startu vzdy se spusti pouze c2z4bin_thumb ktery mam v domainsrv uz si s tim fakt nevim rady :(
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v ned dub 03, 2011 10:45 am

Tak tyhle problémy mě vždycky fascinovaly. Sám jsem si na N95 s nefunkčním BT užil své...Každopádně bych začal tím, že bych se podíval jestli běží proces btmanserver.exe. S tím nespouštěním patchů to podle mě spojitost mít bude. Nehrál sis náhodou při hrátkách s domainsrv s starter_Arm.rsc a strter_non_critical_1rsc v E:\resource ? Mrkni ještě do pravidel JBT, jestli tam není něco k permanentnímu killnutí, co by mohlo mít spojitost s BT. A ještě taková věc. Nefunguje jen bluetooth jako bluetooth, nebo celá ta aplikace(jakože by se aplikace spustila, ale BT nešel zapnout....z té odpovědi jsem to nějak nepochopil- zkrátka když v x-plore klikneš na BtToggleApp.exe, co se stane?)

OT pro Magory:

Pánové kdyžtak mě kontrolujte. Přece jen už jsem trošku z formy :D

Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod fryt0l v ned dub 03, 2011 10:59 am

aplikace se sputi ale po kniknoti na zapnout bt telefon vypise "nelze vykonat operaci bluetooth" v tech 2 souborech sem si urcite nehral ja pouzil domain srv jen na zmenu splash screenu a boot screenu btmanserver bezi
a jak uz sem psal vyse tak sem v procesech nic podezreleho neobevil
taky by vyvojari z nokie mohli do symbianu zahrnout nake nastroje pro diagnostiku :D
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod mila6032 v ned dub 03, 2011 11:12 am

fryt0l píše:taky by vyvojari z nokie mohli do symbianu zahrnout nake nastroje pro diagnostiku

Tak on jeden nástroj na diagnostiku existuje. Vytvoř si v c:\resource soubor s názvem Errrd(normálně jako texťák a smaž koncovku txt) a systém Ti pak bude vyhazovat KERN-EXEC chyby. Možná se na jejich základě dopátráme v čem by mohla být chyba.

Mimochodem bych určitě zkusil to co radí prokop, tj. odinstalovat pár posledních aplikací.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod pyler v ned dub 03, 2011 11:20 am

taky by vyvojari z nokie mohli do symbianu zahrnout nake nastroje pro diagnostiku

ale ba :-D taka aplikacia existuje ... vola sa Nokia Diagnostics

Kód: Vybrat vše
http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-diagnostics

len asi nema v ponuke Bluetooth diagnostiku :-(
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod prokop v ned dub 03, 2011 11:43 am

fryt0l píše:a jak uz sem psal vyse tak sem v procesech nic podezreleho neobevil

To že jsi tam nic podezřelého neobjevil ještě neznamená, že tam nic podezřelého není (nebo naopak nechybí). Sorry :D Ale "víc hlav víc ví". A taky mi pořád leží v hlavě, že to drží nějaká externí app s daemonem :t Zkus tedy po restartu s vloženou kartou spustit na konzoli Pythonu tenhle scriptík, a zkopíruj sem výsledek.
from appswiteh import process_list as apl
pl=apl()
print pl

Piš buď rovnou v interaktivní konzoli s tím, že každý řádek odentruješ, nebo obsah code ulož do složky !:/python/ s jakýmkoliv názvem, v kódování utf-8 a otevři na konzoli jako script. Python, resp ModulePack by neměl být moc starý, musí obsahovat ten modul appswiteh.
Pro jistotu by možná bylo dobré udělat to i po restartu bez karty, a zkopírovat sem oba výsledky. Sice je to asi blbost, ale můžeme tak třeba získat nějaké doplňující indicie.

A znova opakuju: "Externí aplikace typu BT Switch ho nespustí? Správci souborů pří pokusu o odeslání taky ne?" To samé by mělo jít ověřit jak psal mila6032 - tím kliknutím na BtToggleApp.exe. Ale nemají ho všechny telefony, já si myslím že možná jen E-series od 9.2 výš.

S těmi pravidly v JBT mi mila6032 ještě připomněl: nemáš nějaký proces zakázaný v KillMe nebo podobné aplikaci?

A co se stane s BT když zapneš telefon bez karty a poté kartu vložíš? (nevím jestli se v N76 da vyjmout/vložit za běhu). Možná je to taky blbost, ale už jsem viděl aplikace které si spouštěly daemona z E:/ samy jiným daemonem který byl na C:/. A Magoři taky už zažili několik zdánlivě nelogických situací na podobnou notu, způsobených zřejmě poškozením karty.

>mila6032

z toho že bys ty byl z formy, strach vážně vůbec nemám :D
Co zahlásí Errd by mě taky zajímalo - tipuju KernExec -1 :D
Mimochodem, chtěl jsem ti psát SMS ať se sem podíváš

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod fryt0l v ned dub 03, 2011 3:00 pm

takze python napsal cant inport app_list
externi aplikace ho nespusti
n76 umi vyjmout kartu za chodu ale bt nejde zapnout poze v pripade ze tel zapnu bez karty a pak vlozim tak zapnot jde
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v ned dub 03, 2011 3:26 pm

python napsal cant inport app_list

Python Plus 8 by ti to nenapsal, pokud jsi ten modul nesmazal. Tady ho máš, rozbal ho kdyžtak podle naznačených cest na ten disk, na kterém máš Python. Rovnou jsem ti tam přibalil i ten scriptík.
Přílohy
modul_appswiteh.zip
(9.34 KiB) 65 krát

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod fryt0l v ned dub 03, 2011 3:37 pm

no nevim jesti to ma vypsat tohle ale pochybuju :D
raceback (most recent call last):

File "e:/default.py", line 85, in menu_action

File "e:/default.py", line 69, in query_and_exec

File "c:\python\seznam_procesu.py", line 1
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v ned dub 03, 2011 4:50 pm

No, to opravdu nemá :D Sorry, chyba byla v BOM . Já to psal v konzoli Pedu, a bylo to OK. Takže to vypadá, že BOM konzole Pythonu asi nezkousne
, ale ta v Pedu ano.

Takže jsem BOM odstranil, a tohle půjde spustit i na konzoli Pythonu:
seznam_procesu2py.zip
(190 bajtů) 68 krát

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod fryt0l v stř dub 06, 2011 2:21 pm

no takze sorry za delsi neaktivitu ale nemel sem moc
tdy je vysledek start s kartou
1e]0001', u'TimeBarD.exe[a0001c0c]0001', u'HandyPhoneguardServer.exe[20022323]0001', u'BatCore_0x20026585.exe[20026585]0001', u'KeyMapDaemon.exe[a0008e01]0001', u'MIDP2SilentMIDletInstall.exe[10208907]0001', u'Voyager Home Screen[2001e8b2]0002', u'intentengineserver.exe[200009ba]0001', u'TextIndexServer.exe[101fe430]0001', u'dnd.exe[10000882]0001', u'ExWatchDog_0x2001FFE2.exe[2001ffe2]0001', u'VContentServer_0x2001F55E.exe[2001f55e]0001', u'MultimediaList[1020e504]0002', u'Python[2000b1a5]0002')

a bez karty
u'MGLUtilityServer.exe[10208a31]0001', u'MusicPlayer.exe[102072c3]0001', u'LBTRACKEROBS.exe[101fe424]0001', u'LBDTRACKER.exe[101fe41b]0001', u'LifeblogDBSERVER.exe[101fe41e]0001', u'MIDP2SilentMIDletInstall.exe[10208907]0001', u'TimeBarD.exe[a0001c0c]0001', u'HandyPhoneguardServer.exe[20022323]0001', u'BatCore_0x20026585.exe[20026585]0001', u'KeyMapDaemon.exe[a0008e01]0001', u'TextIndexServer.exe[101fe430]0001', u'dnd.exe[10000882]0001', u'MultimediaList[1020e504]0002', u'Python[2000b1a5]0002')
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v pát dub 08, 2011 4:13 pm

Tak do této diskuze se taky zapojím. Mě nejde BT zapnout vůbec(s kartou i bez ní)Stejná hláška.
Nepomáhaly trojhmaty ani aktualizace FW.
V systémovém infu v JBT vedle položky BT nemám nic. Jen název. ID žádné.
Někde jsem se dočet,že je to chyba HW.
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod fryt0l v sob dub 09, 2011 9:33 am

zlus zadat tenhle kod *#2820# je melo by ti to vypsat adresu BT ale podle me je u tebe spis problem s HW takze servis :)
fryt0l
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Tipy & Triky & Poradna