eBay

Odkazy na jiné stránky týkající se 9.x telefonů

eBay

Příspěvekod scorpi™ v čtv led 11, 2007 6:18 pm

Mýty o eBay.com, které už dávno neplatí

O eBay se traduje, že to je aukční dům, kde prodávají soukromníci své použité zboží. Je zajímavé, jak dlouho a houževnatě se tato představa drží, bohužel i zásluhou novinářů, kteří, jak je vidět, na eBay už dlouho nebyli, ale mají jej „zaškatulkované“ z nějakých pradávných dob. Dnes toto tvrdit o eBay je jako říkat o hypermarketu, že to je „místo, kde se prodává chleba“. Není to sice lež, ale skutečnost to vůbec nevystihuje. Dnešní eBay se dá připodobnit k obrovskému, gigantickému tržišti s malými i většími stánky, přičemž:

-velká většina zboží, které se zde nalézá, je zcela nové. Nejenže je nepoužité, ale je dosud zabalené a vztahuje se na ně veškerá záruka – je to úplně stejné zboží, jaké si kupujete „v obchodě“

-většinu zboží lze na eBay přímo nakoupit, bez účastnění se jakékoli aukce. Před nějakou dobou byla na eBay dodána funkce „Ihned zakoupit“, kterou obchodníci začali s chutí využívat. Kdo se bojí aukční hry (ale je to zbytečné!), může si tak zboží ihned odnést; za netrpělivost ovšem zaplatí o něco vyšší cenu

-většinu zboží na eBay dnes prodávají obchodníci, tedy firmy, od malých až po velké. Jde tedy o profesionály v obchodě, zvyklí jednat korektně a pečlivě se zákazníkem, nikoli soukromník, který doma našel staré boty a chce se jich zbavit. Spousta firem v USA i jinde se dnes živí pouze tím, že prodávají své nebo cizí výrobky na eBay!

Výhody i nevýhody eBay jednou větou

Seřadíme si stručně pod sebe hlavní výhody i nevýhody eBay v porovnání s běžným internetovým (nebo i kamenným) obchodem:

Výhody:

Nižší cena. Zřejmě hlavní výhoda eBay: aukční systém dokáže přesně nastavit rovnovážnou cenu mezi nabídkou a poptávkou, a tato cena je skoro vždy nižší než „tabulková“ cena v obchodě, se kterou již nic nenaděláte. Rozdíly tvoří desítky procent, a místy se můžete dostat i na zlomek ceny, za kterou je zboží k mání například v našich obchodech. Nižší než ve standardních obchodech je obvykle i cena za poštovné a balné.
Obrovský výběr. eBay nabízí více zbožových položek než kterýkoli obchod na světě, a vše je okamžitě k mání. Nabídka zboží, které si můžete koupit a do týdne jej mít doma, přesahuje například slavný Amazon asi o dva řády. Nabídka je od prodejců z celého světa, řada zboží je dnes unikátní: k prodeji jen na eBay. Nabídka použitého zboží vhodně celkový sortiment doplňuje: u antikvární knihy, vydané naposledy před padesáti lety, vám jistě nebude vadit, že již měla předchozího vlastníka.
Snadné vyhledávání, dobrá orientace v nabídce zboží, fotografie, podrobné popisy. Navigace v tomto gigantickém e-obchodu je vybroušená do dokonalosti – na eBay se nakupuje snáze než ve většině internetových obchodů.
Komunikace. Prodejci na eBay komunikují lépe, obratem, vstřícněji, ochotně zodpovídají dotazy i když máte o zboží jen zájem (ještě nekupujete). U velkých internetových obchodů se s vámi obvykle nikdo nebaví, nerozebírá vlastnosti zboží atd.; vyšší komunikativnost na eBay je dána principem „malých krámků na tržišti“, kde je vášnivá debata mezi prodejcem a zákazníkem běžná.
Rychlost dodávky. Je lepší než u internetových obchodů, kde se často prodává zboží, které není skladem, musí se objednávat a musí se na něj čekat. Na eBay je prodejce povinen zboží mít fyzicky k dispozici, jinak riskuje postih.
Ochota dodávat přes oceán. Je lepší na eBay než u obchodů u některých druhů zboží, které mají velcí obchodníci zakázané dodávat z USA do Evropy či z Asie do Evropy atd. Typicky to platí o spotřební elektronice, o hudbě nebo DVD discích, kde jsou velké rozdíly mezi různými zeměmi. Výrobci či distributoři zakazují svým velkým odběratelům prodávat mimo svůj region pod hrozbou sebrání prodejní licence; malí prodejci na eBay na to často nedbají a tak lze často koupit zboží, které není určeno pro danou zemi, podstatně levněji. Pozor ale na různé technické normy (homologace, síťové napětí), a také na obtížnost, ba mnohdy nemožnost získat v cílové zemi na výrobek servis.

Nevýhody:

Nakupujete zboží často od více prodejců, neexistuje žádný „společný košík“. Pokud kupujete například pět DVD od tří prodejců, platíte třikrát poštovné: to prodraží zvláště levné zboží.
Zúčastníte-li se aukce, musíte „bojovat“ se soupeři, kteří chtějí zboží získat také – znamená to, že zboží, o které máte zájem, nakonec nemusíte získat. (Pro některé účastníky aukce ale to je výhoda: je to zábava a při mistrovském hráčském umění a troše trpělivosti dosáhnete výbornou cenu)
Dále pak ještě existuje řada „vlastností“ eBay, které jsou víceméně stejné jako u jiných internetových obchodů. Protože právě v těchto parametrech panují o eBay různé nepěkné mýty, je také vhodné si je uvést:

Vlastnosti:

Solidnost. Nezpozoroval jsem vyšší či nižší solidnost prodejců na eBay oproti elektronickým obchodům. V obou případech obchodník zdůrazňuje kvality zboží, přičemž explicitně nevyjmenuje vlastnosti, které by mohly sloužit proti prodeji. Zkušení prodejci na eBay ale jednají korektně: je-li zboží použité či nemá-li záruku, vždy to uvedou v popisu zboží. V případě pochyb se stačí zeptat.
Platby. Platební karta je zde stejně jako u jiných obchodů nutným platební nástrojem, ostatní metody jsou krkolomné a zřídkakdy použitelné.

zdroj:www.zive.cz
scorpi™
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N86 8MP

Příspěvekod kami3120 v čtv led 11, 2007 6:30 pm

Ty jo super scorpi!!!!!!!!!!Díky!tak jdu číst! :)
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Ebay a N95

Příspěvekod kami3120 v čtv led 11, 2007 9:01 pm

Mám dotaz co si myslíte o objednání telefonu z ebay napr.:
http://cgi.ebay.com/Nokia-N95-Brand-New ... dZViewItem

http://cgi.ebay.com/Nokia-N95-New-Unloc ... dZViewItem

Tam by byla N95 okolo 14 000Kč že?Co tedy o tom míníte? Je to veliký risk to takto objednat?
Navíc jak máte jistotu, že když to zaplatite pres kartu že to v poradku prijde?objednat kryt k N73 se nebojim ale u tohohle tedy nevím a navíc aby ttady vůbec fungovala asi bych musel poc kat na fimware pak změnit product code a nahrat ceskej fimware že?)
Neplanujete někdo to koupit timto zpusobem?Ja furt nemam jasno jestli u N73 zustanu nebo to pubnu na N95...ale vic jak tech 14tis.za ni dat nechci tohle by se mi líbylo...:)
Naposledy upravil kami3120 dne čtv led 11, 2007 10:36 pm, celkově upraveno 1
Nokia N95 8GB * LD-3W*
kami3120
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod davon v pát led 12, 2007 9:12 pm

Koupil jsem si nejake hadry, spodni pradlo, ale do telefonu pres ebay bych nesel... To neznamena, ze je to risk, ale ja bych to neudelal! :wink:
davon
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Jirka_koffee v sob led 13, 2007 9:05 am

eBay je skvělá věc.. Ale musíte mít štestí na lidi.. Koupil jsem skvělý NTB, za 16 000,- (P4M 1,6 512MB ram, 12,1 LCD, 1,8Kg) ale jednou jsem zase objednaval Nokii 8800, ktera vysla v prepoctu asi na 13000,- kdyz tady stala nova kolem 23 000,-... Nic mi neprislo, tak jsem napsal na ebay claim centre (nebo jak se to jmenuje) a za 10 dni jsem mel zpet na ucte 12890,- ten rozdil je pro cloveka, co to resil... Neco jako poplatek...
Jirka_koffee
Uživatel
Uživatel

ebay

Příspěvekod MartZ v čtv kvě 03, 2007 6:27 pm

Zdravim. Prosimvás potřebuju pomoct! Chtel bych si něco koupit pres ebay, ale jsem začátečník a moc nevim co a jak a nerad bych naletěl ňakým falesným nabýdkam :X :( Byl by prosím ochoten někdo mi poradit ? jak dobře vybrat? kdyžtak i po icq ?DÍKY MOC!! moje icq : 231-319-497
MartZ
Uživatel
Uživatel

N95

Příspěvekod James_bond v stř kvě 16, 2007 3:14 am

v Australii som dostal n95 na pausal zadarmo. platim iba mesacne pausal za volanie a n95mi k tomu pribalili len tak:-) GPS je fakt super, funguje takmer uplne presne.
Co sa tyka ebay nakupovania. pozrite si "feedback" pred nakupovanim. ked ma niekto niekolko tisis pozitivnych feedbackov tak tam neni o com. je to celkom security. kym clovek predava musi prejst systemom overovania. ja tam nakupujem takmer kazdy tyzden a este som nemal ani jeden problem...
James_bond
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod snoop001 v pon kvě 28, 2007 7:54 pm

ja som si kupil uz aj mobil cez Ebay !novu nokiu n73 +2GB karta + autonabijacka za 161 libier .

ja mam rad ebay,mam 25 fedbeckov a uz som aj predaval .(len DVD) a mal som stale stastie az na jednu vec ked som dostal nefunkcni ADSL router ale chlapik mi poslal naspat peniaze .takze vsetko bolo v poho
n73 + 2GB Kingston
snoop001
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod gbye7 v čtv dub 10, 2008 8:44 pm

prosim vas nevite jestli da se koupit nejake veci z eBay.com?!
...•Born to love•...
Niçky ïS ¬ƒ.I.P
gbye7
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Tuxx v čtv dub 10, 2008 8:46 pm

vyberas stare odkazy a este k tomu sa pytas tak, ze ani diva svina nevie co sa chces spytat :roll:
Momentalne iPhone 4 16GB
''Když už člověk neví kudy kam, je načase otevřít manuál'' ™ by prokop
MacBook Pro 13''
Tuxx
Krotitel šelem

Model telefonu: iPhone 4 16GB

Příspěvekod DzEjDy v čtv črc 31, 2008 11:26 am

:arrow: TADY
Šli byste do toho? Já vím, že je to na každém, ale za 10USD... Akorát mě odrazuje, že je to z Hong Kongu... Nějaké zkušenosti, názory? Díky...

sulda: na takhle dlouhý odkazy mám už alergii, to nevidíte jak to deformuje stránku? a přitom je to tak jednoduché :idea: odkaz upraven
DzEjDy
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73

Příspěvekod prokop v čtv črc 31, 2008 11:52 am

Myslím že o tomhle byla nedávno lehká diskuse na SF, zkus tam pohledat.
To že je to z HongKongu by mělo být v podstatě jedno, renomovaní výrobci si už dneska nejen příslušenství nechávají vyrábět v Asii.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Chemik v čtv črc 31, 2008 12:33 pm

Hmmm ... tak ctete pozorne protoze jsem se jen takdival po N95 a nasel jsem jednu ... bohuzel nejaky dovoz z ciny :D

THE PHONE IS MADE IN CHINA

AND HAS NO GPS AND WIFI
Chemik
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod DzEjDy v čtv črc 31, 2008 3:05 pm

No tak já bych si hlavně takhle mobil nikdy nekoupil... Přeci jenom jde už o tisícikorunové položky, zatímco za ty sluchátka dám 150Kč včetně pošty do ČR, takže tam by mě až tak nemrzelo kdyby nešly nebo jim něco bylo...

Ale jinak na eBay platí - číst, číst a číst... Každou sebemenší poznámku, která pak může v konečném důsledku rozhodnout... A taky koukat na feedback prodávajícího!
DzEjDy
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73

Zpět na Odkazy