Sygic GPS Navigation Aura [26.2.2012](unsigned,CZ/SK,S^3)

Navigační aplikace a mapy pro OS Symbian

Příspěvekod Adalbert72 v úte bře 27, 2012 7:14 pm

@zajicek.marek: potvrzuji plnou funkčnost na N8 s Belle. Nakopíroval jsem ze zákl. balíku z compu ještě chybějící průvodce městy, a stáhl mapy pro Android (přes Downloader 1.8 ). Mapy musí být přejmenované ve formátu např. "cze.ta.2011.09" :D Pak by mělo vše i na té N700 fungovat, samozřejmě za předpokladu, že máš tu novější v. 11.2 ...
EDIT: jediné, co nefunguje, je dopr. info, to ale podle ohlasů nejde i spoustě lidem na Androidu...
2x N8-00 Dark Grey, v.111.040.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00

Re: Sygic GPS Navigation Aura [26.2.2012](unsigned,CZ/SK,S^3)

Příspěvekod vasikk v stř bře 28, 2012 7:21 am

Co se dopravy týče, tak to bude tím, že musíš být registrován. Ale kdo to bude riskovat :D
Já stále říkám lidem, že některé aplikace se vyplatí koupit. Potom je funkčnost zaručena. A když náhodou ne, můžeš někoho "seřvat". Na dopravní info je u pár dalších aplikací.
Namádkou třeba :arrow: TiToYo nebo taky stále populárnější :arrow: GPS Waze.
Pak je tu řešení, které všichni znáte,ale nějak na něj zapomínáte. každé rádio má dopravní info :D (trochu OT)

Je tu někdo,komu fungují mapy CZ a SK v balíku?
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod zajicek.marek v stř bře 28, 2012 3:15 pm

Tak to opravdu nechápu. Mapy jsem stáhnul přes Downloader 1.8 a přejmenoval jsem tak jak se tady píše a prostě to nerozjedu. Novější verzi 11.2 mám. Když jsem měl starší verzi tak tam mapy šli v pohodě. No asi jsem lopata něco mi uniká.
zajicek.marek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 700

Příspěvekod vasikk v stř bře 28, 2012 3:21 pm

Tak začnem od začátku.
Odinstalovat Sygic, smazat složku Sygic na kartě, restart telefonu a opět instalace.
Jestli se ti povede nahodit, zkus zatím mapy,které obsahuje. Jestli poběží, tak sem přidám linky na jednotlivé státy
(to jsem měl už dávno udělat,ale každý si raději stahuje mapy downloaderem- nevím proč...)
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Adalbert72 v stř bře 28, 2012 5:50 pm

vasikk píše:každý si raději stahuje mapy downloaderem- nevím proč...)

K těm mapám: linky na stažení map se po různých spřátelených fórech válejí v dostatečném množství, ale někdy člověk nemá jistotu, jaké to jsou verze.
Podle mého, čistě osobního názoru, ale stahování přes ten Downloader vůbec není špatné - když jsem měl předchozí v. Sygic 11.03.25713, stahoval jsem mapy přes WLAN tel., šlo to sice rychle, ale (téměř) celá Evropa i tak zabrala poměrně dost času (cca půl hodiny). S tím downloaderem to byla více než paráda, vše se stáhlo doslova za pár minut :D .

Jinak díky za tipy na to dopr. info. Je to s ním v tom Sygic nějaké zapeklité, protože v předchozí v. (myslím) fungovalo. A na nějakém Androidím fóru měli redaktoři koupenou v., a nešlo jim také, tak nevím :t
Dal jsem si ještě práci, a porovnal *resource složky staršího Sygic s novým, ale kromě těch průvodců, které jsem si přidal, jsem nic neobjevil.

K tvému dotazu: ano, mapy CZ/SK z balíku mi bez problému fungují, teprve zbytek jsem stáhl přes comp.

@zajicek.marek: jestli se ti to stále nedaří spustit, napadají mě zhruba tři možnosti:
1. Obsah balíku sice nakopírovaný na kartu, ale ne ve správných složkách, popř. soubory nakopírované jedn. v kořenovém adresáři, a ne ve složce Sygic.
2. nenainstalovaný *sis soubor, nebo při instalaci došlo k chybě
3. jiné, nebo chybějící QT knihovny (mám 4.7.4 a vše funguje)
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod zajicek.marek v ned dub 01, 2012 4:59 pm

Ať dělám co dělám, tak mě to prostě nefunguje.Obsah balíku mám nakopírovaný na kartu a soubory mám správně ve složce Sygic.Sis soubor nainstalován a nedošlo k chybě. Ty mapa co byly součástí tedy cz a svk mi fungují, bez problému. Ale když stáhnu jiné přes Downloader tak tam jsou pojmenovaný stát.ta.2011.03, ale v úvodní radě že mapy 2013.1 mám přejmenovat 2011.9. Tak nevím jestli se autor upsal, nebo mám stažené jiné mapy. Ale i když tyhle mapy přejmenuji na 2011.9, tak při spouštění navigace se ukáže "Mapa POL verze 8.21 se neslučuje se software verzí 8.31. Tak dál už nevím :sorry:
zajicek.marek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod matty7 v ned dub 01, 2012 5:28 pm

musíš stahovat mapy pro android-Aura!!!a pak tu složku přepsat jak píšeš,ale ty podle mě stahuješ mapy pro starší verzi- Sygic Mobile 2010,proto ti v navi Aura ani nemůžou jít!! ;)

EDIT
:help: Ještě bych se chtěl zeptat někoho z vás,kdo Auru používá,jestli se mu zobrazuje: Jízdní pruhy-Dynamické ?

u mě bohužel nee-pouze jednoduché :sorry: a nevím proč :sorry:
Naposledy upravil prokop dne ned dub 01, 2012 6:15 pm, celkově upraveno 2
Důvod: Příspěvky sloučeny. Nemáte-li rozum, tak laskavě aspoň dodržujte pravidla fóra. Zavázali jste se k tomu!
matty7
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod zajicek.marek v ned dub 01, 2012 5:55 pm

Díky za radu, už to jede. Stahoval jsem mapy pro Symbian a to byla ta chyba. Velký dík :clap
zajicek.marek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dave_B v čtv dub 05, 2012 2:46 pm

Problé se zobrazením na E6.
Ve spodní části se mi překrývají navigační šipka s kilometrama. Navigace jinak funguje bez problémů. Má někdo podobné problém (malý dispej) :( . Je to pěkný zmatek. Používám verzi 11.2 a před jsem jinší nezkoušel.
Děkuji za odpověď.
Dave_B
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: NOKIA E6

Příspěvekod vasikk v čtv dub 05, 2012 3:28 pm

Jakou verzi symbianu máš v telefonu?
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dave_B v čtv dub 05, 2012 5:40 pm

Belle. Již bylo předinstalováno.
Ještě jeden dotaz. Jaký je rozdíl u nastavení mobilních dat:
- jen v domácí síti
- jen v domácím regionu.
Dave_B
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: NOKIA E6

Příspěvekod vasikk v pát dub 06, 2012 7:16 pm

Po prolistování několika diskuzí se obávám,že to bude telefonem.
Respektive "nepodporou" aplikace. Má to vyřešit novější verze,ale nevím kdy a zda vůbec bude (soudě dle jejich www, kde ho pro Symbian nenabízejí)
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Nokia.Maniak v stř dub 11, 2012 11:12 pm

Návody krásný, ale po dvou pokusných večerech to vzdávám......mohl by mi prosím někdo poradit jak to s mojí N8 udělám......smazal jsem vše jak je psáno..restart.....jen jsem nikde nenasel ten Downloader 1.8 funkční....nekolikrat jsem stahnul neco co neslo nijak instalovat..nikam....párkrát mi to zablokoval antivirus.....prostě všechno špatně......díky moc :(
Naposledy upravil Nokia.Maniak dne čtv dub 12, 2012 12:30 pm, celkově upraveno 1
Nokia.Maniak
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod prokop v čtv dub 12, 2012 12:57 am

:welcome:

Nokia.Maniak píše:jen jsem nikde nenasel ten
Downloader 1.8 funkční

Nesnaž se nám prosím namluvit, že ten co tu odkazujeme, nefunguje :naughty . Není ti divné, že se za ten měsíc a půl ještě nikdo neozval že by byl nefunkční? :idea: Naopak se z reakcí dá usoudit, že funkční je.

Nokia.Maniak píše:párkrát mi to zablokoval
antivirus

Téma pro nové uživatele jsi přece četl, nebo snad ne?

Nokia.Maniak píše:prostě všechno špatně

Nic ve zlém, ale já to tedy zatím vidím spíš na klasiku: "prostě klávesnice <=> židle"

Nokia.Maniak píše:Pokud by někdo byl schopen poradit tak třeba pres ICQ nebo SZ popř. mail

Tohle je přece fórum :idea:

PS:
- doporučuju ti, aby sis ten e-mail i ICQ smazal, a už nikdy je takhle neuváděl :wink:
- pěkně si protiřečíš :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod vasikk v čtv dub 12, 2012 7:17 am

Co je to nefunkční?
Jaký máš OS?
Máš Microsoft Visual C + + a NET v4.0 ?
Jaké mapy stahuješ? Symbianové stažené downloaderem nefungují.
Trochu rozpovídej. A s tím mailem má prokop pravdu. Nestojíš přece o zaplňování mailovky spamem, nebo jo?
Kormě toho vyřešení tvého problému tady a veřejně může být řešením pro někoho, kdo bude mít příště stejný problém.
(Vždy na to zapomenu :oops: ,ale v nejbližší době sem přidám přímé linky na dostupné mapy, takže papa downloadere)
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Nokia.Maniak v čtv dub 12, 2012 12:24 pm

Takže pokud jsem něco udělal špatně pardon....jsem uplnej laik a ne technoidi jako Vy...netušil jsem že uvést mail či ICQ je takový prohřešek....to co tady píšete např.Microsoft Visual C + + a NET v4.0 vůbec nevím o čem je řeč....
takže jestli mne má Prokop za blbce prosím...jen jsem si dovolil požádat o pomoc....
Ve své N8 jsem vše smazal podle rad....restartoval....nahral do ní ten Sygic navigator 11.21.apk a nic ne nestahuje....pak jsem do ni zkusil na kartu nahrat funkcni mapy z myho Dell Venue s Androidem co mam,ale nic je nedokaze spustit....operační system v notasu am WIN 7 a v N8 mam Symbian Belle...
takže pokud někdo je ochoten poradit bez urážek děkuji..pokud ne děkuji rovněž .zahodím N8 a bude vyřešeno :(
Nokia.Maniak
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod vasikk v čtv dub 12, 2012 12:37 pm

Kde si nabral dojem,že tě urážíme :?:
:shock: .Apk je instalační soubor pro android. Očividně si se vysr* kašlal na to ,co se ti zobrazilo po registraci. Takže mi urychleně koukni do podpisu a naprav to :evil: . To je stejný jaky kdyby ses poukoušel do PC s Windows 7 naistalovat něco pro Linux (nebo pro Mac).
(Vůbec si nevzpomínám, že jsem tam přibaloval i instalačku pro droida :oops: )

Microsoft Visual C + + a NET v4.0 - google znáš :?:

Požádat můžeš,ale nediv se, že ti tu nikdo nebude nic vysvětlovat polopaticky, když nejsi schopen přečíst si pár odstavců, které tu jsou proto, aby si si se nemusel ptát na školácké chyby jako tato(česky řečeno "dělat ze sebe veřejně tupce). Je dobré vědět alespoň pár základních věcí.

K tomu mailu
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Není to prohřešek,ale stačí POŽÁDAT a připsat něco jako: "Mám ho v profilu." Opravdu ti může začít několik nevyžádaných mailů denně.
U ICQ je to to samé. Prostě jsme fórum a řešíme to veřejně.
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Turek v čtv dub 12, 2012 1:18 pm

Nokia.Maniak - asi tak, ty porušuješ pravidla fóra tím že nespeciifikuješ problém. To se těžko radí. Určitě není ničí úmysl, tady dělat s někoho blbce. Nato tady nejsme. Mimo to, většinou jej ze sebe udělá autor sám. Každý nějak začínal, ale největší snahu musíš vynaložit přeci ty :idea: Pokud ti to nedošlo, tak ti chceme pomoci ;) Děláme to ve svém volném čase, nedostatek informací nás tak zbytečně okrádá o čas, který se dá využit např. pro chod fóra. Zbytečně natahuje a znepřehlednujě topik. Apk = android. Podporované instalační formáty, pro symbian jsou: sis,sisx,jar,jad,wgz.
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod prokop v čtv dub 12, 2012 3:48 pm

Jen něco málo doplním:
  • K tomu mailu a ICQ:
    * Nejen několik denně, ale klidně i několik tisíc denně, včetně červů.
    * "takhle" = v této podobě. V té je sbírají roboti a ukládají je do spamovacích databází, ze kterých jsou pak prodávané dál. Prakticky to samé platí pro ICQ.
    * "doporučuju ti" = radím ti , nikoliv nařizuji, přikazuji, zakazuji... Kdyby to byl - jak ses vyjádřil - "takový prohřešek" tak by to bylo uvedené v Pravidlech fóra, a já bych ti to rovnou smazal, nemyslíš? Jenže fóru ani mně osobně to nijak nevadí, pokud by nějakého uživatele náhodou nenapadlo praktikovat soustavně žádosti o soukromé konzultace. Je to tvoje věc, a může to ublížit jenom tobě (stejně jako když někdo neumí číst ani zapnout myslivnu, a nějak si dokáže do profilu vyplnit telefonní číslo místo modelu telefonu :D . A že tady i jinde už takových bylo požehnaně :roll: ). Inu, každý svého štěstí strůjcem...
    Nicméně znovu opakuji: toto je fórum, a soukromničit s informacemi skrze fórum je absurdní - až na vyjímky kdy jsou ty informace skutečně nevhodné ke zveřejnění. Řešení potíží soukromě prostě popírá smysl fór. Navic platí známé "víc hlav víc ví". Budeš-li se radit pouze s jedním člověkem, tak tě nechtěně může odvést špatným směrem. Na fóru je pravděpodobné, že by byl brzy zastaven ostatními.
  • K tomu Microsoft Visual C + + a NET v4.0 :
    Není to vůbec nic technoidského, spíš naopak. A nic ti nebrání napsat ty výrazy do Google, do vyhledávače Seznamu, Bingu, Yahoo, nebo jiného známého vyhledávače, či hledat na podpoře Microsoftu, a dostat tak během chvilky požadované informace i s linky ke stažení.
  • Nokia.Maniak píše:...pokud někdo je ochoten poradit bez urážek....

Nevidím ve svém postu žádnou urážku, a nic z toho co jsem napsal tak ani myšleno nebylo, takže nevím jakou urážku sis vsugeroval. Dokonce jsem napsal "Nic ve zlém", "zatím" a "spíš", ale toho sis zřejmě nevšiml nebo všmnout nechceš. Stejně jako toho, že jsem se ti poradit snažil :roll: Tak si prosím nevymýšlej něco, co není pravda, ale raději pořádně čti :wink:
    Pokud jsi tím náhodou myslel tu mojí poslední poznámku, tak sis asi neuvědomil výzam toho smajlíku. Jestli jí nechápeš, tak si po sobě znova přečti svůj příspěvek :D

Hlavně neházej N8 do žita. Ona za nic nemůže (a když ji tam hodíš, tak mi prosím napiš kde to bylo :D . Soukromě :D )
Spíš vem rozum do hrsti (zdůrazňuju - bez urážky :D ), a když to nepomůže, tak se ti budeme snažit pomoci.

Pro kolegy moderátory: v tomhle případě si nemyslím, že bylo vhodné to sem hodit tak brzy :wink: Tak jako tak to sem přijde, nebo se to během čištění rovnou smaže, ale v jistém smyslu berete Nokia.Maniakovi možnost uvést vše na pravou míru.

Turek: inu dobrá přesun mohl být později, tak že má možnost se vyjádřit i tak já to nebyl :lotpot

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod matty7 v sob dub 14, 2012 5:14 pm

tak mám špatnou zprávu po aktualizaci Nokia Belle Feature Pack 1 už Aura nefunguje!!!
matty7
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v sob dub 14, 2012 5:44 pm

Snad to vyřeší nová Aura
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod matty7 v sob dub 14, 2012 5:53 pm

uvidíme,no.Každopádně ze strany Sygicu je Nokia Belle mrvá a už těžko bude někdy nová verze a podpora,škoda
matty7
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Adalbert72 v ned dub 15, 2012 9:55 am

No tak to je obvyklý Nokia žert :twisted: :n , nefunguje mám rozumět, že nejde ani spustit app? Co instalačka *sis, zkusil jsi ji znovu nainstalovat, třeba ji ta aktualizace jen poškodila...

added by prokop:
Ano, řekl bych že jde opravdu o proslulý, finskými/americkými soudruhy zcela vážně míněný žert s pokusnými králiky :evil: Viz mnoho a mnoho předchozích zkušeností, nebo z poslední doby z tohohle soudku právě na Belle FP1 nefunkční X-plore.

Ale lidi si za to můžou do velké míry sami. My je tu před neuváženou aktualizací varujeme... :roll:
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod matty7 v ned dub 15, 2012 6:40 pm

no jasan,že jsem zkusil app znovu nainstalovat a problém stejný: Nedostatek grafické paměti a i jiný app nejdou,třeba u mě tv program.
matty7
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pon dub 16, 2012 11:22 am

Mam odpoved od supportu Sygicu. Bohuzial to nemam na com skusit momentalne.
Matus EMPLOYEE
Matus (Support Team Leader) 2 hours ago
Hello,

in /Sygic/Symbian/core3d.ini you can also try to decrease values for ms_arrCacheSize by steps of 1024 and try whether it's running OK.

ms_arrCacheSizes=8192,10240 – this is default

you can try following values:
ms_arrCacheSizes=8192,9216
ms_arrCacheSizes=8192,8192
ms_arrCacheSizes=7168,7168
ms_arrCacheSizes=6144,6144

Please do not go below these values.

You can also try to set: ms_arrTgFirstMipMapIndex=1,1,1,1,1,1,0,1,0

or

m_fViewDistance to 60.0

Please tell me your results.
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod matty7 v úte dub 17, 2012 10:41 am

Vyzkoušeno a ani ťuk :D ,jj to je konečná,stejně v tom má určo prsty Nokie :D
matty7
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v čtv dub 19, 2012 8:12 am

V prvním postu přistál link na mapy bez použití downloaderu
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod vasikk v úte dub 24, 2012 7:58 am

Co dodat....
Sygic Support píše:Hello,
Application for Symbian OS is not part of our portfolio. Currently there is available application for Android and iOS operation system only.

:swoon
Pokud jde o aplikaci, tak bude dále použitelná.
Co se map týče, tak snad bude dál fungovat trik s přejmenováním složek.
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod za_jo v úte dub 24, 2012 6:37 pm

zdravím páni, rozchodím túto verziu aj na Androide (HTC sensation) ? stiahol som všetko a keď to cchem nainštalovať telefon nevie ako ma otvoriť inštalačný súbor... jednoducho mi len dá na výber v čom to chcem otvoriť.. vďaka za radu :(
za_jo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Adalbert72 v stř dub 25, 2012 2:04 am

Bodejť by tel. věděl :naughty *sis do Androidu fakt nedáš, podobně jako zase *apk mi N8 nespolkne. Tohle je hlavně Symbian fórum, tedy (zatím) pořád :D Androidích fór, kde se danému problému věnují, je myslím dostatek :!: Jinak, ty ostatní soubory jsou sice (téměř) shodné, pro Android ale potřebuješ *apk instalačku. Stačí trochu googlit. Když nechám strýčka Google najít Sygic Aura, z valné většiny mi najde v. hlavně pro Android... Jinak v tom Downloaderu 1.8 je v sekci pro Android možnost nainstalovat "Base Package", neboli zákl. balík. Tam by mělo být vše potřebné, tak, abys vše zprovoznil i na Androidu...
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Navigace pro Symbian