Nokia Software Updater + problémy a jejich řešení

PC Software pro práci související s 9.x telefony

Příspěvekod Xnovic v úte lis 10, 2009 1:23 am

Nokia Software Updater (dále jen NSU)

Obrázek
Obrázek

Nejdříve připomenu to, že tento topic slouží k seznámení s tímto programem a řešení problémů, s ním spojené (nefunkčnost, verze...).
Pokud máte dotaz, který se týká samotné aktualizace, či změnu product code, přejděte prosím sem:

Kód: Vybrat vše
http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=3&t=9205

V žádném případě se nepouštějte do aktualizace FW, pokud o tom nemáte žádné informace!! Nejdříve si pečlivě projděte topic, na který jsem hodil odkaz výše!!

:arrow: K čemu tento PC program slouží?

Tento program slouží k aktualizaci softwaru ve vašem telefonu..

:arrow: Kde získám tento program?

:arrow: Pro instalaci NSU na OS Win7 použijte kompabilitu pro Vistu.

Přímo na oficiálních stránkách Nokie

:arrow: Co mi přinese aktualizace FW telefonu, vyplatí se to?

Určitě ano, aktualizace FW většinou zlepší stabilitu telefonu (hlavně u nových modelů), přidá nějakou tu aplikaci, opraví chyby z předešlé verze FW.

:arrow: Může mi aktualizace FW nějakým způsobem uškodit, nebo znemožnit používání některých funkcí?

Bohužel ano, zvlášť pokud používáte HACK (viz můj podpis), bohužel Nokia se s každou novou verzí FW snaží zamezit uživatelům plný přístup do systému..
Pokud se budeme bavit o chybách ve FW, zpravidla platí, že s každou verzí FW se opraví většina chyb, ale dost často se objeví nové..

:arrow: Přijdu aktualizací FW o záruku?

Naštěstí doba, kdy byla aktualizace FW byla jen možná ve specializovaných prodejnách a tento proces zrušil vaší záruku je už pryč...
Většina výrobců mobilních telefonů dnes již už dovoluje přehrávání FW, bez toho, aby vám padla záruka..
Dokonce i software pro flash je většinou volně ke stažení a oficiálních stránkách výrobce..
Někdy se však bohužel stane, že program přestane pracovat, zamrzne počítač, nebo vypnou elektrický proud..
I v tomto případě se nic neděje, i tento problém vám uznají prodejci v rámci záruky.. Většinou se "oprava" řeší hned na místě..
Toto však neplatí, pokud změníte product code telefonu!! Pokud jste ho změnili, může se stát, že pokud telefon reklamujete z jakéhokoliv důvodu a přijde se na to, tak vám záruku bohužel dost často neuznají!!

:arrow: Program mi korektně, nebo vůbec neběhá pod Windows Vista/7

Dnes i nejnovější verze běží bez problémů na těchto systémech, jediný problém může nastat, pokud si do Windows nainstalujete nový Service Pack, pak musíte bohužel počkat na novou verzi NSU, které pod novým SP bude běhat..
Pokud se vám nechce čekat, zkuste nastavit v režimu kompatibility "Windows XP SP2"
Pravým tlačítkem myši kliknout na zástupce NSU -> Vlastnosti -> Režim kompatibility

:arrow: Při spuštění programu se mi pouze zobrazí hláška "Spouštění aplikace"

Tento problém může nastat, pokud máte zapnutý firewall, zkuste ho na moment vypnou a zkusit, jestli není problém zde.. Pokud ano, nastavte ve vašem firewallu pro NSU vyjímku..

:arrow: Program mi píše, že na webu výrobce je dostupná nová verze

Zde není nic jednoduššího, než novou verzi nainstalovat.. Pokud jsou s instalací problémy, zkuste odinstalovat prvně starší verzi ve vašem PC..

:arrow: Program píše, že není dostupná novější verze FW, i když jsem si jistý, že novější existuje

Problém může být v product code. Ten co máte vy, nemusí být určen pro ČR.. Doporučuji mrknout na odkaz, který jsem nahodil na začátek tohoto topicu..

:arrow: NSU ve Windows Vista píše chybovou hlášku "Program Nokia Service Layer Host Process přestal pracovat" - ukončete aplikaci

Mělo by to vyřešit stažení a přeinstalace NSU

:arrow: Mam problém s instalací NSU

Toto je dosti neurčitý dotaz, mnoho problémů může vyřešit program PC Suite Cleaner

:arrow: Program píše : "Chybí součásti software.V telefonu chybí kritické součásti software. Nainstalujte je znovu."

1. Na počítači zvolte Start menu - Ovládací panely (Control Panel), Síť a internet (Network and Internet),
Centrum sítí a sdílení (Network and Sharing Center), Spravovat síťová připojení (Manage network connections).
2. Sdílení připojení (Shared Connection) - pravé tlačítko myši - z nabídky vyberete Vlastnosti (Properties).
3. Zvolte Sharing Tab, v rozevírací nabídce musí být zrušena možnost Povolit ostatním zařízením přistupovat k
Internetu nebo síti přes tento počítač
(Allow other network users to connect through this computer's Internet connection) - OK.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Příspěvekod lachatol v ned lis 29, 2009 4:29 pm

Nokia Software Updater mi nejde nainstalovat, hláška "Tento operační systém není podporován. Instalace nemůže popkračovat" na Win 7 Ultimate??
lachatol
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Příspěvekod šulda v ned lis 29, 2009 4:35 pm

Stejný jako u bodu s Vistou. Ve vlastnostech dej kompatibilitu z Vistou a je to :idea: Máš to tam napsaný :roll:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod .:Generic:. v ned lis 29, 2009 4:37 pm

Pravým myšítkem na instalační soubor -> Odstranit potíže s kompatibilitou -> Mělo by to samo najít XP SP2 -> Klik na "Spustit program"
Funguje mi to tak na 7 Ultimate 32bit
.:Generic:.
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Galaxy SII

Re: Nokia Software Updater + problémy a jejich řešení

Příspěvekod ramx v stř dub 21, 2010 10:00 pm

:help:
Ahoj,prosím o radu co s tím. Při pokusu o aktualizaci telefonu E72 přes NSU (v1.4.85cz) mi vyskočí hláška:

Root::GetService - Not Successful!
(Soap Error: 0x1)

a aplikace se ukončí. Telefon je od Setosu bez jakýchkoliv úprav. Na PC běží XP Home.
Předem Dík, už nevím kam sáhnout.
ramx
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: E72

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned kvě 02, 2010 4:37 pm

Předem upozorňuju, že osobně jsem se s tímhle problémem nestřetl. Ale z ofiko Nokia fóra se mi podařilo vytáhnout tohle:

1. Odinstaluj vše od Nokie z počítače, včetně ovladačů ke kabelu
2. Restartuj počítač
3. Nainstaluj Nokia Software Updater
4. Zkus flash znovu

Člověk co dostal tuhle radu psal, že to zabralo. Tak doufám, že rovněž pomůže :)

Rada nakonec: nezkoušet Ovi Suite, vyhnout se tomu jako čert kříži ;)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod zajic roman v pát srp 27, 2010 2:33 pm

Dobrý den mám problém s nsu nainstaluji na XP3 a pořád dokola to píše konfigurace se projeví po restartu PC.Může mi někdo poradit co s tím. Děkuji moc za informace.Zajko
zajic roman
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N8

Příspěvekod vodič v ned říj 03, 2010 5:15 pm

Ahoj. Nejde mi připojit Nokia sofware updater na internet. Hláška, že se třikrát selhalo připojení. Čím to může být.
vodič
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia E52

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned říj 03, 2010 7:26 pm

A systém? Mně to třeba na 7 64bit nejde. Už si přesně nepamatuju, co se tomu nelíbilo, ale odmítalo mi to spustit aktualizaci. Kdežto na Vistě 32bit to šlapalo jak po másle.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod hanni v pon říj 04, 2010 8:01 am

Mne na Win7 32bit ide bez problemov..
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod M_martina v pon říj 04, 2010 11:03 am

Dobrý den,
já mám úplně jiný problém. Vždy jsem přeinstalovala SW mého mobilu úplně v pohodě. Po té, co dám přeinstalovat a aktualizuje se SW telefonu se mi sám o sobě odpojí mobil od PC. Program ihned napíše viz příloha. Nepomůže vypnout a zapnout mobil. Restartovat program PC suite, ani celé PC. Dělá to tak i u jiného pc. Porádí te mi? Přístroj potřebuju přeinstalovat, sám se mi restartuje a při odeslání sms mi zmyzela nabídka odpovědět. Možná se to přeinstalováním upraví. Předem Děkujuuuuu
Přílohy
NOKIA.JPG
M_martina
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N95

Příspěvekod šulda v pon říj 04, 2010 11:57 am

:welcome
No pokud se to takhle chová i na jiných PC tak bude zřejmě problém v telefonu. Jenom se ještě zeptám, nemáš telefon zahlcený smskama? Pokud ano tak ho zkus od nich očistit a problém který uvádíš možná zmizí. Nevím ale jaký vliv to bude mít na to restartování :t No zkus, uvidíš a dej vědět. Jestli ale nemáš v telefonu haldu sms tak asi dojde k formátu :t
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod M_martina v pon říj 04, 2010 1:03 pm

Oooo, tak rychlá odpověď. Jistě, mám tam pllllllno sms. Promažu, zkusím znova a co dejdříve napíšu jak to dopadlo. Děkuji moooc zatím za radu. Martina
M_martina
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod Drfik v stř říj 06, 2010 7:10 pm

Zdravím,chystám se na aktualizaci na N73.Můžete mi někdo říct jak dlouho to tak trvá?Dík
Drfik
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E72

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř říj 06, 2010 7:34 pm

S internetem nad 2 megabit tak půl hodiny, ani snad ne.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Drfik v stř říj 06, 2010 8:38 pm

Tak se ještě zeptám,až budu aktualizovat ten software,mam z telefonu vyndat paměťovou kartu nebi ji tam mám nechat?
Drfik
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E72

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř říj 06, 2010 8:56 pm

Je to jedno, při flashi se s ní nic nestane. Klidně ji vyndej ;)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod M_martina v čtv říj 07, 2010 6:37 am

Dobré ranko přeju, tak jak dopadl můj telefon N95. Umřel. Nakonec se sekl tak, že potřeboval odbornější pomoc. Uvidíme, jestli ho ještě oživí.
M_martina
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvekod šulda v pát říj 08, 2010 6:25 am

Drfik: Doporučuji podívat se >>SEM<<
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

[H] Nokia Software Updater

Příspěvekod melo15 v pon led 10, 2011 11:10 pm

Ahoj,
všechny nové verze Updateru včetně Ovi suite nenabízí přeinstalování FW, tak jak tomu dřív bylo.
Pokud nainstaluju a spustím nějakou starší, tak vyskočí upozornění, že je k dispozici nová verze a nepusté mě to dál.

Hledám tedy takovou verzi NSU, která mi dovolí přeinstalovat FW. Tzn. nenainstalovat nový (mám nejnovější), ani downgradovat.

Díky
Naposledy upravil prokop dne úte led 11, 2011 1:48 am, celkově upraveno 1
Důvod: přesunuto ze sólo tématu
-> N82-1 black
-> FW: 35.0.002 hacked
-> microSDHC NOKIA 8GB
-> Koss Spark Plug & Koss Porta Pro Obrázek

melo15
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N82

Příspěvekod prokop v úte led 11, 2011 1:47 am

Ahoj.
Holt je tohle na severu asi součást strategie v jejich boji proti vlastním zákazníkům, nebo už jim tam jeblo definitivně :roll:

Podle mě máš dvě možnosti:
  • Reflashnout stejnou verzi přes Phoenix nebo JAF.
  • Když ve starší verzi nahradíš soubor C:/Program Files/Nokia/Nokia Software Updater/nsu_version.dll tím z nejnovější verze, nebo v něm verzi nějakým HexEditorem přepíšeš na nejnovější, tak by starší NSU neměl vyžadovat aktualizaci. Aspoň ještě před pár měsíci to tak fungovalo, a myslím že to musí fungovat pořád. Pokud tedy soudruzi v NSU nezmění cestu, nebo celou strukturu.

Nevím jaká je poslední verze NSU, ale uploadni sem prosímtě ten svůj aktuální soubor nsu_dll
A prosím do budoucna lidi kteří NSU zaktualizují, aby sem ten aktuální soubor přidali.
Byl bych rád, abychom tu měli vždy ten aktuální, a dáme ho i do tématu Flash firmware
Tady je kdyžtak nsu_version.dll z verze 2.6.1.43673. Možná že je aktuální, ale spíš bude pár měsíců stará:
nsu_version_2.6.143673.zip
(4.63 KiB) 382 krát

:n

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod melo15 v úte led 11, 2011 7:48 pm

Díky za reakci prokope,
metoda pomocí nsu_dll funguje, aktuální přikládám do přílohy.
Nicméně se mi nepodařilo najít tu "správnou" verzi NSU, nikdy mi to nenabídlo možnost přeinstalace.
Možná že to mají řizené na serveru a zakázali to úplně. :t

Zjistil jsem, že u verze 1.4.85 by to mělo fungovat, ale nepodařilo se mi tuto verzi najít.
http://www.allaboutsymbian.com/forum/attachment.php?attachmentid=4350&d=1230444631

Nejblíž jsem byl s verzí 1.4.0, ale ani ta reinstalaci neumožnila.

Když to provedu pomocí Phoenixu / JAF a něco se zmrví, půjde to v servisu poznat, že nešlo o NSU?

Mimochodem, vedou se v telefonu nějaké logy nebo něco podobného?
Jak servisáci potom vědí, co se s telefonem provádělo?

Přílohy
nsu_version_2.6.6.44298.rar
2.6.6.44298
(4.44 KiB) 310 krát
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v stř led 12, 2011 6:43 pm

Docela mě překvapuje vaše počínání :shock: Ani ne tak prokopovo protože ten nemá s těmito viry téměř žádnou zkušenost :lol: Já dnes kvůli tomu nainstaloval NSU :roll: To se souborem nsu_version.dll nemá s tímhle nic společného! To vzniklo kvůli tomu že tenkrát u jedné verze NSU, bohužel se jim to stává téměř pořád :pray , udělali finští inžinýři chybu a dané aktuální NSU nefungovalo pod XP. Tato finta vznikla proto aby stará verze která fungovala pod XP nevyžadovala aktualizaci NSU a tak ji bylo možno použít protože lidi bez aktualizace nedokáží žít a než to Nokia v další verzi napravila mohlo by do té doby dojít k nemálo úmrtím z příčiny absťáku po aktualizaci :mrgreen: Nic víc nic míň ;)
melo15: Na to že se pohybuješ na symbianových fórech poměrně dlouho tak děláš často pro mě nepochopitelné věci :roll: Stavy kdy se toto stává sem už popsal několikrát jak tady tak i jinde :idea: Dnes přidám jeden stav navíc -> takhle to je když se udělá flash FW přes Phoenix či JAF, pak jen flashovat stejným způsobem, starší stavy -> verze FW telefonu viz "Flash firmware + Čeština v telefonu změna Product code ", po změně PC kdy mnohdy pomůže restart telefonu, potom nevysvětlitelný stav kdy reinstal FW NSU nabídne až po formátu telefonu.
melo15 píše:Když to provedu pomocí Phoenixu / JAF a něco se zmrví, půjde to v servisu poznat, že nešlo o NSU?

Ne, i má vlastní zkušenost a taky mám pár informací od servisáka ;) Další věc (i pro prokopa) stačí přeci trojhmat a o tom se toho taky napsalo plnej kýbl :idea:
Závěrem: k problému s NSU bych hned nehledal problém v NSU :naughty a proč sem už psal opravdu hodněkrát. Dávám sem screen celé plochy aby byl vidět i datum (nepodvádím :D ) a u NSU je samozřejmě vidět jeho verze ;)
Obrázek
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod melo15 v čtv led 13, 2011 6:10 pm

Možná jsem trošku mimo, ale přečetl jsem si tvůj příspěvek 3x a nepochopil jsem, jak docílit toho, aby NSU nabízel přeinstalaci, tak jak to máš na screenu.
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v čtv led 13, 2011 6:37 pm

šulda píše:To se souborem nsu_version.dll nemá s tímhle nic společného!

Ale má, šuldo. Myslím, žes něco nepochopil. Tady přece nejde o to, aby člověk NSU aktualizoval, ale naopak aby ho aktualizovat nemusel. Prostě NSU tím souborem přesvědčím, že ač je sto let starý, tak je vlastně batole a aktualizaci nepotřebuje.

Svůj smysl to podle mě má obecně, protože takhle člověk nemusí s každou novou verzí NSU stahovat pokaždé celý program a reinstalovat ho jen proto, že Nokia provedla v NSU pár nepodstatných změn (nebo někdy podstatných :dolu :D ).
Tady jsem jen využil možnosti to sem prdnout, protože podle melova popisu i několika reakcí u Rusů z posledních pár týdnů mi připadalo, že nemožnost reflashe v nových verzích NSU je novou bojovou taktikou seveřanů.
To už si vyříkejte vy s těma obrovskejma PC mezi sebou :D . Já o tom polemizovat nemůžu.

Ten trojhmat jako zahlazení stop pro případnou reklamaci je sice hezká věc a platí to skoro vždy, jenže je to k ničemu v případě že jsi měnil PC a pak se připojil se svým telefonem přes NSU k severskému serveru. To myslím dost dobře vysvětlil Rusnak-COBRA v topicu o PNHT flash hacku když jsem se tam na to ptal, a mám to potvrzené z dost dalších zdrojů.
Tudíž - ano, trojhmat zahladí prakticky všechny stopy které by jinak servisem/prodejcem mohly být posuzované jako "neoprávněný zásah do software přístroje". Ale bacha na připojení k serveru Nokie po změně PC (a v případě PNHT flash hacku bacha taky na ROMky které mají změny na Z:/ ).

>šulda:

s virama mám zkušenosti větší než malý :D . Zrovna zas jeden rozebírám :D. Akorát s těma pro ty vaše obří PC už několik let skoro žádný

>melo15:
díky .
EDIT: a sakra, teď jsem si všimnul těch počtů stažení za tak krátkou dobu :shock: Takže to asi bude pro spoustu lidí k něčemu užitečné. Taky jsem to sem mohl dát už dávno... :oops:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod melo15 v čtv led 13, 2011 11:36 pm

Udělal jsem trojhmat a připojil jsem tel. k NSU a v koutku duše jsem doufal, že se možnost přeinstalování objeví.
Věřil jsem na mikuláše v létě. :D
šuldo, jak se ti to povedlo? :t
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v pát led 14, 2011 2:31 am

prokop píše:Ale má, šuldo. Myslím, žes něco nepochopil. Tady přece nejde o to, aby člověk NSU aktualizoval, ale naopak aby ho aktualizovat nemusel.

Ale tohle chápu, mě jde o to že se melo snaží udělat reinstal FW, doteď nevím proč, a podle mě je laborování se starší verzí NSU mimo. Ještě se mi u žádné verze nestalo aby to nešlo. Vyzkoušel sem jich opravdu požehnaně. Už dávno sem očistil PC
od veškerýho maglajzu z Nokie s tím že už si k tomu nečuchnu. Stačí mi JAF či Phoenix ale jak sem to tady četl tak mi to nedalo a vyzkoušel sem to :lol: Nevím jaký máš info protože už s toho drobet vypadávám.

po fórech chodím téměř jen z práce abych si ukrátil chvíli a občas někomu pomůžu. hospodska už má N73 v češtině

melo: Nevím proč ti to nejde ale hlavně nevím proč tak bažíš po reinstalu FW? Pokud se s tím chceš trápit a laborovat tak prosím tě zkus z PC odinstalovat vše co má v názvu Nokia a spustit Nokia PC Suite Cleaner, pak znovu nainstaluj a vyzkoušej. Jinak se toho JAF neboj. Už to že si udělal trojhmat je jako bys udělal reinstal.
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod melo15 v pát led 14, 2011 5:10 pm

Nemůžu si pomoct, ale stále se mi nepodařilo přesvědčit NSU, aby přeinstaloval. :?
Odinstaloval jsem všechny položky týkající se Nokie (cca 8), vyčistil jsem PC Nokia Suite Cleanerem, nainstaloval NSU.

Obrázek
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod šulda v ned led 16, 2011 7:57 am

S tím sem ají počítal. V NSU problém nebude ale v tvým telefonu a jelikož si tu nenapsal ze svými zkušenostmi ani za mák detailů tak to s tebou ani řešit nebudu. Jen připomenu i pro jiné že je nutné v takovýchto případech uvádět detaily jako verze FW (což jediný splňuješ), zda se jedná o šedivku, product code, jestli jste měnili product code, zda je telefon od operátora z jeho FW, od kdy se vám to takto chová a pokud chcete reinstal FW tak má smysl jen pokud nemáte v telefonu český jazyk viz >>Flash firmware + Čeština v telefonu změna Product code <<
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod melo15 v ned led 16, 2011 7:55 pm

Model: N82
FW: 35.0.002
jde o oficiální distribuci pro český trh (mobilveci.cz), PC jsem neměnil - neměl jsem důvod a ani nehodlám ho zveřejnit, jedině do SZ. Není od operátora. Zarážející věc je tahle. Když zadám PC na stránkách nokie, tak se mi vypíše:
Latest available software for your device:
Version:: 31.0.016

Compare numbers:
If this version is greater than your current software version, update now to get the latest features, applications and improvements. Go to Nokia Software Updater download

Aktualizace mi vždy šly bezproblémově, problém se nejspíš objevil po nainstalování nejnovějšího FW, který nejspíš nezaregistrovaly ani nokiácké stránky.
-> N82-1 black
-> microSDHC NOKIA 8GB

melo15
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na PC Software