Neznámé heslo paměťové karty

PC Software pro práci související s 9.x telefony

Příspěvekod Vlaďaz v ned bře 21, 2010 7:16 am

Dcera používá tel. 6234 a v něm paměťovku Kingston. Vše bylo v pořádku do doby, kdy přestala fungovat klávesnice a telefon musel jít do servisu na záruku. SIM a paměťovka zůstaly doma. V servise prý vyměnili nějaký hardware a přehráli firmware a tel. už funguje jak má. Ale po vložení paměťovky to náhle začalo požadovat její heslo. Dcera se mi dušuje, že žádné nezadávala. Přesto jsme zkoušeli všemožné možné kombinace, ale bezvýsledně. Testnul jsem tedy kartu vsunout do svého mobilu, ale situace se opakovala.
Otázka tedy je, zdali existuje nějaká možnost tuto kartu ještě nějak zachránit. Jedná se sice o pouhou 1GB v ceně pár set korun, ale škoda jí. Nejsou na kartě ani žádná důležitá data, tak jsem ji chtěl rovnou zformátovat, ale taky nevyšlo. V telefonech vyžaduje heslo a PC přes čtečku ji nevidí.
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73, N86, htc EVO 3D

Příspěvekod prokop v ned bře 21, 2010 9:11 am

S podobným případem mám bohužel z nedávné doby vlastní zkušenost :( . Jen s tím rozdílem že já to heslo opravdu zadával, protože jsem si pro jednoho zdejšího uživatele potřeboval ověřit jednu věc. A pak jsem formátoval disk C:/.... Od té doby se mi jí nepovedlo zprovoznit a jsou na ní některá unikátní data která jsem nestihl zazálohovat :( .

Zkus tohle, ale mým známým se k datům na mé kartě dostat nepovedlo:
Kód: Vybrat vše
http://www.data-recovery-software.net

http://www.pcinspector.de/default.htm?language=1

Jsou i další programy, ale na názvy si nevzpomenu a ani v nich se to v mém případě nepovedlo. Hledej kdyžtak "Data Recovery" apod.
Možná by taky mohlo pomoci tohle:
http://www.unlock.cz/boxyhtml/mmc_clip_dongle.php

Pokud jí telefony "jen" nevidí, a máš tu možnost, tak to zkoušej i v dalších telefonech nebo fotoaparátech. Mně se 2x stalo, že zničehonic přestal telefon i čtečky karty vidět, ale jednou jí viděl nějaký foťák a podruhé asi desátý telefon ve kterém jsem to zkoušel - tuším že to byla 5300XM.

Při téhle přiležitosti důrazně varuji všechny uživatele, stejně jsem to už dávno chtěl udělat:
!!! Nikdy nezadávejte heslo paměťové karty. Je to k ničemu, nemá to žádný použitelný efekt, a navíc se po formátu disku C:/ už k datům jen tak nedostanete !!!
Mimochodem, tohle považuju za jednu z největších chyb Symbianu a kdoví jestli ne všech Nokií :n
Pokud v současné době máte heslo zadané, tak doporučuju ihned zazálohovat všechna data, a při nejbližší vhodné příležitosti zformátovat disk C:/ i tu kartu, a data vrátit ze zálohy zpět. Zálohováním všech dat z disku C:/ rozhodně nemám na mysli kompletní zálohu přes Nokia Ovi Suite nebo PC Suite. To určitě nedoporučuju. Když už, tak pro jiné případy a ne jako jedinou zálohu!

Kdyžtak připomínám: pokud jste heslo zadávali a nepamatujete si ho, tak by mělo být v souboru C:/sys/data/mmcstore.
Ale pozor - já osobně neznám jiný způsob jak heslo zrušit, než formát C:/ i E:/. Pouhé smazání tohohle souboru nic neřeší. Neřeší to ani záloha tohohle souboru a po formátu C:/ jeho obnova, protože se podle mě zapisují ještě další data na E:/, a jsou vzájemně provázaná přes hashovací funkce Symbianu. Kdyby někdo věděl kam se na tu kartu zapisují, tak to tu prosím napište. Mně už to nepomůže, ale třeba pak něco společně vykoumáme a pomůžeme dalším.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Neznámé heslo paměťové karty

Příspěvekod Vlaďaz v sob bře 19, 2011 1:26 am

Ta karta mi doma ležela po marných pokusech a až teď před pár dny, kdy jsem postoupil na N86, ji najednou N86 vidí a umožnila formát. V dnešní době je karta již bez hodnoty, ale aspoň jsem ji mohl použít na přenesení kontaktů.
Vlaďaz
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N73, N86, htc EVO 3D

Zpět na PC Software