NbuExplorer - prohlížení a export obsahu záloh

PC Software pro práci související s 9.x telefony

Příspěvekod petrusek v stř dub 14, 2010 4:09 pm

Trápila mne otázka k čemu jsou dobré zálohy vytvořené pomocí Content Copieru z Nokia PC Suite, když jediné co s nimi lze oficiálně dělat je to, že se nahrají zpátky do telefonu a i to je (jak jsem se dočetl) problematické a někdy (často po upgrade firmware) dokonce nemožné. Když už je to všechno tak "spolehlivé", bylo by alespoň fajn po vytvoření zálohy mít možnost prohlédnout si její obsah... Ovšem na tuto funkcionalitu soudruzi z finska jaksi nepomysleli, nebo se jí z nějakých nepochopitelných důvodů brání. Nu což, snad to napadlo alespoň někoho dalšího... Ano, "noki" je jakýsi software, který umí přesně to co popisuju výše... ovšem ten, kdo rozlouskl záhadný nbu formát k němuž nelze sehnat specifikaci, si za to chce nechat zaplatit (50$). Co teď? Shánět cr*ck? Nebylo by pro případného "hackera" jednodušší, kdyby se vykašlal na noki a pustil se sám do analýzy samotného formátu nbu? A tak přišel na svět projekt NbuExplorer. Za další úspěchy lze považovat rozlousknutí nejen původně cíleného formátu nbu, ale i předchozích variant nfb, nfc a nakonec i arc, které snad potěší zejména symbianisty.

Kód: Vybrat vše
http://sourceforge.net/projects/nbuexplorer/
petrusek
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 6300

Re: NbuExplorer - prohlížení a export obsahu záloh

Příspěvekod MirosPikos v pát dub 16, 2010 6:54 am

Neexistuje nějaká možnost, jak ze zálohy obnovit do telefonu pouze vybraná data? Třeba jen zprávy, nikoliv všechno včetně nastavení?

Sice to lze obejít tím, že si vytvořím zálohu jen s tím, co budu chtít později obnovit, ale na to jsem při upgradu nemyslel :)
MirosPikos
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E51 410.34.001 hacked

Příspěvekod Zdenek444 v pát dub 16, 2010 10:10 am

Teď to vážně netvrdím jistě, ale nezeptá se tě na to náhodou PC Suite při obnovování té zálohy :?: Nebo to rozbal tím programem nad sebou :)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod šulda v pát dub 16, 2010 7:43 pm

PC Suite se zeptá. Sice už je to dávno co sem to dělal pro sebe naposled, ale pro pár lidí sem to dělal nedávno a můžeš si vybrat co chceš vrátit. Otázka ovšem je zda to proběhne korektně :mrgreen:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod petrusek v pon dub 19, 2010 7:44 pm

Apropos, máte někdo nokii takovou, která neprodukuje jeden "backup.arc" obsahující všechno dohromady, ale namísto něj několik samostatných jako např. "contacts.arc" a pod.? Docela by se mi hodily nějaké vzorky dat na analyzování. Co se týče arc, mám zatím velice málo ukázkových dat abych z nich byl schopen vypozorovat nějaké obecně platné principy. Chápu že je trcohu blbé někomu poskytovat osobní údaje, ale bez nějakých těch vzorků dat se reverse engineering dělat nedá... :(
petrusek
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 6300

Zpět na PC Software