notebook do 600 eur

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

notebook do 600 eur

Příspěvekod Chrzo3 v sob lis 21, 2009 11:23 am

idem si kupit notebook a chcel by som poradit . nieco z lepsou grafikou hlavne na hry . proste nejaky najvyhodnejsi notebook do 600 eur a najlepsiimi parametramy v tejto cenovej hranici. dakujem .. (budem tam hlavne pouzivat adobe after effect apod. graficke programy) Dakujem
1. Bůh řekl: Ať je světlo! - a bylo světlo.
2. Bůh viděl, že světlo je dobré, a Bůh oddělil světlo od tmy.
3. Bůh nazval světlo "Nokia" a tmu nazval "Sony Ericsson"..
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N73

Re: notebook do 600 eur

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob lis 21, 2009 11:49 am

ja si tiez idem kupovat notebook ale do cca 500€ :D zatial som narazil na jeden vyborny asus K50AB na pc manii stoji len nieco vyse 12 000 Sk (neviem kolko je to na eura :D ) ... kedze som si dost zistoval ktore grafiky su ake tak som prisiel na to ze graficka karta musi mat dost vysoky takt aby ti zobrazila dobre grafiku napr. ATI Radeon HD4330 512mb je dobra akurat na Office a videa :D ale napriklad ATI Radeon HD 4570 512mb ma uz ovela lepsie vlastnosti a je ovela graficky vykonnejsia (ma totiz vyssi takt) samozrejme je to aj znacne vidno na spotrebe baterky. Spominany Asus ma vsak dve graficke karty - integrovanu ati radeonku 3200 (ktora je dobra akurat tak na filmy a office ale menej zerie baterku) a tu vykonnu ATI Radeon HD 4570 512mb...
tu je link:
http://www.pcmania.sk/zbozi/asus-k50ab-15-6-ql65-dvdrw-320g-3g-w-noos-sk/detail.aspx?p=z:159621

pomoct ti moze aj stranka notebookcheck.net (ak ovladas trocha anglictinu) su tam pekne zoradene graficke karty a ich vykon (teda hlavne ten herny vykon) dole su uvedene rozne benchmarky kde sa daju porovnat. priklad:

Slabsia graficka karta:
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-2600.3771.0.html
Silnejsia graficka karta:
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mobility-Radeon-HD-4570.13885.0.html

samozrejme sa tam daju najst celkovo ohodnotene notebooky (ale pozor! graficka sila sa tam do konecneho ratingu moc nepocita)

tak lovu zdar :D
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod Chrzo3 v sob lis 21, 2009 11:52 am

neuveris ale presne tento mam zatial vybraty... brat ho ma tiez z vistou ale u nas je aj s windows 7 za 509 eur .. sak kukaj
http://www.alza.sk/asus-k50ab-d139446.htm
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob lis 21, 2009 12:08 pm

ono to ma dobry procesor.. ale grafika je "zdielaná" co znamena ze je integrovana na graficku kartu a nema vlastnu videopamat (co je uvedene v mb napr. 512) ale pamat berie z ramky kolko potrebuje a niekedy aj omnoho viac (co je naprd) a byvaju to vacsinou graficke shity Intel GMA 4500 ktore maju vypocetnu silu akurat na otvorenie notepadu...

inak toto je troska odlisny asus - K50IJ ja hovorim o K50AB... a ked ho chces s OS tak je tam so (64 bit ktory ti dovoluje vyuzit 4GB RAM) WIN 7 http://www.pcmania.sk/zbozi/asus-k50ab-15-6-ql65-dvdrw-320g-3g-w-7hp-sk/detail.aspx?p=z:159620 ... za relativne nizku cenu... ked ta zaujima graficky vykon karty tak ti mozem povedat ze Call Of Duty: Modern Warfare 2 (najnovsia hra 2009) to zvlada s dost priemernymi az vysokymi detailami celkom v pohode takze na pracu s 3D grafickymi programami bude ako stvorena... Link na video: http://www.youtube.com/watch?v=BspdC6aI_PU alebo napr. GTA 4: http://www.youtube.com/watch?v=JbU2B1Ef7pI

dokonca su tieto videa nahravane na notebooku s procesorom AMD TURION ktory je oproti (mne navrhovanemu) ATHLONU ovela slabsi maju sice rovnake jadro ale ATHLON ma vyssi prikon energie teda aj vyssiu vypocetnu silu v MHZ... urcite si zober ten s ATHLONOM...
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chrzo3 v sob lis 21, 2009 9:37 pm

hmm ten vypada super.. velmi diki za rady .. asi ho kupim este pockam na reakcie na inych forach ale aj tak velmi moc dakujem :D
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v sob lis 21, 2009 11:26 pm

nz :wink: ... Ono je to tak ze tento notebook je asi bezkonkurencny v pomere cena/vykon... Vsade ho ospevuju co sa vsak konektivity tyka tak je to bieda ziadne hdmi ani sloty na datove karty ani bluetooth ci firewire (wifinu ma :D chvalabohu) a vobec neviem ci ma citacku kariet. Mne je to osobne jedno citacku a bluetooth mam externe takze je mi to 3 - 5 (ale keby bolo treba aj wifi si zozeniem externe :D )
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chrzo3 v ned lis 22, 2009 10:48 am

no citacku mam tiez externu :D bluetooth ma trosku kadí ale to mi je jedno akurat na mobil a to mam kabel :D keby to nemalo wi-fi tak by ma asi slahlo ale myslim ze v tejto dobe ma kazdy notebook wi-fi :D hdmi to mi je jedno :D a cena je dost vyborna na to ze to ma uz aj OS a taku vybornu grafiku :D brat ho ma akurat z vistou ( :dolu: ) a zatial mu tam vsetko slape jak ma :D ja som hlavne zvedavy na tu windows 7 :D
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned lis 22, 2009 6:56 pm

osobne som na to tiez zvedavy asi najviac :D win 7 som v akcii este nevidel tak uvidim co je to zac
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chrzo3 v ned lis 22, 2009 6:58 pm

a ty si ides kupovat tiez tento notebook ????
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v ned lis 22, 2009 9:46 pm

hej hej ale chcem najst uplne to najlepsie co sa da zohnat moja cenova hladina je plus minus takych 500€ co je u teba viac takze este by si mohol najst aj lepsi. Ja som zatial nic lepsie nevidel maximalne tak jedno lenovo ale to ma slabsiu grafiku ale lepsi procesor... Takze ja este tiez hladam ked daco najdem co bude stat za zmienku tak to sem urcite dam
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned lis 22, 2009 9:48 pm

Doporučuju koupit čistej notebook, a potom si buď poctivě windows koupit, nebo propůjčit na dobu neurčitou. Tím, že si koupíte notebook s OEM licencí se uvážete k tomu, že budete mít v telefonu spoustu debilního softu od výrobce, o kterej nestojíte. Co se týče Aceru, tak některý utility bohužel nejdou vymazat ani po reinstalaci windowsu a stále se držej na speciálně vyhrazeným místu na disku (5GB v prd...). Stáhnout ovladače z webu výrobce je hračka. Nakonec to dopadlo tak, že jsem měl koupený legálně windows jako OEM i s notebookem, ale používal jsem pirátskou kopii těch samejch windows, jenom abych tam neměl ten sajrajt :) Ušetříš, na poprvý si dáš práci s instalací ovladačů, potom kompletní záloha včetně bootovacího dvd, a při každým dalším reinstalu už to bude brnkačka. Alespoň moje zkušenost, kamarád od Asusu tam měl taky tunu bordelu, tak nevim, jak je to jinde.

U grafik se nedívej na honosný čísla, ale na počet shaderů, takty a ideálně na výsledky benchmarků. Sdílený grafiky jsou zlo, pokud si chceš něco zahrát, nebrat! Žádnou! Grafickou paměť aspoň 512 MB a dívat se na takty. Na spoustě mobilních kartách jsou ještě starý DDRII paměti na 400mhz, což je žalostně málo a brzdí to zbytek. Někde jsem narazil na stránku s benchmarkama mobilních karet. Nevěřit číslům v technický specifikaci, naletíš. Hledej podrobnějc ;)

Procesor alespoň 2ghz dvoujádro, spíš pokud se dostaneš vejš. FSB aby bylo na 800mhz, na výkonu ve hrách to pocítíš. Pozor na takt pamětí ram. Některý všiváci taktujou DDR 3 paměti tak mizerně, že ve výsledku jsou mnohem pomalejší, než DDR II 800 mhz.

Čili, nevěř tabulkám, věř reálnejm benchmarkům a jednotlivý komponenty si vyhledávej zvlášť. Ty informace, co ti poskytne prodávající ti většinou řeknou reálně prd, i když jich tam bude kopa ;)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon lis 23, 2009 11:06 am

U grafik se nedívej na honosný čísla, ale na počet shaderů, takty a ideálně na výsledky benchmarků.

- to mi je jasne :D uz mam favoritov...

Někde jsem narazil na stránku s benchmarkama mobilních karet.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9500M-GS.8167.0.html

Celkovo si to dobre zhrnul dohromady :class:
Mimochodom skus poradit medzi Lenovo G550 a ASUS K50AB (len cisto co sa tyka grafickych kariet a procesorov = celkovy herny vykon ostatne ma moc netrapi)

ASUS K50AB QL65
+ ATI Radeon HD4570 512Mb

Alebo

Lenovo IP G550A
+ NVIDIA GeForce with CUDA G210M 512Mb

ide o to ci lepsi procesor v notebooku LENOVO dokaze vyvazit tu slabsiu GeForce kartu :? alebo ci sa viac oplati ten asus

EDIT:
tak som si to pozrel detailnejsie... asus K50AB dosiahol v benchmarku 2006 podla notebookcheck s kartou ati radeon HD 4570 a procesorom amd Athlon QL-64 slabych 2966 bodov... GeForce Cuda G210M dostala v benchmarku 2006 s procesorom Intel® Core™2 Duo SU7300 (3M Cache, 1.30 GHz, 800 MHz FSB) 3310 bodov... takze Lenovo je jasna volba...

aspon je vidiet kolko casu tomu treba venovat kym si clovek vyberie notebook :D
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon lis 23, 2009 11:33 am

Herní výkon je to celkem mizernej, bute to všechno při nejnižším nastavení. Ale už z principu, Lenovo je Lenovo a Asus je Asus. Mělo by to předejít budoucím reklamacím. Procesor je to slabej, ale co se týče technologie, tak Core2duo je mladší. A to už dneska těžce stárne ;) Ideálná notebook na práci v poměru výkon/výdrž na baterii.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Chrzo3 v pon lis 23, 2009 4:15 pm

tak teraz som zmateny ... tak je to vyhodna kupa alebo nie ten asus .. no na jednom fore som sa pytal ze ci by tam sli hry podobne COD6 alebo priamo COD6 a povedali mi toto . citujem
"dobra kupa, cena fajn aj s OS a celkom slusna grafika. tam uz to poslape"
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon lis 23, 2009 8:13 pm

Díval jsem se na ten Asus, a o jeden stupeň lepší model je sice o špetku dražší, ale za to o dost zajímavější :)

ASUS K70IC-TY009. Ten má především solidní T6600 Core2duo

Ale jsou to Asusy, takže abyste věděli, na čem ste. Já s Acerem nemám co říkat :D

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Chrzo3 v pon lis 23, 2009 8:33 pm

akoze susy su nekvalitne ci jak si to myslel ? :D ja som skor pocul ze zlu povest maju acery :D je to moc vely rozdiel v tych procakoch ci len minimum :D
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod hanni v pon lis 23, 2009 9:01 pm

Asus je len o stupienok lepsi ako Acer...lacny, ale nic moc kvalita. Ak chces kvalitu, tak skor to Lenovo, HP Pro, Toshibu alebo popripade z kvalitnejsich znaciek Sony Vaio, Dell...ale tam uz je cena niekde inde...hold, za kvalitu sa plati. ;)
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

notebook do 600 eur

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pon lis 23, 2009 10:54 pm

Je to jak píše hanni. Od Asusu jsem viděl NB s monitory, který měly tak povolený klouby, že se samy od sebe sklápěly. Fakt síla, a ne jeden kus, ale evidentně celá série toho modelu. Ve škole jich takhle bylo několik. Šetřej na materiálech kde se dá. Acer taky. Na adaptéru bych moh smažit palačinky :D Ale zas mám jednoho z tý středně vyšší třídy, tak na tom nejsem kdo ví jak zle. Zatím slouží, musim zaklepat. Tak ať se to nepodělá :pray

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v úte lis 24, 2009 9:22 am

tak diky doktore :D zas mam dilemu :D ten asus je vazna pecka a bez DPH u nas stoji najlacnejsie 520€ ... http://www.ediscomp.sk/produkt/NOTEBOOK-ASUS-K70IC-TY009--T6600-4GB-500GB-VGA-HDMI-SK/
zas je to ale asus ako hovorite nie je to az taka kvalita ako lenovo... zas ma ale rovnaky procesor + este lepsiu graficku kartu, je bez OS (chvalabohu multilicencie nemam rad) ma lepsi HDD vacsi display (u mna je to minus 17,3 su az moc velke notebooky :D ale nevadi)
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte lis 24, 2009 2:56 pm

S tím Asusem užiješ víc srandy za míň peněz. Ale je tu taky risk, že až ti skončí záruka, tak to nedopadne dobře. Kamarád si jednoho s podobným hw koupil a problém doteď neměl, ale je fakt, že šance na podělání je prostě vyšší. Lenovo je spolehlivější. Tohle zakládal Chrzo a říkal, že by si rád zahrál. Což na tom Lenovu půjde opravdu špatně. Ale nechci vás od něj odrazovat, je to prostě jiná třída kvality, to se rozhodněte, do čeho budete investovat a čemu dáte přednost. Hledejte třeba ještě dál, to jen že jsem tenhle model viděl hned vedle toho, co jste si vybrali předtím a přišel mi za tu trošku peněz navíc mnohem zajímavější.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Chrzo3 v úte lis 24, 2009 3:28 pm

jo ved jasne sak chapem ze notebooky niesu na hry ale hladam nejaky v tejto cenovej hranici najlepsi co by seedel hlavne grafikou akoze mne staci CS a hrat sa tam moc nebudem jedine ze brat ale zatial sa mi pozdava ten asus ako najvyhodnejsi tak a dnes alebo zajtra by som ho objednal len potrebujem vediet co na to hovoria "odbornici" ako Doktor :D nemam chut to chodit furt reklamovat len by som rad vedel ze ci to je vyhodne :D dakujem moc :D
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v úte lis 24, 2009 6:07 pm

asusy nie su zas az tak moc zle... asus je nahodou fajn znacka lenovu sa sice nemoze rovnat ale doteraz patri k najlepsim vyrobcom motherboard a asusy su celkom spolahlive jedina nevyhoda je sasi ktore je tak trochu menej odolne... oproti aceru je vsak asus ovela lepsi... ale lenovo je zas lepsi od asusu... tak isto ako dell alebo hp... ale za kvalitu sa plati takze taky notas v lepsej znacke za tu cenu nezozenies to ti garantujem... je to vyhodna kupa... ja uz ho asi zajtra objednam a potom vam dam vediet ako som spokojny :D
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod Dr. Nebolí to v úte lis 24, 2009 8:24 pm

Odborník ti nic neřekne, protože odborník fakt nejsem. Mezi Asusem a Acerem není zas až takovej rozdíl. Šasi bude křehčí každopádně, ale ne žádná tragoška. Házet o zem nebo držet ho jednou rukou fakt nepůjde :) Heleďte, já vám nic nedoporučuju, protože by to pak bylo na mě. Ten Asus ste si vybrali prakticky sami. Model co jsem vám ukázal jako zajímavější bude zpracováním víc než podobnej, je to stejná řada. Podle mě je Asus lepší akorát tak servisem, protože ten má Acer na zeblití. Jinak v tom nevidím prakticky rozdíl.

A pokud se pro něj rozhodnete, tak si hry zahrajete. Já jsem svoji GF 9500 popohnal círka na úroveň tý GT 220, a s ještě slabším procesorem drtím Far Cry 2 na medium/high s 2xAA při 28 fps v průměru, podle benchmarku. Na CS stačí i Asus EE :D

Zkuste se někoho zeptat na osobní zkušenost. Kamarádův Asus s 9600m gt a T6600 topil grafiku i na 110°, což mi přišlo na noťas vysloveně nezdravý. Já se s Acerem třeba nehnu na 65°. To totiž nejde říct, lepší je Asus nebo Acer. Oni to serou oba tak nějak model od modelu, sem tam. Někdy jeden, někdy druhej. Osobní zkušenost by byla nejcenější, zkuste nějaký notebook forum a hlavně se neptejte přímo v obchodě, to je vám asi jasný ;)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

notebook do 600 eur

Příspěvekod hanni v úte lis 24, 2009 10:32 pm

Presne si trafil Doktor, Asusy nenormalne hreju...

Inac keby to nemal byt notebook urceny na hry, ale na multimedia, vedel by som poradit slusny HP Pro za 600 Eciek. Ale ma slabsiu grafiku.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod Smith.F v úte lis 24, 2009 11:31 pm

Za sebe můžu říct, že Fujistu-Siemens Amilo byl špatnej nápad, jakkoliv výkon/cena unikátní. Po třech letech se brutálně rozpadá šasi, vyžraný díry od potu mi už dáávno přestaly vadit (: A vidím to tak, že do půl roku budu shánět podobné rozumy já :roll:
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

notebook do 600 eur

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v stř lis 25, 2009 8:43 am

hanni píše:...urceny na hry, ale na multimedia..

aj hry su multimedia :D :D

\\ hanni: V podstate mas pravdu, ale multimediami sa vo vseobecnosti skor chapu obraz a hudba ;)
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

notebook do 600 eur

Příspěvekod Zdenek444 v stř lis 25, 2009 1:42 pm

Už jsi zkoušel takovou hru přehrát v nějakém multimediálním přehrávači :D ?
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v stř lis 25, 2009 7:01 pm

to ma este nenapadlo... :t :D ale ked sa to tak vezme je to zvuk obraz a interakcia zaroven... Skvele multimedium :D
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chrzo3 v sob lis 28, 2009 12:52 pm

okey takze asi kupujem ten asus :D dakujem za rady Dokotrovy m Leukoplastovy , Zdenkovy , Hannimu a Smithovy :D

//Zdenek444: :lotpot No hlavně mně :D
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Chrzo3 v pát pro 04, 2009 9:07 pm

tak som si nakoniec kupil tento
http://www.alza.sk/asus-k50ab-d139446.htm
Chrzo3
Uživatel
Uživatel

Další

Zpět na Ostatní