2 dotazy k wifi u notebooku

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod Smith.F v sob srp 14, 2010 1:50 pm

Co se týče PC, tak jsem poměrně noob a vím, že sem to moc nepatří - ale lidi jsou tu chytří, třeba mi někdo poradí. Jen tak matně tuším, že by obojí mělo být možný.
(mám Win XP SP3)

1. K booku mi jde ethernetovým kabelem net z routeru. Je možnost toto připojení sdílet přes wifi? Idea je, že si kolem booku vytvořím malou wifi síť a budu moct net chytat mobilně.

2. Jak propojit 2 notebooky přes wifi k sobě kvůli sdílení některých složek případně kvůli hraní CS proti sobě?
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Re: 2 dotazy k wifi u notebooku

Příspěvekod Potkan007 v sob srp 14, 2010 2:08 pm

1.) Pořiď si wi-fi AP a to připoj na konec kabelu. Osobně jsem teď koupil 3 kusy AirLive WL-5460AP-v2. Sice je trošku dražší, ale betonově stabilní. Adresy ti bude přiřazovat DHCP z routeru na který je připojen kabel.

Kód: Vybrat vše
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=106140&Search=wl-5460ap&SearchType=1&SearchSubmit=1

Tohle mám. Píchneš to na kabel, kabelem spojíš notebook s portem LAN 1. Zvolíš mód Access Point, nastavíš SSID (jméno sítě), heslo, uložíš, restart, odpojíš kabel z notebooku a jedeš po wifině. Jestli ho chceš nějak nefotit z více stran, nebo pomoct s nastavením, rád pomůžu, stačí napsat.
Navíc je možné v 6 krocích nastavit vysílací výkon (jak daleko wifi dosáhne). Nejmenší je tak po místnosti, nejvyšší mám přes 5 zdí 3 z 5 čárek.

2.) Připojit do stejný wifi sítě (stejný AP, končí kabelem ve stejném routeru) a router už by se měl sám postarat o sdílení. Jestli ne, poladíš nastavení (bude určitě v návodu jak na to).

edit: Akorát to sdílení dat: Předpokládám, že máš aspoň 100Mbit router. AP pojede na wifi b+g, takže podle teorie max 54Mb/s, prakticky dosahuju stabilních 47Mb/s, což je ani ne 6MB za vteřinu. Takže při kopírování větších souborů si chvilku počkáš. U her mám ověřený, že tyhle stabilní krabičky obsloužej 15 lidí svižně.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Smith.F v sob srp 14, 2010 2:29 pm

Eh, obojí jsem myslel trochu jinak.

1. Tohle je jen taková sranda, takže do toho nechci vrážet ani korunu. Imho by to mohlo jít i bez té pixly - kdesi jsem viděl prográmek, co tohle dělal u novějších OS - ale nějak by to mělo jít i v základu.
2. Představa byla - opuštěný ostrov (jen 2 el. zásuvky :D ), 2 notebooky se připojí čistě k sobě navzájem. Pokud vím, tak to jde - jen netuším jak.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v sob srp 14, 2010 2:32 pm

Tak to jsem nepochopil :-) V tom případě pokud chceš na obojí používat jen notebooky, tak bude potřeba upravit/přehrát ovladače wifi karet. V tom ti ale nepomůžu, to jsem nikdy neměl potřebu dělat.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Zdenek444 v sob srp 14, 2010 6:54 pm

Jedničce moc nerozumím, ale dvojka by měla být dost jednoduchá, sám to tak mezi dvěma notebooky používám :)

Na Vistě (a sedmičkách) to je Centrum sítí a sdílení - Nastavit připojení nebo síť - Vytvořit bezdrátovou síť mezi počítači (síť ad hoc). Pak už jen zvolíš název, případně zabezpečení a heslo a na jednom z těch notebooků vznikne jakoby wifina, ke které se dá z toho druhého připojit a oba budou ve stejné síti. Sdílení složek a souborů se nastaví úplně normálně (nevím akorát, kde to přesně na XPčkách je, nejspíš přímo ve vlastnostech té složky) a hraní CSka osobně odzkoušeno :D

Takže akorát zagoogli, kde se přesně na XP nastavuje ad hoc síť a mělo by to fungovat i na tom nejzapadlejším ostrově, pokud tam nějak dotáhneš obě zásuvky :twisted:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Smith.F v sob srp 14, 2010 7:32 pm

Za 2 moc díky, bylo to nakonec až dost primitivní :)
(2x do roka hrajeme s bratránkem CS a tohle se bude hodit)

K té 1 - představa je, že bych podobným způsobem vytvořil wifi, ke které by se dalo připojit i mobilem a že by to sdílelo připojení k netu. Hm?
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Zdenek444 v sob srp 14, 2010 7:37 pm

A jestli už tu ad hoc síť máš, zkoušel jsi, jestli ti jí mobil nenajde? Já sám nemám ani tušení, nemám mobil s Wi-Fi, ale mezi dvěma PC přes ní sdílet internet jde (nedávno jsem to snad někomu tady popisoval), tak třeba by to s trochou štěstí šlo i s mobilem :)
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Smith.F v sob srp 14, 2010 9:32 pm

Uff, už na to kašlu. Asi hodinku jsem si s tím hrál - nejdřív mi to mobil vůbec nenašel, pak přes průvodce jsem vytvořil přístupový bod, který jsem musel připojit (rozumněj nějaká aplikace se přes něj nonstop musela zkoušet připojit) poměrně dost dlouho, aby si PC přidělil IP adresu a pak.. nic. Packety nelítají. Tak jsem tak různě v PC prolítával různými průvodci sítě, připojení a sdílení než jsem se na to, v rámci prevence předčasného šedivění, vykašlal :dolu:
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Zpět na Ostatní