Nokia přechází na Windows Phone. Potvrzeno

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod Smith.F v pát úno 11, 2011 9:32 am

Kód: Vybrat vše
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/nokia-prechazi-na-windows-phone-potvrzeno/sc-4-a-1315607/default.aspx

Konec jedné éry. Osobně mě tím Nokie dost zklamala. Čekal jsem rozjetí MeeGa, nebo obrození Maema nebo nějaký vyloženě přelomový Symbian^4. A oni si, dle mého názoru, vybrali ten největší hnus.
Farewell.. :(
Dřív Symb-magor, nyní Androiďák.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Samsung Galaxy S

Příspěvekod rose263 v pát úno 11, 2011 11:38 am

Co jsem doposud sledoval vývoj a možnosti WM tak můj další telefon bude zřejmě z jiné stáje.
Tímto rozhodnutím mě Nokia hodně zklamala.
E72, 052.005, BH-503
rose263
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NOKIA E72

Re: Nokia přechází na Windows Phone. Potvrzeno

Příspěvekod Benecore v pát úno 11, 2011 12:26 pm

FINI sú nafetovaný dementi :lotpot
N950 MeeGo Harmattan PR1.2
BlackBerry Z10 Limited edtition
BlackBerry Dev Alpha B
---------------------------------------
Ako sťahovať z madlink.sk
• Otvoriť odkaz
• Počkať 5 sekúnd
• Stlačiť SKIP AD vpravo hore
---------------------------------------
Problémy narastajú, čím viac sa človek blíži k cieľu.
Nejde o to, ísť hlavou proti múru, ale skôr o to, nájsť očami dvere.
Benecore
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: N500 111.021.0028, N97 a N96

Příspěvekod mila6032 v pát úno 11, 2011 12:47 pm

Když jsem si ten článek přečetl dostal jsem neutuchající touhu se k němu vyjádřit. Celkem mě však zaskočilo a vlastně i pobavilo, že nejsem schopen napsat jeden jediný post do kterého by nezasáhla cenzura tohoto fóra. Proto si místo mého textu dosaďte v náhodném pořadí následující slova a sousloví: Děs, wokna, nechci, k pláči, k smíchu, potrhlý, hloupost, drogy, vrána k vráně . Tato slova libovolně proložte pěti až šesti nejznámějšími vulgarismy a zhruba tak budete tušit co si o tom myslím.

Smith: Doufám, že už máš prozkoumaný androidí fóra. Pak mi jen pošli link, abych věděl kam budu chodit spamovat.

// Smith: Ty jo, to bych měl pomalu druhý vánoce, potkat se s tebou na nějakém fóru o androidu :)
Ještě mám velký mezery k prozkoumávání a cítím se jak nejposlednější noob, ale časem to přijde.
Zatím se mi nejlepší jeví Android sekce na 4allmobile.eu.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod pyler v pát úno 11, 2011 1:46 pm

No comment. :( Tymto krokom nokia nasrala aj tych najskalopevnejsich fanusikov.To ze skoncil symbian 3rd bolo nepochopitelne kedze nokia dominovala v nedotykacoch.Ale teraz ked spravili S^3 preco preskocit na WP ? nechapem ......No nic stalo sa. NOKIA IS DEAD!!! :evil:
Zbohom nokia,zbohom symbian.Budes nam chybat. :D
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod Zdenek444 v pát úno 11, 2011 1:53 pm

Ty jo, když jsem zahlédl někdy včera na MM článek o tom, že se Nokia bude rozhodovat, kam dál a co všechno přichází v úvahu, tak jsem to všechno bral spíš s nadhledem, protože tam padaly i možnosti jako iOS od Applu nebo WebOS, ale sám jsem čekal něco jako psal Smith.F, prostě rozjet MeeGo a nechat si Symbian... Ale tohle :shock: Vždyť i ten iPhonovský systém je na tom líp než WP7 :roll: Tak teď akorát doufám v co nejvyšší trvanlivost materiálů použitých na N79 a pak vás nejspíš budu následovat směr Android...
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát úno 11, 2011 2:24 pm

Já bych to neviděl tak černě. Teda Windows phone 7 jsou černý jak cikánská čtvrť o půlnoci, ale má to bejt "hlavní" platforma pro Nokiácký smartphony. Přeloženo do češtiny to podle mě znamená, že zařízení s W7 bude nejvíc a budou řádně cenově napálený jako "Top" třída, kdežto S60 a MeeGo budou na vedlejší koleji, nicméně stále pojedou. Nokia nejdřív koupila Epoc, pak přinesla Linux na mobily, teď se dobu babrá s MeeGo a jakože by teď všechno zahodila a šla jen do W7? Tomu nevěřím, to je ještě šílenější než NokiaHardcoreMenu® a NokiaHarakiriWebBrowser dohromady. Tak velká ozónová díra nad Finskem podle mě není :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod martinh22 v pát úno 11, 2011 3:25 pm

taky jak rikate jsem cekal ze nokia si zanecha tvar a bude pokracovat v nasezeni symbian a Meego, o ktere se psalo uz davno. Dalo by se rict ze nokia se stala otrokem microsoftu. Nejvic mne pobavil tenhle titulek na jednom webu Nokia a Microsoft se bojí Googlu a spojují se. Nokie pojedou na Windows Phone
ta uvidime jak se to dale bude vyvijet jestli i nokia sama prijde z necim novym
Siemens C35i -> Panasonic GD95 -> Siemens S35i -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 3220 -> Nokia N73 Symbian 9.1 S60 3rd Edition - music edition -> LG P500 Optimus One Gingerbread 2.3.3 V20-g -> HTC Desire 500 Jelly Bean 4.1.2 -> Xiaomi redmi 1S miuiV6
martinh22
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Xiaomi redmi 1S miuiV6, n73me hacked

Příspěvekod Darknessik v pát úno 11, 2011 4:10 pm

Horší už to být nemůže, tak proč nezkusit spolupráci s MS. Doufal jsem jen v jedno, že se Nokia nepoddá Androidu, to se naštěstí vyplnilo :clap a teď uvidíme. MeeGo bylo trochu Sci-Fi, potají jsem si přál, aby to bylo právě ono, které bude hlavní zbraní Nokie, jenomže je tu spousta proti, proč ne (který vývojář by opustil zaběhnuté systémy pro jiný, u kterého ani neví, jestli ho nokia po měsíci nezavrhne, budiž ti země lehká maemo :pray ). Hlavně ať se Nokia znovu postaví na nohy a s tím WP7 to snad nebude tak zlé. :t
Nokia N81 8GB
V 21.0.010 hacked HelloOX2
Darknessik
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N81 8GB

Příspěvekod Smith.F v pát úno 11, 2011 6:35 pm

Doktor: No, ona Nokie Symbian ani MeeGo úplně nezavrhne, ale stačí, že to dá na vedlejší kolej... :roll:

Výmluvně působí zpráva, že akcie Nokie dnes poklesly o brutálních 14%...
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod pyler v pát úno 11, 2011 7:00 pm

"o brutálních 14%..." Waw :lol nokia krach-uje rychlejsie ako som si myslel :D dobre len tak dalej nech sa spamataju co za debilinu spravili :dolu:
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod mila6032 v pát úno 11, 2011 7:19 pm

Průser je totiž jedna věc. Sama Nokie předesílá, že následující 2 roky budou jakési překlenovací(čti testovací). Dva roky. To je hrozně dlouhá doba. Věřím, že výsledek nemusí potom být tak strašný. Třeba synchro s PC bude stopro lepší než přes npcs/ovi, taktéž word, excel ap. Ale kdo bude čekat 2 roky ? Já třeba těžko. Jedinou nadějí je, že by Nokia mohla ty svoje Top funkce(takový ty cool a in omalovánky ve stylu iTelefonu) do svých Top telefonů (rozuměj dotykových hustokrutejch windows smartotelefonotabletokomunikátorů). A tady by mohla vzniknout mezírka pro symbian. Nokia by z něj nemusela dělat to co není a nikdy být neměl. Mohla by z něj vyházet tyhle hustoparádičky, očesat ho na přísně funkční, lehkej, odladěnej systém. Pro inspiraci uvedu e5. To je telefon, kterej má super RAM, prima paměť na c:/, podle mě dostačující foťák a 600 mhz procesor( kterej by si s lite verzí symbianu jistě poradil víc než důstojně) A kdyby se tohle vše zabalilo do těla alá e71 nebo e66 s normální alfanumerickou klávesnicí, tak bych měl o nástupci svého telefonu celkem jasno. A klidně budu hrdě prohlašovat, že i jako technický nadšenec v době šahacích iStrojů a androidů používám lowendovou nokii se stařičkým 3rd symbianem.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v pát úno 11, 2011 7:46 pm

A to treba pocitat ze prepustia 4000 ludi
http://nokiamania.mobilmania.cz/201102113106/v-tampere-protestuje-pres-1000-lidi
a nebude mat kto robit na symbiane takze do roka bude po symbiane :(

a inak suhlasim keby E5 mala telo E71/E72 a AF by bola idealny symbian 3rd telefon
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Rusnak-COBRA v pát úno 11, 2011 7:54 pm

toto som napisal na symbianmania.sk:

################################################################
pozerali ste niekto tie tlacovky nazivo??? ja hej. viete co? placem... placem!
nokia u mna skoncila. vcera som predal poslednu C7, cim skor predam poslednu N8 a vsetky ostatne funkcne s schopne nokie, nech idu do riti prec.

MeeGo jedno este vyjde, ale nebude to zrejme tablet. bude to telefon na poucenie sa co by sa z toho dalo pouzit (rovnako pokus o nic, ako bolo maemo).

Symbianove zariadenia budu v dalsich mesiacoch, mozno az do konca roka (teda? X7, E6 a mozno dalsie 2, 3). 150 000 000 ludi by chceli presunut pod WP7. takze symbian casom skonci, do roka.

ak mate niekto problem s mojimi vyjadreniami, celu tlacovku som pocul 3x, po anglicky viem lepsie ako polovica ludi, ktorych clanky ste si doteraz precitali, takze nemam problem Vam cokolvek odcitovat a vysvetlit z toho co ti dvaja debilkovia na javisku povedali.

k tomu vsetkemu, na Nokia Conversations som im nechal oficialny komentar, a mam 13 likes!
You can't be serious! I loved Nokia for a years, battled with symbian against all these windows mobile devices in the past, now waited for something BIG from nokia (MeeGo, etc...) and this is the result? Troyan horse in new nokia leading - ...Stephen Elop from Microsoft will mess it all. Nokia + Microsoft OS? Never more nokia devices in my hands, if it will be with this OS. I also wonder how nokia wants to be tough enough concurent for HTC, Samsung od LG devices with this MS WP7 OS, because nokia simply does not have such great hardware, we all know this. This is simply a big BETRAYAL of me, and other users, fans & developers... Good bye nokia.

potrebujete to niekto prelozit?!
####################################################

rozhodol som sa, ze ako HP zamestnanec pojdem co najrychlejsie po byvalu Palm platformu, teda WebOS. preco? lebo som v Symbiane som bol "niekto", nejaky "odbornik". proste, hej, nieco malo som vedel. a malo prist MeeGo a ja som citil ohrozenie Symbianu, ale bolo to nieco nove, nezavisle, nove a od milovanej Nokie, bol som ochotny si za 700€ kupit N9 a ist s nou od zaciatku, stat sa odbornikom na nieco co tu este nebolo a znova pomahat ludom, aj so svojou blbou povahou a pristupom aky k tomu mam. ale... WP7 neni nic pre mna. fuck them all... Android ma stovky "odbornikov" a o Apple iOS nehovoriac, tam je mudry snad kazdy. WebOS v europe ma minimalne (ziadne) zastupenie, a ak to HP mysli s mobilmi vazne, bude musiet predavat aj u nas. ak zacat od nuly, toto mi pripada ako jedina mozna dobra a spravna alternativa, ak sa na to pozeram, aj s moznostou osobneho rastu. aj v ramci firmy sa asi budem snazit sa dostat k tymto zariadeniam a k nejakemu teamu mobile solutions, customer support, predaj alebo cokolvek ine...
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod mila6032 v pát úno 11, 2011 8:00 pm

pyler: Ale však ať na něm nikdo nerobí. Ať zůstane tak jak je. Vyházet nepotřebné aplikace z fw dokáže určitě v nokii i vrátnej( třeba za pomocí nějakejch pnht editorů :-) ) A poskládat z již existujících komponentů funkční telefon taky nebude neřešitelný problém. Jedinej problém je, že k už existující partě zlepšovatelů z finska se připojí neméně kreativní banda narkomanů z microsoftu a myslím, že společnými silami dokážou vymyslet něco, co relativně jednoduchou věc, jakou odebírání nadbytečných kudrlinek z fw bezesporu je, totálně pohřbí. A nemluvě o tom, že tento nápad je pouze z mé jednoduché hlavy a nikde není napsáno, že to napadne i někoho z té finsko-woknařské koalice.
Naposledy upravil mila6032 dne pát úno 11, 2011 8:03 pm, celkově upraveno 1
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát úno 11, 2011 8:03 pm

Smith: Podle mě si jenom snaží rozšířit portfolio a zajistit "bezplatnou" podporu Microsoftu, protože jejich produkty požívá drtivá většina světa a synchronizace s Nokia telefony není zrovna košer. Navíc si WM zařízení moc nerozumí s klasickou konstrukcí. Třeba začnou zase dělat víc normálních telefnů (= s hw klávesnicí). Zabít Symbian znamená zabít Nokii. Přišli by o monstrózní Čínu a velkej podíl na Evropským trhu, tak blbý bejt nemůžou. Z Redmonu peníze těžko vytáhnou. Doteď byl Symbian Nokiáckou hlavní platformou. A co se na něm v poslední době změnilo? Po Demand paging někdy kolem roku 2007 mě nic závratnýho nenapadá. Pár vylepšení z principu nepoužitelnýho NWB, animace ikon, novej styl pohotovostního režimu, hm... :? Vynechal jsem nějakou velkou systémovou změnu? :D Doufám, že se na sebe snažej především strhnot pozornost. Protože jestli to všechno myslej vážně, tak si pod sebou uřízli větev a s Nokií si opět budeme utírat zadek...

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zdenek444 v pát úno 11, 2011 10:52 pm

Stejně, když jsem se teď podíval, jak jsme se (skoro na den přesně před rokem) vysmívali WP7 jako systému, který se nemá kde nebo díky čemu prosadit - viewtopic.php?p=131409#p131409 :) A teď se nás ten "systém" týká víc, než bysme chtěli...
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Huny v pát úno 11, 2011 11:25 pm

Mě osobně to nepříjde tak špatné.. Nokia potřebuje hlavně pomoc s vylepšením HW.. to jsou dnešní hůavní nedostatky si myslím.. a je toho více. Nechme se prostě překvapit, co bude a nezatracujme to hned :naughty ;)
Siemens M65 ► Nokia N73 ► Nokia N95 8GB Warm Black

Obrázek
Huny
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB

Příspěvekod Smith.F v sob úno 12, 2011 12:04 am

Mílo, fakt si myslíš, že někdo bude poslouchat toho jedinýho chytrýho člověka v Nokii, vrátnýho, s jeho nápadem, že kdyby se z toho vyházel bordel, bude to příjemná a funkční věc? To vůbec nesleduješ trh? Vždyť trend je jasný - bordelu jen víc a více, můžeme tomu říkat "feature" a polepit tím bilboardy :D
Kromě toho - kdyby vznikla funkční lite verze, byla by to citelná rána části trhu, která žije z výkřiků uživatelů "Já chci ještě výkonnější stroj!"
Rozum není v módě :naughty

Rusnak-COBRA: Stovky odborníků na Android? Pošli mi pls nějaký odkazy :)
Já mám totiž pocit, že za věcma jako "jak si tam naflashovat co chci" a pár omílanýma věcma zeje prostor pro pár pořádných šťouralů ;)
I když se pohybuju okolo androida chvilku, možná mi něco uniká.

Doktor: Tak.. je jasný, že nezahodí to, co mají. Ale ono to postupem času bude znát, když budou na vlastní systémy kašlat.
(mimochodem, přišla mi zajímavá zpráva, že Nokie investuje do výzkumu a vývoje zdaleka nejvíc ze všech mobilních výrobců.. a přitom de facto nevyzkoumala nic moc. Kam ty všechny prachy jdou? :t )
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob úno 12, 2011 12:31 am

To fakt nevím, kam ty prachy cpala. Ale co vím je, že i finskej soudruh si spočítá, kolik že by ztratil, kdyby se S60 zbavil. WP7 co tak vím jsou snad nejnepopulárnější systém v týhle galaxii (a chápu proč), takže tady se zisk generovat pravděpodobně moc nebude. Po klasickejch mobilech poptávka asi nevzroste, možná spíš klesne. Pak tu máme MeeGo někdy do budoucna pro "geeky", to se masově asi neuchytí. Každej kdo bude chtít trochu chytřejší telefon s tunou funkcí, jednoduchým ovládáním a cenovkou z týhle dimenze, udělá to samý co dnes. Sáhne po Symbianu :) Nerad bych se plet a Nokia mě řádně nasrala, jen si nedokážu představit, že maj šanci masově uspět někde jinde. Nokia šla sice poslední dobou s postavením na trhu "dolů", ale podle mě spíš proto, že se trh rozmělnil. Takový LG bylo dřív skoro sprostý slovo. Dneska dělaj celkem normální telefony. Pak taky samozřejmě fakt, že co se nemění se okouká - hříšná nepodpora S60 směrem dopředu. Většina lidí se Symbianem nemá čas chodit po fórech a hlučet pátý přes devátý o IOS a Androidu, protože jsou to dospělý pracující lidi, co se tímhle netrápěj. Vidim to u táty v práci, u profesorů ve škole - S40 a S60 kam se podíiváš. Třeba se jen utěšuju, ale fakt nevěřím tomu, že by si Nokia mohla dovolit vyšachovat Symbian jako by se nechumelilo. To ukážou až prodeje a moc bych se smál, kdyby S60 šly nahoru.

Safra, já se asi fakt rád poslouchám. Zařažte mě příště někdo. Takovejch blábolů co by nějakej chudák možná bude číst... :D

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Re: Nokia pa řechází na Windows Phone. Potvrzeno

Příspěvekod martinh22 v sob úno 12, 2011 12:56 am

nokia nemusela predejet temto chybam a poidlehnout kdyby v "nespaly a baly se inovace" :D
Siemens C35i -> Panasonic GD95 -> Siemens S35i -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 3220 -> Nokia N73 Symbian 9.1 S60 3rd Edition - music edition -> LG P500 Optimus One Gingerbread 2.3.3 V20-g -> HTC Desire 500 Jelly Bean 4.1.2 -> Xiaomi redmi 1S miuiV6
martinh22
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Xiaomi redmi 1S miuiV6, n73me hacked

Příspěvekod Smith.F v sob úno 12, 2011 10:34 am

Doktor: Jak říkám, oni Symbian určitě úplně nezahodí. Ale už jen to, že oficiálně sekli s dalším vývojem asi prodejům nepřidá. A vůbec celkově zájmu včetně vývojářů a tak. Prostě pokud minulé roky označíme jako jízdu po rovince, teď to půjde z kopečka.

Dr. Nebolí to píše:Každej kdo bude chtít trochu chytřejší telefon s tunou funkcí, jednoduchým ovládáním a cenovkou z týhle dimenze...

Právěže pokud nemáš, jako já donedávna, iluze o tom, že dotykový ovládání je zlo a představu, že Nokie je ta správná volba (což teď spoustu lidí přešlo), může to být docela dobře Android. Takový LG Optimus One za 5k v podstatě nemá chybu..

PS: Je hezký, jak jsi W7 hned z kraje označil za něco, co zisk generovat nebude. Ono totiž zjevně ty zfetovaný severský opice počítají s opakem.
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Rusnak-COBRA v sob úno 12, 2011 2:42 pm

150 000 000 smartfonov ktore este planuju predat so symbianom nie je malo... kazdopadne vyvoj uz bude len minimalny. WP7 naopak zisk generovat bude. oni uz zakaznikov nenazyvaju CUSTOMERS (nie este dokonca nokia family, ako ich mazval kalaasvuo) ale CONSUMERS. konzumenti. Americania... chapeme sa, predaj nokii v prvom roku podrzi prave trh v USA. cena bude nizka a telefony pekne (fakt, nokia to s dizajnom oproti Samsungu alebo HTC naozaj vie).

je to partnerstvo z rozumu, kde ale nokii neostane nic vlastne, a MS tym ziska... aby nokia neplatila za licencie a mohla robit co najlacnejsi HW, bude musiet microsoftu ponuknut vsetko co ma - Qt, NavteQ podklady pre mapy, cele navigacne riesenia (pravdepodobne zadarmo). hovori sa o tom ze nokia bude moct WP7 customizovat. ako? LOL co chcete zmenit na 16, ci 36 stvorcekoch? :P takze nic...

Nokia ma teda strategicke vyhody v tom ze v spravny cas skupila spravne spolocnosti, len ich nevedela vyuzit. to nic, MS ich v nokia mene vyuzije. USA im potiahne trzny podiel jeden rok, potom, ked nokia zariadenia s WP7 budu len lacne druhotriedne blbosti oproti konkurencii, ale Nokia bude mat stale meno v Azii (China, India, SAE) a Afrike, tak sa tie lacne WP7 telefony podari MS presadit aj tam, ludia sa na tento OS naucia. MS potreboval partnera zvucneho mena popularneho na trhoch, kde ani jeden z jeho doterajsich nie je doma. Jednoznacne s tym MS vydrbal, ale nokia nakoniec nedopadne az tak zle, ludia si zvyknu. prevazna vacsina nevie co je to OS a aky to je, zvykne si na UI aky mu vyrobca da, aky telefon sa predava na pausal, aky mobil vyzera pekne a dobre sa drzi v ruke... aky telefon je proste NOKIA... na systeme zalezi nam. lebo sme investovali roky zivota do niecoho, co zanikne.

ako povedal jeden nemenovany Symbian odbornik:
Je nacase prestat byt pri*ebanym autistom, a zacat zit, bez mobilov.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Smith.F v sob úno 12, 2011 4:42 pm

Až je mi z toho teskno. Měl jsem Nokii jako jedinou evropskou značku rád..
http://nokiamania.mobilmania.cz/201102123108/jak-prijit-o-100-miliard-za-jeden-den
Smith.F
Moderátor.
Moderátor.

Příspěvekod Potkan007 v sob úno 12, 2011 8:25 pm

A sakra. Tady si člověk odjede na tejden za exotikou a když se vrátí, tak nestaí čumět. :o
Musím souhlasit s tím co jsem tu četl, jde to s nima pěkně do kytek. Modely vydávaj až když si koupí konkurenci i ten poslední vytrvalý čekající, rušej a odsouvaj co je napadne, majiteli 2+ roky starého telefonu výrazně naznačují, ža má hned běžet pro novej. A teď tahle bomba. Když jsem odlétal, tak se psalo "možná", takže jsem byl celý týden relativně v klidu, ale tímhle mě hodně zklamali. Nasaděj to jako hlavní systém pro jejich smartphony, takže se vlastně postaví sami proti svému tvrzení, přístupu a hlavně proti zákazníkům, kteří je jako jediní poslední kupovali- my co chceme smartphone, ale nemusíme WM ani Android.
A na argumenty, že Nokii s takovým systémem si budou lidi kupovat bych být nima nespoléhal. Většina těch, co odcházejí od symbianu tvrdí "Nokii už nikdy" a ne "Symbian už nikdy".
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod hanni v sob úno 12, 2011 9:18 pm

Ja si myslím, že týmto si Nokia vykopala svoj hrob. Ktorý obyčajný bežný človek si kúpi zariadenie s WM7...?veď ten systém čaká ešte omnoho dlhšia cesta vo vývoji aby bol použitelný, ako keby boli popracovali na Symbiane alebo Meegu. Zastavenie vývoja Symbianu a prísľub Meega ako iba ako možno jedného zariadenia pre geekov v štýle N900 je už iba posledným klincom do rakvy s menom Nokia.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Příspěvekod rose263 v sob úno 12, 2011 10:54 pm

Lidi kde je prokop. Jsem zvědav na jeho reakci. Snad po oznámení spojení Nokia WM nezkolaboval. :(
E72, 052.005, BH-503
rose263
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NOKIA E72

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned úno 13, 2011 12:15 am

pravda... zaujimalo by to aj mna. asi uz uvazuje o nejakom QWERTY samsung androide...
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned úno 13, 2011 12:20 am

No hlavně aby ty američani WP7 kupovali. Miláčkem je Apple, spousta lidí bere jako pracovní telefon Blackberry a Nokia je tam skoro sprostý slovo (s ohledem na prodeje). To se obávám (nebo spíš těším), že se Nokie s WP7 budou prodávat dost bídně. Udělat hlavní platformu chytrejch telefonů na modernizovaným a úděsně ořezaným WM je šílenost. S40 proti tomu bude stolní počítač. Je vtipný, jak se dnes kvalita systémů hodnotí striktně podle miliónů existujících aplikací. Děs

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Potkan007 v ned úno 13, 2011 12:25 am

Prokop? Teprve až udělaj androidí placku, on nic jinýho nebere. :D
Já jsem zatím pevně rozhodnutý se nevzdát a čekat co se s Finama stane. Možná se bojím zbytečně, ale asijský výrobky ve mně nevzbuzujou důvěru a z euroameričanů tu toho moc neandroidového/newindowsového není.
Jelikož patřím mezi šťastlivce co okusili Maemo, tak si stojím za svým, že kdyby zapracovali na portrait mode, nějakých detailech, nasekali hromadu různých modelů (ne styl 5230 až 5800, kdy jde prakticky o jeden mobil na principu lega) a prosadili se mezi vývojářema, tak maj velice povedený vlastní systém.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Další

Zpět na Ostatní