Nokia s aplikacema do servisu

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod 7493 v pon bře 14, 2011 1:06 pm

Zdravím! Na N73ce se mi podělal joystick, takže je furt stisknutý. Vložil jsem telefon do servisu. Jenže v něm jsou krom osobních věcí (zpráv a tak) i aplikace, a dokonce třeba hack symbianu anebo cr*ckle aplikace. Nemohl jsem to odstranit, jelikož tel nešel ani zapnout, jak je joystick furt stisklý, nemůžu zadat ani pin, protože mi to "potvrdí" hned to první zadané číslo. Myslíte, že se mi budou v tom telefonu hrabat a potrestají mě za ty aplikace? :cry: :evil: :evil:
Jinak jsem BioBijec, zapomněl jsem heslo, zažádal o nové, ale měl plnou schránku a tak mi nepřišel ten mail :lol Tak je ze mě 7493. Děkuji

Děkuji za přesunutí temátka..... :shock:
7493
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N73

Re: Nokia s aplikacema do servisu

Příspěvekod Zdenek444 v pon bře 14, 2011 4:06 pm

Moc by se v tom hrabat neměli, když jde o HW závadu... Já jsem měl na N73 ten samý problém asi před rokem, telefon se sice omezeně použít dal, ale já jsem tam vše na C: nechal, myslím, že ho ani nezapínali a za hodinu to bylo, jen jsem to měl bez záruky, takže jsem platil. Samozřejmě to v tvém případě může dopadnout jinak :)

To s tím nickem napiš adminovi nebo si to aspoň dej do podpisu :wink:

Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod prokop v pon bře 14, 2011 5:08 pm

7493 aka BioBijec píše:Myslíte, že se mi budou v tom telefonu hrabat a potrestají mě za ty aplikace?

Skoro jistě se ti tam hrabat nebudou, nemají na to čas a myslím že ani důvod. To by tam musel dělat nějaký psychopat po nocích přesčasy :D . A potrestat by tě mohli maximálně tak tím, že pokud bys to chtěl uplatnit jako reklamační závadu, tak by ti to neuznali (což se tě v případě N73 asi moc týkat nebude, a navíc by ta závada pravděpodobně byla posouzená jako mechanické poškození vlastním zaviněním). Jenže ne proto, že jsi zloděj, ale proto, že jsi hackem neoprávněně zasáhl do software přístroje. Zahlédl jsem ale jen jednu zmínku že se to kdysi stalo někomu na Slovensku. Pokud vím, tak v českých servisech na hack stejně nijak negativně nereagují, ani když ho zjistí. Myslím tím teď autorizované servisy (s vyjímkou šmejdů v Britexu). Z vlastní zkušenosti vím, že jsou tam rozumní lidé. Jen když je zákazník nějaký arogantní idiot, tak si na něm rádi smlsnou :D .
Jestli nejde o reklamaci, tak je nějaký hack nebo ukradený soft servisu srdečně u koudele. Servis potřebuje od zákazníka peníze za opravu závady, a ne nějaké tahanice okolo těchhle záležitostí.

Co se týká těch ukradených aplikaci, tak myslím že u nás neexistuje žádná veřejná špiclovská služba která by to nějak zjišťovala, a myslím že na to ani nejsou právní nástroje (z morálního hlediska to považuju na jednu stranu za obrovskou škodu, na druhou za obrovské štěstí)
Kromě toho se dá předpokládat, že aplikace a hry které jsi ukradl, jsi měl z velké části nebo všechny nainstalované na E:/. No a když není v telefonu karta, tak se to dá zjistit relativně složitě, nebo vůbec. S tím by se v servisu těžko někdo páral pokud by za to nedostal od nějaké té špiclovské služby zaplaceno .

Takže čistě teoreticky asi přichází v úvahu maximálně nějaký ten psychopat :D , který by chtěl zneužít tvoje kontakty, SMS, záznamy v kalendáři atd.

[quote=]Nemohl jsem to odstranit, jelikož tel nešel ani zapnout, jak je joystick furt stisklý, nemůžu zadat ani pin[/quote]
Mohl jsi snad udělat trojhmat, nebo ne? Přiznám se, že tohle jsem buď nikdy nezkoušel, nebo jsem to už zapomněl :D :oops: Já totiž nikdy PIN nepoužívám, připadá mi to jako zbytečná a hlavně šíleně otravná ztráta času když bych ho po každém zapnutí telefonu měl zadávat. Ale myslím že by to mělo jít. Asi to ověřím, docela by mě to zajímalo :t
No, a tím jsme u další věci: pokud jsi neformátoval C:/ sám, tak to s velkou pravděpodobností udělají v tom servisu :wink: . Když tedy nebudeš trvat na tom, že formát "jen přes tvou mrtvolu" :D . A to i když by se jednalo o mechanickou závadu - dělají to víceméně automaticky pro jistotu, aby vyloučili sw závady (pokud se nejedná o nějakou mechanickou banalitu - a to může být tvůj případ)

K tomu tvému zdejšímu účtu:

jj, tohle jsem napsal než mě Zdenek444 předběhnul, trošku jsem tu mezitím čachroval s přesouváním (Zdenku, kdyžtak se nediv, zas jsem měl ruce rychlejší než hlavu :oops: ).
Co ti ale brání zažádat znova o vygenerování nového hesla ? Zase plná schránka? :D . Mimochodem, docela by mě zajímalo, jak může mít v dnešní době někdo plnou mailovou schránku :shock: . Konkrétně tvůj Seznam.cz má základní kapacitu schránky tuším okolo 10MB, a za nějaký směšný pakatel (3-6kč?) se dá nastavit kapacita neomezená. Takže snad neznalost či zapoměntlivost? Nebo spamy? :think: (99% mailového spamu = vlastní blbost :D )

No, pokud chceš ten svůj zdejší účet zase zpátky, a z nějakých zvláštních důvodů bys s tím měl potíže (plnou schránku neberu :naughty :D ) tak se mi zhruba za týden ozvi přes SZ, a něco s tím provedeme :wink:
Ale nepiš mi dřív, do té doby na to nebudu mít určitě čas, a tvoje SZ by se mohla mezitím ztratit v záplavě ostatních.

Tímto se zároveň omlouvám všem kdo mi poslední dobou psali SZ nebo maily, a já ještě neodpověděl :oops: Měl jsem (a pořád ještě mám) hodně málo času, a hodně moc SZ . Ale SZ se nesmazaly, mám tu pro ně 'trošku' větší prostor než běžní uživatelé. Budu se na ně snažit v průběhu času zpětně odpovídat, ale dopředu se omlouvám, že asi neodpovím na něco, co už je určitě passé. Připadá mi to sice strašně nezdvořile, ale času je prostě málo a práce moc... (:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Nokia s aplikacema do servisu

Příspěvekod hanni v stř bře 16, 2011 11:18 am

Tento problém som mal s N73 presne aj ja, akurát som ten zatlačený joystick potom hrubou silou vytiahol, aby nebol stále stlačený a mohol som si apoň porobiť nejaké zálohy. Následne som aj tak vymenil celú UI dosku, záruku som už nemal a platiť zbytočné prachy za servis, keď si to dokážem urobiť aj doma, sa mi nechcelo.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

Zpět na Ostatní