N97 dobíjená záhadnou cestou

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod Potkan007 v úte kvě 31, 2011 3:32 pm

Kamarád, který dává své N97 opravdu slušně zabrat mi dneska ukázal úžasnou věc- N97, která by se teoreticky neměla nikdy vybít, tedy výmysl, jaký nemá v telefonu ani Chuck Norris. Už jsme uvažovali, kolik by z toho asi měl, kdyby to prodal nějakému mobilnímu výrobci.
Jak ukazuju na videu, telefon není připojený kabelem, byl i restartovaný a přesto stále ukazuje, že se nabíjí. Chtěl bych slyšet vaše vyjádření, co (dobrého) se mu stalo- za pár týdnů zkusíme vyloučit SW problém flashem.
Omlouvám se za kvalitu, po ruce jsem měl jen N900.

iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř čer 01, 2011 10:47 am

Buď chyba ve FW nebo zkoušel prokopův aprílovej vtípek, ať už vědomě nebo ne. A je to pěkně na houby, člověk pak nikdy neví, jestli je ten telefon fakt nabitej nebo ne :)
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: N97 dobíjená záhadnou cestou

Příspěvekod Potkan007 v stř čer 01, 2011 12:55 pm

Prokopovy vtípky určitě nezkoušel. Co mu tam nedám já, to tam nemá. Přijde mi to ale přinejmenším vtipné.

A moje N900 má taky nějakou vtipnou náladu. Nejdřiv cvakala obrazovka (už ne), potom přestal vibrovat, ale motůrek se přitom stále otáčel (to ho už taky přešlo) a včera napsal něco ve smyslu, že proud získaný z počítače nedostačuje k pokrytí nároků telefonu.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v stř čer 01, 2011 6:22 pm

U N97 tohle není nic neobvyklého. Už nevím v kterých FW tahle blbost byla ale je to i v některých upravených nejnovější verze.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Potkan007 v stř čer 01, 2011 6:34 pm

Na videu je 21.0.045, takže už něco přes rok zažil. V plánu je upgrade, ale mám už trošku strach- budu dělat NSS (ten co tam je teď je čistý nahraný místo T-Mobile), NSU, ale Phoenixu prostě nevěřím ať si říká kdo chce co chce, za mě to bezpečný nebylo a Symbian je u mě ve stavu kdy jsem od něj odešel, takže HelloOX, RomPatcher a šmitec :-D .
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod prokop v čtv čer 02, 2011 1:43 pm

>Doktor:
AHSolarCharger je napsaná tak, že se to "solární dobíjení" po 5 minutách vypne. Vypne se taky po připojení nabíjecího adaptéru, a i kdyby ani jedno z toho náhodou v některém telefonu nefungovalo, tak se 100% musí vypnout restartem

některý alfa verze ale měly opožděnej autostart, neměly ikonku ani název, a v podstatě nikde nebylo vidět že běžej. Jen ve Správci aplikací bylo vidět "něco" bez názvu s puzzle systémovou ikonkou, a v procesech bylo vidět že běží "něco" bez názvu. V jedný alfě to mělo název SymbianServer.exe a systémovou prioritu :D

>Potkan:
Zažil jsem podobný "perpetuum mobile" docela často na všech symb. tel. co jsem vlastnil, a párkrát i na několika cizích. Jenže taky vždycky stačil restart, nebo se to umoudřilo po chvilce nabíjení.

Mimochodem, právě tohle byla hlavní inspirace pro AHSolarCharger). Probírali jsme to jednou s kolegou Maxikem u piva, protože se mu to zrovna ten den taky stalo, a přitom mě napadlo že bych něco na ten způsob moh uplácat. Pak už jsme spřádali fantazie jak bysme to mohli "prodávat" určitejm lidem :D

Tohle je ale fakt docela unikát :shock: Aspoň já jsem o tom nikdy nečet ani neslyšel. Jestli to jinak ničemu nevadí, tak já osobně bych si to určitě nechal (pořád lituju že jsem se před pár měsícema zapomněl, a moje E71 už není hacknutá i bez hacku :( ). Mít nějaký volný peníze, tak bych tomu tvýmu kámošovi na výměnu koupil novou N97 nebo za rozumnej doplatek něco jinýho.
Potkan píše:....budu dělat NSS (ten co tam je teď je čistý nahraný místo T- Mobile), NSU...

Pokud vím, tak Product Code jde změnit i v JAFu. Já osobně bych si ani omylem nezasíral počítač jakýmkoliv svinstvem od Nokie kromě cable driveru (JAF samozřejmě jen pod WMware, megavirus z Redmontu bych si na celej disk taky nepustil ani z leknutí :D )
Kdyžtak aspoň bacha na NSU vs PC vs záruka :wink:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod šulda v ned čer 05, 2011 4:13 pm

Potkan007 píše:takže HelloOX, RomPatcher a šmitec

Jo hochu tohle ale platí jen pár dní, dřív to bez JAF nebo Phoenixu nešlo. Flashoval sem přes JAF už o moc víc než dřív aktualizoval přes NSU a všechny telefony OK ale s tvojí historií kolem zacházení s mobilama bych to radši odnesl do servisu :lotpot
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Potkan007 v ned čer 05, 2011 6:51 pm

Co mám za špatnou historii? Že jsem dohnal 3310 k hlášce "Nabíjení neprobíhá, kontaktuje servis.", že jsem rozmlátil 6230i tak, že už se ani nezapne, že jsem N73 prodával po 3/4 roce na s*ačky? N82 byla při prodeji po 2 letech bez škrábance, N900 po více než roce stále ve stavu jako nová- lidé se mění, smiř se s tím :-D .
Já jsem zažil dobu NSU. Naprosto neznale jsem se hnal do Phoenixu a lukas26 mi tehdá vyhrožoval, že přežije 1 telefon z 20 a že je to sebevražda. Pravda, že N900 zvládám přehrávat flasherem 3.5 a ten nemá s NSU nic společného.

//added by prokop/:Ještě tu chybí zmínka o "PSP" :D

//added by doktor: Neluvě o prošitý hubě sešívačkou :D
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Zpět na Ostatní