Kam kráčíš, Nokie? (zprávičky z QtDeveloperDays 2011)

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod prokop v pát lis 04, 2011 12:25 am

Nokia s M$ na věčné časy a nikdy jinak...Nokia & Android nikdy....Symbian je tedy opravdu odepsán?...zabije Intel definitivně MeeGo*, nebo přece jen MeeGo vezmou finští soudruzi na milost?**...Qt na prakticky uzavřeném iOS? ***

Je to kraťounké, spekulativní a jinak především o Qt, ale velice doporučuju přečíst, jít po odkazech a odkazech z odkazů, zagooglit si, dát dohromady data... :idea:
:arrow: http://m.root.cz/clanky/co-kuje-nokia-s-qt-knihovnami/

* Naštěstí skoro jistě fáma.
** Bohužel nevezmou, ledaže by svolil páníček v Redmontu. Jenže to by nemuselo dopadnout dobře pro jeho vlastní děťátko. Lepší přece bude zabít vyženěného korunního prince už jako batole... :evil:
*** Přestože si nejen iOvce bůhvíproč zvykly označovat iPhony za smartphony :roll: Qt by to ale aspoň mohly trochu zlegitimizovat...

(A co na to počítač? Že mlčí? Zavolejte mi Staníka! :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Kam kráčíš, Nokie? (zprávičky z QtDeveloperDays 2011)

Příspěvekod šulda v pát lis 04, 2011 5:13 pm

Mluvil jsem s Hivrysem a prý je to špatné :D
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod LinDan v úte bře 27, 2012 2:22 pm

Není to pro tuhle zprávu nejvhodnější místo, ale název tématu k tomu docela sedí...

Facebook NokiaMania.cz píše:Nokia definitivně přestává vyrábět modely N8, E7, X7, C7, E52 a E72. Máte poslední šanci si tyto telefony koupit, než dojdou i ve skladech.

:n

Zřejmě vyklizování pole pro Windows Phone, jelikož E7 není na trhu ještě ani rok... :D
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

Příspěvekod Turek v úte bře 27, 2012 3:28 pm

Tak téhle zprávě věřím, jak Fidel Castro v demokracii :lotpot Uvěřil bych tak konec výroby 3rd, tedy právě e52 a třeba e5, která tam není uvedena. Proč tam s 3rd je jen e52 e72 kde jsou ostatní ? :t Tuto zprávu považuji za nějaké strašení.
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod pyler v úte bře 27, 2012 3:40 pm

ja som cital tuto spravu ale nejak nemozem najst aj iny zdroj kde by to bolo potvrdene :D nikde o nicom takom nepisu :dolu: a ze si ja toho precitam dost :D ...
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte bře 27, 2012 3:54 pm

skusim zistit viac aspon o skonceni vyroby. co sa Qt tyka, to by chcelo rozsiahlu debatu, ale casto staci sledovat developerske maily a twitter ludi co na tom pracuju. zufalstvo...
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod Turek v čtv čer 14, 2012 5:44 pm

Facebook NokiaMania.cz píše:Nokia definitivně přestává vyrábět modely N8, E7, X7, C7, E52 a E72. Máte poslední šanci si tyto telefony koupit, než dojdou i ve skladech.

A sakra, fakt to bude pravda :( E52 a E7 se už v oficiálním nokia kvelbu pro ČR neprodává (dál jsem neskoumal) a N8 je za cenu n701 :( tak zřejmě N8 také brzy padne :(
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod prokop v čtv čer 14, 2012 6:20 pm

jj, nedávno stáhli z nabídky E5 (a já blb si jí nestihnul koupit, nicméně oficiálni distribuce se pořád ještě sehnat dá, a navíc o nějaký ten obolus levněji).
Poslední slušné telefony :( a místo nich ty sr@čky od jejich Malých Měkkých šéfů z Redmomtu... :dd: . Fakt to chtějí vytunelovat, jinak si to vysvětlit nedokážu :dd:
Myslím že je na čase, aby sázkové kanceláře vyhlásily sázky na to, kdy se Nokie definitivně vrátí do gumárenského průmyslu. Tipuju že nejpozději do roku 2014 :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod pyler v čtv srp 09, 2012 11:06 am

Digia prebera Qt od Nokie planuje co najrychlejsie urobit Qt porty pre Android, iOS a Windows8 (pozor, nie WP8)
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Aktualizace pro současné WP7 Lumie

Příspěvekod prokop v stř zář 12, 2012 9:21 am

:arrow: Great times ahead for all Nokia Lumia smartphones

Stručně česky:
  • Nová domovská obrazovka známá z Windows Phone 8.
  • Aplikace pro vytváření vyzvánění (jen na vybraných obchodech ? :t ).
  • Aktualizovaná aplikace pro sdílení kontaktů, kromě SMS a emailu bude možné použít i Bluetooth
  • Možnost odesílání mediálních souborů na jiné telefony přes Bluetooth.

Ten poslední bod mě velice pobavil. Vypadá to, že finští soudruzi a jejich američtí nadřízení si z lidí dělají srandu, a že fraška okolo údajně chytrých Lumií pokračuje dalším kolem :lol:
Výborně, takže co nevidět budou moci majitelé údajně chytrých WP7 Lumií odesílat přes Bluetooth fotky, videa a snad i mp3 a txt :clap: :rofl (doufám, že mezi mediální soubory soudruzi řadí i soubory textové :D ): A pokud náhodou Nokia přece jen nezkrachuje, tak se třeba jednoho krásného dne můžou majitelé současných Lumií dočkat aktualizace po které budou moci odeslat přes Bluetooth dokonce jakýkoliv soubor? :pray .

Ono by možná (?) stačilo soubor přejmenovat, ale pokud se nepletu, tak ve WP7 telefonech (prý "chytrých" :D ) není žádný správce souborů, a dá se doinstalavat jen po unlocku.

Soudruzi - kupředu, levá.... :roll:

Divné je, že se zmiňují jen o odesílání. Má to snad znamenat, že přes Bluetooth stále nepůjde přijímat ani ty mediální soubory? :t

To "other phone" je doufám jen chybné vyjádření, a odesílat aspoň ty mediální soubory přes Bluetooth půjde do jakéhokoliv zařízení s normální možností příjmu souborů - tedy i do tabletů a do PC.

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 12, 2012 9:41 am

jak jakykoli soubor? prokope, kecas :) lunie JAKYKOLI soubor neumi stahnout - nic co neumi system otevrit se stahnout neda. stejne jako ani ulozit pres ten debilni ZUNE. taky nevim, jak bys to asi chtel poslat, kdyz to nema spravci souboru. jak bys ty soubory v telefonu videl? posilat se budou dat jen soubory z konkretnich aplikaci slouzici na "prehravani" nebo tak.

ja myslim ze to pojde prijat cimkolvek, ked to uz raz odosles. kazdopadne, uz zhavim svoju Lumiu 800 na flash :D tak hadam napisem ako to realne je. tak zachovaly telefon som po tak dlhej dobe este ani nemal. je ako nova, NEPOUZIVANA :D
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod prokop v stř zář 12, 2012 10:25 am

jj, těsně před tebou jsem ten post editoval, když jsem si vzpomněl právě na to že v těch údajně chytrých telefonech žádný správce souborů není, a dá se doinstalovat jen do unlocknutých.
Nejsem ale si ale jistý ale jak je to s unlockem teď (snad už jen unterop? :t ) , a hlavně jak to s ním bude po té aktualizaci.

Ale pozor - to co jsem napsal, přece nevylučuje že by jakkýkoliv soubor po nějaké další aktualizaci nemohlo jít odeslat. Naopak to naznačuje :wink: Jen by prostě součástí té hypotetické aktualizace musel být aspoň takový přístup k souborům, jaký je standardně v chytrých telefonech.

Prosímtě, nevíš jestli má být správce souborů aspoň ve WP8? WP8 telefony se podle toho mála co jsem četl sice už jakžtakž mají přiblížit smartphonům, ale pokud ani tam nebude, tak se podle mě prostě dají nadále považovat jen za primitivní hloupé hračky.

Rusnak-COBRA píše:tak zachovaly telefon som po tak dlhej dobe este ani nemal. je ako nova, NEPOUZIVANA :D

Naprosto chápu :rofl

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř zář 12, 2012 10:58 am

oficialne WP8 este nebol ani predstaveny microsoftom. na tlacovku som pozvany este nebol, kedze ziadna official nebola a tak sa nemozem vyjadrit k prototypom velmi. viem len tolko ze v testovackach bol mass storage bez nutnosti Zune a tiez easy file manager ktory vedel spolupracovat so skydrive + presuvat subory z pamati na kartu nezavisle na obsahu. otvorit zo samotneho spravcu suborov ale neslo vobec. nic.

aka je konecna podoba toho systemu na ktorom telefone, to neviem povedat, ani Ativ ani nove Lumie som v konecnej podobe nevidel.
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod mila6032 v stř zář 12, 2012 9:39 pm

Kluci, normálně jste mě málem rozplakali. Před chvilkou jsem dočet článek o iPhonu 5 a teď tady to vaše rozjímání o WP. ... ač jsem se chtěl vyvarovat všem vulgarismům, tak tyto dva zážitky mi v tom bohužel zabraňují. Mobilní svět jde do řádnejch sraček. ... Je až neuvěřitelný, jak to všichni dokázali posrat. Apple si z lidí dělá zadek, Blackberry stojí nad propastí, Microsoft řídí rozklad Nokie a Android mě předevčírem málem přived do cvokhausu. To že mi nevoněj dotykáče je v principu můj problém, Ok. Ale že se bude v roce 2012 diskutovat o tom, jestli novinka na trhu bude umět posílat soubory přes bluetooth a jestli bude mít file managera....tak to jako pardon, ale buď jsem kretén já, anebo někdo v Nokii. Já fakt nevim... Všichni chrlej samý tablety, telefony formátu A4 (SGS3, IP5..), anebo telefony, který uměj třetinu toho, co 3 roky stará E66. Ty vole, to to fakt lidi chtěj ? Hlavně že můžu mít 80 megapixelů a hrát cool hry. Bůh opatruj Blackberry, ať tam taky nepříjde nějakej dement Elopova formátu a nezačne "vylepšovat". Normálně mi dnešní výrobci mobilů ukradli koníčka. Tyhle sterilní placky snad nemůžou bavit nikoho (průser je, že můj druhej velkej koníček - auta, je na tom zrovnatak)
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod pyler v čtv zář 13, 2012 8:11 am

milo, big like!
Nezostava nic ine nez kupit symbian tel. do zazoby a aj v roku 2020 budu vediet viac ako WP8 sracky ..

Ak aj Jolla sklame tak ma drbne ..
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod LinDan v úte říj 02, 2012 8:38 pm

Tak chlapi, už je to tu. Reklama na Nokia pneumatiky na iDnes sportu. :D :D
:arrow: http://fotbal.idnes.cz

Teď ještě ten toaleťák a je to kompletní. :lol
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

Příspěvekod Karkulka v pát říj 05, 2012 12:03 pm

:arrow: Nokia uvažuje o prodeji svého sídla ve Finském Espoo.

Nokii nestačí štědré finanční injekce od Microsoftu. Ten jí beztak podle všeho háže podle očekávání přes palubu, a vypadá to, že :arrow: jedná s HTC jako s hlavním dodavatelem Windows Phone telefonů.

Že by se už blížil definitivní konec Nokie v elektronice, a vrátila se k těm pneumatikám :?:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Obrázek
The End
Karkulka
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E72, HTC Sensation, Yota C9660

Příspěvekod Potkan007 v pát říj 05, 2012 9:48 pm

Někdo z Finska (Elop?) se vyjádřil tak, že je nehážou přes palubu, ale že prý HTC bude dělat WP telefony tak, jak mají být- základ, minimum, které musí telefon splňovat a Nokie bude pro ty, kteří chtějí víc, nějaké lepší funkce.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod pyler v sob říj 06, 2012 4:43 pm

A tomu azda veris/te?
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Potkan007 v sob říj 06, 2012 6:45 pm

Nevěřím, Elop sám nevěří, co se stalo, nebo to nechce říct naplno, jen píšu, že se tak vyjádřil.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Zpět na Ostatní