Konec Elopa?

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Re: Konec Elopa?

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte kvě 15, 2012 7:15 pm

ma neco ne uplne low-endoveho? ved Opt 2X, SGS2 a Ev3D boli TOP smartfony ich vyrobcov, takze je mi zahadou o com hovoris. a boli drahe ako svina. lacne su teraz, ked napr taky 2x sa predava uplne biedne, Ev3D 70% kusov bolo na skladoch...

lumia neseka a reaguje super. kazdopadne N9 mala byt telefonom ktory by siel uplne na dracku... "normalni" ludia uz maju SAMSUNG, len aby si vedel... to len my, "idioti" este pouzivame mozno aj posledne dobre kusky
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod LinDan v úte kvě 15, 2012 7:57 pm

No ona hlavně N9 skončila pomalu dříve, než začala... ;)
Jak před pár hodinami na Twitteru napsal Eldar Murtazin:
Eldar Murtazin píše:Do u know that Nokia stop Nokia n9 production in 1q2012 :-) Elop don't see potential :-)
Sony Xperia P, Nokia 6120c a 6310i, sbírka (BenQ-)Siemensů
Pravidla fóra | Pro nové uživatele | FAQ | Seznam aplikací
LinDan
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Sony Xperia P

Konec Elopa?

Příspěvekod Turek v úte kvě 15, 2012 8:20 pm

Potkane kolego, co jsi tím chtěl vlastně sdělit ? :t Lowendové telefony, které jsi zmínil a dobře to okomentoval Rusnak-COBRA " byly drahé jak prase" a jejich masová oblíbenost no to ti také fakt nevím :t U nokie s dražších byla oblíbená a dobře se prodávala n8. Teď má také příznivou cenu (pzn. nokia obchod udává 7,450 Kč)
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod Potkan007 v úte kvě 15, 2012 9:09 pm

Omlouvám se, znamenalo to, že jsem se asi před dvěma týdny při běhu stovky vymlátil rovnou na hubu, sedřel jsem si čtvrtku ksichtu (už to ani není vidět), cinká mi v hlavě. Od pátku se mi navíc strašně motá hlava, bolí mě úplně všechno, nemúžu spát, bolí mě jíst, bolí mě pít, na noc mám už připravený 3 deky (deku za 2 hodiny dokonale propotím naskrz) a dva polštáře (za 3 hodiny je propocené ne kolo kolem hlavy, ale kompletně celý polštář i naskrz a až do rohů), nedokážu se pár minut soustředit, když mi něco řekneš, tak za pár minut nevím, že jsi mluvil a tak dál. Práce do školy přesto neubylo a když jednu věc dělám, myslím už na druhou, takže stojej obě za nic. Ale tohle jsem snad napsal dobře, ne?

Nokie má problém s oblíbeností dražších modelů. Většina výrobců má něco ne úplně lowendového, co se kupuje, nebo kupovalo ve velkém. Galaxy S II, Optimus 2X, EVO 3D (díky akci za 6990 ho má i kamarád). U Nokie beru v poslední době za hodně prodávané 5230, dejme tomu E52 a víc z těch výrazně úspěšných mě nenapadá.

Narážím na to, že Nokie měla dlouhodobě nízké zisky a přesto stále vyráběli nejvíc telefonů- největší úspěch u nich mají low-endy, kdežto takový Samsung, nebo i LG maj silnou základu někde na úrovni třítisícových levných smartphonů, nebo trochu chytřejších hloupých telefonů. Stejně jako když Samsung vydá Galaxy S III, tak se o tom už několik dní píše naprosto všude. Když vydá nový telefon na špičce nabídky Nokie, tak o tom zpravidla napíšou Novinky, mobilmanie, nokiamania udělá recenzi a telefon jde do prodeje širokou veřejností nespatřený.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Konec Elopa?

Příspěvekod Turek v úte kvě 15, 2012 10:32 pm

Kolego tak to ti nezávidím :( hlavně se chlape drž ;) Jó politika nokie, byla vždy trošku jiná divná. Dost sneužívá své značky př. nadsazené ceny a vyznamenala se, přemrštěná cena lumia 800 mluví snad za vše :dolu: , ale tentokrát jím tato sebedůvěra ve značku nevyšla.
Potkan007 píše:kdežto takový Samsung, nebo i LG maj silnou základu někde na úrovni třítisícových levných smartphonů, nebo trochu chytřejších hloupých telefonů.

Ale co jsou to zprominutím za sračky se už nezmiňuješ a dotoho jít nokia zřejmě nechce a díky bohu že to nedělá :class: Nemluvě o dost velké poruchovosti Samsungu a LG už po dobu záruky. Raději si něco přidám a koupím, to co mi déle vydrží a né odvar těsně po záruce, jak to je u LG a SG zejména u levných krabiček do 3 tisíc. Ty jsou tak na ty 2 roky. Příklad nokie můj strýc dostal mnou n6630 koupená leden 2005 a krom dvou výměn akumulátoru stále jede. Dávám jí tak ještě dva roky. Jak mě možná znáš, tak jsem jí drtil jak hovado a 7x krát mi klekl fw přepal a jede se dál a 2x měla vira :D
A co ta má e51, taky ta co prožila a zvládla a krom idiotiny nedomrdek konstrukce středového dílu a gumovejch bočních tlačítek díky idiotům konstruktérům nokie nemá jiný problém.
Potkan007 píše:Když vydá nový telefon na špičce nabídky Nokie, tak o tom zpravidla napíšou Novinky, mobilmanie, nokiamania udělá recenzi a telefon jde do prodeje širokou veřejností nespatřený.

A co tiskovky nokie ? Nezapomeň na mediální reklamu v TV, ta je dost podstatná. V TV kampaň na lumia, byla dřív než se zahájil prodej.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v úte kvě 15, 2012 11:11 pm

no, chlapci... potkane, pises ze NE UPLNE LOW-ENDovych. prico to boli TOP modely tych vyrobcov. mozno teraz su ako druhy, trati, top5 danej znacky, resp, zasla slava telefonu minuleho roku.

Nokia investuje do reklamy strasne vela, ale myslim ze to robi skor reklamu samotnemu WP a nie Nokii a jej Lumii. nokia mala oblubene modely ako N8 a N9, ale nokia nezverejnuje predaje konkretnych telefonoch, resp az po nikolkych rokoch priznali kolko 5800xm a N900 sa predalo. Cisla hovoria len o lumiach, aj to o vsetkych 3 dokopy, teraz sa zacala predavat aj 610tka, ktoru by som mal mat vo stvrtok k dispozicii.

Turku, to co Ty pises o Nokii ako o HW... 6630 bol v tej dobe uplne TOP model. E51 uz len tym ze je E mal svoje vyhody (niektore) materialu... toto uz davno nefunguje tak ako to bolo. ja mam konkretne 2700c Nokiu a ta je plastova az az... dva tri pady na zem, skarede odreniny, nedoliehajuci zadny kryt... LEGENDARNA baterka BL5-C rovnaka ako bola v 6630 je aj tu, no vydrzi max tyzden a to bol telefon novy. Kedy si mal naposeldy sancu si taky telefon kupit novy, aby si porovnal kvalitu a polahlivost v nejakych podmienkach? pripadne, kolko takych telefonov si za posledne 4 roky opravoval? napriklad vcera som "opravoval" kryt na Nokii C2, kde uz par rokov pouzivany system zadneho krytu je nahovno z plastu vyrobeny takym sposobom, ktory sa poskodi, ohne... len beznym pouzivanim a jednym padom. toto nie je 3310 alebo ine telefony na ktore sa dalo spolahnut. Nokia uz davno nie je tym cim byvala. nie je to len Elopova chyba, ale... Ale!
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod vasikk v stř kvě 16, 2012 7:54 am

Potkan007 píše:Všimli jste si, že v téhle diskuzi se nevyjádřil nikdo s hodností Uživatel? Experti fóra, admin, moderátoři, VIP, Chuck, ale normální lidi nikde.

Sand nebute odpověď toto:
Rusnak-COBRA píše:to len my, "idioti" este pouzivame mozno aj posledne dobre kusky
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Konec Elopa?

Příspěvekod Turek v stř kvě 30, 2012 2:29 pm

Možná, další strategický tah nokie :t Dle mého skromného názoru se obávají nástupu Nokia 808 PureView. Možná se bojí většího úspěchu/prodeje než vykazují nynejší Lumia více >>zde<< čert ví :lotpot
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v stř kvě 30, 2012 2:43 pm

Achjo :roll: "senzacia" pre mobilny bulvar len. Nokia kontaktovala GSMArenu a pisala im ze Carla nebola zrusena, ved to bol len kodovy nazov pre update Belle FP1 (cize Donna = FP2), ktory dostali tel. 2 generacie + 808 od vyroby, tel. 1 generacie dostanu update Nokia Belle Refresh
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Konec Elopa?

Příspěvekod Turek v stř kvě 30, 2012 3:39 pm

Proto také "čert ví" a ten smajlík :lotpot Lidi skočí na vše. Jen ty jsi mi to zkazil :( Četl jsi ty komentáře ? Já měl docela dost.
Turek
Uživatel
Uživatel

Konec Elopa?

Příspěvekod prokop v stř kvě 30, 2012 4:37 pm

Možná se pletu (kdyžtak mě opravte), ale vzpomínám si že se loni na nějakém kongresu mluvilo o tom, že kódové označení Anna, Belle, Carla, Donna... by mělo patřit zásadním změnám systému který měl pracovat s novým HW (rychlejší USB, BT či CPU - nebo rovnou dvou-čtyř jádro, vyšší RAM- případně i doplnitelná, NFC, grafické čipy, nové technologie displejů či dotykových vrstev... a kdoví co ještě. Prostě to, co bude po HW stránce dostupné a možné). Nové basic verzování mělo přejít na S^1, S^2 a S^3, přičemž S^3 měly mit major verzování Anna, Bella, Carla, Donna ...a dál na nich mělo být zachováno minor verzování, čili nám známé označení Feature Packů pro menší updaty a opravy chyb. Aspoň takhle nějak si to pamatuju.
To co teď bylo mluvkou Nokie sdělené vedení GSMAreny, je podle mě jen klasické mlžení a zastírání, prostě standardní kecy všech mluvek na upokojení mas a akcionářů.

Ovšem kdo zná historii verzování finských soudruhů, ten by určitě nebyl překvapený, kdyby za měsíc vyšla aktualizace na Belle FP3 třeba pod názvem "Joutsen Laulu 0.0", "Xavier Hasta la Basta", nebo prostě jen "Loppu".

Trochu jsem zas poslední dobou vypadl, nemáte někdo info, jestli má Belle FP2 opravit ty chyby z Belle FP1? Spíš bych tipoval, že opraví jednu a přidá další nové chyby k těm zbylým, jak už se stalo u soudruhů ze severu zvykem :D

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Před pár dny jsem měl v přehledu zpráv tuhle smutnou událost. V tom přehledu byla jen část titulku tuším ze serveru prvnizpravy.cz nebo tn.cz : "Finský mladík zastřelil člověka...*
Je to sice morbidní :oops: , ale asi je vám jasné co mi v první okamžik blesklo hlavou :D . Už jsem to chtěl napsat do tohohle topicu :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Rusnak-COBRA v stř kvě 30, 2012 4:54 pm

Prokope :D je mi ten OT uplne jasny... smejem sa :tyty:

co sa verzovania Symbianu tyka, som v spojeni s par ludmi a kedze Symbian sa uz Symbianom anie nevola, lebo Belle je uz Nokia Belle (vlastne, ako to povedat, meno Symbianu sa zmenilo na Belle akoby) a preto je toto teraz FP1 a potom FP2 atd. To ale takisto neznamena ze FP1 nebude mat viacero verzii FW pre hocktory telefon. Kazdopadne tiez niesom nadseny tym ako to stale dokola menia a potom nikto nevie kto co ako kedy kde...

FP2 samotna nie je chystana na opravu chyb. na to je chystany update FW pre FP1. FP2 je chystana na nove features. co sa HW technologii tyka, vidis sam. FP1 priniesla podporu pretaktovania procesorov (o znacnu mieru u 2nd gen ^3 zariadeni), takisto podporu pre PureView tech, 1080p video, ovela lepsi GPU, secureNFC a dalsie veci, o ktorych sa hovorilo v suvislostiach s Carla update. Toto je teda Carla.
Opravy chyb FP1 ocakavajte v FW113 resp v podverziach 112 - tam by sa malo jednat o zlepsenie spravy napajania vraj a dalsich minor issues cosa SW tyka + updates social apps, mailu, map...

to je vsetko co viem. viac nepoviem :D
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v stř kvě 30, 2012 9:03 pm

oznacenie Carla a Donna bol len leak z nejakej dev konferencii, teraz vieme ze to boli kodove nazvy i ked sa mi tie kodove nazvy pacia viac ako FP1/FP2 ... Vsak co, kto chce si to zmeni lahko :D

Uvidime co dalej, posledne som rozmyslal nad tym aky OS bude mat Nokia 605, kludne moze prist s Belle FP2 ( vzdy predstavili novy update a tel. ktory ho ma od vyroby , takze .. vravelo sa ze 808 je posledna, ale .. E. operatori chcu viac tel. s symbianom ako s windowsphone, chciet mozu ale co ked Elop je genius a vie co je pre userov najlepsie :D preto zastavil vyrobu N9 :-/ bola moc uspesna a dobre sa predavala .. ), pripadne s WindowsPhail (uz so 610 su problemy (slaby hw a WP - no koniec :D ), aj tak si myslim ze najblizsia wp nokia bude az s wp8, vraj dizajnovo to bude zas N9 copy, fail ), ale kludne to moze byt aj Meltemi (zatial to drzia dost v tajnosti, viacmenej musia vsetko pisat odznova, harmattan kod sa neda pouzit vraj, nic moc asi ...)
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod pyler v čtv čer 14, 2012 1:42 pm

super mega cool uspech :shock: :dolu:

Nokia News píše:Reductions within certain research and development projects, resulting in the planned closure of its facilities in Ulm, Germany and Burnaby, Canada;

–> Meltemi! According to all sources, Meltemi was primarily developed by Ulm. Lately they have shifted dev work to Oulu, Finland, according to some sources. Are the Ulm people shifted to some other location?
- Oulu, Ulm.. places where Meltemi was being developed. Well, Shit.

reakcie developerov:

Naren Karattup (Qt Software, Head of Global Consultancy, Nokia): "It is official – the dream of a great mobile product in Nokia Ulm is over."
Eero Penttinen (Domain Lead, Qt for MeeGo R&D at Nokia): "Next billion strategy is based on Java. Period!"
Felipe Contreras (Senior Engineer, Multimedia at Nokia): "Thanks for the birthday present Mr. Elop. Second Linux platform I work in Nokia, and gets killed. I wonder when will he admit WP failed."
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod Rusnak-COBRA v čtv čer 14, 2012 2:48 pm

Kto by nevedel, co presne sa v Nokii deje, staci si pozriet moj a Pylerov Twitter... deeply informed.

https://twitter.com/#!/RusnakCOBRA
https://twitter.com/#!/_pyler_
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Konec Elopa?

Příspěvekod Turek v ned čer 17, 2012 7:41 pm

Taky dobrý :arrow: >>KUK<<
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned čer 17, 2012 9:15 pm

to co ma byt za pozitivny clanok? skoro to vyzera ze za ten nadpis im zaplatili. kurna.

ak chcete, dam Vam tu celu tu tlacovu sravu asi na tri strany, aby ste vedeli ze co sa deje, a necitali take bludy ako tento clanok... :roll:
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Konec Elopa?

Příspěvekod Turek v ned čer 17, 2012 10:02 pm

Proto psáno "taky dobrý" :lotpot
Rusnak-COBRA já si prvně přečetl :arrow: >>TOTO<< a měl jsem dost :(
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v pon čer 18, 2012 1:53 pm

Rusnak, sravu nechceme :lotpot

par veci ktore ma fakt pobavili ...
Strategie Nokie je jasná, přinášet perfektní produkty, takže bude investovat do Lumia smartphonů

:lotpot
Zahájí se šetření v různých oblastech tak, aby utrácení bylo co nejefektivnější.

:lol

a rusnak hodil na fb clanok o tom ako Elop beha po finsku uz iba s posilnenou ochrankou :lotpot 10 000 ludi je 10 000 ludi :lol
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Předchozí

Zpět na Ostatní