Fotoaparát s Androidem - Samsung Galaxy Camera

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod prokop v pát srp 31, 2012 7:50 am

Samsung Galaxy Camera

Je to chytrý telefon s foťákem, nebo foťák s chytrým telefonem? :t :D
Pamatujete si ještě na fotocihlu Nokia N90, která byla na trhu cca před 6-7 roky? SG Camera se myslím dá považovat za jejího současného následovníka.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Videoukázka:

Specifikace telefonu Samsung Galaxy Camera:
  • Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean
  • CPU: 4 jádrový 1,4GHz
  • Paměť: RAM 1GB, interní 8GB, podpora paměťových karet micro SDSC, micro SDHC,micro SDXC
  • Displej: úhlopříčka 121,2 mm (4.8''), HD Super Clear Touch Display 720x1280px(306ppi/px)
  • Fotoaparát: 16 Mpx, objektiv F2.8, 23 mm, 21x optický zoom
  • Sítě a připojení: 4G, 3G (HSPA+ 21Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz; WiFi a/b/g/n, WiFi HT40; GPS/GLONASS; Bluetooth®
    4.0 *
  • Formát obrázků: JPEG 16M, 14M, 12M širokoúhlý, 10M, 5M, 3M, 2M širokoúhlý, 1M
  • Video: MP4 (video MPEG4, AVC/ H.264; audio AAC); Full HD 1920×1080 30fps; Slow motion 720×480 120fps, HDMI 1.4 videovýstup
  • Předinstalované aplikace a funkce: Smart Pro - 10 přednastavených režimů a efektů fotoaparátu (Makro, Plné barvy, Sport, Vodopád, Zvýraznění světla, Západ slunce, Obloha, Příroda, Silueta, Ohňostroj), Auto Cloud Backup (šikovná věc :idea: ), Movie Wizard a Photo Wizard(40 funkcí), Hlasové ovládání, Share Shot, Slow Motion videa, S Planner, S Suggest, Smart Connect Manager, Auto Cloud Backup, AllShare Play, FamilyStory, DropBox, Google Search, Google Mapy, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigace, Google Chrome GPS (A-GPS, GLONASS)
  • Akumulátor: 1650 mAh
  • Rozměry a váha: 128,7 x 70,8 x 19,1 mm, 305g
  • * Telefon bude nabízen ve třech provedenícch podle možností připojení:
    • běžné 3G + WiFi
    • dnes nejrychlejší, ale zatím ještě málo rozšířené 4G (LTE) + WiFi
    • pouze WiFi
Předpokládaná dostupnost na trhu: 4Q 2012

Myslím, že s tím 1650 mAh akumulátorem a 4 jádrovým CPU by už neměla být výdrž tak katastrofická jako u většiny ostatních telefonů s Androidem :t .
Dobrá se mi zdá podpora micro SDXC a micro SDSC karet. I když já bych tu větší kapacitu určitě nevyužil - 16 nebo max. 32GB mi bohatě stačí, a navíc jsem příznivcem řešení "více karet s menší kapacitou" (ono to pak míň bolí, když některá klekne :D. Kromě toho SDXC a SDSC budou zatím ještě dost drahé. Nicméně důležitá je vždycky ta možnost volby)

Ovce ženoucí se za co nejtenčím telefonem nad SG Camera s jeho bezmála 2cm tloušťkou a váhou přes 300g možná ohrnou nos.... S tím už bych ale očekával, že bude mít normální klávesnici :think: . Jenže na lidi kteří potřebují s telefonem efektivně pracovat, bohužel už dneska s@rou všichni výrobci kromě BlackBerry :dolu: Mnohem víc než 3 verze s různými druhy připojení, by mě zajímala 4. verze - konečně po dlouhé době zase s něco normálním ovládáním :pray

Obecně si myslím, že takovéhle "super fotomobily" nemají moc šancí na nějaký závratný prodejní úspěch. Ledaže by se jejich cena přiblížila běžným chytrým telefonům, a měly normální klávesnici. To bych o něčem takovém jako je SG Camera uvažoval i já :t (N90 stála ve své době tuším cca 22.000 Kč, což je s ohledem na inflaci jako by dneska stála okolo 27-28.000 Kč. Cca 14.000 Kč za N808 Pure View bez normálního ovládání je taky podle mě hodně přemrštěná cena :? ). Podle mě běžný uživatel potřebuje foťák v telefonu na momentky, a ne na nějaké "profi fotky".

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Fotomobil Samsung Galaxy Camera

Příspěvekod pyler v pát srp 31, 2012 10:51 am

fotak s androidom, balast ...

btw, zariadenia s bb10 budu aj s hw kb...
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Fotomobil Samsung Galaxy Camera

Příspěvekod prokop v pát srp 31, 2012 1:51 pm

pyler píše:fotak s androidom, balast...

Já si to nemyslím, podle mě si jistou skupinu uživatelů najde, a možná ne zcela minoritní. Ale jak jsem psal výš: nemyslím si ani, že by takovéhle hračky měly šanci na nějaký závratný prodejní úspěch, pokud nebudou mít normální ovládání a přijatelnou cenu.
Ovšem dejme tomu za nějakých 400, max. 500 €, a s normální klávesnicí by se takové fotomobily podle mě prodávaly dobře (šance pro zombie Nokii? :t :D ) Klidně bych to pak bral i já, pokud by nic jiného s normální klávesnicí na trhu nebylo, ačkoliv foťák v telefonu jde mimo mě.

Já se o SG Camera začal zajímat trochu víc jen kvůli tomu, že na nějakém webu jsem ráno četl, že by mohl podle autora zprávičky "změnit celý trh". Což mi připadá, slušně řečeno, hodně přitažené za vlasy. Ale kdoví - když si vezmeme fakt, že existuje spousta tupých ovcí, které nadšeně kupují například předražené hloupé Lumie a ještě je dokážou nekriticky vychvalovat do nebes, a k tomu ještě navíc o nich uvažovat a nazývat je jako 'chytré telefony' .... tak třeba i tyhle koncepce změní mobilní svět :t (to, že se celý svět v (_!_) obrací, už vím jistě :D ).
No a když už jsem o tom nějaké ty informace vyštrachal, tak jsem to sem dal, a chtěl bych znát vaše názory. Možná by zajímaly i ostatní (že bych přidal nějaké hlasování? :t Dlouho už se tu o ničem nehlasovalo...)

Mimochodem, není to jen foťák s Androidem, ale foťák s chytrým telefonem (nebo obráceně? :D ), což mi připadá jako hodně velký rozdíl. Foťák s Androidem nedávno představil Nikon se svým modelem »Coolpix S800c«, který tuhle koncepci prezentuje jako "fotoaparát 2.0". Osobně si myslím, že digitální foťáky se budou ubírat v nejbližších letech právě tímhle směrem (foto 2.0), ale ty telefonní funkce jako v SG Camera budou spíš jen v několika málo modelech. Masové rozšíření podobných zařízení jako je SG Camera je podle mě zatím ještě dost vzdálená budoucnost. Ale jednou podobná multizařízení určitě budou zcela běžná. Kdyby mi někdo před 20 lety řekl, že jednou bude mít prakticky každý u sebe bezdrátový telefon, a že ho já budu používat místo PC, tak bych mu asi hodně důrazně doporučil přestat brát tvrdé drogy :D . Ovšem technika se vyvíjí dost rychle, takže před nějakými 12-15 lety jsem už tušil a prorokoval (nejméně 2 zdejší uživatelé mi to můžou potvrdit), že se se jednou stane skutečností koncept "karnetu" - tedy v jednom malém kapesním zařízení občanka/pas, peněženka, telefon, televize, noviny, a kdovíco všechno ještě. Jenže tenkrát to byla taky hodně vzdálená utopie (ostatně, vycházel jsem ze sci-fi :D . Byla to myslím nějaká povídka od Pecinovského, kterou napsal snad ještě za vlády rudých šmejdů) No, a současné technologie už tohle všechno umožňují, a v podstatě to tu už skoro všechno máme i v reálu. Akorát že ještě ne úplně všechno v jednom. To ale brzy přijde....

EDIT:
Tak nevím, asi jsem se s tím fotomobilem seknul :? . Informace se poněkud rozcházejí, ale podle většiny z nich se zdá, že to hovorové funkce ani mít nebude. 3G/4G modul má možná sloužit jen k rychlému uploadu fotek. Takže jak píše pyler, možná půjde opravdu jen o foťák s Androidem. Ale třeba to bude řešené jako první SG Tab.... :t

EDIT2:jj, seknul jsem se :oops:
GsmArena.com píše:Alert types: N/A

...Device with no support for GSM voice communication.

Sakryš, jak jsem tam tohle mohl přehlédnout, je mi záhadou :?
Takže ten fotomobil vypustím z názvu tématu.

EDIT3: takže jsem to nepřehlédl, oni to tam doplnili později. V multibuferu mám ještě původní specifikaci, a tam o tom není zmínka. Takže přece jen nejsu úplně blbé... :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Fotomobil Samsung Galaxy Camera

Příspěvekod Karkulka v pát srp 31, 2012 3:07 pm

prokop píše:že bych přidal nějaké hlasování? :t

Přidej. Já přidám hlas :D

prokop píše:šance pro zombie Nokii? :t :D

Možná. Možná poslední. Nokia byla přece jenom ve fotomobilech průkopníkem. Ale už je asi stejně pozdě. Nadělala tolik osudných chyb, že to nemůže ustát a s výrobou MT skončí.

prokop píše:existuje spousta tupých ovcí, které nadšeně kupují například předražené hloupé Lumie a ještě je dokážou nekriticky vychvalovat do nebes, a k tomu ještě navíc o nich uvažovat a nazývat je jako 'chytré telefony' .... tak třeba i tyhle koncepce změní mobilní svět :t (to, že se celý svět v (_!_) obrací, už vím jistě :D ).

Pobavilo :lol: Ale máš recht :class:
Na oplátku z diskuze na MobilManii:
"Hádáme, že za tenhle přístroj Apple Samsung žalovat nebude, tohle se nepodobá vůbec ničemu..."
No tak to se obávám, že nikoliv, protože:
1. patent Apple - je to zezadu kolem displeje černé
2. patent - je to obdélník
3. patent - má to kulaté rohy
4. patent - má to displej s ikonama.

pyler píše:btw, zariadenia s bb10 budu aj s hw kb...

Prosím o dešifrování :D
bb10 je budouci platforma MT?
hw kb je hardwarová klávesnice?
The End
Karkulka
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia E72, HTC Sensation, Yota C9660

Re: Fotoaparát s Androidem - Samsung Galaxy Camera

Příspěvekod pyler v pát srp 31, 2012 3:27 pm

Ano, prokop, preto som pisal "fotak s androidom" :lotpot
BlackBerry 10 je oni OS ktory sa podoba MeeGu, Qt based ..
HW KB - hardware keyboard - hardvorova klavesnica
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod flibor v pát srp 31, 2012 4:14 pm

Pro mě jako pro fotoamatéra je to docela dobrá volba. Optika není vůbec špatná - 21x opt. zoom, 16 Mpx a těch funkcí (sdílení, tagování souřadnicemi, video)...
Na mým současným to musím kopírovat na druhou kartu, takhle by se to dalo odesílat na internetový webalbum přímo "z terénu".
Fotomobily mají optiku za houby, hlavně za horších světelných podmímek je to dost znát - šum v šeru, přepálení snímku v protisvětle, slabý blesk (dioda) ...

Uvidím, kolik to bude stát...
flibor
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: ZTE Grand X In 4 GB

Zpět na Ostatní