Jaké auto je nej aneb nejen Nokia jde do ...

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod Rusnak-COBRA v čtv zář 13, 2012 10:19 am

Tlacidlovy Symbian najlepsie E rady (pripadne N83 a N79) a k tomu N9 :) a som spokojny.
Milo, co sa aut tyka, co to vlastne preferujes? lebo ja som taky, zatazeny na veci co maju nejak blizko do hrobu. Nokie a Saaby :)
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Re: Kam kráčíš, Nokie? (zprávičky z QtDeveloperDays 2011)

Příspěvekod mila6032 v čtv zář 13, 2012 11:22 am

Co se aut týče, tak u mě vedou řadový šestiválce, pohon zadních kol a objem minimálně tři litry (žádný ekoeurobio oturbený jedna trojky) Takže Baworsko :)
Čím víc mi teď všichni výrobci nuťej ty nový bezpohlavní povozy, tím víc mám nutkání pořídit si něco staršího s POŘÁDNYM motorem. Zrovinka nedávno jsem měl možnost koupě Bmw 7 s šestilitrovým dvanáctiválcem a po dvacetiminutový projíždce jsem byl poprvé od puberty zamilovanej :D Byla to E38 z roku 2000 a musim říct, že to auto nabízí něco, co už dnešní auta nenabízej. Stabilizace se dá komplet vypnout a člověk opravdu řídí. Bejt to v manuálu, tak mi stojí před barákem. A nebo kamarádův pětilitrovej Mercedes z 99' ...taky pěkný. A to se dneska takovýhle stroje daj koupit za nějakejch 150 tisích v úplně voňavym stavu. Blbý je, že dneska všichni vyrábej auta podle nějakých norem a je to znát. Mraky elektroniky, která se kadí a kazí dojem z jízdy, downsizovaný motory, který maj nízkou spotřebu (v laboratoři a na papíře, v praxi nikoliv) a výkon jen v určitym (malym) rozsahu otáček (a proto máme...teda musíme mít osmi, devíti stupňový převodovky). Výborný systémy Start-Stop (za to by měl někdo viset). Skvělý hybridy(který žerou stejně jak diesly a vážej jak katedrála sv. Víta), bezvadný elektromobily (který maj dojezd až za roh) a spousta vinikajících asistentů, který buď imrvére pípaj, nebo auto rovnou zastavěj... No je mi z toho na blití...stejně jak u telefonů.

Jinak Saab je/byla značka, která si zaslouží respekt. Vždycky dělali to čemu věřili a nesnažili se podlejzat líbivostí a i v dobách, kdy všechny auta začali bejt jedno jak druhý, tak si zachovali tvář. A takovejch značek moc není.

Ale joo, taky si umíš vybrat :D Nokie a Saab. Alespoň můžeš tipovat kdo krachne dřív. Já to mám těžší. Z mé dvojice (BMW, Blackberry) má pod drn namířeno spíš Blackberry. Ale zase Báwo se "alespoň" zaprodalo Euro normám a Ekofašistům.

Btw, vypadá to jako bych byl drobně off topic. Takže pardon :)
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod Rusnak-COBRA v čtv zář 13, 2012 11:44 am

no sme tu riadne OT, mozme si to niekam oddelit...
ale BMW E32 a E38 su tiez uzasne stroje co sa mi pacia. SAAB to u mna ale vyhral, bezpecnostou, vyssou praktickostou. 2,3 benzim turbo, model 9-5 z roku '98. Proste sa mi to tak zacalo casom pacit, ze som si to musel kupit, i ked to nebol taky presne ako ten co som chcel. vnutri je original sada ERICSSON, takze som si do nej polozil T39m a ten telefon sa vozi ako pán :D ludia na to divne pozeraju..,

ale mam v zivej pamati, ked som videl E38 v zlatej metalize a dnu bola 6310i v NOKIA sade, v rovnakej farbe. povedal som ze chcem nieco podobne :D
E32 3.0 manual z 89 som chcel kupit kedysi davno, ale nejak z toho zislo, sam neviem ako. uz vtedy matna cerna ;)
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod mila6032 v čtv zář 13, 2012 1:13 pm

Oddělit si to nemožme, protože nemáme moderátorský práva. Ale však on nás někdo oddělí, neboj...a možná i s napomínáním : )

A to je právě ono. Mě se na tý E38 hrozně líbí ta naprostá nepraktičnost. Ve městě je to jak s Titanicem na obecnim rybníku. Když se trošku pozapomeneš, tak jezdíš za 25l/100km a v servisu necháš stejně jako v bazaru za hatchback nízší střední třidy (loni jsem na svý e39 dělal turbo a tlumiče...no bratru za padesát. A to mě ještě čeká repas přední nápravy a jelikož tam chci Loemferdera, tak to bude cca za 30k a to si všechno budu dělat sám).

No jo no, ale pak se člověk sveze a na nějaký rovince pošimrá plyn a voila...jsem hned jak pes když cejtí hárající fenu. Rozklepaná brada, lesklý oči a erekce přímo úměrná vzrůstajícím otáčkám motoru. To je přesně ten stav kdy mi je všechna ta praktičnost, spotřeba a provozní náklady úplně u pr... :D

Přesně jak předloni s kamarádem. Volal mi, že by chtěl něco kolem 200 tisíc. Prej pro dva lidi, malá spotřeba, do města a tak. Chtěl abych mu pomoh s výběrem. Co čert nechtěl, tak v jednom jihočeskym bazaru měli za 180 tisíc Jaguar XJR 5.0 V12 z 88' a my blbci si ho nechali nastartovat. No...má ho dodneška. Jeho žena mě nenávidí a kamarád unik rozvodu jen o fous. No jo, ale nech si utýct takový auto, že jo. Co na tom, že tam už vytek asi za sto pade a že je schopnej vysát plnou nádrž za tři hoďky. Ta symfonie 12 hrnků za to stojí.

Mimochodem, se Saabem to asi není žádná sranda co ? Servisy už snad žádný nejsou, dily se taky sháněj blbě, ne ? Mě se svýho času strašně líbila 900. Ty jejich "letecký" interiery maj něco do sebe.
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod Rusnak-COBRA v čtv zář 13, 2012 4:08 pm

no mne sa na tom SAABe paci tiez ista nepraktickost (a konzervativita, jedinecnost), na druhej strane je to "len" 125 kW v obycajom aute ktore je este "komunistickej" kvality (ako ja to nazyvam) a vsetko funguje ako hodinky dlho dlho dlhoooooooo....

ono niektore veci sa do toho SAABu daju zohnat z Opel Vectra, predsa len, je to na tom postavene. kazdopadne ani pocit z jazdy ani vlastnosti tomu nenapovedaju. problem to este celkom nie je, nakolko tych SAABov je sice malo, ale vzdy sa v okoli nejaky rozbity najde. servisy mam v BA dva, takze to sa este da, i ked som zatial neservisoval nic, a ani neplanujem, jedine si opravim vypadane pixely na palubnom pocitaci.
cast SAABu na vyrobu suciastok do modelov minulych kupilo samotne svedske kralovstvo, je z toho statny podnik. licenciu a zavod na vyrobi 9-3 kupil NEVS, japonsko-cinsko-svedsky podnik, ktory prerobi sucasnu generaciu na elektromobil, resp vyrobi si dalsiu elektricku generaciu 9-3. tak dufam ze stale to bude SAAB, i ked na elektrike.

chcel som si minule z Plzne kupit biely 9-5 Wagon Aero (2,3 turbo benzin a 169kW tusim) ale nejak to nakoniec nevyslo. a teraz v SR od 1.10 plati nova dan, za prvu registraciu auta v SR zaplatis podla vykonu tazke prachy - za 125kW je to okolo 660€ a za tych 169 asi okolo 1200€ cize pri aute v cene okolo 3000 sa mi to neoplati. na slovensko teda uz nic nedoveziem, budu sa tu recyklovat sroty... to nic, aspon svojho milovaneho sobika neopustim.

kurna, a baba na tom vie spravit spotrebu 7,2 ja mam minimum o liter vyssie, casto aj o 6 litrov :D
Rusnak-COBRA

zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Příspěvekod flibor v sob zář 15, 2012 7:40 pm

Přáli jste si oddělit, máte to mít. :)
Já osobně autům nerozumím, jezdím nejradši vlakem (navzdory ČD). Pokud to rozjede taková Bardotka (751.0) s původním motorem, tak je to taky lahoda. Takovej chopper na kolejích...
Abych se vrátil trochu k tématu - ať jde Nokia do kytek, za tu vraždu Symbianu, Meego a našich nadějí na dobrej telefon si to zaslouží...
flibor
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: ZTE Grand X In 4 GB

Re: Jaké auto je nej aneb nejen Nokia jde do ...

Příspěvekod Potkan007 v sob zář 22, 2012 5:22 pm

Tak já se přidám o týden později, ať se máte komu smát.
Jezdím "nákupní taškou" naprosto bez elektroniky, má to jenom rádio (ani ABS) a jeden airbag. Pod kapotou bylo před 11 lety 44kW, ale jsou to čtyři válce, mohl jsem mít taky o válec míň. 0-100 za čtvrt minuty (papírově ještě o vteřinu a půl déle), maximálka pod 160, dá se tachometrových 185 ve 4 lidech, ale ani o kilometr rychleji. A točit se to dá jak nafta, 4500 otáček je maximální výkon a potom už to nejede.
Na druhou stranu je s tím sranda, protože vy ty vaše velký motory ve městě, v mém případě v Praze, moc nevytočíte, jel jsem s kamarádovým tátou, 4,5 V8, jen mi ukázal pořádnej zvuk a měl hodně přes 100 ve městě. Já musím občas i ve městě trochu prošlápnout plyn. A teď se mě všichni bojej :-D Až uvidíte červeno-oranžovou metalickou Fabii s pražskou značkou " 1A* ", která má vzadu na kufru štítek vRS (místo 1.4 MPI) a pod tím nápis V8, tak jsem to já ;-) . Sranda musí být. Jo a spotřeba- dá se za 6, většinou spíš za 7,5, ale dá se i hodně přes 10 litrů.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Jaké auto je nej aneb nejen Nokia jde do ...

Příspěvekod vasikk v sob zář 22, 2012 5:53 pm

Image

Mě se všichni smějí, že chci přesně tohoto Mustanga.
Z něčeho reálnějšího se mi líbí Mitsubishi Galant.
Starší,ale pěkný kočár.
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000