Jaký nový mobil?

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v úte dub 16, 2013 8:32 pm

Přemýšlím o koupi founu a váhám nad N900 a N8.Co je podle vás lepší?
Vyhovuje mi qwerty klávesnice, kapacitní display, mnoho funkcí, velké a konzervativní telefony nejlépe černé či šedé, velký display.
Co je podle vás pro mně lepší?
Nebráním se jiným telefonům,zamítám jabkofouny či androidy.
Dva roky počkám.
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Re: Jaký nový mobil?

Příspěvekod vasikk v úte dub 16, 2013 8:53 pm

Co říkáš na E7?
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod šulda v úte dub 16, 2013 10:13 pm

Na Symbian už zdaleka neseženeš praktické apps a do konce roku bude "retro". Osobně bych vynechal ohryzek a dláždění, zůstane mi tedy droid ale bolest je absence HW klávesnice.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod vasikk v stř dub 17, 2013 12:47 pm

šuldo
Jaký je Tvůj názor ostružinu?
Má klávesnici a výdrž. Jen ty aplikace......
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v stř dub 17, 2013 4:25 pm

Taky sem o BB uvažoval ale zatím nevím :t Čekám že třeba někdo zkušený odpoví na mých 6032 otázek :lol:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v stř dub 17, 2013 7:10 pm

E7:dobrý pouvažuju.Avšak trochu menší :lol: .
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v stř dub 17, 2013 9:21 pm

E6 je malá e7 je good. Já mám nyní c7 a nemohu si jí vynachválit. Mam tam dokonce historickou annu na test, a spokojenenost sama o proti n500 fantazie. No nejpozději pozítří šoupnu belle refresh, to bude mazec a díky swype mi hw klávesnice moc nechybí. Nedávno jsem tu tvrdil, že absence hw klávesnice mi stále chybí dle n500, teď po přechodu na c7 beru zpět sakra to je rozdíl ;) Škoda že symbian skončil :(
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v čtv dub 18, 2013 6:41 am

Škoda že c7 nemá qwerty...

Turek:kde máš avatara? :?:
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod vasikk v čtv dub 18, 2013 9:39 am

Možná jsme blázni, ale troufnu si říct, že u mojí maličkosti, Turka a fpoloceka Symbian nekončí.
A dokud Šulda nedostane všechny odpovědi ohledně BB, tak asi také nepřeběhne. Možná zůstane i prokop (nekomunikujete s ním někdo?).
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v čtv dub 18, 2013 9:54 am

U mně symbian rozhodně nekončí, ale za tu dobu co jsem registrovaný tu prokop nebyl ani jednou.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod vasikk v čtv dub 18, 2013 11:55 am

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Chodíš sem i kolem 2.-3. ráno? Ne zřídka jsem ho tu takto potkával
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v čtv dub 18, 2013 4:42 pm

Je rozdíl mezi: "Symbian ne-končí" (a on končí) což je smutná realita a "Symbian u mě nekončí". Vašich maličkostí může být kolik chce, už teď mi chybí některé důležité apps, a bude hůř :twisted:
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v čtv dub 18, 2013 4:49 pm

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:někdy 8-)

BB bych taky možná vzal, ale nemá to symbian.

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:blbý Elop, co z nokie udělal

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Myslím že dříve než prokop se přihlásí i Smitch.F. :D

Šulda hůř bude za pár let apps přestane vyvíjet i sároš a android bude mrtvý os :lotpot .
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v sob dub 20, 2013 12:37 pm

Sužují výběr pouze na symbianové mašinky které rozběhnou sygic auru . ;)

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:jako stylus používám kus klepeta kraba :lotpot
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod vasikk v sob dub 20, 2013 2:13 pm

Tak až na N500 ji rozběhneš téměř všude. Jen nesmíš mít OS s FP1 a FP2. Na Belle Refresh ji rozchodíš.
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pyler v sob dub 20, 2013 3:51 pm

No to je sice fajn, ale mapy su uz tiiez dost stare pre symbianovu sygic auru...
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v sob dub 20, 2013 5:28 pm

Pyler přesně tak :D Stále mi ale nikdo nedokázal říci, vysvětlit, proč vlastně nepoužít nokia mapy ? :t Když už jsou free, to jsou tak špatné ?
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Adalbert72 v sob dub 20, 2013 5:33 pm

@šulda:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Jaké důležité aplikace Ti chybí? Zajímá mě to z čiré zvědavosti, abych si udělal trochu představu o tom, co preferuješ... Také si o tom nemám moc s kým popovídat, známým totiž instaluji aplikace já :D A tak by se jiný pohled na věc hodil... Mně konkrétně docela chybí Viber s možností volání, a také novější mapy do Sygic Aura
Naposledy upravil Adalbert72 dne pon dub 22, 2013 8:48 pm, celkově upraveno 1
2x N8-00 Dark Grey, v.111.040.1511 Belle Refresh h@cked
Adalbert72
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8-00

Příspěvekod vasikk v sob dub 20, 2013 6:43 pm

Turek:
Nokia mapy už nejsou tak špatná navigace. V kombinaci s aplikací Seznam mapy nebo Google maps.
Nedávno pro ně vylezla aktualizace map. Ale jestli ukončí podporu i mapám (odhaduji, že to nebude dlouho trvat), tak nezbude žádný pořádný navigační SW. Do dnes znám několik lidí, co jezdí s klasickým Sygicem a zatím se trefují do místa určení. Silnice se u nás tak moc nemění. Jak jsem již několikrát zmínil: "tyto mapy budou ještě několik let použitelné". To platí i pro Auru.

Co se aplikací týče, jde o to, co chcete aby telefon uměl. Rád bych si zahrál PokerStars v telefonu, rád bych měl v telefonu Pubtran a testnul pár Droid navigací.
Rád bych si zahrál DUNGEON HUNTER 4 a pár dalších her. Rád bych využil službu Google Music,.......

Ber to tak, že polovina aplikací, které znáš ze Symbianu, umí v Droidu něco navíc (videohovory u Skype), navigování u Google Maps, podpora GLONASS.....
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v sob dub 20, 2013 8:51 pm

No nazdar, jestli ukončí vývoj map pro nokia/ovi mapy bude to Můj konec se symbianem.
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:američané si pletou českou republiku s čečenskem to už je na mně moc
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v ned dub 21, 2013 8:45 am

fpolocek píše:Šulda hůř bude za pár let.

Když myslíš :lol: Oni ty telefony půjdou samozřejmě používat dokud se prostě nerozbijí ale všichni tu dobře víme jak :mrgreen:
Adalbert72
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Tak úplně nejvíc mi chybí tyto tři: Mobilní banka, ty banky které je zatím nemají, je postupně vytvářejí ale samozřejmě ne pro symbian, (možná jsou takové banky které je mít dlouho nebudou ale to je jiná věc), jelikož jsem magor i do F1 tak Live Timing a Opera mobile v ^3 je utrpení oproti robotovi. Je toho samozřejmě víc, začít můžeme navigacemi (Nokia Mapy naštěstí zatím aktualizují) a bude to bezpochyby narůstat. Je to samozřejmě individuální ale u E7 mně momentálně drží HW klávesnice + bezproblémová komunikace s HF GSM II (tady zatím droid pokulhává ale stačí koupit jinou ověřenou ŘJ a je po problému, )
Obrázek
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v ned dub 21, 2013 9:21 am

fpolocek píše: za tu dobu co jsem registrovaný tu prokop nebyl ani jednou.
Blábol, byl zde 13.2.

fpolocek píše:Škoda že c7 nemá qwerty...
Turek:kde máš avatara? :?:

S qwerty krom E6 a E7 u symbianu nic jiného není, a pokud ti ta klávesnice tak chybí musíš ke konkurenci. Doporučuji ti ale nejdříve vyzkoušet nějaký symbian^3 s belle raději s belle refresh tedy krom slabé n500 i tu pouhou dotykovku, ať si osobně zkusíš markantní rozdíl v ovládání dotykem o proti 5th edici kterou máš ty. Možná ti potom nebude klávesnice až tak chybět. Musíš to testnout, neboť pouhé žvásty nemají cenu. Avatar někde utekl, to neřeš ;)

vasikk píše:Možná jsme blázni, ale troufnu si říct, že u mojí maličkosti, Turka a fpoloceka Symbian nekončí.

Jo u mně tak napováženou, chvílemi mám záchvaty se v mobilu více šťourat ale tento tik trvá vždy jen chvíli.

šulda píše:Vašich maličkostí může být kolik chce

Tak, tak ani milión uživatelů to nezmění, prostě je konec.

Vasikk - diky za info o nokia mapách. Kdy ukončí podporu to se nedá odhadnout, ale určitě budou přesnější než aura která už nějaký pátek je s aktualizací mimo hru. Jo ty bys chtěl zahrát PokerStars, DUNGEON HUNTER 4 já možná také ;)
Co je Pubtran nevím poprosím google strýce. Droid mapy snad na androidu, to je jak nokia mapy na anderu .... Google
Music co tě na této službě láká ? Není to stejný balast jako ovi music ? S toho co píšeš mi jen mrzí videohovory u skype. Google maps to je specifikum pro android, tak jako GoogleMusic, neboť google =android. Proto tyto služby jdou mimo symbian. Chceš-li je využívat naplno musíš ke konkurenci.

fpolocek píše:No nazdar, jestli ukončí vývoj map pro nokia/ovi mapy bude to Můj konec se symbianem.
Docela vtip ne ? Symbian je mrtev, dávno je konec !! Nyní už bych si novou mašinku s os symbian ani nekupoval, nemá to cenu .....
Pro fpolocek

O politice a nešťastné události při maratónu se vyjadřím jen okrajově, je to smutné a nemělo by se toto stávat. Když jde o USA jedná se o katastrofu, katastrofa to je, ale že v Africe a i jinde umírají denně stovky/tisíce lidí, o čemž se ví a nic se s tím nedělá, o tom už nás takzvané média každou minutu neinformují .... Čečensko/Česko je nechutné nedopatření, spíš mně zlobí kdo že nás to na americké ambasádě zastupuje ??!!!

Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod pyler v ned dub 21, 2013 9:22 am

Mapy su kompatibilne, cize mapy vydane pre lumie budu dostupne aj pre symbian...

sulda, coskoro u droida? :mrgreen:
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod vasikk v ned dub 21, 2013 11:50 am

Pyler: Díky za info - takže podpora jen tak nepadne :class:

Turek
Google music - je cloudové úložiště. Takže máš svou hudbu dosupnout kdekoliv na světě v okně prohlížeče (nebo v droid aplikaci......) Docela by se mi líbilo mít veškerou svou hudbu (cca 90GB) na jednom místě :D .
(hudbu "kupuji" na netu, nebo v jedné prodejně CD)
Úložiště pojme až 20 000 hudebních nahrávek.

:arrow: Pubtran Ne zřídka si půjčím tátův SG Ace když musím po praze někam, kde to neznám - téměř všude :lotpot
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:( Ten jediný post od uživatele. Prefin = můj tatík :D - v době když jsem toto sepisoval jsem bydlel v Liberci a táta v Praze )

On Google ukončil podporu symbianu obecně. Schválně kdo sesne google maps z jejich stránek?

To co píše šulda je také ohromný problém. Nedávno (u mě to může znamenat i měsíc) jsem někde v novinách četl článek o bankovních aplikací pro telefony. Symbian podporují jen 2 banky. Volit banku dle podpory telefonu je tak trochu pí.ovina :roll:

Já mám jasno, můj příští telefon bude HTC One X nebo HTC One SV.

fpolocek
Už jsem to tu někde někdy psal. Díky E7 jsem si zvyknul na dotykové ovládání. Takže když nesepisuji dlouhý email, tak klávesnici neaktivuji. A turek má více než rech. Dotyk u 5th řady se nedá srovnat s S^3. Je to krok (možná sprint) směrem -> Jestli máš možnost, tak to někde testni. Budeš si připadat jako by ti rozuměl a věděl co chceš udělat.

Turek: Vlezu sem. Jj jo jasně chápu, ale píší podruhé google = android, nebudou podporovat konkurenční os když mají svůj, to je více než jasné.
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v ned dub 21, 2013 9:09 pm

Pro turka.
Zobrazit obrázek v plné velikosti.jpg
Navrhuji nového avatara.
Zobrazit obrázek v plné velikosti.jpg (1.43 KiB) Zobrazeno 4115 krát

Omlouvám se za OT.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v úte dub 23, 2013 8:50 am

Rozšiřují na všechny s^3,anna,belle telefony. :class:

E7 zůstává favoritem.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v úte dub 23, 2013 1:46 pm

Tak už si něco kup, nebo utřeš nos :lotpot Pokud chceš tedy novej. V oficiální distribuci nokia care se už symbian neprodává, zbylo pár prodejců a málo zásob ....... Chceš-li s hw qwertz tak e7 popřípadě malou e6. Chceš-li úplný dotykový tak n603, n701 tyto kousky přicházejí v úvahu aspoň mi se libí, parametry atd. Chceš-li fotografický skvost a velikou placku a máš peněz na rozhazování tak n808 ;)
Turek
Uživatel
Uživatel

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Fester v úte dub 23, 2013 3:00 pm

Tak mi loni v prosinci umřela moje milovaná n900 a váhal jsem co za nový mobil. Protože potřebuji HW klávesnici, volba padla na značku, které jsem byl s vyjímkou etudy s n900 věrný posledních hodně let, takže jsem si koupil Sony Ericsson Xperia pro. Jsem naprosto spokojenej, cena byla taky velmi příznivá, na Droida jsem si rychle zvyknul. jediná nevýhoda telefonu je malá vnitřní paměť, ale většina aplikací se dá, včetně navigace, přesunout na SD kartu. Dotykovejm plackám neholduju, takže jsem v podstatě ani jinou volbu neměl, snad s vyjímkou BB Torch, ale ten má pro mě malej displej...
Fester
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v úte dub 23, 2013 3:25 pm

Fester@ v podstatě si na výběr měl třeba tu E7 ;) V podstatě ale chápu přechod na android ;) V podstatě se zahazovat s mrtvým symbianem nemá cenu ;) V podstatě se dá pracovat s troškou cviku i s čistým dotykovým ( ne symbian 5th edici ) vlastní zkušenost, ale i tak si někdy hezky zařvu ;) V podstatě je jedno jaký os máš, neboť záleží jen na tom co vyžaduješ, jaké máš požadavky, co ti sedne, kde se cítíš nejlépe ;) V podstatě ti přeji ať ti mobil slouží ke tvé plné spokojenosti ;)
Turek
Uživatel
Uživatel

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Fester v úte dub 23, 2013 3:55 pm

Turek. E7 byla taky ve výběru, ale ta cena za ní mě odradila. dále špatnej foťák a absence k
arty. jinak bych do ní šel.
Fester
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Další

Zpět na Ostatní