Android má na dortu 6 svíček

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod E75fan v úte lis 05, 2013 11:39 am

Na dnešek připadá jedno významné mobilní výročí.

5.11.2007 bylo za účelem vyvinout otevřený standard pro mobilní zařízení, založeno konzorcium Open Handset Alliance (Wiki favicon logo), které tehdy sestávalo z 25 firem zainteresovaných ve výrobě mobilních telefonů, procesorů a vývoje aplikací. Zakládajícími členy OHA byly například firmy Google, HTC, Intel, LG, Motorola, NVidia, Qualcomm, Samsung, Texas Instruments, a dalších 25 společností. Nokia do OHA nikdy nevstoupila, což kromě jiných příčin vyústilo nakonec až do současného tristního stavu, kdy bývalá královna chytrých telefonů místo smartphonů produkuje jednoduché Lumie pro jednoduché lidi :dd:

Téhož dne OHA představila platformu otevřeného operačního systému Android na Linuxovém jádře 2.6.

Androide, přeji Ti vše nejlepší ke Tvým 6. narozeninám :class:
E75fan
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: E75

Příspěvekod prokop v úte lis 05, 2013 7:11 pm

Výborně, díky :class:

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:PS: Sorry, trochu jsem ti post doplnil; a má teď pozdější čas odeslání - nějakou dobu mi to všechno přece jen zabralo :wink: Ale vzhledem k tomu co píšu dál, se to bude možná i hodit.
E75fan píše: Androide, přeji Ti vše nejlepší ke Tvým 6. narozeninám :class:

No, já myslím, že narozeniny by se sice z čistě technického hlediska počítat od početí, ale přece jen je zvykem počítat je od porodu :D . Takže podle toho zvyku by neměl Android slavit dneska šesté narozeniny, ale za necelé tři neděle páté, protože první telefon s Androidem HTC Dream (prodávaný pod obchodním názvem T-Mobile G1), byl představený 22.11.20008 :D

Ono to docela ladí s jednou mojí myšlenkou. No a když tu je tenhle topic, tak bych tedy uživatele chtěl o něco požádat.
Původně jsem to zamýšlel jako svojí sólo akci bez předběžné domluvy se členy týmu, jako takové překvapení. Jenže je toho na mě moc. Ne snad že bych to nezvládl celé sám, ale přece jen je tu spousta důležitější práce.
Abych tu svojí vizi nastínil v praxi, tak jsem ty androidí narozeniny prozatím narychlo ručně přidal nahoru pod logo fóra (nelekejte se, je to jen horkou jehlou spíchnutá pracovní verze, abyste viděli co mám na mysli).
Jedná se tedy zhruba o to, že bychom nahoře mohli mít svoje Kalendárium, kde by se zobrazovalo na daný den nějaké významné výročí z oboru mobilních telefonů nebo oborů souvisejících.
Kdyby se vám ta myšlenka líbila, tak bych zkusil sesmolit nějaký script, který by to tam dával automaticky. A vás bych chtěl poprosit o spolupráci - je potřeba nacpat databázi, tedy dát těch 365 výročí dokupy. 365 významnýh dat výhradně jen z oboru mobilních telefonů asi jen tak dohromady nedáme, takže bych si to představoval tak, že by tam přinejemenším pro začátek mohla být i jiná výročí. Zhruba s touhle prioritou:
1. Mobilní telefony - modely, platformy, vznik/zánik firem nebo jejích částí, operátoři, významné osoby a osobnosti z oboru (diverzanta Elopa prosím opravdu ne, ledaže bych mu udělal nějaký speciální chlíveček :D )
Např. 1.3.2000: zahájení provozu sítě GSM českého operátora Oskar, 24.7.1995: Windows 95 uvedeny na trh, 3.4.1973: první hovor z mobilního telefonu, 2.11.1992: představen první smartphone, 11.9.2001: spojení MT částí firem Sony a Ericsson (a 16.2.2012 zase rozdělení)
2. Telefony obecně. Např. 10.3.1876: první hlasový přenos telefonem, 25.9.1956: první mezikontinentální telefonní hovor mezi Evropou a Amerikou.
3. Cokoliv významného v IT oboru a mobilní elektronice. Např. 26.10.1969: spuštěn Arpanet, předchůdce Internetu, 13.3.1989: vznik webu - dnešního internetu, 23.4.1996: spuštěn Neviditelný pes, první český internetový deník, 31.1.1956: * Guido van Rossum, autor Pythonu, 17.9.1991: Linus Torwalds zveřejnil první verzi Linuxu, 1.7.1979: walkmany uvedeny na trh, 17.8.1982: první hudební album na CD...

A pokud (já doufám že jen dokud se nám nepodaří nacpat tu databázi 365 položkami z těch tří okruhů, tak tam můžeme dát i něco obecně významného - třeba data narození či úmrtí známých osobností (neplést si prosím se serebritami :naughty ) - např. 31.10.1980: Jan Werich, nebo významné dějinné události (třeba takový 4. červenec by sem myslím sakra dobře zapadl... :t :lol: )

No a tenhle topic by nakonec mohl fungovat tak, že bychom tu na každý den měli trošičku podrobnější popis daného výročí - něco ve stylu postu od E75fana, i s příslušnými odkazy (fanovi jsem je tam doplnil, a tu Wikipedii ještě upravím - mělo by to být jen odkazovací Obrázek bez textu, ale něco mi tam pro mě nepochopitelně haprovalo, tak je to zatím takhle :?).

Sem byste mohli psát návrhy, a já bych je i s vašimi nicky pro přehlednost dával do prvního, resp. nultého příspěvku - ještě před ten od e75fana.

Tak co vy na to, zapojíte se? Jestli vyjde další moje vize, tak byste třeba jednou mohli být odměněni :idea:. A tím nemyslím virtuálně :wink:
Nebo na to celé mám zapomenout? :think:

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Android má na dortu 6 svíček

Příspěvekod fpolocek v úte lis 05, 2013 9:28 pm

Kalendárium:Já sice nepatřím k moderátorskému týmu ale nápad je to opravdu skvělý ale to tam bude běhat pořád rok od roka to samé?Nebo se tam budou postupně přidávat události např. 1.1.2015:symbian je opět nejpoužívanější mobilní os?(kéž by).
Jinak rád pomůžu když bude čas (zvláště v době od 21:00 do 23:00 :-D )

P.S.Androide gratuluji k narozeninám.
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Příspěvekod prokop v úte lis 05, 2013 11:14 pm

fpolocek píše:to tam bude běhat pořád rok od roka to samé?

Dobrá otázka :class: Ty případné víceré události pro daný den by se mohly obměňovat podle nějakého klíče.
Takže dejme tomu, že pro datum 31.2. by byly obě 3 události: od 00.00 do 8:00 by tam byla jedna, od 8:00 do 16:00 druhá, a od 16:00 do 23:59:59 třetí. Nebo by mohly rotovat po každém refreshi buď náhodně nebo v pevně daném pořadí.
Ale to je hudba vzdálené budoucnosti, zatím nemám nic ani na nejbližší dny. A to by bylo dobré tam mít, aby lidi co si to tu budou číst, viděli co si pod tím můžou představit. Navíc nemám ani šajn jak to napsat. Tedy, něco už se mi v hlavě rýsuje, ale podle toho, že mi ta prkotima s popleteným wiki bbcode trvala tak dlouho, tak to tam asi budu první rok cpát ručně, než ten kód sesmolím :D
Holt jsem z těchle věcí docela vypadnul, musím si to oživit

added by prokop:
Ha :!: Myslím, že už vím jak na to :idea: Teď ještě najít si čas, a doufat že se to nebude nějak moc výrazně projevovat na načítání fóra :?

fpolocek píše:Já sice nepatřím k moderátorskému týmu

Však to taky nebylo adresované moderátorskému týmu, ale všem uživatelům bez rozdílu jakéhokoli postavení, věku, rasy, pohlaví, váhové kategorie, vyznání náboženského, politického či sexuálního... :wink: . Prostě bych rád, aby ten nápad posoudilo víc lidí. I kdyby mě s tím třeba poslali do pr...ostoru, kde je tma :D . To je jedno, hlavně abych věděl, jestli nad tím ještě mám přemýšlet, nebo to hodit za hlavu a radši se vrhnout na některý z asi tisíců úkolů, restů a nápadů co tu musím a chci vyřídit. Když to sem E75fan napsal, tak mě to nakoplo, abych konečně jednu ze svých vizí aspoň částečně představil a předhodil k posouzení jestli je dostatečně šílená :D Já to mám v hlavě už dlouho, ale nedostal jsem se k tomu, abych to z ní vyklepal. Vždycky to buď přebily důležitější věci, nebo nebyla možnost dělat tu nic. A teď když se tu tak potloukám při vyřizování restů, najednou si sem nějaký fan frkne tohle :D Holt asi nedokážu tvořit jinak než pod tlakem :D

PS: A kdoví - když budeš mít zájem a budeš připravený upsat se ďáblu na dobu neurčitou, potit krev, a vyplivnout pro fórum duši , tak třeba budeš mít zelenou :wink: . Myslím, že tohle fórum bude brzy potřebovat každu pomocnou ruku, jinak můžeme zavřít krám, už takhle je skoro mrtvé. Tím myslím nejen moderátory, ale taky lidi, co sem ještě chodí nakouknout. Třeba jako zrovna E75fan. Jak nebude aktivita ze strany uživatelů, fórum bude maximálně tak jen při životě uměle udržovaná mrtvola. A toho se účastnit nechci.

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:
fpolocek píše: např. 1.1.2015:symbian je opět nejpoužívanější mobilní os?(kéž by).

Blázníš :?: :D Kdo by ho tou dobou používal, kromě prozíravých lidí co si jako já nakoupili smartphony do zásoby? :D Holt se musíme smířit s realitou, že se Nokii, Applu a Micro$oftu povedl jejich brainwashing plán. Vidím to po víc než ročním odstupu dvojnásob zřetelně jak na netu, tak v reálu. A Google si s tou trojkou může směle potřást rukou :? (zrovna dneska jsem náhodou znova narazil na anonymní identifikátory :roll: :pray . To mi trochu připomíná přidávání aditiv, dostávání pokut, dárky zdarma, LCD displeje a LED :D)

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Android má na dortu 6 svíček

Příspěvekod mila6032 v čtv lis 07, 2013 7:11 am

Hele, ty modrej admine, jestli to tady chceš trochu oživit, tak se mnou můžeš počítat.
Myslím, že jsem ideální kandidát třeba na moderátora :D
Symbian nevlastním, Android taky ne, času moc není, starý věci si nepamatuju a nový nápady nemám....takže kdy začneme ? :D

Ad kalendarium: Jo, tak v tom budu taky hodně platnej. Ze skoly si pamatuju Zlatou bulu sicilskou, upálení Husa. Pak vím ještě datum svýho narození, datum úmrtí svýho prvního psa, založení pivovaru v Plzni a pak ještě finále v Naganu (ale to vim teda i s casem víteznýho golu Petra Svobody a dodnes dám z hlavy i komplet sestavu). Uznávám, není to úplně IT, ale Hejduk tam tenkrát údajně vášnivě hrál Game Boye.

šulda>> No tak to sem v pr.... páč já si od 15 let pamatuju jen jeden významnej rok 1379, takže bych ti nemohl hrát ani 5. housle :lol:
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod fpolocek v úte lis 12, 2013 9:39 pm

Myslím, že jsem ideální kandidát třeba na moderátora
Symbian nevlastním, Android taky ne, času moc není, starý věci si nepamatuju a
nový nápady nemám....

Jo,jsi ideální kandidát. :lotpot

Ad kalendarium: Jo, tak v tom budu taky hodně platnej. Ze skoly si pamatuju
Zlatou bulu sicilskou, upálení Husa. Pak vím ještě datum svýho narození, datum
úmrtí svýho prvního psa, založení pivovaru v Plzni a pak ještě finále v Naganu (ale
to vim teda i s casem víteznýho golu Petra Svobody a dodnes dám z hlavy i
komplet sestavu). Uznávám, není to úplně IT, ale Hejduk tam tenkrát údajně
vášnivě hrál Game Boye.

Já si pamatuji jedině své datum narození a úmrtí mého kocoura(6.4.2027) :D .
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Zpět na Ostatní