OVI STORE nepřijme nové aplikace

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Příspěvekod vasikk v stř lis 06, 2013 9:49 am

Po 1. lednu 2014 Nokia již nebude přijímat nové aplikace nebo aktualizace stávajících aplikací do Nokia Store.

Google překlad dopisu pro vývojáře

Vážení Nokia Developer

S rostoucí obchodní příležitosti jsou k dispozici na Asha a Windows Phone platformy, jsme přezkoumání své programy pro vývojáře obsahu vidět, jak můžeme maximalizovat naši podporu na vás, naši vývojáři. Jako výsledek tohoto přezkumu, jsme se rozhodli zaměřit svou podporu a investice do nového obsahu směrem Asha a Windows Phone. Během příštích několika měsíců budeme přechodu naši aktivní podporu vývojářů od Symbian a MeeGo.

Pokud máte Symbian a MeeGo obsahu v Nokia Store, bude i nadále k dispozici ke stažení na zákazníky, a budete nadále dostávat stahování a příjem zpráv, jakož i výplaty pro stažený obsah. Nicméně, počínaje 1. lednem 2014 nebude již možné publikovat žádný nový obsah, nebo aktualizovat stávající obsah pro Symbian a MeeGo.

Jsme velmi potěšeni, o dostupných příležitostech se Asha a Windows Phone, a doufám, že přinese svůj talent těchto platformách. Věříme, že tyto změny pomohou zlepšit naši schopnost podporovat vás, jak si vytvořit fantastické aplikace pro vaše zákazníky.

:arrow: Originál článek
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Příspěvekod Turek v stř lis 06, 2013 3:35 pm

Uff, rychlej konec :shock: ..... Předběhl jsi mě, nejdřív sem toto postl na smartmobil.sk neboť zde jsem se nemohl nějak přihlásit. Jsem na místě skoro bez netu a stále mi padá, možná proto. Tato informace se dala čekat, ale podle mě je to ještě poměrně brzy a Nokie slibovala ohledně podpory, něco jiného :twisted: Jako vždy od Nokie prostě podraz :dolu: Pro prokopa - další významné (smutné) datum do kalendáře.
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Příspěvekod prokop v stř lis 06, 2013 6:09 pm

jj, taky jsem to sem chtěl včera dát, ale než jsem to stačil přeložit, tak do toho přišlo to Kalendárium.
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Mimochodem, uplácal jsem dneska 4 různá řešení, z toho zatím první zkouším co udělá se zátěží na testfóru, a tady by se mělo automaticky spustit úderem půlnoci. Ale potřebuju tam nasypat data, prozatím aspoň na nejbližší týden. Jinak tu od dnešní do zítřejší půlnoci bude strašit VŘSR :lol: . A pozítří bitva na Bílé hoře, popozítří Mezinárodní den jakosti... Já to tam klidně nechám, když mě v tom lidi nechají samotného :D

Jinak mě ale zrovna Ovi Kvelb vůbec žíly netrhá. Jen to prostě připomíná hořký konec, který je tu dřív než soudruzi slibovali, a než jsme čekali (měl bych si asi koupit další smartphone do zásoby, dokud se ještě jakžtakž dají sehnat :t ) Ten krám měli buď dávno plně zprovoznit, nebo zavřít. Tak jak (ne)fungoval byl k hounu :dolu A navíc když si vzpomenu tu nechutně zprasenou aplikaci, tak se mi vždycky otáčí kudla v kapse :evil:
Ale vždycky mě zajímalo, jak by tam reagovali třeba na SmartSis
No a těch smutných dat ze smrdutého Nokia/M$ soudku mám několik desítek, sbírám je už dost dlouho. Mám totiž v plánu sesmolit článek s pracovním názvem "The Nokia history - the brief data - the real truth". Ono když si člověk uvědomí jak to postupovalo v čase, k tomu budou navíc jasná fakta, a dá si to do souvislostí, tak musí být i té nejzatvrzelejší hulánovci jasné, že celá ta habaďůra je přesně to, co jsme tady i jinde předpovídali už před lety: že šlo od samého začátku o tunel, de facto o nucené převzetí (přestože de jure neprokazatelné, šikovně to sehráli) a že Elop byl skutečně nasazená veš, trojský kůň a diverzant. Hezké je to s tím zlatým padákem, měli to soudruzi z M$ moc hezky vymyšlené. No kdo by se nesnažil horem dolem pohřbít prověřený Symbian a velice nadějný Meego, aby protlačil hloupý WP, když za to má slíbeno kromě královského platu a císařské trafiky ještě půl miliardy navrch. A že odepíše léta dřiny desetitísíců vývojářů, nasere statisíce lidí kteří by mu s chutí plivli do ksichtu? Pchá, jen se směje a mne si pracky, jak mu to ovce nakonec všechno celkem v poklidu sežraly, a ještě k tomu radostně bečí. Vždyť stejně těm ovcím bylo potřeba vymýt mozky, a je vidět, že i v tomhle splnili soudruzi plán. A ještě ho překročí, protože je potřeba zbytku myslících lidí vtlouct do hlavy, že jednotná hlasitost a její defaultní hodnota po restartu nejsou chyby, ale vlastnosti které si zamilují, že Mass Storage a MLT je přesně to samé, že jejich data vlastně nejsou vůbec jejich, že pevně dané stahování celých mailů je úžasně šikovná věc která přece vůbec nežere zbytečně energii ani nedává spambotům signál o živé schránce na kterou je potřeba se zaměřit a přeprodat jí do dalších botnetů, že jedna "skvěle" namalovaná klávesnice je na jeden život až až, a že se prostě točit musí, že slůvko mobilní = aspoň 2 hodiny nepřivázaný, že význam chybovky c101a248 musí být přece ovcím jasný... a že blbá bílá krychle je ve skutečnosti úžasně chytrá černá koule, protože to soudruzi řekli.

Akorát ta data k Velké mobilní loupeži co jsem stačil doteď posbírat, nejsou vždycky přesná. Většinou jsou k věci nejdřív nepodložené články, pak že diverzant vše oznámil v rozhovoru pro nějaký asijský plátek, a mnohem později o věci údajná tisková zpráva, ale bez zdroje. Nebo žádné věrohodné oficiální prohlášení (pisálci prostě napíšou "... bylo oficiálně oznámeno" a basta :roll: ) Nebo jeden zdroj uvádí jedno datum, a další dva zase dvě jiná...

>Turek.
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:jj, jak máš slabý signál, tak jsou s přihlášením trable. To moc dobře znám.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: OVI STORE nepřijme nové aplikace

Příspěvekod fpolocek v stř lis 06, 2013 10:11 pm

A co kdyby všichni uživatelé fóra šli (povinně samozřejmě :lotpot ) protestovat do finska před budovu nokie?
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Na Desiru x mi prasklo sklíčko.Když jsem měl ještě Siemens cx75 nějaký spratek mi do něj v restauraci střelil kuličkovkou (přímo do sklíčka) tak on to přežil.Byla tam sice pavučinka ale neprošlo to.Jo jo,kde je ta kvalita?
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Příspěvekod Turek v čtv lis 07, 2013 3:54 pm

prokope@ Ovi Kvelb také moc nemusím. Jedinou výhodu aspoň v mém případě byla možnost nákupu obsahu přes kredit z mobilu, což dodnes android google play nepodporuje. Je ale zase pravdou, že obsah kvelbu byl žalostně chudý duchem :D Někdy ale i tam se našla skvělá aplikace například jedinečný QuasarMX. Toto oznámení Nokie mi spíše zarazilo, neboť údajnou podporu Fw slibuje Nokie do roku 2016. Takže pokud Nokie vydá nějaký Fw, když už nebude možnost na kvelbu update stávajícího obsahu, jak budou řešit fix aplikací které to budou potřebovat ? Tak si myslím že i slibovaná podpora Fw skončí dříve než bylo v plánu.
fpolocek@ stávka nepomůže, dávno je rozhodnuto.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v čtv lis 07, 2013 5:01 pm

fpolocek píše:A co kdyby všichni uživatelé fóra šli (povinně samozřejmě :lotpot ) protestovat do finska před budovu nokie?

Jiná možnost tu je :D
viewtopic.php?f=9&t=14546
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fpolocek v čtv lis 07, 2013 5:22 pm

A myslíš že by obnovili symbian?
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod vasikk v čtv lis 07, 2013 5:24 pm

Toť otázka. Ale myslím si, že si moc dobře uvědomují, že na někdejší výsluní je dostal právě Symbian.....
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fpolocek v čtv lis 07, 2013 5:28 pm

Pravda při troše úprav by to mohl být konkurence schopný os.
A určitě by nezahodili ani Meego.
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Turek v čtv lis 07, 2013 5:48 pm

Chlapci, vím že naděje umírá poslední, ale osobně si myslím že mrkvosoft to nepustí, a Nokia bude jejich. Tam bude nějaký komplot ...... zakopaný pes. Doufal že se ale pletu.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v čtv lis 07, 2013 8:14 pm

fpolocek píše:do finska před budovu nokie?

Spíš "do Finska před budovu Micro$oftu", ne? :D

vasikk píše:Ale myslím si, že si moc dobře uvědomují, že na někdejší výsluní je dostal právě Symbian

Ale kdepak :naughty Na někdejší výsluní je přece dostaly hlupky (navíc konkrétně Symbian 9.4 Nokii udělal ostudu, ze které dodnes těží iovce a hulánovce netušící, která bije a co je to smartphone) A MicroNokia$oft si to moc dobře uvědomuje, proto tlačí Lumia nedodělky. Vem si třeba prodeje hlupky Lumie 520: To je ten pravej telefon pro masy - dá se z toho volat, fejsbůkovat, je to dotykový a akorát do ruky. No a neber to za ty prachy, ovečko, když tomu navíc Steve &Steve (opičíce se po jiném Stevovi :D ) dali nálepku smartphone, že jo? Budeš in, a za chvíli ti ani nepřijde že furt budeš muset odemykat a zamykat ten věčně zapatlaný displej, že se ti bude furt točit obraz bo je to otáčení sice automatické, ale vypnout jaksi nende, že ABC klávesnici na výšku nedostaneš a jinou nedoinstaluješ, že když budeš poslouchat večer potichu muziku, tak by sis pak neměla zapomenout zvýšit hlasitost - nebo zítra asi neuslyšíš příchozí hovor (vibrace jsou vskutku hodny géniů z RedMontovny :idea: :roll: ), doručenky radši vypni - zahlcují systém, bo přicházejí jako standardní SMS místo flash SMS... Ale neboj, ovečko, zvykneš si. Budeš muset, protože MN$ přece ví nejlíp co je pro tebe a pro něj dobré.
PS: jo, a nezapomeň na památná slova pana Forda: "můžete si vybrat jakoukoli barvu, pokud bude černá" . Zapomeň tedy na jakoukoli personifikaci, zapomeň na jinou klávesnici, zapomeň na příjem jiných než odsouhlasených souborů...
PPS: a nezapomeň na to, že Micro$oft "vytváří standardy" - takže v jeho podání minimum není nejmíň a maximum není nejvíc.

Turek píše:Jedinou výhodu aspoň v mém případě byla možnost nákupu obsahu přes kredit z mobilu

jj, tak to je asi jediný za co má u mě Ovi Kvelb plus.
Já měl na mysli ale něco trochu jiného. Například že zachytit instalačku není pro neznalce zrovna moc snadné a někdy je to i nemožné. Jenže to asi BFU žíly netrhá. Ale co třeba že mi u půlky aplikací ten krám hlásil že nejsou kompatibilní s mým telefonem, a prostě mi nedal možnost je stáhnout nebo koupit? (to pak ta možnost platby přes Premium SMS přece jen poněkud ztrácí svoje kouzlo :D ) Přitom v něm úplně normálně fungujou :!: :evil: A nebyly to jen ty moje telefony. Změnit v profilu na Ovi Kvelbu model telefonu v profilu je taky práce pro patologického masochistu. Nebo nemožnost vyzkoušení aplikací před zakoupením, a oficiálně nemožnost odstoupení od smlouvy. Přitom u jedné z mála aplikací kterou jsem tam na zkoušku po celonoční dřině koupil a dostal do telefonu, nefunguje jedna důležítá věc (to jsou Ovi paradoxy - nekompatibilní funguje, a kompatibilní nefunguje :lol: )
No a jejich obcodní podmínky si musím stáhnout dřív než zavřou krám. Ty patří do muzea kuriozit :lotpot

Turek píše:což dodnes android google play nepodporuje

Nejen GooglePlay, ale ani AppStore, BB World a WP Store. V tomhle je Ovi Kvelb jediný.
Mimochodem, 15 minut na vyzkoušení aplikace koupené v Google Play je taky náramná fraška :roll: Za tu dobu maximálně tak zjistím jestli ta aplikace jde do mého telefonu nainstalovat a spustit. Podle mě by bylo adekvátní minimálně 6 hodin, a kvůli složitějším aplikacím spíš nejmíň 24 hod. Nevíte jak je to v těch ostatních obchodech?

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod sometimes v ned lis 10, 2013 2:11 pm

prokop píše:Nevíte jak je to v těch ostatních obchodech?

WP marketplace má tuším 14 dnů.

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma: to prokop: Až sepíš ten článek o zákulisí Nokie, tak bych si ho rád přečet.
sometimes
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E52

Příspěvekod martinkl v ned led 12, 2014 7:44 pm

>prokop
Kdy bude ten článek?
ObrázekObrázek
martinkl
Uživatel
Uživatel