Nokia Web Browser

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Nokia Web Browser

Příspěvekod Zdenek444 v ned bře 29, 2009 7:47 pm

Založil jsem nový topic, nechtěl jsem to nikam motat, ale pokud tu někde je něco podobného nebo jsem to dal do špatné sekce, tak mi to prosím přesuňte :wink: . Dlouho už mě totiž udivuje, co tu tak různě na fóru vidím (je to z různých témat, nesouvisí to spolu):
sulda píše:...Žádost o certifikát si sice můžete podat i bez UCWEBu ale certifikát samotný už bez něj nestáhnete protože pokud v telefonu nainstalovaný není tak si aplikace S603rdSigner otevře stránku se žádostí o OPDA certifikát v interním browsítku, ale certifikát stáhnout nepůjde protože matička Nokia se rozhodla že když její aplikace nedokážou otevřít textový soubor s jinou koncovkou než *.txt taku něj prostě interní browsíko napíše: "Nepodporováno"...

vratislavpavlicek píše:Všechny vás zdravím.nám dotaz ohledně n95 8gb a stažení formátu avi a rar,uložení na kartu aniž by telefon hlásil že formát nenípodporován.jde toto zabezpečení a hláška o nepodporovaní nějak vypnout?...

prokop píše:...Nokia právě do telefonu dává hodně těch nevyužitelných věcí a ty co by člověk využívat chtěl a které se využívaly už "100 let před vopicema" naopak zakazuje. Zkus si třeba stáhnout přes Nokia Web Browser *.rar archív nebo si zkus přes ten werk Nokia PC Suite nakopírovat do telefonu *.avi nebo *.flv soubor...

Mně osobně se totiž ještě nikdy nestalo, aby mi NWB napsal jen Nepodporováno a odmítnul to stáhnout, u mně to vždycky probíhá přibližně tahle - objeví se tabulka se stažením souboru, objeví se sice nepodporováno, otevřít v neznámé, atd., ale jde dát normálně OK, soubor se stáhne a pak se mě to zeptá, jestli to chci uložit hned nebo později :D :? Tak nevím... Bylo by divné už jen to, že se NWB chová na různých telefonech jinak, jenže že to tvrdí i sulda s N73, je opravdu hodně zvláštní. Doplním, že jsem si zkusil stáhnout kromě rarů, zipů, apod. i soubor .cer. Takže bych rád věděl, jak to vlastně je... A ještě otázka speciálně na prokopa :D , víš, že se dá uložit i soubor .sis stažený přes NWB?
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Re: Nokia Web Browser

Příspěvekod prokop v ned bře 29, 2009 9:20 pm

No tak co se týká toho stahování nepodporovaných souborů:
Jednou jedinkrát se mi stalo že šlo takový soubor stáhnout i bez triku s CorePlayerem, tuším že to byl nějaký *.rar ale zkusil jsem teď do E71 stáhnout tenhle soubor:

Kód: Vybrat vše
http://www.ziddu.com/download/3959119/XSms.rar.html

A vyskočí na mě popup hláška "Není podporováno!" - šlus, konec, tečka, ende, žádná volba, nic se s tím nedá dělat. Trik s Core Playerem a asociací raru mi někdy zafunguje ale většinou ne, na obou telfonech mám stejnou verzi CorePlayeru a zkoušel jsem i jiné verze.

Speciální odpověď :D : vím, kdysi dávno jsem se tady na to ptal a nakonec jsem si zjistil sám že je to v /dmgr, myslím že jsem to pak psal do "Všech tipů & triků" a občas to používám.
Co mě ale štve je právě to, že NWB v E61 při stažení *.sis nebo *.jar aplikace rovnou spouští instalátor a nabízí instalaci bez možnosti uložení. V E71 sice taky ale je tam už možnost soubor uložit. Další věc je to, že při stažení zip archívu se mi v E71 otevírá nativní ZipManager a pokud ho mám doinstalovaný do E61 tak taky. Já tyhle dvě "vychytávky" prostě nechci, obtěžuje mě to. Chci mít normální možnost uložení jakéhokoliv souboru kamkoliv kam já si určím a nechci aby se mi při stažení instalačky otevíral instalátor, nejlepší by asi byla možnost změnit to v nastavení ale nejde to . Takhle si to asi Nokia představuje s tou proklamovanou bezpečností - co kdyby v té instalačce místo aplikace byl vir ? :D :D .

Ještě taková perlička: ráno jsem z oficiálních stránek Nokie zkusil do E71 přes NWB stáhnout jednu aplikaci ve formátu *.sis určenou přímo pro E71 . Zkoušel jsem to 4x a pokaždé mi telefon ke konci zahlásil něco jako "nelze spustit instalaci" ( už si to přesně nepamatuju) a ta aplikace z dmgr zmizela :evil: .stáhnul jsem si jí tedy přes Operu Mobile do E61, poslal jí do E71 a normálně nainstaloval... mám po FUPce takže mi teď běží data závratnou rychlostí 1,5-2kb/s (kecy operátorů o snížení na 16kb jsou jen kecy :evil: , od té doby co jsou ty akce na data zdarma tak jsou zahlcené sloty) takže je asi jasné jak jsem na ten křáp nadával :D . Kdybych neměl datový paušál tak bych asi požadoval po českém zastoupení Nokie náhradu škody - je to jasně vina Nokia Web Browseru.

Opravdu "výborná vychytávka" :evil: NWB taky je, že po jeho ukončení nemám možnost jít do historie, můžu jí jen smazat. Jasně, jsou tam Automatické záložky, ale do těch se neuloží všechno kde jsem byl - zrovna teď jsem chtěl jít na tu stránku odkud jsem si ráno stahoval tu aplikaci a nemám jí tam :D . Přitom mám v automatických záložkách stránky na kterých jsem byl před měsícem...

Holt ale bohužel občas tuhle věc musím použít, protože pro mě mnohem praktičtější Opera v E71 v podstatě nefunguje a pro práci na tomhle fóru už nemůžu používat jinak suprovou minioperu mod. Takže mi tu větší úpravy trvají zhruba 10x déle než dřív :evil: . A to nemluvím o RAM, datové náročnosti, šnečí rychlosti a spoustě dalších "příjemností" NWB které jsem tady i jinde už několikrát popisoval.
Pro mě je prostě NWB nejhorší ze všech známých prohlížečů pro symbian a už mě nebaví se k tomu pořád dokolečka vyjadřovat. Komu ta věc nevadí nebo mu dokonce vyhovuje nebo nechce zkusit něco jiného tak ať si jí dál používá. Já mu to rozmlouvat nebudu ale pokud to půjde tak budu používat něco co mi vyhovuje mnohem víc a až to nepůjde jinak tak holt prostě zase spustím NWB a zase si na ten krám zanadávám :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod šulda v ned bře 29, 2009 11:12 pm

Zdenek444: Málo znáš můj rukopis, to co cituješ v mým jménu sem nepsal já a už kdyby mi to jen někdo četl tak vím kdo to byl :lol: Jinak NWB taky nikomu neberu, sobě ho nenabízím a ani svýmu nepříteli. V mým novým telefonu snad bude lepší :lol
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod Zdenek444 v pon bře 30, 2009 7:12 am

Tak to je opravdu zvláštní... Já jinak NWB taky nepoužívám, už jen proto, že většinou mám jen GPRS, a to by se prostě nedalo :) , za druhé kvůli té RAMce (to se zase nedá říct, že by nějaká z Oper ne, ale ty Mini jsou aspoň stabilní, v tomhle ohledu je opravdu nejlepší UCWeb :) ) Tobě se suldo omlouvám, myslel jsem, že když to máš ve svém příspěvku a ne v žádné citaci, tak že je to od tebe :wink: tím by se to teda asi zčásti vysvětlovalo, že je to různými telefony, Feature Packy, nebo tak nějak :) . Než mi to někdo zamkne., tak sem pište, jak vám to chodí na jiných telefonech :wink: Jinak pokud někdo nutně chce uložit .sis instalačku staženou přes NWB, stačí během instalace přepnout do X-plore a zkopírovat jí z té složky, co píše prokop :D

Edit:prokop:

ObrázekObrázek
:lol:
Naposledy upravil Zdenek444 dne úte bře 31, 2009 12:16 pm, celkově upraveno 1
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod šulda v pon bře 30, 2009 11:07 am

Zdenek444 píše:Tobě se suldo omlouvám, myslel jsem, že když to máš ve svém příspěvku a ne v žádné citaci

To neřeš, nevím odkud si to citl ale je to např. v "Certifikace aplikací, instalace nepodepsaných aplikací" a kde sem to použil už ví jen :twisted: a ty :lol:
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon zář 07, 2009 11:01 am

mam rovnaky problem a neviem ho vyriesit vecsina ludi pouzije na zabalenie suboru RAR a ten v mobile nemam (iba cez xplore) nokia web browser mi vyhodi Nepodporovane! a neda sa to stiahnut... UCweb je najlepsi ale ten nema java skripty cize na serveroch kde treba cakat na free download sa toho downloadu nedockam nikdy... a Skyfire ako keby sa dohodol s NWB ze ani on nebude tahat RAR ... neviem ako to vyriesit UCweb ich stiahne ale iba zo stranok kde sa necaka countdown, NWB ich nestiahne vobec ale zas mu funguje countdown, to iste skyfire a opera mini je java a tiez v nej nefunguje java skript... takze ked chcem stiahnut .rar z ulozto tak si cez mobil nepomozem ... neexistuje na to nejaka uprava alebo nejaky patch alebo volaka taka vec?
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod matho v pon zář 07, 2009 11:14 am

sak toto nie?
viewtopic.php?p=81202#p81202

a mala by stacit aj oficialna OM na uloz.to, aspon mne :wink:
N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Zdenek444 v pon zář 07, 2009 3:29 pm

No a kdyby ti to nefungovalo, tak můžeš všude kromě e-disku použít symbianovou Operu, ne? :arrow: viewtopic.php?f=4&t=1106 Můj "super" NWB by to sice klidně stáhl a uložil, ale já spíš používám tu Operu, přijde mi to s ní rychlejší :wink:
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon říj 05, 2009 8:36 pm

problem popisany vyssie je vyrieseny... No dnes mi kypela krv a mal som 100 chuti strasne moc hodit telefon cez cely bar ked som polhodinu stahoval za pomoci coreplayer pluginu cast serialu Man vs. Wild a ten @*/?!' NWB to po stiahnuti hodil rovno do coreplayeru (jak inak) ktory sa neotvoril a 30 minut casu a 160 mb v r!ti akoze telefon je teraz pod silnym tlakom (mojich ruk)...

Chcem sa spytat kde konkretne sa ukladaju data stiahnute cez nwb pocas stahovania ak by ste to vedeli(asi otazka pre magorov)... Je mozne ze by tam to video "uviazlo"? Alebo to pracuju v nokii az taki ko**ti ze to ozaj vy**balo celych 160mb? Ja viem ze s najvacsou pravdepodobnostou to tak je ale chcem sa uistit... Vdaka za pomoc

Skyfire nepomohol neotvoril tu stranku to je tiez taky fajn nedorobeny prehliadac... Ach jaj ja uz mam tych prehliadacov 6 a stale je to cele na ho*no... No nic ja si nabuduce asi kupim ten xpPhone a bude po problemoch na toto uz nemam nervy :roll:

NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v pon říj 05, 2009 9:36 pm

Tohle je na Magory moc jednoduché :lol: , Kdysi ještě než jsem byl Magor, jsem to taky potřeboval vědět. Tak jsem se tu zeptal ale nikdo mi neodpověděl, tak jsem si to zjistil sám :D
Před časem jsi tu psal, že tady na fóru už prakticky všechno je... Tak se podívej do "Všech tipů & triků" :wink:
(mimochodem: už jsem to psal nahoře :wink: )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v úte říj 06, 2009 10:29 am

ja viem ze to tu je len uz som nemal cas to hladat a mal som strasny amok tak sorry ale najdem si to :wink:

Edit:
Diky pomohol si mi v spravnej chvili :wink: bol som dnes v BA a cestou naspat som mal co pozerat :D samozrejme bolo to v tej zlozke (co mna osobne dost prekvapilo)... ze mna ale nenapadlo hladat tu zlozku skorej... Kazdopadne celkovo dobry trik na stahovanie cez NWB... (aj ked ho z duse neznasam vacsinou nemam na vyber :? )
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Nokia Web Browser

Příspěvekod karolE51 v sob srp 28, 2010 10:29 pm

NWB používam pri kontrole svojich dát (orangeportal) a pri sledovaní televízie v núdzových prípadoch. Cez iné browsery sa to nedá odkedy padol skyfire. Včera som musel urobiť trojhmat, keďže NWB nešiel spustiť, iba preblikol. Neviem ako sa mi ho podarilo poškodiť, nepomáhalo čistiť mobil ani pôvodnými nastaveniami. Aspoň som pri mojej aplikáciami riadne narvatej E51 prišiel asi k 3Mb ram naviac oproti pôvodnej (pred trojhmatom).
E51 h*ck (certifikát od šuldy) fw 410.34.001
E66 h*ck fw 510.21.009
čerstvý Samsung Galaxy ACE od O2
Všetky aplikácie, mnou zverejnené, sú určené výlučne na experimentálne účely.
Na linky čo tu dávam kľudne urobte mirrory, nech sa to nestratí
(na vlastnú zodpovednosť samozrejme)
karolE51
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: Nokia E51,E66

Nokia Web Browser

Příspěvekod Neo-Mike v pát lis 26, 2010 11:15 am

nevíte jestli jde NWB otevřít další okno? Nikde jsem to nenašel. Jde mi to jen, pokud kliknu na odkaz, který se sánm otevře v novém okně. Ale je to trošku zdlouhavé
Nokia 3410 => Simenes CX65 => Sony Ericsson K700i => Sony Ericsson K550i => N73 ME V4.0839.42.0.1 + 2GB => N95 8GB 35.0.01
Neo-Mike
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N95 8GB FW35.0.01

Příspěvekod matho v pát lis 26, 2010 11:48 am

ak nemas na mysli trik s E:\phonewindow.html tak to je ono :D
tusim to tu nie, ale nestalo mi to za pozornost

kedze n82 je zatial v servise, tak spominam ako som na NWB nadaval :lotpot , a na E50 to ani nehovorim,to je ako spominat na ciernobiely TV
smiech ma prejde pri tom vsetkom nastavovani, asi spisem zoznam, tych trikov a patchov co robi z telefonu Telefon je dost 8-)

N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel

Nokia Web Browser

Příspěvekod Neo-Mike v pát lis 26, 2010 2:50 pm

spoluzak mi prave rikal, ze nekde cetl, ze to nejak lze udelat aby slo otvirat dalsi okno. Ale nenasel jsem to nikde. Tak je mozne, ze ten trik s tim souborem je zrovna to co hledam. Nevis co se tim souborem vlastne dela?
Nokia 3410 => Simenes CX65 => Sony Ericsson K700i => Sony Ericsson K550i => N73 ME V4.0839.42.0.1 + 2GB => N95 8GB 35.0.01
Neo-Mike
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod matho v pát lis 26, 2010 3:51 pm

Kód: Vybrat vše
http://www.edisk.sk/stahni/31281/phonewindow.zip_1.03KB.html

Ulozit na E alebo C. Vytvorit zalozku E:\phonewindow.html a nastavit ako domovsku stranku
nasiel som aj ine ale na E50 to nehodlam testovat

googl: "open multiple windows in Nokia default browser"
N82 - 8GB micro SDHC
samozrejme hacknuta
matho
Uživatel
Uživatel

Nokia Web Browser

Příspěvekod Neo-Mike v sob lis 27, 2010 12:28 am

diky. Sice to tak uplne neodpovida me predstave, ale funkcni to je. Tak se to usadi v mem telefonu :class:
Neo-Mike
Uživatel
Uživatel

Zpět na Ostatní