Problémy s fotoaparátem - poradna

Fotoaparát v telefonu & jak s ním správně fotit ?

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 18, 2009 9:13 pm

To se bavíme o paměťový kartě do mobilu? Že ji mobil nechce vzít, ale píše, abys očistila kartu? Jestli ono to není "vyčistěte", místo "očistěte", protože formátem ji vyčistíš, tzn. smažeš z ní všechny data, a pak bude jako nová. Kdežto očistit je zvenku, a když teda očistit, tak určitě ty lesklý kontakty. A v profilu si uprav to telefoní číslo. Místo něho tam má bejt model tvýho telefonu, ne telefoní číslo.
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Re: Problémy s fotoaparátem - poradna

Příspěvekod monush v pát pro 18, 2009 9:20 pm

já nemám problémi s mobylem s foťákem tak se to tam ukazuje já zato nemůžu?? hmm
monush
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 775293017

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 18, 2009 9:26 pm

Vlezla jsi na fórum o mobilních telefonech, tady v týhle sekci probíráme závady mobilních fotoaparátů. Pokud se to netýká mobilu, tak to tu nemá co dělat a pochybuju, že někdo poradí. Doporučil bych k tomu zavolat někoho dospělýho a alespoň trochu technicky znalýho. Určitě pomůže ;)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod monush v pát pro 18, 2009 9:30 pm

on to totiž není můj fotoaparát to je otce takže jako jak dojede tak mě asi zabyje proč se to tam ukazuje sice říkal že se nato podívá ael jestly uvidí ty fotky =D

EDIT:
ani jste nic takového neslyšel jakože svítí červená kontrolka atd..
Naposledy upravil Dr. Nebolí to dne pát pro 18, 2009 9:42 pm, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvky sloučeny
monush
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: 775293017

Příspěvekod Dr. Nebolí to v pát pro 18, 2009 9:47 pm

Nepiš X komentů pod sebe. Tohle je fórum, a ne chat. Komenty sloučeny/nepotřebný odstraněny. Že jsi s tim foťákem dělala, co jsi neměla, to je blbý. Ale a) každej výrobce fotoaparátu používá svoje systémy, b) i konkrétní modely se můžou hodně lišit od sebe. Tady ti s tím asi prostě nikdo nepomůže, na tohle fórum choděj lidi, co rozuměj mobilům, a ne foťákům. Na závěr ti můžu poradit akorát tohle - tím, že naformátuješ kartu z ní smažeš všechno, včetně těch tvejch výtvorů. Ale když všechno, tak všechno, i to co na ní bylo. Tak si to zvaž, jestli jsou fotky na ní důležitý a je větší průšvih smazat je, nebo je tam nechat včetně těch, co by neměl vidět.

PS: Hlavně mu neukazuj tuhle stránku, jinak tě fakt "ZabYje", ale spíš než za fotky za tvůj pravopis! ;)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod lenuska v ned led 03, 2010 6:35 pm

Ahoj, mám problém s N73, včera se mi najednou začal sám od sebe zapínat a vypínat fotoaparát, krytka je přitom zavřená. Poradíte? Díky moc!!
lenuska
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: n73

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 03, 2010 6:36 pm

Krytka foťáku N73 je tragédie. Hodně pravděpodobný je, že za to může zadní kryt. Ty 2 zlatý plíšky zkus bříškem prstu narovnat, nejspíš jsou v nich drážky. Ono to stejně moc nepůjde, ale aspoň provizorně, a očisti je. Stejně tak očisti ty 2 zlatý kontakty na zadní straně telefonu. Nejspíš se splašily, jako už se stalo mnohokrát.

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Kelty v sob led 23, 2010 4:23 pm

Mám problém s N82 , na fotkách ve tmě jsou bílý kulatý fleky , doktor napsal že je to zkondenzovaná voda na vnitřní straně sklíčka foťáku. Ale neni to pravda protože ty fleky jsou pokaždý jinde. Foto viz :

Obrázek

Obrázek

EDIT :
Tak se sami podívejte , že jsou ty fleky pokaždý jinde . FOCENO ZE STEJNÉHO MÍSTA ASI PO 3 sekundách .
:|

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nokia 5800 + 2GB ;)
ASUS K50ij , Win7,4GB RAM, 500GB HDD, DualCore ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia 5800 Blue,N6220classic

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 23, 2010 4:55 pm

Ok, tak ačkoliv to vypadá jako zaschlý kapky vody, tak to nejsou a není to ani jiná mechanická nečistota. Je to softwarová záležitost. Nevim, co na to řeknou naši odborníci, ale tohle asi jinak než flashem řešit nepůjde. Počkal bych, jestli se tu nestavěj, ale s fotoaparátem moc zkušeností asi nebude :(

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Kelty v sob led 23, 2010 5:20 pm

Tak jsem právě aktualizoval ze starýho firmwaru / 20. něco na nejnovější 30. něco , a na těch fotkách to vůbec nepomáhá... Myslíte že flash pomůže ? nikdy jsem to nedělal , o co tim přijdu ? Díky
Nokia 5800 + 2GB ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v sob led 23, 2010 6:19 pm

Jestli jsi aktualizoval, tak jsi flashoval.
Když ti to nepomohlo, tak je na 99,9% jisté, že je to mechanická záležitost. Akorát si jí nedokážu představit když se ty skvrny pohybují - to je jako bys měl za tou čočkou akvárium :D .
Napadá mě jediná možná věc která by to mohla mít na svědomí po sw stránce, taková chatrná hypotéza... Takže pokud máš nainstalované nějaké externí aplikace které využívají kameru, tak je odinstaluj. Když se to ani pak nezlepší , tak jedině ten servis.

EDIT:
Ještě mě napadla taková mizivá možnost... Jestli jsi aktualizoval přes FOTA, tak by ten flash fw přece jen možná pomohl, ale tomu stejně skoro vůbec nevěřím.
Při aktualizaci přes FOTA totiž odchází jen k částečnému flashi fw.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod Dr. Nebolí to v sob led 23, 2010 6:23 pm

No úplná záhada Bermudskýho kolečka :? Flash nepomohl, ok. Takže vada přímo v aplikaci fotoaparát nebude. Pokud jsi udělal komplet zálohu v PS suite, a tu tam pak nasekal po flashi zpět, tak je ještě možný, že se to s něčím hádá, jak píše prokop. Určitě odstranit veškerý aplikace využívající foťák plus několik posledních (instalovanejch od doby, co to začlo blbnout). Nebo opravdu už za vlasy přitažený řešení, ale budiž - zkusit změnit ukládání fotek z karty do paměti mobilu. Pokud to nepomůže, tak tomu osobně dávám diagnózu totálně rozes.aný telefon a hurá do servisu :n

EDIT: Á, prokop zeditoval :D

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod mila6032 v sob led 23, 2010 7:04 pm

A co třeba zkusit pořídit fotku právě nějakou jinou aplikací? A jak se ty skvrny "chovají" při natáčení videa? Co přední kamerka-taky skvrny?

Na svém telefonu bych zkusil překopírovat z:\private\10202be9\10282EDC.txt do C:\private\10202be9\10282EDC.txt a pohrát si s editací tohoto souboru, ale jelikož to nemám vyzkoušené, tak ti to radit nebudu
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod Kelty v sob led 23, 2010 7:18 pm

Přes FOTA jsem to nedělal ale pře originál NOKIA Software updater. Natáčení videa zdá se být v poho/NEGATIVNÍ VIZUÁLNÍ KONTAKT ANI POHYB S KOLEČKY :lotpot a přední kamerka taky vše OK. Aplikace jsem pokud vím odinstaloval a žádná změna . S tim souborem to je na mě moc :D ..

EDIT : Zdá se mi to , nebo na n82 je na sklíčku čočky folie ?
Na každym rohu je takovej stříbrnej trojůheníček , a vypadá jako by to byla skutečně folie.... Ví někdo jestli tam má být nebo jestli to je vůbec folie ?

EDIT Tak zatím se s tím nezabývejte , díky za pomoc. Podle mýho je to prach kterýho tu mam dost. Jinde se mi to stalo málokdy . Pokud by to bylo něco jinýho než prach , bylo by hodně divný , že se to hejbe , ne , ? Foťákem to nebude , to by se muselo hejbat něco v něm , což je taky blbost. Odnesu to někdy vyčistit , a pak Vám sem napíšu jo ? momentálně jsem nemocnej takže na to teď kašlu . Děkuju za dosavadní pomoc
Nokia 5800 + 2GB ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Rusnak-COBRA v ned led 24, 2010 4:43 am

no ale urcite mozes vyskusat aplikaciu co foti panoramy pre v5.
a tiez skus odfotit nejaky tmavy papier, mozno dokonca s makrom. je to na blizke alebo len vzdialene objekty?

s tym o com mila6032 pise sa da experimentovat, ale nepredpokladam ze to pomoze. (experimentuju na inom fore)
predpokladam HW chybu
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod Kelty v ned led 24, 2010 11:56 am

Je to jen na vzdalene objekty aplikaci vyzkousim , ale pouziva blesk? Muzes mi napsat jmeno te app? Papir nafotim a uploadnu. Zdar
Nokia 5800 + 2GB ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v ned led 24, 2010 12:21 pm

Mimochodem možná by vás tu zajímalo, že moje N82 má ten samej problém, prach u foťáku nemám. Jde to jen ve tmě a když použiju blesk.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Kelty v ned led 24, 2010 12:59 pm

Všichni , čtěte . :idea: Je to rozvířenej prach před foťákem :!: Zkoušel jsem schválně zaprášit , a dělalo to i ve dne ale musíte mít zapnutej blesk !!. Když fotíte , zkuste se kouknout před foťák ne jenom do displeje a očima ta zrnka prachu uvidíte.. Takže žádná chyba hardwarová ani softwarová. Nevím jak je to možné že N82ojky fotí prach , nikdy jsem s tím problém neměl u jiných telefonů . Všichni kdo máte N82 , zkuste nějakým způsobem zaprášit a pak vyfotit s bleskem ve tmě , uvidíte to samé. Bez blesku ( ve dne ) ten prach vidět není..

Potkan007 Můžeš uploadnout nějakou "zaprášenou" fotku ? Takhle by se to potvrdilo :-) :class: Už jsem se bál , že mám n82 v hajzlu :naughty :-)
Nokia 5800 + 2GB ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Dr. Nebolí to v ned led 24, 2010 1:23 pm

Tak na tohle je dobrá už jen jediná rada - nebej takový čuně a občas si doma uklidit. Protože takovýhle fleky od prachu... to vypadá, že moje bábina má na půdě čistěji :D To ste mě teda pobavili... Skoro se mi to až nezdá :?

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvekod Zdenek444 v ned led 24, 2010 1:25 pm

Že by to bylo tím vaším xenonovým bleskem :) ? Dioda to nedělá, ale zase skoro nic neosvětlí, ach jo :|
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Příspěvekod Kelty v ned led 24, 2010 1:37 pm

Dr.Nebolí to : Hele , klid... Ani ne před tejdnem jsem se sem nastěhoval , rekonstruovali jsme barák , pořád sem běhaj dělníci dělaj bordel.... Takže bych si to bejt tebou nechal na někoho jinýho :naughty :D
Nokia 5800 + 2GB ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod prokop v ned led 24, 2010 1:43 pm

No tak to je teda gól :lol: . A to jsem chtěl původně místo toho akvárka psát cosi o prachu a třesení telefonem :lol:
Je vidět, že N82 má opravdu kvalitní foťák. Ale je vůbec možné, že to není už dávno všeobecně známé?

Doktore, posviť si ve tmě nějakým silným směrovaným světlem u sebe doma, a pak zapřemýšlej jestli by nebylo vhodné objednání specializované úklidové firmy :D. Ale musela by asi být hóóódně specializovaná :D (instalace mlžných clon podmínkou)

\\Doktor: :D

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Kelty v ned led 24, 2010 1:46 pm

Prokop : :lol :lol :lol :lol :lol :lol
Nokia 5800 + 2GB ;)
Kelty
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v ned led 24, 2010 5:00 pm

Já teda včera utíral prach a předevčírem večer vytíral, takže špína je plus mínus vyloučená. S timhle chováním jsem se taky jinde nesetkal, ale co, já už se u sebe nedivim ničemu.
Pro porovnání:
imgs.sk píše:http://imgs.sk/images/flekyjpg-70503.jpg
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod prokop v ned led 24, 2010 5:33 pm

> Kelty, Potkan:
Hele, víte co? Zkuste kdyžtak něco jako tu mlžnou clonu :lol: . Teď je na to celkem příhodná doba.
Vyfoťte něco v koupelně, pak jí nechte zamlžit párou z horké vody a až opadne, tak to vyfoťte znova.
Schválně jestli ty skvrny ubydou nebo dokonce zmizí.

Tohle už je teda magorismus vyšší úrovně než na jakou jste asi u mě zvyklí :lol: Sorry, už mám vypatláno z toho jak mi tady nedrží autorizace, je to čímdál horší :evil:

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod LeUKopLaSt3 v pon led 25, 2010 9:01 pm

Je to teda fakt magorizmus (uz je to magorizmus v tzv. realnej podobe nielen v tej pocitacovej :D ) ale akoze ma to logiku teda fakt :t keby mam n82 myslim ze to vyskusam (teplou vodou sa sprchuje snad kazdy no nie? :D )
NOKIA N95-1 (RM-159) FW 35.0.002 Deep Plum + 4GB Kingston MicroSDHC HACKED! with HelloOX2
LeUKopLaSt3
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N95-1, FW 35.0.002

Příspěvekod martinjunger v sob bře 13, 2010 2:46 pm

Ahoj mám dost velkej problém mám N95 a když jsem zkoušel upgrade firmwaru tak mi po flashnutí přestal fungovat fotoaparát , zkoušel jsem několikrát reflash ale pokaždé stejné po otevření krytky fotoaparátu jen problikne orazovka a nic ,přitom hardwarově je fotoaparát v pořádku pod jinýma aplikacema normálně funguje ( nokia magnifier aacam ccam atd.) akorat original spuštění foťáku nejde nevíte si někdo s tím rady?

pro cobru Jelikož jsem dělal reflash takse foun zformatoval ale i na trojhmat doslo nemuzu se k datum na fotak nijak dostat mam phoenix i jaf ale numuzu se dostat k datum z kamery sehnal jsem i ini soubor pro nastaveni ale nevim kam a vcem ho tam nahrat
Naposledy upravil martinjunger dne ned bře 14, 2010 7:39 pm, celkově upraveno 1
martinjunger
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N95

Příspěvekod Rusnak-COBRA v sob bře 13, 2010 3:53 pm

trojhmat si neskusal?
Rusnak-COBRA
Potrebujete pomoc? Ozvite sa kde ma najdete :D

Symbian & MeeGo fan, skor cestny funkcionar par for vratane Nokioteca

ZBIERAM MOBILY - stare, rozbite a pokazene... POTESTE MA AJ VY ;)
zbierka cez 880ks
Rusnak-COBRA
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Jolla, BB Z10, N950, N9, Peak

Příspěvekod martinjunger v ned bře 14, 2010 7:39 pm

Rusnak-COBRA
Jelikož jsem dělal reflash takse foun zformatoval ale i na trojhmat doslo nemuzu se k datum na fotak nijak dostat mam phoenix i jaf ale numuzu se dostat k datum z kamery sehnal jsem i ini soubor pro nastaveni ale nevim kam a vcem ho tam nahrat
martinjunger
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N95

Příspěvekod CornyCZ v úte čer 08, 2010 12:04 am

Kelty píše:Všichni , čtěte . :idea: Je to rozvířenej prach před foťákem :!:

Tohle můžu potvrdit, ukazuje se to i když fotíte v dešti.
Nokia 6220 Classic fW: 5.15 (Hacked) + 4 GB Kingston Micro SDHC
Now:Nokia N82 Black fw: 35.0.002 (Hacked) + 16 GB Kingston Micro SDHC
CornyCZ
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N82 Black

PředchozíDalší

Zpět na Fotoaparát