Problém s fonty

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

Problém s fonty

Příspěvekod leon66 v ned črc 24, 2011 1:49 pm

Zdravím,
vlastním Nokii N95 a díky tomuto fóru jsem každý problém zdárně vyřešil,tedy až na jeden.Používám Font Router a Font Changer.Vždy,když změním font,tak se mi změní taky v Mobireaderu,což mně dost vadí.I když v MobipocketReaderu nastavím font,jaký chci,stejně se vždycky zobrazí ten,který je nastaven v Routermanu.
Nějaké řešení?
leon66
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N95(v 35.0.002,hack)

Problém s fonty

Příspěvekod prokop v ned črc 24, 2011 2:43 pm

:hi
Podle mě řešení neexistuje. Myslím že je to proto, že FontRouter, FontChanger a podobné aplikace laicky řečeno přesvědčí systém, aby považoval doplňkový font za systémový. Pokud tedy aplikace není přímo napsaná tak, aby načítala buď svůj vlastní font, nebo font který by se dal zvolit v nastavení, tak ho přebírá ze systému. Čili načte ten co je nastavený ve FontRouteru, protože si myslí, že je to ten standardní systémový.
Dost dlouho jsem se pokoušel přijít na řešení téhle záležitosti, protože bych taky potřeboval mít možnost to v několika aplikacích změnit,. Např. v Qreaderu mi prakticky všechny doplňkové fonty trochu rozhazují layout. Není to nic vážného, v podstatě jsou jen na některých místech vynechané mezery mezi slovy, a někdy je dokonce překryté poslední písmeno jednoho slova prvním písmenem následujícího. Zvykl jsem si, ale přece jen bych byl radši kdybych mohl použít standardní font.
V Opeře Mini mod zas nevidím v historii, které stránky mám v jakém okně načtené v cache, protože jsou všechny tučně. Se standardním fontem jsou tučně jen ty co jsou v cache pro dané okno. Dost to zdržuje, většinou mám kopec stránek načtených v několika oknech a často potřebuju rychle vědět co je na nějaké stránce, takže to zkouším metodou pokus-omyl (sranda je, když mám otevřených třeba 8 oken, ve všech vidím v kdesi uprostěd sáhodlouhé historie dotyčnou stránku, ale nakonec zjistím, že už není v cache)

Nevzpomínám si, jak je to v MobipocketReaderu, už dlouho jsem ho nepoužil. Ale jestli tě dobře chápu, tak je tam možnost výběru jakéhokoliv fontu, nebo má vlastní fonty. Pokud máš nastavený normální systémový font, tak to v tom MobipocketReaderu změnit jde? To by znamenalo že je v mé teorii trhlina :D .

Možná bych ještě na tvém místě zkusil pohrát si s názvy fontů, ale nemyslím si že by to pomohlo. (pokud to náhodou nevíš, tak standardní fonty se kdyžtak jmenují nohindisnr60, nohindissb60, a nohinditsb60)

Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:
leon66 píše:díky tomuto fóru jsem každý problém zdárně vyřešil
To potěšilo asi nejen mě.

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Re: Problém s fonty

Příspěvekod leon66 v ned črc 24, 2011 4:18 pm

No právě že pokud FontRouter a FontChanger vypnu a mám normální systémový font,tak si v Mobipocketu mohu navolit font,jaký chci a ten se mi taky zobrazí.Ale při zapnutí obou aplikací mi prostě zobrazuje Mobipocket(a potažmo i QReader)font navolený ve FontRouteru bez ohledu na nastavení Mobipocketu.Čili to vypadá,že s tímhle asi nehnu,každopádně díky za reakci.
leon66
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Nokia N95(v 35.0.002,hack)

Zpět na Tipy & Triky & Poradna