Cleven (cr@ck-ng + GUI) [Maemo]

Aplikace určené pro OS Maemo a MeeGo

Cleven (cr@ck-ng + GUI) [Maemo]

Příspěvekod Potkan007 v ned srp 07, 2011 3:30 pm

Cleven je grafickou nástavbou pro terminálový program cr@ck-ng. Ten, jak možná víte, dokáže prolamovat zaheslované wi-fi sítě. Autor upozorňuje na možné zneužití programu k prolamování cizích hesel a vyzívá uživatele pouze k testování bezpečnosti vlastní sítě.

Použití je následovné:
Zapnete program, zvolíte ASK, v Drivers povolíte obě políčka (obě musí zčervenat), změníte si přes "Random" MAC adresu a dáte Set. Potom kliknete do horní části obrazovky pro zavření okna. Nyní si zvolíte způsob zabezpečení sítě- WEP / WPA (včetně WPA2) a kliknete na Scan. Teď už zbývá jen Capture. Pokud máte vše dobře, objeví se terminálové okno. Nechte ho běžet co nejdéle (alespoň několik hodin, šance se zvyšují v závislosti na době zachytávání a zároveň na provozu sítě- pokud nikdo nic nedělá, není co sledovat). Následně v horní vyjíždějící nabídce programu zvolíte "Decrypt Captured", zvolíte prolamované zabezpečení, potom síť k prolomení. Kliknete na levé dolní tlačítko, potom na pravé a doufejte, že se podaří rozšifrovat heslo ze zachycené komunikace.

Program funguje i na výšku.

Kód: Vybrat vše
Stahujte z Extras-Devel/Testing
Více o repozitářích

Image
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Re: Cleven (cr@ck-ng + GUI)

Příspěvekod FOKS v ned srp 07, 2011 4:59 pm

Tak že jestli to dobře chápu, tak zjednodušeně se "nabouráš" do zaheslovaných wi-fi sítí.. A dokáže to rozšifrovat i něco jiného (např.email a hesla na různý přihlašovací stránky)?? :shock:
FOKS
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: Apple iPhone 2G

Cleven (cr@ck-ng GUI)

Příspěvekod Zdenek444 v ned srp 07, 2011 10:02 pm

Pokud vím, tak se tím jde nabourat jenom do sítí zabezpečených přes WEP, WPA to neumí a ještě musíš mít docela štěstí. Já to jednou jen tak pro srandu zkoušel podle nějakého návodu na počítači přes Backtrack, taky za využití cr@ck-ng, propracoval jsem se docela daleko, ale nakonec to nevyšlo a skončil jsem na nějakém seznamu asi 10 možných příčin, proč nelze pokračovat dál :) Jinak - zjišťování hesel zabezpečených (ať už jakkoliv) wifin je nelegální, ale zase pravda, že to stahování cr*cklých aplikací taky... Hesla na e-mail apod. to samozřejmě neumí, pracuje to na principu sbírání dat, co tou wi-fi sítí prochází a z těch paketů se snaží zjistit heslo k té síti. Ale povídám, je na to potřeba dost času (zvlášť asi na mobilu) a ne vždycky se to povede :wink:

Edit: No koukám, že jsem vlastně jen zopakoval to, co napsal Potkan v tom návodu, já ho poprvé jen tak letmo přelít... Jenom teda mě docela překvapilo, že to funguje i na WPA2, myslel jsem, že proti tomu tyhle nástroje nemají šanci :?
Obrázek
Zdenek444
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: N79 FW 31.002

Re: Cleven (cr@ck-ng + GUI)

Příspěvekod Potkan007 v pon srp 08, 2011 1:15 am

Nevím, jakou má šanci. Zkoušel jsem to 2 hodinky na vlastní WPA2 síti a packetů zachytil až až (skoro 600MB).

AŽ SE VÁS APLIKACE ZEPTÁ NA MÍSTO PRO UKLÁDÁNÍ SEBRANÝCH DAT, ZVOLTE NĚJAKOU SLOŽKU V MyDocs!!! NECHAL JSEM TU VÝCHOZÍ v /home, ZKUSIL JSEM TO NECHAT 2 HODINY SLEDOVAT MOJI SLUŠNĚ ZATÍŽENOU WPA2 SÍŤ A Z 600MB MÍSTA JSEM BYL NA 0, SMAZALY SE MI ZÁLOŽKY A MNOHO DALŠÍCH VĚCÍ!!

Pokud by byl někdo stejně blbý, stačí následující příkazy:
Kód: Vybrat vše
sudo gainroot
rm -rf /home/user/.cleven/capturedData/WPA/*
rm -rf /home/user/.cleven/capturedData/WEP/*
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Zpět na Maemo & MeeGo aplikace