Jaký nový mobil?

Další věci, které se nevešly do jiné kategorie

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v úte dub 23, 2013 4:31 pm

Fester@ jj ten foťák no škoda, pro mě zase tak moc ne, neboť tuto funkci bych v managerském mobilu ani nemusel, moc nefotím. Na momentky stačí a v přijatelných podmínkách foto ujde. Máš recht cena také nebyla moc přívětivá i když v konečné fázi cena už šla ;) Absence pam. karty zamrzí, mi by 8gb stačilo zvlášť když podporuje USB On-The-Go.
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

Re: Jaký nový mobil?

Příspěvekod Fester v úte dub 23, 2013 5:06 pm

Turek

E7 byla opravdu horký kandidát a MOC se mi líbila. Nicméně občas potřebuju nafotit nějaké makro, dokumenty a tak a zrovna tohle E7 nezvládá úplně nejlépe. Co se týče karty, je fajn mít na ní uložené nějaké věci, lépe než v mobilu. Opravdu mě moc mrzí, že mi umřela n900, to byl podle mě asi nej telefon od nokie. Skvěle propracovaný systém integrace IM kecálků přímo ke kontaktu, skvělý foťák, 32 GB vnitřní paměti + 16 GB karta, skvělej displej a Maemo byl geniální systém. Vzhledem ke své psavosti opravdu potřebuju klávesnici, s mejma prstama prostě nedokážu pořádně psát jen na displeji, takže Xperia pro byla fakt super volba...
Fester
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod vasikk v úte dub 23, 2013 5:53 pm

Já doplní k absenci karty jednu věc. Až na navigaci(e) a MP3 + fotky toho stejně v telefonu více mít nebudeš. Když to vemu kolem a dokola, tak tak jsem si myslel, že mi paměť stačit nebude. Ale, telefon (E7) má více jak 230MB volné paměti na C - takže 90% aplikací šlo tam. Fotky jsem nahrával rovnou na net, Filmy jsem stahoval v mp4, hudební knihovna obsahuje 40hod. hudby a stejně to nezaplním a předpokládám, že instalačky v telefonu skladovat nebudeš (já to dělám) a včetně her je toho cca 600MB. Krom toho k E7 můžeš připojit třeba flasku nebo pam. kartu v usb slotu. Takže na nedostatek místa si určitě stěžovat nebudeš. Bohužel absence autoostření je tak trochu vada na kráse - jak píše. Na focení dokumentů to sice stačí, ale pro vlastní potřebu. Používat tel. jako scanner není moc praktické, zvůášť jestli tuto používáš často..... Ale vydržet se to dá.
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Jak velký rozdíl v ceně může být u 2 stejných telefonů, ale jeden s AF a druhý bez? 200-300Kč??? Nechápu, proč ho Nokie nedávala všude....
>>Jak zálohovat telefon<<
NEIGNORUJ PRAVIDLA A KOUKNI >SEM<
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA
Návody čti v klidu a pozorně
Je slušné popsat postup vyřešení problému
Chybové hlášky pište přesně

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: THL 5000

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v úte dub 23, 2013 6:06 pm

Vasikk mě předběhl :D Fester@ máš recht makro na e7 proste ne :( Co se psaní týče, tak je pravdou kdyby neexistovala swype klávesnice, tak bych čistě dotykový mobil u mě dlouho nevydržel, ale prostě psaní tahem prstu díky této aplikaci je hračka. Psaní bez potřeby diakritiky která se doplní sama je bomba. Kuriozita je že pochází z dílny nokia beta labs :D Napsat jakýkoliv dlouhý text je opravdu brnkačka, a někteří kluci by ti mohly povídat jaký jsem romanopisec ;) S tou kartou úplně nevím jak to přesně myslíš ? :t Díky podpoře USB On-The-Go k mobilu připojíš flashku, což se mi líbí :D Ten sony co teď máš je dobrá volba a sestřenka jej má a je hodně spokojená, a budeš možná i ty i když maemo to není :( Nokia prostě pos®ala vše co mohla, a s WP skončí v propadlišti dějin :(
Turek
Uživatel
Uživatel

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v úte dub 23, 2013 8:17 pm

Nokia prostě pos®ala vše co mohla, a s WP skončí v propadlišti dějin

Vážně? :tyty:
Pomalu se blížila devadesátá léta, v Evropě se pomalu začalo šuškat o novém systému GSM,
který odstraní všechna negativa analogového NMT. Nokia se tehdy zachovala velmi
prozíravě a pochopila, že se právě rodí velký byznys. Ostatně, zlé jazyky tvrdí, že jí nic
jiného nezbylo, protože se koncem osmdesátých let zmítala v těžkých finančních
problémech, a bylo třeba udělat razantní očistné kroky.

Tehdy se probrala.Může se stát zázrak. :lotpot
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v úte dub 23, 2013 9:47 pm

Fpolocek@ myslím to smrtelně vážně. Tenkrát byla jiná situace a celkově jiný stav v mobilní technologii. Symbian byl první os, následoval wm, bb a android. Nokia tenkrát udělala s os symbian díru do světa, neboť přinesla úplně novou dimenzi ve světě komunikačních technologiích. Koho by tenkrát napadlo, že bude možné si do mobilu instalovat různé apps a hry. Dnes je situace úplně někde jinde viz.
Turek kdesi píše:Podle mně proč skončil symbian, tak zásadní chyba začala nepoužitelnou 5th edicí, která dala prostor dalším OS a napravovat pošramocenou pověst není jen tak a Nokia už nedokázala ( možná ale nechtěla ??!! ) nabrat druhý dech
Nyní přijít s něčím novým je oříšek. Směr k wp když už měla nokia svůj skoro dokonalý os symbian^3 který směle konkuruje androidu je čistá demagogie. Dnes už je nenávratně symbian a maemo ztraceno díky jistému človíčkovi "trojan by Elop„ o kterém pochybují že to s nokií myslel někdy vážně, neboť o jeho čistých úmyslech pochybuji už od jeho nástupu na pozici šefá nokie. Jeho brzké vyjádření o symbianu a maemu mě jen utvrdilo v mém odhadu, že je symbian a také maemo už pohřbeno (znalý věci ví co myslím). Začínat od nuly s novým os wp (zvlášť když mrkvosoft už jednou pohřbyl wm a dlouhou dobu tento os držely výrobci mobilů. Nyní přišel s wp ubohé) a naskočit do rozjetého mobilního vlaku je dle mého přesvědčení nemožné, aneb na zázraky nevěřím. I kdyby nakonec k zázraku došlo už na pozici jedna se nokia nevyšlplhá.
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod vasikk v stř dub 24, 2013 5:57 am

Jen doplním, že prostor tu je, ale pochybuji, že by se Nokia pustila do něčeho nového.
Třeba Firefox OS. Ale je to je nahození do moře a čekání zda se něco chytne...
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod Turek v stř dub 24, 2013 6:14 am

Vždyť se pustila do wp :lotpot Zatím jde pouze o drahé kalkulačky :D Opravdu pochybují že nově zvoleny os bude k něčemu, a dohánět dávno promeškané no uvidíme časem co se z wp vyklbe, zatím jsou všem pro smích. Nutno ale podotknout, že volat a plkat na (a)sociálních sítích, či k fotografování to použít lze a většině uživatelům toto stačí, což je smutný ale (in) fakt a já z toho mám infarkt :lotpot
Turek
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v stř dub 24, 2013 3:28 pm

Firefox OS neni zrovna výhra. Nokia je v situaci, kdy by nutně potřebovala přijít s použitelným telefonem za dobrou cenou. Řada Asha sice nevypadá zle, ale když si vemu, že mě ZTE Blade stál 1600, tak nemá cenu je kupovat. Windows Phone mi nevyhovuje, Firefox OS je pro Nokii nesmysl. Už šli do začínajícího WP, spíš by potřebovali nějaký systém s uživatelskou základnou (Android), než další novej.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod šulda v stř dub 24, 2013 3:28 pm

Já jen k tý kartě. Karta prostě chybí a to že lze připojit flašku to nenahradí ale před koupí E7 to bylo miligramové závažíčko které převážilo jazýčky vah pro ano.
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Nokia zavřela od 22.4.2013 servery takže Navifirm si neškrtne ale přes Nokia Care Suite sem teď zkusmo sosnul FW pro Nokii 808.
Obrázek
Člověk se pořád učí ;) Na 100% funguje jen smrt.
šulda
Moderátor.
Moderátor.

Model telefonu: E7 Belle Refresh VDÚ

Příspěvekod vasikk v stř dub 24, 2013 4:04 pm

Netvrdím, že Firefox OS by mohla převzít Nokie a už vůbec ne, že ji to pomůže. Berte to jako příklad nezávislého OS. Mám dojem, že Nokii nepomůže ani odstranění "trojana". Jediné co pořád nechápu je to, proč vymyslela nové mobilní platformy a pak je sama pohřbí...
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Jaký nový mobil?

Příspěvekod fpolocek v stř dub 24, 2013 8:16 pm

Jediné co pořád nechápu je to,
proč vymyslela nové mobilní platformy a pak je sama pohřbí...

Nápodobně :? .
Nesložíme se a nekoupíme symbian?
Siemens CX75 -> Nokia 5300 XpressMusic -> Nokia 6210 Navigator -> Nokia 5800 XpressMusic -> HTC Desire X -> Sony Xperia E4g -> Google Nexus 4 (nyní rezervní) -> BlackBerry Z30
fpolocek
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: BlackBerry Z30

Jaký nový mobil?

Příspěvekod sometimes v pát dub 26, 2013 5:50 pm

to šulda:
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Nepřijde ti trochu riskantní používat mobilní banking na Androidu? Sám instaluji do mobilu každou kravinu a zabezpečení Play Store taky není zrovna největší, proto je velká šance chytit nějaký vir.
sometimes
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: E52

Příspěvekod pyler v sob dub 27, 2013 6:59 am

Tak to je tvoja hlupost ze instalujes kazdu somarinu, takyto useri si snom kazdych hackerov :-)
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

Příspěvekod mila6032 v sob dub 27, 2013 1:38 pm

šulda píše:..Čekám že třeba někdo zkušený odpoví na mých 6032 otázek..

Sakryš, na tolik otázek budeš někoho zkušeného hledat těžko, ale nějaké základy bych snad zodpovědět dokázal i já :-)
Obrázek
mila6032
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: Blackberry 9105 Pearl

Příspěvekod vasikk v sob dub 27, 2013 6:25 pm

mila6032
Mimo téma → Zobrazit
Mimo téma:Jestli máš trochu času, tak sepiš nějaké téma. Vím, že tu jedno máš, ale je hodně obecné. Takové malé informační téma ala "Z "magora" uživatel BB". Šulda nebude jediný, koho to zajímá.
Jaké máBB možnosti, jednoznačné plusy a mínusy, podporu aplikací, multimediální zaměření a hlavní rozdíly mezi oběma OS očima bejvalého symbianisty
ČTI DŮLEŽITÁ TÉMATA

Zasměj se
vasikk
Moderátor
Moderátor

Předchozí