Pravidla fóra

Pravidla fóra, diskuze o tomto fóru, uživatelé

Pravidla fóra

Příspěvekod McLaren v sob črc 08, 2006 11:13 am

Fórum je zde od toho, abyste tu slušně diskutovali, navzájem si pomáhali, sdělovali své zážitky a podobně. Ve fóru jsou různá témata logicky uspořádána do kategorií, tak prosím vždy pro založení tématu vyberte tu správnou kategorii.

Tým fóra nenese žádnou zodpovědnost za zdejší příspěvky.


Pravidla fóra:

 • 1. Vyjadřujte se slušně, vyloženě vulgární příspěvky budeme mazat a případně dál řešit udělením Varování, nebo v závažnějších případech udělením dočasného či trvalého BANu
 • 2. Před založením nové diskuse prosím použijte vyhledávání. Je pravděpodobné, že se zde stejné téma už několikrát řešilo, nerozdvojujte tedy zbytečně témata.
  Není ostuda zeptat se na něco, co nevím, ale je ostuda zeptat se, aniž bych se odpověď dříve snažil najít sám.
  V daném tématu se nemusel řešit konkrétně stejný problém, ale problematika týkající se té samé věci. Takže vše okolo n-gage řešte v tématu n-gage apod... Že tam zrovna není tahle konkrétní věc nevadí, je to o n-gage, tak svůj dotaz položte tam.
  Věnujte prosím také pozornost Důležitým tématům a Oznámením, která jsou ve fórech vždy nahoře před ostatními tématy. Měla by vám pomoci k základní orientaci a možná i ulehčit práci se zbytečným založením nového tématu.
 • 3.Vaše téma vždy zařaďte do správné kategorie, špatně umístěná témata budeme přesouvat bez ponechání stínového tématu, nebo podle jejich povahy rovnou zamykat a později mazat.
  Nepište stejné dotazy do více témat, nemá to smysl. Duplicitní dotazy budou smazány.
 • 4. Vyvarujte se titulků typu "Prosím, poraďte", "Pomoc!!!" "N73 problém" a podobných, ze kterých nikdo nepochopí co potřebujete a příště bude obtížné vyhledat radu pro dalšího uživatele v podobné situaci.
  Svoje problémy se snažte co nejpřesněji popsat včetně případných chybových hlášek. Pochopte prosím, že uživatelé kteří by vám rádi pomohli nejsou jasnovidci a nemohou tušit v čem je problém když například napíšete "nejde to", "nefunguje to" apod.
 • 5. Snažte se psát srozumitelně a bez překlepů, obzvlášť nepoužíváte-li diakritiku. Názvy témat pište zásadně s diakritikou, nepoužívejte v nich CapsLock či zbytečné vykřičníky a otazníky.
 • 6. Každá rada je dobrá. Nenadávejte jen proto, že se vám nelíbí, neplivejte na toho, který se snaží pomoci.
 • 7. Příspěvky nepište proto, abyste jich měli co nejvíce, ale proto aby byly věcné a někomu pomohly. Je zakázáno psát příspěvky bez informační hodnoty, tedy např. "Dík, zkusím to". Uvědomte si prosím, že nikoho nezajímá, že budete něco zkoušet. Pokud jde o poděkování, je to sice slušnost, ale na fóru není vhodné plnit témata poděkováním za každou maličkost (časem bude možná nainstalován reputační mod, ale zatím to díky vytížení serveru není možné).
  Nepleťte si prosím fórum s chatem a vyvarujte se příspěvků mimo téma (offtopic) . Pokud do příspěvku chcete navíc připsat něco co se daného tématu přímo nedotýká, použijte tag "offtopic".
  Pouhý offtopic příspěvek bez vztahu k probíranému předmětu tématu (i když je celý v tagu offtopic ) - se považuje za spam, a bude dle uvážení moderátorů bez upozornění smazán. Při opakování bude uživateli zaslána soukromá zpráva, a dále případně uděleno Varování.
 • 8. Jakékoliv urážky, nadávky či vulgarismy na stranu uživatelů, moderátorů nebo administrátorů mohou být potrestané vyloučením z fóra - BANem na dobu neurčitou.

  Toto se týká i Soukromých zpráv. Jestliže někdo dostane Soukromou zprávu s takovýmto obsahem, může si na jejího autora stěžovat u moderátorů nebo administrátorů fóra - podmínkou je pořízení screenshotu zprávy.
 • 9. Obrázek nebo součet obrázků v podpisu může mít maximální rozlišení 300 x 50 px a velikost max. 13kb !
  Vyjímku tvoří tzv "userbar", který může mít rozměry až do standardních 350x19px, datová velikost je ale stále omezena na 13kb, a součet výšek u 3 standardních na 57px!!
  Při větším obrázku bude následovat SZ uživateli, neuposlechnutí smazání = smazání adminem + udělení Varování. Dále je velikost avataru omezena na 160 x 100 px, především kvůli přehlednosti fóra a estetice (pro méně informované: 160=šířka, 100=výška)
 • 10. Je zakázáno ptát se na věci popsané v manuálu. Pokud jste manuál k telefonu nedostali, není nic jednoduššího než si ho stáhnout z nokia.cz a nastudovat. Zjednodušený manuál naleznete také přímo v telefonu. Jedná se vlastně o režim Nápověda, který obsahuje většina originálních programů či nabídek a nastavení.
 • 11. Moderátoři a administrátoři jsou na tomto fóru pracovníci, pokud k nim máte výhrady, stěžujte si zakladateli a majiteli fóra.
 • 12. Důležité:
  • Je přísně zakázáno uploadovat jakýkoliv nelegální obsah přímo na server fóra !!!, tj. pomocí karty "příloha" a přiložením souboru. Tento obsah případně uploadujte na share servery (doporučujeme 4shared, Uloz.to a Edisk, naopak nedoporučujeme Hellshare a Mediafire), a odkaz k jeho stažení dávejte vždy do tagů code!
   Pozn. a vysvětlení:

   na našem fóru není potřeba dávat do code bez výjimky všechny odkazy vedoucí ven z fóra, tak jak je to poměrně běžné na jiných fórech, která hrají pochybnou dětskou hru "na konkurenci". My jsme naopak nakloněni základní myšlence všech fór: fórum má lidem život co nejvíce ulehčovat, a ne jim ho zcela zbytečně ztěžovat, pokud to není nezbytně nutné. Zde si nehrajeme jako malé děti jen na svém vlastním písečku, takže pravidlo dávat odkazy do code platí striktně jen pro odkazy na nelegální materiál. Prosíme vás ale, abyste dávali do code i případný odkaz na web výrobce, pokud jsou v tématu také odkazy ke stažení nelegálních verzí jeho software.


   Pokusy o parazitující reklamu budou bez pardonu smazány, a takový parazit bude náležitě 'odměněn' :D . Reklamu si za velice výhodných podmínek (v určitých případech prakticky zdarma - jen výměnou za backlink/trackback) můžete dohodnout s majitelem fóra.
  • Necitujte předchozí příspěvek a nepište dva příspěvky za sebou !!!
   Citaci používejte s rozumem - necitujte zbytečně dlouhé pasáže a z citace vždy odstraňte odkazy na obrázky pokud se dotaz netýká přímo těchto obrázků.
   Více v >>Pravidlech psaní příspěvků<<
  • Jsou zakázané příspěvky obsahující pouze smajlíky (kromě sekce "Pro pobavení" )
  • Ikonky k tématům používejte s rozumem, a zejména se postarejte o odstranění ikonky "New" až nebude aktuální (cca po 10 dnech)
  • Vyhrazujeme si právo mazat:
   * vulgarismy, nadávky, urážky
   * témata, jejichž jediným smyslem je tzv. "flamewar"
   * témata, která zde již byla debatována.
   *duplicitní témata
   * odkazy na jiné weby s jasným účelem reklamy
Samozřejmě je v některých výjimečných případech možné či dokonce vhodné mírné porušení pravidel, vždy si však dobře rozmyslete zda je to ku prospěchu věci. Tyto případy budeme posuzovat individuálně.

Děkujeme za dodržování Pravidel fóra.
Váš N73fórum tým
Uživatelský avatar
McLaren
Zakladatel fóra
Zakladatel fóra
 
Příspěvky: 139
Registrován: pát čer 30, 2006 3:35 pm
Bydliště: Brno

Zpět na Pravidla, o fóru, uživatelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron