zmizely aplikace z karty

Tipy, triky, poradna při potížích s 9.x telefony

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v stř lis 10, 2010 8:00 am

problém je takový, že jsem formátoval tel. kvůli změně pam. karty. Začal jsem instalovat aplikace a po instalaci handy weather kvůli spoříči (vím že počasí nefunguje) a jejím následném odstranění (zapomněl jsem vypnout handy shell) mi zmizely již nainstalované aplikace co byly instalovány na kartu. Znovu nainstalovat nejdou. Píše to soubor je poškozen, nebo nenalezen prohlížeč. Instalačky mám na kartě. Neskoušel jsem to zatím přes PC Suite. Víte někdo co s tím? Předem děkuji.
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: Nokia C5-03

Re: zmizely aplikace z karty

Příspěvekod hanni v stř lis 10, 2010 2:41 pm

Hodit instalacky a ostatne veci z karty z karty do PC, zformatovat telefon, zformatovat kartu a nainstalit bud z PC alebo nahodit instalacky znovu na kartu a odtial.
hanni
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Nokia N8 Blue

zmizely mi nainstalované aplikace

Příspěvekod stenda v pát srp 26, 2011 5:44 pm

Prosím o pomoc. Nejsem si vědom žádného zákroku do telefonu. Měl jsem ho v kapse u montérek. Najednou, když jsem chtěl vyvolat přes JBakTaskman otevřenou kalkulačku, tak se mi otevřel HandyTaskman. To mi trochu zarazilo. Pak při bližším prozkoumání jsem zjistil dost hnusnou věc. Veškeré nainstalované aplikace včetně jedné koupené, kromně hacku, Opery mini a jedné handy aplikace jsou všechny v tahu. Zůstalo jen pár java, ale symbian je fuč. Nevíte někdo co se mohlo stát? Při pokusu o instalaci handy shell se to tvářilo že instaluje a na konci "nelze instalovat". Asi se z toho pos... Díky za případnou snahu. Vím, že tu jsou borci, kteří na to mají. Už mi toho dost poradili. Díky
Naposledy upravil prokop dne pát srp 26, 2011 7:07 pm, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod prokop v pát srp 26, 2011 7:13 pm

Hele, všímej si kam že jsem ti to přesunul :lotpot Stejná sekce, skoro stejný název tématu, stejný autor, a pravděpodobně úplně stejný problém :idea: . Na jednu stranu se musím smát, ale na druhou tě taky pokárat :tyty:

Ty aplikace ti podle mě na 99% nikam "nezmizely", pouze nevidíš jejich spouštěcí ikonky. Schválně - podívej se do !:/sys/bin/. Jsem si na 99% jisrý, že tam máš jejich *.exe soubory. Pokud ano, tak je odtud můžeš spustit přes X-plore (od v1.3.něco) tím, že na ně prostě klikneš.

Jenže to asi není to pravé ořechové, takže začneme pěkně od podlahy, především od jedné důležité věci kterou si můžeme potvrdit nebo vyvrátit třemi dotazy: ty aplikace co ti "zmizely" v tomto případě, máš asi všechny nainstalované na kartě, že ano? Aly ty na C:/ ti nezmizely? Javovka ti asi nezmizela žádná? Předpokládám že bude tvoje odpověď na všechny 3 otázky kladná, a přidám ještě dva dotazy: myslíš že to může být pořád ta samá karta jako v přechozím případě? Tenkrát jsi to vyřešil tak jak ti tu napsal hanni?
No, a teď se zamysli: co ještě všechno mají oba případy společného? :idea: (kromě tvojí osoby a předpokládám že i telefonu :D )d v1.3.něco) tím, že na ně prostě klikneš.

Jenže to asi není to pravé ořechové, takže začneme pěkně od podlahy, především od jedné důležité věci kterou si můžeme potvrdit nebo vyvrátit třemi dotazy: ty aplikace co ti "zmizely" v tomto případě, máš asi všechny nainstalované na kartě, že ano? Aly ty na C:/ ti nezmizely? Javovka ti asi nezmizela žádná? Předpokládám že bude tvoje odpověď na všechny 3 otázky kladná, a přidám ještě dva dotazy: myslíš že to může být pořád ta samá karta jako v přechozím případě? Tenkrát jsi to vyřešil tak jak ti tu napsal hanni?
No, a teď se zamysli: co ještě všechno mají oba případy společného? :idea: (kromě tvojí osoby a předpokládám že i telefonu :D )

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

Model telefonu: SX1, E61, E71, E5, Xperia P...

Příspěvekod stenda v sob srp 27, 2011 6:39 am

telefon je jiný ale karta je ta samá. Minulý případ jsem vyřešil dle rady od Hanniho. Teď jsem se díval do správce aplikací a tam zůstaly pouze java apl. některé na kartě a některé v telefonu. Zmizel jen symbian. Před tím jsem si vědom že jsem byl příčinou já, ale teď ne. To mi zaráží.
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v sob srp 27, 2011 7:40 am

Asi nejaký symbianový škriatok, keď ti javovky nainštalované na karte zostali a symbianové "zmizli". A skúšal si pozrieť do zložky !:/sys/bin/ ako ti radil Prokop, či tam máš tie spúšťacie exáče?
hanni
Moderátor
Moderátor

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v ned srp 28, 2011 1:39 am

Ano ve složce C sys/bin jsou apl. které zůstaly. (exe) Jedná se o symbian. Složka E sys/bin má exe soubory od aplikací které zmizely. Jediný co zůstalo i když aplikace zmizela, zapamatovalo si to nastavení best profiles a přepíná to profily .
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod hanni v pon srp 29, 2011 8:21 am

No neviem teda, možno ti tuto naši borci dajú lepšiu radu, ale podľa mňa sa zase nevyhneš tortúre s formátovaním...skús poprípade nahrať novší FW, ak máš starší, možno vymeň tú kartu za inú..ťažko povedať, to naozaj strieľam od boku.
hanni
Moderátor
Moderátor

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v pon srp 29, 2011 10:15 am

A nevíš jestli nový FW jde hacknout přes hack it? Teď tu mám 12.0.023 a teď nevím jestli novější je. To bych mohl zjistit až večer. Jinak díky. Zase ohavná práce. Není nějakej lepší systém? Mějte se čau
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod rose263 v pon srp 29, 2011 10:42 am

Nonější FW na C5-03 je a začíná 20.....
E72, 052.005, BH-503
rose263
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: NOKIA E72

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v pon srp 29, 2011 7:17 pm

Nevíte prosím někdo jak se dělá trojhmat u mého telefonu Nokia C5-03? Díky
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod prokop v úte srp 30, 2011 6:11 am

Předpokládám že stejně jako u 5800Shit a jí podobných hraček. Ale počkal bych s tím, myslím že nebude potřeba C:/ formátovat

není to ale vůbec žádná tortura jak píše hanni. Když pomineme že samotný formát netrvá déle než max. pár minut, tak ta následná obnova dat, kkterou měl hanni na mysli, je u vždy připravených hračka na 5-30min, u méně připravených na pár hodin. Jen u vůbec nepřipravených ta následná obnova do původního stavu může trvat několik dní . Myslím že nejhorší je ta příprava, tzn vytvoření záloh + záloh záloh, a jejich doplňování aby byly stále aktuální

Teď zjisti u pár aplikací které jsou na té kartě, jestli mají soubory ve složkách E:/resource/ (aplikaceXXX.mif nebo *.aif_mif) a E:/private/10003a3f/import/apps/ (aplikaceXXX_reg.rsc - tady bych tipoval příčinu). Dále jestli mají (jen pro jistotu, na 99,99% tam budou) ve složce C:/sys/hash *.exe soubor o velikosti 20b stejného názvu jako v C:/sys/bin/ (zatím nechci předbíhat, ale tady vidím finální řešení)

Při žádostech o vyřešení problému s telefonem, aplikacemi apod, uvádějte přesné chybové hlášky, a problém se snažte co nejvíce popsatDokud zde bude tento text, budu odpovídat na SZ jen v těch nejnaléhavějších případech.
prokop
Administrátor
Administrátor

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v pát zář 09, 2011 5:30 am

Tak jsem to nevydržel a zkoušel jsem různý kombinace těch málo tlačítek až se to povedlo. Zálohy navráceny a potupně instaluji. Zatím to vypadá dobře. Stejně jsem se k tomu chystal, protože jsem to neměl úplně v pořádku. Teď to roce bude dobrý. Díky za rady. Čau

EDIT:
Jestli jsem blbej tak mi prosím odpusťte. Po formátu telefonu i karty, jsem nainstaloval aplikace, pro jistotu některé důležité do telefonu a vše fungovalo jak mělo. Bohužel však jen 4 dny a je to všechno zase v pr... Co jsem dal do telefonu tam je. Došlo však i ke ztrátě "Open4all" tak že neotevřu složky private, sys atd. Může být nevhodná nebo vadná karta? Prokop mne pokáral asi oprávněně ale já si neuvědomuju chybu. Děkujuědomuju chybu. Děkuju
Naposledy upravil prokop dne pát zář 09, 2011 8:01 am, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod prokop v pát zář 09, 2011 8:17 am

stenda píše:Došlo
však i ke ztrátě "Open4all" tak že neotevřu složky private, sys atd.

Prostě a jednoduše si patch Open4All nakopíruj zpátky do E:/patches/ :idea: .

stenda píše:Může být nevhodná nebo vadná
karta?
Ano, to je jedna z věcí kterou jsem měl na mysli, když jsem psal aby ses zamyslel co mají ty dva případy společného :idea: :wink: Taky mě napadá ten Handy Shell, resp. spíš v něm integrovaný Handy Taskman. Víc bych ale sázel na tu kartu. Použil jsi u ní rychlé nebo důkladné formátování? Při rychlém je dost možné, že tam zůstal nějaký vadný skrytý soubor, nebo něco podobného.
Jinak bych ale ten H.Taskman v H.Shell na tvém místě určitě změnil na JBakTaskmana (nebo já osobně ještě lépe - H. Shell bych odinstaloval. S JbakTaskmanem je podle mě úplně zbytečný, a navíc taky zbytečně žere systémové prostředky)

stenda píše:Prokop mne pokáral asi oprávněně ale já si
neuvědomuju chybu.

Co na tom probůh nechápeš? :roll:
:arrow:

Pravidla fóra píše: Před založením nové diskuse prosím použijte vyhledávání. Je pravděpodobné, že se zde stejné
téma už několikrát řešilo, nerozdvojujte tedy
zbytečně témata

prokop píše:Stejná sekce, skoro stejný název tématu, stejný
autor, a pravděpodobně úplně stejný
problém. :idea:

Prostě jsi neměl zakládat nové téma ke stejnému problému, ale pokračovat v již existujícím :idea: . Obzvlášť pikantní na tom je, že před 3/4 rokem jsi tohle téma s prakticky stejným problémem založil ty sám :lol:

A dále pro příště:
Pravidla psaní příspěvků píše:Pokud chcete přidat něco do tématu kde máte poslední příspěvěk a chcete aby to bylo aktuální, tak nepište prosím nový ale opět použijte Edit: připište to co chcete a celé si to zkopírujte, následně příspěvek smažte, pak Odpovědět a vložit zkopírovaný text + Odeslat a máte aktuální příspěvek po Editu.

Další možností jak svůj příspěvek dostat opět mezi
aktuální, je použití funkce "Oživit téma"

:tyty:

prokop
Administrátor
Administrátor

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v pon zář 12, 2011 10:06 am

Kartu jsem formátoval v telefonu. Handy shell používám spolu s H. Calendar a H. Weather. H. Taskman nepoužívám. Nejradši bych se ho zbavil. Pokoušel jsem se ho podle zdejšího návodu přepsat na JBakTaskman ale nepodařilo se mi to. Za ty špatné příspěvky přijměte prosím omluvu. Ještě si jdu téma prostudovat jestli to najdu ale nevím jestli to půjde obnovit. Je to tam někde popsáno na co a kam se podívat. Dám vědět. Díky

Jo a po stisku a podržení menu klávesy mi normálně (v tomhle telefonu) naskočil JBakTaskman.

Tak v E/resource není vůbec nic stejně jako v E/private/10003a3f. Na C/sys/hash ty exe soubory o velikosti 20kb jsou ale v bin jen jeden. Co dál?

Všimnul jsem si, že JBT při označení aplikace, ať v okně rychlého spuštění nebo v běžících, dole ukáže UID což jsem nevěděl co je. Teď už asi vím. Ve složce private teoreticky pod tím číslem najdu kde ta aplikace má nějaké soubory. Jak ale poznám, co tam má být a co ne? Přípony těchto souborů bývají *.db, *.mcf a *.mbm. Jsou tam i jiné u aplikací které fungují. Ovšem u něčeho tam ta složka buď není nebo je prázdná. V okně rychlého spuštění mi zůstaly názvy aplikací které jsem tam měl než se to zhroutilo. JBT při pokus o spuštění píše "systémová chyba-1" Mám omezený přístup k PC tak i formát je pro mne složitý. Díky
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod az.kirk v čtv lis 03, 2011 9:57 am

Ahoj, mám stejný problém jako Stenda. Po té co jsem nainstaloval JBT tak mi zmizeli aplikace z telefonu, samozřejmě E sys/bin má exe soubory od aplikací které zmizely. Mě tedy zmizel i X-plore, a jelikož jsem si myslel, že a to může JBT, tak jsem ho smazal. Když chci cokoliv nainstalovat i JBT, tak mi to napíše na konci instalace NELZE NAINSTALOVAT. Dále jsem zjistil, že C:/sys/hash *.exe vůbec nemám. Teda koukám na to přes PC a nidke jsem to nenašel. :help:

Máte někdo radu?

Díky

Ted jsem samozřejmě přišl na tohle můj product code 0591466: N97 mini RM-555 Country Variant United Kingdom GB V1 BLACK, telefon jsem koupil od svého kamaráda, který ho má z nějakého neautorizováného obchodu v Praze.

Edit Turek//příspěvky sloučeny přečti si pravidla psaní příspěvků :tyty:
az.kirk
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N97 mini, v 30.0.004. hack IAL

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod Turek v čtv lis 03, 2011 11:48 am

Zkoušel si vyndat pam.kartu ? Vypnout mobil, vložit pam.kartu a znovu zapnout ? JBT si opravdu smazal nebo odinstaloval ? Při instalaci opravdu zní hkáška NELZE NAINSTALOVAT ? Napiš přesnou a celou chybovou hlášku.
Zkoušel si instalovat bez pam.karty, tedy na disk C ?
C:/sys/hash máš jen ho nevidí PC, zkus nějakého kvalitního správce souborů v mobilu př. x-plore,y-browser,active file atp. Tedy zmizely ti aplikace i z C ? Ten x-plore ti nejde zapnout ? Product code stím nemá nic společného.
Turek
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: MOTO E4 plus

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod prokop v čtv lis 03, 2011 12:01 pm

• az.kirk píše:Dále jsem zjistil, že C:/sys/hash *.exe vůbec nemám. Teda koukám na to přes PC a nidke jsem to nenašel.

Zpomal, napřed si musíme ujasnit situaci, ale to cos napsal není zrovna moc jasné. Uvědom si že jde o počítač, a proto je při potížích s ním nutné vyjadřovat se pokud možno co nejpřesněji :wink:
    Takže:
    - nevidíš do složky C:/sys/hash/, nebo v ní nevidíš *.exe soubory?
    Jestli v ní nevidíš ty soubory, ale složku /sys/ včetně podsložek ano, tak je dost pravděpodobné, že tě formát disku C:/ (i E:/ a F:/, prostě vše) nemine. Obešlo by se to asi i bez formátu pokud bys měl kompletní funkční zálohu těch tří stěžejních systémových složek (private, resource a sys), ale vzhledem k tvým nedávným dotazům myslím že asi ne, co? :?
    - jestli do složky vůbec nevidíš, tak je (kromě hacku) klíčové to "koukám na to přes PC" .
    Na disku C:/ se totiž do těch tří systémových složek dostaneš v klasickém počítači jen pomocí Total Commanderu s nainstalovaným Nokia FS pluginem. Aspoň pokud je mi známo, tak jiný způsob pořád ještě neexistuje.
  • Jak jsi na tom s obsahem těch ostatních jmenovaných složek na E:/? Chápej - jestli chceš abychom ti pomohli problém vyřešit, tak musíš podat co nejvíc informací, ale nemá smysl páčit z tebe znova to samé na co už jsem se ptal stendy. Spíš poté co odpovíš, ještě další otázky přibydou. Projdi si to kdyžtak znova, a odpověz na všechno na co za téhle situace dokážeš.
  • az.kirk píše:...tak mi zmizeli aplikace z telefonu
    "Zmizely" ti z C:/ i E:/ ?
  • Zkoušel jsi klasickou první pomoc při řešení sw potíží? tedy restart, restart bez karty a ve tvém případě pokus o instalaci na C:/ s vyjmutou kartou? (U N97 mini to je ještě zkomplikované tím že chyba může být nejen na C:, ale i na interním disku. Moc tomu sice nevěřím, ale co kdyby byla jen na kartě... :t )
    Ještě pro jistotu připomenu z těch "prvních pomocí" nastavení originálního továrního motivu, přepnutí telefonu do angličtiny, obnovu továrního nastavení a delší nabíjení vypnutého telefonu, jenže nic z toho tady skoro jistě vliv mít nebude. Já bych ale i tohle zkusil, nic se tím zkazit nedá (tedy snad nedá, Symbian se někdy zdánlivě chová jako nevyzpytatelný živý tvor :D )
  • Javové aplikace nebo widgety ti nainstalovat jdou? (zkoušej kdyžtak z *jar i z *.jad souboru). A pokud nějaké už nainstalované máš, tak fungují? Jdou odinstalovat?
  • Máš v telefonu nějakého dalšího, funkčního správce souborů?
  • RomPatcher ti funguje?
  • Vidíš ty "zmizelé" aplikace ve Správci aplikací?
  • Máš nainstalovaný a funkční Python + PyUninstaller?
  • az.kirk píše:mám stejný problém jako Stenda

Skutečně stejný? Tedy i HandyShell? A pokoušel ses v tom případě o tu úpravu HandyTaskman → JbakTaskMan?
  • JBT jsi opravdu smazal? Jestli ano, tak by mě zajímal důvod, čím jsi to v téhle situaci dokázal, a jestli si jsi 100% jistý že jsi smazal všechny jeho soubory.

>stenda:
Sorry, dlouho jsem tu nebyl. Jak jsi mezitím pokročil? Je to u tebe ještě aktuální?

EDIT: zas jsem byl předběhnut... :D

prokop
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod pyler v čtv lis 03, 2011 4:28 pm

az doslo na moje slova ...
pyler pred par dnami píše:@ az.kirk: ty ked nevieš základné veci ako instalacia aplikacii v telefone tak hack ani nerob,za par dní to budeš plakať že si niečo doj*bal ...

:roll:

added by prokop:
pylere, zní to sice pravděpodobně (jediné nebezpečí hacku představuje sám hacker :D ), ale tady bych si až tak moc jistý nebyl. Je to několikátý podobný případ, a nemyslím že všechny by si majitelé způsobili vlastní neopatrností.
Mně osobně se asi před rokem taky stalo, že mi "zničehonic" zmizely aplikace z karty. Tentokrát mám na mysli že opravdu zmizely - ty tři složky na E:/ byly prázdné. Už si to moc nepamatuju, ale buď to bylo po neočekávaném restartu, nebo jsem tak telefon ráno našel (bezprostředně předtím žádné Magorpokusy, žádná instalace, takže svojí blbost či "virus" bych prakticky vyloučil). Tenkrát mi myslím mila6032 říkal že o stejném případu už taky četl, nebo se jemu stal taky. Vysvětlit si to nedokážu, a kdybych to nezažil sám, tak bych se tomu zdráhal uvěřit. Jedna složka - prosím, jsem asi náměsíčné pako a smáznul jsem si jí, možná jsem udělal kravinu ve scriptu... Ale tři? A zrovna tyhle? :? Nicméně mila6032 to tenkrát komentoval lakonicky ve smyslu : "Prostě Symbian... děláš jako bys ho doteď neznal. Vrať zálohy a neřeš to" :D

Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý.
Albert Einstein
pyler
Expert fóra
Expert fóra

Model telefonu: nokia n97 mini

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod stenda v stř lis 09, 2011 5:43 am

Po delší době jsem se do zase dostal a koukám, že nejsem sám. Zatím jsem věc úspěšně vyřešil formátem (trojhmatem). Důležitý apl. jsem dal na C a značně omezil zkoušení různých apl. Zatím to víc jak měsíc drží a všechno funguje jak má. Jen po tom formátu mám pocit, že nezmizelo úplně všechno. Díky a zatím čau.
Nokia C5-03, HackIt
stenda
Uživatel
Uživatel

zmizely aplikace z karty

Příspěvekod az.kirk v ned lis 13, 2011 9:22 am

Tak nakonec jsem problem asi vyresil, vyndal jsem pametovou kartu co jsem tam vlozil ze stare 5800XM. Sice se mi zadné aplikace neobjevili, ale podarilo se mi nainstalovat JBT, a nasledne pak ostatni programy, i kdyz to napsalo, ze uz tam jsou, spon sli preinstalovat. Jediny SYGIC po me chce aktivaci, kterou predtim nechtel, to uz vyresim. Sice tomu nerozumim, ale problem byl asi ve zminene MicroSD. Nakonec jsem pres JTB nasel i slozku HASH. Takze je asi vse tak jak ma.

Timto tedy vsem dekuji za veskere rady. I tem co se jim moc radit nechtelo.
az.kirk
Nový uživatel
Nový uživatel

Model telefonu: N97 mini, v 30.0.004. hack IAL

Zpět na Tipy & Triky & Poradna