linux

PC Software pro práci související s 9.x telefony

linux

Příspěvekod Francimour v úte úno 10, 2009 3:12 pm

nevite jak rozbehat pc suite u linuxu?nebo vubec jak sesynchronizovat mobil s linuxem?
Mam zatim E51 ale bude E71;) mnami
Francimour
Uživatel
Uživatel

Re: linux

Příspěvekod Vlafo v úte úno 10, 2009 8:35 pm

skusal si cez wine ?
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v úte úno 10, 2009 8:46 pm

Nechci rejpat, ale proc zrovna Linux? Bracha koupil dceri notebook na kterem byl nainstalovanej a po trech dnech hledani na netu a v ruznych forech to vzdali a koupili Windows, protoze nesel nainstalovat modem ani mys. Otazky typu jak nainstalovat na Linux to a to mi pripadaji jako dotaz Jak s Fabii 1.2 HTP vyhrat Le Mans? :radost
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod tonda.sk8 v úte úno 10, 2009 9:29 pm

jj chlape xAx má pravdu, sestřenka ho měla na noťasu v Americe a ani icq jí nešlo nainstalovat, mají to holt až přehnaně zabezpečený :D tak skončila u starýho dobrýho XPéčka :)

N8 FW 111.030.0609 belle Hacked by Norton, C6-00 jako záloha

pro nové uživatele než plácnete blbost zkuste nejdřív hledat nebo hanniho seznam aplikací
Poděkování moderátorům,za jejich super odvedenou práci a nervy=)
tonda.sk8
Uživatel
Uživatel

Model telefonu: N8, C6-00

Příspěvekod Francimour v stř úno 11, 2009 6:40 am

LOL tak to je mi vas lito;) me jde vse;) a potom co se mi okna sesypaly s tera filmu a bakalarkou uz je nechci ani videt;)
Vlafo: no jako zkousel ale jen to problikne a nevim co stim
Francimour
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Vlafo v stř úno 11, 2009 12:57 pm

to sem pisu taky majstry co nevedia s pc robit, ja som mal linux dlhsiu dobu a nemal som snim problemy len treba vedet jak nato, ked ste mali doteraz len windows a cakate ze sa tam robi tak isto tak to tak neni, a icq a vsetky tieto veci idu na linuxe omnoho lepsie nez na windowse

to Francimour: http://www.abclinuxu.cz/ tu sa spytaj tam ti poradia
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v stř úno 11, 2009 1:20 pm

99% uživatelů počítačů si radši zaplatí OS od Microsoftu nebo Applu, než by používali nějakou náhražku. Uživatelé Linuxu mi připadají s jeho vychvalováním jak nadšenci na srazu Trabantů. Tam jsem jednou byl a měl jsem záchvaty smíchu z těch hlášek jak je to papírové letadlo na kolech dokonalé. Samosebou že někdy s tím Trabantem dojedou i tam co já s mým autem, ale ty práce s tím.
SE U1i Satio + 8 GB, HTC Touch Pro 2 + 8 GB, iPhone 3GS 32 GB GB, Toshiba Qosmio F50 113, Lexus ISF a hezka pritelkyne
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Vlafo v stř úno 11, 2009 4:11 pm

noo lenze keby nemal microsoft taku politiku aku ma ze dava windows do vsetkych novych pocitacov a podobne veci, a ked je clovek zvyknuty na jedno tak sa mu tazko zvyka na druhe ale ked ides do linuxu tak by si mal aj nieco s pocitacmi vedet lebo tam neni vsetko len o klikani a podobne a linux si mozes doprogramovat podla svojho gusta jak chces a su rozne distribucie aj pre slabsich uzivatelov, je menej narocny, nejsu nanho virusy a podobne veci, vecina windowsakov nanho nadava len preto ze ho skusila, nevedela vnom robit alebo ho ani neskusila a nic onom nevie
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v stř úno 11, 2009 4:56 pm

Tady co žiju,tak tady dávají mobilní operátoři ke smlouvě Asus EEE s Linuxem zadarmo. Takže to lidi berou. A všichni v mém okolí v něm mají už Windows,protože na tom nikomu nic nefungovalo a dneska je už doba,kdy každej chce aby mu věc kterou si koupí fungovala bez nějakého bastlení. Já jsem dceři na trochu lepší EEE nainstaloval Beta verzi Win7,okamžitě fungovaly všechny ovladače na všechno,tak jsem si ho dal i na svůj notebook a lepší systém než je 7 neznám. I na té Betě jsem nahrával už dvakrát nový FW do Nokií,fungují všechy programy které používám,veškerý HW. A jak už jsem psal výše, tak na Linuxu nešel ani modem a myš. A když se bratrovi povedlo sehnat nějaké ovladače,tak se ho to zeptalo,čím to má otevřít a když se mu to povedlo otevřít, tak to potřebovalo něco na kompatibilitu. Jak u blbejch na dvorku. Tak koupil XP a najednou šlo všechno. Ono mě kolikrát štve i to, že musím něco instalovat. Ale abych musel něco instalovat,aby mi šlo něco nainstalovat... Musíš uznat, že to je blbost. Nemám rád polotovary. Jak ty potravinové tak i Linux jsou na nic. Jezděte tříválcovejma Fabiema, používejte Linux, ale netvrďte mi jak jsou dokonalé
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Vlafo v stř úno 11, 2009 5:41 pm

nehovorim ze su dokonale ale ked porovnas ze kolko krat ti spadol za cely zivot windows a kolkokrat by ti spadol linux, alebo rychlost tak linux v tomto vyhrava a ak sa doneho rozumies tak si vyriesis problemy vsetky aj s ovladacmi a podobne, preteba je mozno lepsi windows lebo tam sa iba klika a nic ine ale pokial by si vedel dobre s linuxom a pracoval by si vnom dlhsie urcite by si unho zostal, poznam dost vela takych ludi
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Francimour v stř úno 11, 2009 7:59 pm

Ja osobne mel ovladace na linuxu nainstalovate hned po instalaci;) nestezuji si ... krasne Free hry..Lehce jde vse;)
a duvod prechodu na tucnaka?jednoduchy,... Windows se mi sesypaly po roce.. a ztratiljsem more dat... nehodlam to riskovat znovu;)
Francimour
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Vlafo v stř úno 11, 2009 8:18 pm

Francimour píše:Ja osobne mel ovladace na linuxu nainstalovate hned po instalaci;) nestezuji si ... krasne Free hry..Lehce jde vse;)
a duvod prechodu na tucnaka?jednoduchy,... Windows se mi sesypaly po roce.. a ztratiljsem more dat... nehodlam to riskovat znovu;)

ja som po tom istom dovode presiel na linux ale zasa sa vratil k windowsu koli par programom co potrebujem do skoly
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v stř úno 11, 2009 8:28 pm

Tak proc se ptas, jestli PC Suite na Linuxu rozchodis, kdyz jsi tam mel vsechny ovladace uz po instalaci? Ale ty byly spis na ty krasne free hry a na Chat, protoze nic jineho na Linuxu nefunguje. A ze na Linux nechytnes vir? Ja nechci bejt hnusnej a neprijemnej, ale kdyz jsem videl jednou v televizi nejakou velkou konferenci (nebo neco takoveho) priznivcu Linuxu, tak pochybuju, ze nekterej z nich vlastnil platebni kartu. Takze tvorit nejakej virus abych jim sebral kontakty na druhe smazky z Chatu, nebo zjistil jake skore dosahli na Free hre, to asi nema zadny smysl :lol A koncim. S Trabantistama se taky nehadam, i kdyz nepopiram, ze oproti me maji ukrutnou vyhodu v tom, ze jim neodejde klimatizace, automaticke dovirani dveri ci parkovaci system. Hezkej vecer :pivo
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v stř úno 11, 2009 10:13 pm

Ať žije dualboot. Mám win i mandrivu linux. Mandriva mnohem svižnější, zdarma, programy na ní dotažený do konce. A že něco nejde hned? Za to nemůže suprovej a stabilní linux. Za to můžou výrobci, kteří pomalu nic jiného než widle neznaj. Navíc je to open source, takže žádný windows kde je něco nějak daný a tečka. Potom je nespočetné množství distribucí a každej si vybere přesně to co mu vyhovuje. Několikrát do roka nový verze a každá z nich přináší pokrok. Windows jsou nový po 3 letech, navíc jen 1 typ a komu se nelíbí má smůlu.
Nebudu se tu hádat, ale když je někdo zvyklej zásadně nepoužívat aktuální a stabilní systémy, platit tisíce za něco, co je jinde zdarma... Je to jeho věc! A linux má kvalitní uživatelskou podporu, stačí napsat na fórum a někdo tam rád pomůže.
http://proc.linux.cz
Třeba dost lidí je úplně vedle z aera u visty. Ale kdo z nich tuší, že to je pro linux hračka už pěknejch pár let? Kdo je tu linuxák tak ví, že úžasná vista umí proti compiz fusion velký ho*no. A to s obrovskou podporou a zdarma.
Pro nechápající windowsáky- ovladače nejsou to samý jako pc suite.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Pravidla fóra||Maemo fórum||Taktování||Instalace a odinstalace
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Model telefonu: Lumia 735, Lumia 520

Příspěvekod Dr. Nebolí to v stř úno 11, 2009 10:43 pm

Že je to neschopnost výrobců nikomu neberu, ale na Linuxu se skutečně spousta věcí musí obcházet. A to odnese koncový spotřebitel, resp. já. Ve chvíli kdyby linux nabyl popularity jako Widle pochybuju o trvání free licencí apod. A vývojářům se nedivím, proč se zaměřovat na menšinouvej operační systém, když na widlích vytřískaj mnohem víc prachů :wink:
R.I.P. Symbian (1998-2012)

R.I.P. BB10 (2013-2016)

Děkujeme všem, poslední ať zhasne. Až bude na trhu opět kvalitní mobilní OS, vzbuďte mě. A až se ho někdo bude zase soustavně snažit zabít, zastavte ho dřív, než to dodělá!
Dr. Nebolí to
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: BB KeyOne, BB Q5, Nokia E71

Příspěvekod Vlafo v stř úno 11, 2009 10:47 pm

potkan suhlasim, a ten compiz keby videli windowsaci tak by sa posrali
Vlafo
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod xAx v stř úno 11, 2009 11:01 pm

Potkan: Ja vim ze ovladace nejsou PC Suite. A az budu chtit jednou dva systemy, tak ten druhej bude od Applu a rozhodne to nebude Linux. V mem veku uz totiz davno vim, ze vsechno co je zadarmo, tak ze stoji za howno. Cca pred dvema roky mi jeden znamy nazorne ukazoval co vsechno Linux umi ( on je pro nej taky zapalenej a jeste pro travu, proto nema na Win ) a kdyz jsem se ho ptal na programy ktere ja bezne pouzivam a potrebuju, tak ze pry ne, ale pry je minimalne k polovine z nich neco kompatibilniho. I kdyby to tak bylo, tak je to porad MALO. A nebyt Windows, neni Linux

Vlafo: Z niceho na Linuxu se nikdy neposeru, tak jako se neposeru ze sebelip vytuningovanyho Trabanta, protoze to porad bude Trabant
xAx
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Potkan007 v stř úno 11, 2009 11:22 pm

Jasně, jenže si vem, že všechny ty programy platíš a on ne, takže mu zbude i na trávu. A navíc dost programů na win taky rozběhnu. Photoshop, pinnacle a jiné.
Linux je systém pro lidi co chtěj něco, s čím si můžou hrát a co je neomrzí. Mnozí to nepochopí, ale linux je i zábava. Prostě sedim a instaluju balíčky, zkouším. A i když něco úplně poseru, tak se s tím systém vyrovná. Je až překvapivé jak jsou lidí zvyklí z windows, že musí mít tu nejnadupanější mašinu. Kámoš má debian na 650mhz a je až nepředstavitelný, co na tom pustí za programy, jejichž náhražky na windows ani nenainstaluje.
iPhone 7 32 GB + Nokia N900 (+ asi 20 dalších starších, třeba E66, E71, dvě Lumie)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Xnovic v čtv úno 12, 2009 2:57 am

To je fakt, protože jak by řekl klasik: "nainstalovat windows do počítače je stejné, jako táhnout za osobním autem nákladní vlak.."
Win. jsou velmi náchylné na spadnutí a různé seky, ale pokud umíte používat pc dobře a neinstalujete do pc každou kravinu, co kdo ztáhne z netu, tak udělaj dobrou službu..A navíc, pokud uděláte sem tam nějakou tu udržbu, tak je ůspěch zaručen..
Jinak já jsem linux zavrhul téměř hned, protože instalace ovladačů a nefunkční zvuk..To byl děs..To Bill Gates nepřipustí (tak z 80procent :D )..
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Telefon : ASUS P750 (Windows Mobile 6.1 Professional)
Xnovic
V.I.P.
V.I.P.

Model telefonu: ASUS P750

Příspěvekod Potkan007 v čtv úno 12, 2009 8:01 am

No já nevím. Na stolním mi po zapnutí grafiku jel procesor, procesor se sekal, jelikož neměl ovladače, zvuk nešel, wifi karta odmítala poslušnost, bluetooth modul totéž. A mohl bych pokračovat dál. Přitom mám geforce, pentium 4 a jiné značky, na které by podle mě neměly být ovladače problém. Samozřejmě na linuxu vše funguje stabilně a nebyly problémy s ovladačema. Děsím se představy, že by mi asus prodal notebook bez ovladačů.
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Francimour v čtv úno 12, 2009 8:26 am

Ja mam taky nejakou tu geforce... dvoujadro a krasa.. bezi vse... A pro XaX Pc suite se jiz pro linux vyrabi...je to jen otazka casu.. a nemam naladu mit na pocitaci anitvir a dalsi blbosti ktere u Widli jsou potreba... A platit?LOL tak to doopravdy neni nutne.. Bill udela nejaky protipiratsky patch a ten den vetsinou do hod je na nej zaplata ktera ti to spravi;) me slo o to Za a:pokud budes hledat praci tak vsude chteji znalost linuxu...viz(www.jobs.cz) bud velikou bo malou:) ale chteji...
a za B: uz jsem jednou diky widlim ztratil par let sveho zivota diky reisntalu po spadnutem OS!to nechci opakovat.. minule tera filmu!!! moji nadhernou databazi;) skolu a dalsi veci... mrzelo to... zkousim Linux abych se necemu priucil... a pokud si nekdo mysli ze linux je tezsi nez widle?tak je na velkem omylu..Ja na linuxu nikdy nedelal a mam vse!!az na po*** pc suite ktery je ve vyrobe..Zamrzi ale jsem rad... a kdyztak existuje Virtual box
Francimour
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Maikl v čtv úno 12, 2009 11:20 am

Jo tyhle diskuze už sou o ničem z mého pohledu :roll: stále dva tábory vychvalují ten svůj OS (až na par vyjímek) . Je to takhle u všeho proto nevidím žádnou myšlenku. Připomíná mi to topic tipu: Jakej mobil si mám pořídit.....

Uživatel se ptal : Nevite jak rozbehat pc suite u linuxu?nebo vubec jak sesynchronizovat mobil s linuxem?

A odpověď žádná. Bohužel já taky nevim.
Takže bych zanechal OT a věnoval se k tematu :pivo

OT: Taky mám dualboot XP a Mandriva (Dříve Ubuntu),ale více sem na windows (i když na něm 99% není legálního), nemám tolik času než nastavím mandrivu a všechno sprovozním k obrazu svému. Ve windows párkrát kliknu a je nastaveno nainstalováno. U mandrivy to de skoro vždy hůř.

Pro moderátory: Nezvrhl se už moc tenhle topic ? :D
Obrázek
Maikl
GamesUploader
GamesUploader

Model telefonu: Nokia N900

Příspěvekod Potkan007 v čtv úno 12, 2009 11:47 am

Tak jo, no... Použíám kMobil (pro KDE, ale poběží i na ostatních, okroát se stáhne hromada KDE balíků). Ten bere hovory, kalendář a SMS. Potom mám pro bluetooth nainstalovaný OBEX balíček, takže v /mnt/N82 vidim složky Ca E (a samzřejmě data v nich mohu mazat, upravovat, posílat si z mobilu i do něj.)
Obrázek
Potkan007
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Snura510 v pát bře 27, 2009 6:56 pm

Koukam po dlouhý době sem na forum, že se to tu jen dohaduje místo aby mu někdo pomohl.
Takže na N73 odzkoušeno nemám, ale na N6124 a E71 je odzkoušeno. Vše pod UBUNTU 8.10.
Takže sou dvě možnosti:
Buď rozjet PC Sute ve virtuální mašině mě to šlape ve VirtualBoxu.
Nebo použít Multisync GUI a doinstalovat knihovny pro obex klient (bluetoth) a evolution (něco jako Otloock). Pak v pohodě sesynchronizuješ kontakty,kalendář,úkoly.
Soubory mužeš posílat přes bluetoth.

Jestli si dobře pamatuju tak sem to někomu pro ňákou Nokii popisoval na Ubuntu foru.
Jinak E71 mám ted krátce takže časem třeba i najdu ještě něco jinýho.

K dohadům kterej sytém je lepší mohu jen říct, že tyhle dohady sou úplně zbytečný vše má své pro a proti. Ale musím říct, že po víc než 10 letech používání Windows teď používám cca 5 měsíců Linux a už bych neměnil. Po prvotních nezdarech které byly obdobné jako když sem poprvé instaloval Windows mě vše běží jak má a nemusím nic obcházet.
Snura510
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod jirka607 v pát bře 27, 2009 7:09 pm

nasel by se nekdo pres linux kterej by mi pres icq poradil pro a proti toho systemu dik
490-219-073
jirka607
Uživatel
Uživatel

Příspěvekod Zuziii v pon srp 03, 2009 8:27 pm

Ahoj všichni co máte linux , Také jsem měla problém s připojením svého telefonu.. , ale jde to! Připojte N73 na kabel (myslím že v balení byl kabel přímo od NOKIE) a v mobilu zadejte režim Velkokapaciční paměť.. chvilku počkejte a zachvili vám naběhne v počítači složka se soubory :-) můžete libovolně přetahovat soubory a kopírovat do počítače i z počítače do mobilu:-) Pokud by se vám to nepřipojilo tak zkuste ještě než připojíte telefon aktivovat Profil Off-line... a pak by to mělo jít .. :-) Doufám že jsem vám tímto příspěvkem pomohla do linuxu připojit telefon :-)
Zuziii
Nový uživatel
Nový uživatel

Zpět na PC Software